A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
HTML Segítség
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 18:23
Szia!
Azok közé tartozol, akinek nem megy annyira a HTML nyelv. Itt nem kell szégyellned, bátran felteheted a kérdésedet! smile
Ha a honlapodon szeretnél valamit módosítani, de azt már csak a html kód módosításával lehet megtenni, itt nyugodtan felkérhetsz olyan segítőkész felhasználókat, akik otthon vannak e témában.
Html kód beillesztésekor kérünk mindenkit, hogy a "code" lehetőséget válassza!

Nagyon hosszú szöveg esetén megkérünk, hogy:
1.) a kódrészletet írd le egy szöveges fájlba, majd
2.) töltsd fel a tárhelyedre, végül
3.) a szöveges fájl linkjét add meg itt, a fórumban.

Válasz esetén szintén ugyanez az eljárás kéretik. Köszönjük! smile

Honlapszerkesztéssel kapcsolatban javasolt elolvasni a A WYSIWYG szerkesztő (Oldalak szerkesztése külső webszerkesztővel) topikot is!





Böngésző címsorának gördítése
Törölt menüoszlop visszaállítása / létrehozása
Ajánlott, JavaScript-el foglalkozó oldalak

Főoldal alap funkciók visszaállítása
Táblázat / html oldal szerkezet


drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 451 | 12:08
Kedves Admin5355!
A Vezérlőpultban az E-mail űrlapoknál (bal oldalt) tudsz létrehozni űrlapokat. Hozz létre kettőt, az egyiknél a címzett X, a másiknál Y legyen. Miután változtattál a mezőkön, ne felejts nyomni egy mentést a sablonokra is. Ezután a Kapcsolatoknál lent látsz egy kis szem ikont, kattints rá. Töröld ki az egészet ha akarod, és írd ki, hogy ,,Üzenetküldés X-nek" utána pedig az Xnek szóló űrlap kódja. Aztán ,,Üzenetküldés Y-nak" Ynak szóló űrlap kódja.

Saját kérdésem:
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy egy táblázatban vízszintesen egymás mellett lévő cellák elkülönüljenek egymástól, azaz ha három van egymás mellett és a középsőben van egy rakás szöveg, a két oldalt lévő pedig ne legyen függőlegesen középen a középsőhöz képest, hanem felül legyen. (Speciel a két szélső cella Container lenne.)

Hozzáadva (29.10.2012, 11:08)
---------------------------------------------
A uCoz szerkesztőben a fenti még mindig probléma, de a 2003-as FrontPage-ben megtaláltam a függőleges igazítást.
Kód:

<td width="200" background="http://usims.ucoz.hu/Design/balcontainer.png" valign="top">
A fontos tényező itt a ,,top". Azt hiszem a sima ,,center" helyére kell írni (vagy left, right...)
Az üzenetet szerkesztette drhflany - Hétfő, 2012.10.29, 12:09
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 452 | 12:16
valign="top"

Ez működik, a probléma talán ott van rossz helyre teszed.

align="center" - sima középreigazáítás vonalnézetben
valign="center" - értelmetlen kód (alapértelmezett) középreigazítás függőleges nézetben. (vertical align)

ezért használjuk:
valign="top" valign="bottom" (fent és lent)

első-t oda kell raknod, abba a TD-be, amelyik felülre akarod hozni.
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 453 | 12:26
Szerintem jó helyre teszem, mert sikerült...
Az, hogy a uCoz szerkesztőben még mindig probléma, azt úgy értem, hogy a vizuális szerkesztőben sajnos vagy nincs, vagy nem találok ilyesmit.
Az üzenetet szerkesztette drhflany - Hétfő, 2012.10.29, 12:28
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 454 | 12:45
drhflany, vizuális szerkesztőt etéren felejtsd el, kódokban kell turkálni.
Admin5355
Üzenetek: 42
Hírnév: 4

Üzenet # 455 | 13:28
Létrehoztam két ürlapot,át is neveztem őket és még mindig csa a Kapcsolat van, ott és ha rákattintok csak egy űrlapot ad ki.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 456 | 14:58
Admin5355,
Akkor most csinálj még egy kapcsolat lapot, és oda rakd be a második űrlap kódját, majd ezt az oldalt is rakd be a menübe.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 457 | 19:11
Ezt nem kell túlbonyolítani. Ha meg van a két űrlap, akkor - mint ahogyan már leírtam - menj a Kapcsolat oldalra, és LENT KATTINTS A SZEM IKONRA. Töröld ki ami benne van (valami $INizé$). Utána a vezérlőpultban a két űrlap melletti $VALAMI$ (ez csak egy példa) kódokat illeszd be, ne felejts el feléjük írni, hogy ki a címzett. Az egyiknél ,,Üzenet X-nek" a másiknál ,,Üzenet Y-nak".

Hozzáadva (29.10.2012, 18:11)
---------------------------------------------
Amúgy ha egy űrlapba beleágyazol egy másikat, ******** (nagyon) lassan fog betöltődni az oldal. Ha meg az egészet kicseréled, akkor ugyanazt éred el, amit már én leírtam.

Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 458 | 16:45
Legördülő menüt hogyan lehet csinálni? Olyat szeretnék, hogy a fejléc alatt vannak opciók, és ha arra rámegy valaki az egérrel akkor az alatt jelenjenek meg újabb menük. Már próbáltam az ul-li párossal de valamiért nem működött
f1oc.ucoz.hu
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 459 | 17:41
Lewis, Van az uCoznak menü-szerkesztője (a fórumon van róla infó), ill. Google: lenyíló menü, és ott vannak a találatok, én is onnan szedtem már lenyíló menüt.
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 460 | 18:15
Az a menü szerkesztő nem jó semmire.
Megnyitottam a honlapom: f1oc.ucoz.hu
Ott, ahol van a főoldal, letöltések, fórum, kapcsolat stb oda akarok betenni egy lenyíló menüt de folyton nem lehet. Kimásoltam a te oldalad kódjából is már a teljes menüsort, de úgy sem jó.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 461 | 19:00
Lewis, tessék
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 462 | 19:51
Nézd már meg pls a honlapom. Ott vannak ilyenek középen, hogy főoldal, letöltések, fórum...stb.
Oda akarok betenni egy ugyan olyan menüt mint mondjuk a főoldal. És abból szeretném ha lenyílnának az almenük. A te honlapodról is kimásoltam már a kódot, de azzal sem jó. CSS pedig ide nem lehet betenni! Itt a kódja annak a résznek:

f1oc.ucoz.hu
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 463 | 20:34
Lewis, javascript menü:
http://hu.lmgtfy.com/?q=menu.....com%2F

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 464 | 14:07
Van egy oldalon a "kapcsolatok" az oldalamon, viszont hogyha onnan akarok átmenni a letöltések vagy a fórum oldalra akkor a főoldalra dob vissza. Ez mitől van?
Oldalam: f1oc.ucoz.hu

Hozzáadva (21.11.2012, 10:33)
---------------------------------------------
Szeretnék egy legördülő menüt csinálni ebbe a részbe:
[spoiler]

Code
<div id="navigation">
  <a href="$HOME_PAGE_LINK$"><!--<s5176>-->Főoldal<!--</s>--></a><?if($USERS_ON$)?><?if($USER_LOGGED_IN$)?><a href="$PERSONAL_PAGE_LINK$"><!--<s5214>-->Profilom<!--</s>--></a><?else?><a href="$REGISTER_LINK$"><!--<s3089>-->Regisztráció<!--</s>--></a><?endif?> <?if($USER_LOGGED_IN$)?><a href="$LOGOUT_LINK$"><!--<s5164>-->Kilépés<!--</s>--></a><?else?><a href="$LOGIN_LINK$"><!--<s3087>-->Belépés<!--</s>--></a><?endif?><?endif?><a href="load">Letöltések</a><a href="forum">Fórum</a><a href="index/kapcsolat/0-4">Kapcsolat</a>
</div>[/spoiler]

Viszont az "ul-li" párosítással nem tudom. Ez igazából nem egy blokkban van, hanem középen egy sávban.
Ezt hogyan csináljam?

Hozzáadva (21.11.2012, 15:11)
---------------------------------------------
Megoldottam már közben a menüt.

Most egy olyan problémám lenne, hogyha módosítok valamit az oldal kinézetén a honlap oldalai részben, akkor az nem változik a többi résznél ami szintén ugyan azt használja. Csak akkor ha szépen végigmegyek mindegyiken és saját kezűleg átírom azt a részt. Van rá mód, hogy magától módosítja minden egyes kódot amit én átírok a "honlap oldalai" részben?

Hozzáadva (22.11.2012, 13:07)
---------------------------------------------
A fórum résznél nem látszik a "Statisztika" blokk az oldalamon. Miért van ez?
f1oc.ucoz.hu

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 465 | 14:26
Lewis, Informerként van berakva? Fórum beállításainál van egy olyan, hogy az egész oldalt számolja, próbáld bekapcsolni, és nézd meg úgy.
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » HTML Segítség (Segítség HTML témában)
Keresés: