A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » CSS Segítség (CSS Segítség kellene a weboldalamhoz.)
CSS Segítség
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 1 | 16:11
Hello mindenki....
Volna egy _(igen csak egy) problémám... dry
Új weboldalt indítok és nem értek a CSS kódoláshoz.... Viszont azt szeretném elérni, hogy az egész oldalam fekete színű legyen....
tehát a Fejlécem: fekete
Szöveg/linkek:fekete
és a tartalom hátterét is feketére szeretném színezni...
eddig CSS-ben csináltam az egészet szerintem valamit elrontottam....
Így néz ki a weboldal:www.serialz.do.am
Tehát ami fehér részen maradt azt szeretném feketére...
Előre is köszi a segítséget biggrin Remélem érthető voltam^_^
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 2 | 16:14
Szia djtroi, írd be a gugliba, hogy CSS, és ott találsz sokmindent.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 3 | 17:36
Szia djtroi! Nem voltál egészen érthető és még ráadásul ellentmondásos is amit írtál! wacko
Idézlek:
Quote (djtroi)
az egész oldalam fekete színű legyen...

És még egy idézet:
Quote (djtroi)
tehát a Fejlécem: fekete
Szöveg/linkek:fekete
és a tartalom hátterét is feketére szeretném színezni..

Tehát. Ha a háttér, fejléc, tartalom háttere és még a SZÖVEG is fekete, akkor szerinted mi fog látszani? biggrin
Rohadt egyszerű a megoldás!
Csak ennyit írj egy html fájlba: (persze a html fejlécet is beleértve)

Aztán a többivel nem kell vacakolnod többé, máris kész a teljesen fekete honlap! lol :lol:

Az ellentmondásod pedig a szöveg színéből és a jelenlegi "dizájnból" ered. Ami oldal linket betettél, azon a szöveg zöld, nem fekete!!! lol
Na mára kiröhögtem magam! Ekkora hülyeséget... apám! lol

Amúgy meg ha nem értesz a html-hez, ne egyből a css-el kezd babrálni! Az még a profikat is megvicceli néha!

Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 4 | 09:20
Sziasztok, djtroi, DaveedBrown, raziel70, ahogy olvasom, ennek a topicnak így semmi értelme. Nem hordoz semmilyen felhasználók által hasznosan alkalmazható információt.
Javaslom a topic újraindítását valamilyen hasznos infóval.

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Evia
Üzenetek: 49
Hírnév: 7

Üzenet # 5 | 10:08
Ha az oldal hátterét akarod megváltoztatni: Először is meg kell találni annak a színnek a kódját, ami jelenleg a háttér színe. (Én ezt Photoshopban csináltam). Ha ez a szín megvan, akkor a css fájlban és a többi forráskódban rá kell keresni erre a színre és lecserélni az újra. Lépésenként kell csinálni és közben folyamatosan ellenőrizni, hogy tényleg jó-e.
Ha egy sablonképet akarsz lecserélni, ahhoz pedig látnod kell az eredetit és ugyanolyan méretű másikat készíteni. Ezután végignézni az összes forrásfájlt és lecserélni a kép hivatkozásait. (Persze ha pontosan tudod, hogy mit csinálsz, a kép méretét megváltoztathatod)

Minden sablon más. Ha meg akarod változtatni a sajátodat, akkor először is ki kell ismerni a jelenlegit. A html kódokat és a css fájlt is át kell tanulmányozni. Azt is át kell látni, hogy az oldaladon melyik html kód hol van. Csak ezután lehet azon gondolkodni, hogy alakítasz rajta.

Szerintem a css és a html segítséget nem lehet különválasztani. Egyik a másik nélkül semmit nem ér.

djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 6 | 12:57
Hello, új problémám van, szeretnék egy egyedi sablont (teljes egészében). Nem saját, egy weboldalról töltöttem le... Mivel nem értek hozzá kellene egy kis segítség a "telepítéséhez"
Az alábbi file-ok vannak benne:
1Images mappa mely tartalmazza a stílus kéepit (jpg,png,gif)
1MasoSX mappa melyben van még 1images mappa (jpg,pngn,gif) és egy .psd file
ezek mellett a mappákon kívül található egy style.css file
Tudna valaki segíteni, hogy milyen sorrendben, és hogyan rakjam fel az oldalamra. Előre is köszönöm. biggrin (Jah és bocsi ha rossz helyre írok)
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 7 | 13:10
djtroi, ahhoz, hogy a letöltött css-t alkalmazni tudd, át kell írni a saját (most is futó) css fájlt a letöltött alapján.
Telepíteni nem lehet, vagyis így. Jó munkát! biggrin Lesz dolgod vele!!! biggrin
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 13:18
Hát akkor ezt **** cry Na mind1 megpróbálkozok valamit össze dobni... (bár nem értek hozzá) biggrin
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 9 | 13:26
A uCoz szolgáltatás ingyenes, profi szolgáltatás és nem igazán igényel html hozzáértést.
Ha valami extra kívánságod van, akkor vagy megtanulod a html (és ehhez tartozó kiegészítő) nyelvet, vagy megfizeted az igényeidet és akkor lesz szép honlapod. biggrin
Doma
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 08:41
Azt szeretném megkérdezni hogy a fejlécképet hogy lehet megváltoztatni és a sablont is?
Még új vagyok és nem nagyon értem biggrin
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 11 | 11:33
Doma, mondjuk ugy hogy az egész sablont (minden egyes pontot) le tudsz cserélni, és a CSS-t is letudod teljesen cserélni. Persze ehhez már "haladó" html/css ismeret szükségeltetik smile

Bizonyos megkötésekkel biggrin
$POWERED_BY$-operátort valahol el kell helyezned a sablonban.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 12 | 21:32
Doma, továbbá kiegészítésként Locky hozzászólásához javaslom a fórum megfelelő topikjának megtekintését, és úgy általában a fórom olvasását.
Az a több ezer fórum hozzászólás árulkodik valamiről szerintem, továbbá rengeteg információt is hordoz... Olvass!
benikuty
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 11:01
Sziasztok!
Van egy kis (tényleg pici) problémám...
Én a stílus készlet 796 sz. sablonját használom. És ott az ülő madarat szeretném egy görénynyé változtatni, de nem értem ezt a CSS-t:
</div>
<div id="bird"></div>
</div>
A képem már megvan csak nem tudom hogyan illesem be.
Ha tudtok segíteni e-mail-en is el tudtok érni: "CENZURÁZVA"
Mindent előre köszi smile
=========================
"Moderálva: Locky"
E-mailes elérhetőséget felesleges kiirnod mert ha válaszolunk akkor itt fogunk! 2. meg az hogy egy oldal elérhetőséget is adnod kellene, mert én csak úgy tudok segíteni. Ha ez nemjó neked, akkor marad a html és CSS tanulás!
De ezt ha elolvastad volna nemirtam volna ide.

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 14 | 11:14
Mivel oldal elérhetőséget nem adtál, és a CSS osztály id ezért
#bird osztályt kell keresned a css-ben, és ott kell elhelyezned.
benikuty
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 13:11
Köszi a gyors választ és bocs a kellemetlenségért! Honlapom a www.gorenyfanclub.do.am!

Hozzáadva (29.06.2011, 13:11)
---------------------------------------------
Bocs nem tudnád megmondasni hol keressem?? wacko

uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » CSS Segítség (CSS Segítség kellene a weboldalamhoz.)
Keresés: