A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » CSS Segítség (CSS Segítség kellene a weboldalamhoz.)
CSS Segítség
benikuty
Üzenetek: 21
Hírnév: 0

Üzenet # 46 | 11:39
üdv! Van olyan kód, amely a sablonban kicserél egy kódot egy másik kódra?

Ez Arra kéne, hogy lecserélje egy gombnyomásra asablon, tehát a valami.css -> más.css re váltja. ??
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 47 | 14:03
lehet ilyet csinálni, valahol a http://www.dynamicdrive.com-n van egy ilyen script (szerintem az other kategóriában)

Hozzáadva (28.06.2012, 13:03)
---------------------------------------------
megtaláltam: http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex9/stylesheetswitcher.htm
+: http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex9/styleswitchguide.htm


Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 48 | 20:53
Szia!

Nem vagyok kezdő html/php szaki, de webfejlesztőnek sem mondanám magam. :P
Kissé elakadtam. :-/

A kérdésem pedig a következő:
Bármilyen oldal, ami nem if taggal köti össze a menüpontokat (tehát a további oldalakat, az oldal teljes újratöltése nélkül), szükséges (pontosabban kötelező) egy css megírása, amit csak a head részbe hozzárendelsz (inkább belinkelsz) az oldalhoz, és már írhatod is a body részt, mert minden olyan, mint az index.valami. Szóval ezt a procedúrát hogy tudom megoldani itt?

Vess légy szíves egy pillantást az oldalunkra, ami eléggé kezdetleges még. A főoldalon fogsz landolni, ahol látni fogod a sablon személyre szabását (pontosabban kísérleti átalakítását teszt gyanánt). Majd katt az információk rólunk részre (vagy bármelyik más menüpontra), és látni fogod, hogy az eredeti sablon fog megjelenni (jobbik esetben, mert rosszabbikban nem is jeleníti meg a css-t). => http://cv-hungary.ucoz.com/

Off:
A ucoz egyszerűen hihetetlen. Pár napja regisztem, de még mindig el vagyok ájulva. :D


Várom válaszod!
Üdv,
Redzsina :-)
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 49 | 10:47
Quote (Redzsina)
Bármilyen oldal, ami nem if taggal köti össze a menüpontokat (tehát a további oldalakat, az oldal teljes újratöltése nélkül),


Nem igazán értem, hogy ez a két dolog hogy függ össze.

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 50 | 12:30
O.o Nem érted??!! Írok egy példát. :-)
Tudom off lesz, de te kérdezted. biggrin :P

<?php

$goto = $_GET["goto"];

if ($goto == "alma") {
include "alma.php";
exit;
}
elseif ($goto == "korte") {
include "korte.php";
exit;
}
?>

A 2. bekezdésnek kérlek ugorj neki még egyszer és válaszolj a kérdésemre (mert ez elmaradt). :-)
Jobban érdekelt az if-es dolog, mint a problémám (sírás). Cégyelld magad! pff :DDDD
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 51 | 14:01
Redzsina, igen ez egy gyönyörű php kód, de ilyennel te itt most mit szeretnél?

uCoz rendszeren nincs szükség php-ra, de nem is lehet használni, hiszen mindent létre lehet hozni anélkül. Fizetős szolgáltatásként üzemel, de ott is csak korlátozott értelemben.

2. részről meg annyit, hogy nem tudom mit csináltál, de informácíók a honlapról menüben, a CSS-be belegenerál egy csomó html kódot + javascripteket. (ajánlom a firebugot). Talán ajd meg neki relatív útvonalat, mert valahol máshogy értelmezi. ./megjelenés, ../megjelenes, teljesoldal/megjelenes

Code
<link type="text/css" rel="stylesheet" href="megjelenes/css/tema1.css">
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>HTTP 404 Resource not found</title>
<style type="text/css">


What is this? biggrin

Első részről meg annyit, hogy te azt szeretnéd, hogy oldalváltásnál csak az oldal töltödjön be, a fejléc nem. Nos meglehet oldalni tán úgy is, ha az oldalt iframe-be rakod be (ucozosat) de így csak 20 oldal hozható létre, mert annyi egyedi sablon lehet. (mert ha norm sablonost iframezel, akkor a globális blokkokat is berakja még1x ami nem szép, esetleg fordítva lehet. Próbálgatni kell)
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 52 | 14:09
Locky, másrészről be lehet kapcsolni az ajaxot az Általános beállításoknál.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 53 | 14:49
Nem, félreértettetek. biggrin
Első körben nincs tervben egy hiper-szuper oldalt létrehozni, csupán addig nyújtózkodni, amíg a takaró ér. Felejtsétek el a php-s dolgot, azzal csak prezentálni akartam, hogyha van ez a php kód (ne ragozzuk most az alternatívákkal), akkor az oldalnak csak pl a content része változik, ahogy kattogsz az oldalak között (főoldal, szabályzat, letöltést stb).
És itt jön a lényeg:
HA nincs a fentebb említett php kód, akkor minden külön html vagy php fájlba be kell linkelni a designt a head részbe, hogy minden oldal (ami menüpontból nyílik) u.olyan "színű" legyen. :-)

Ezért kértem tőletek, hogy nézzétek meg az oldalamat. A főoldalon fogjátok találni magatokat (ahol már egy módosított téma van teszt gyanánt). Majd kattoljatok bármelyik más menüpontra. Látni fogjátok, hogy az eredeti sablon fog betöltődni, vagy egyszerűen css nélkül töltődik be az oldal (ezt is érdemes megnézi - mintha hiányozna a css). Én EZT a problémát akarom megoldani. Minden oldal olyan színű, hátterű stb legyen, mint a főoldal.

"<link type="text/css" rel="stylesheet" href="megjelenes/css/tema1.css"> "
Ne izgasd magad, mert u.az van benne, mint az eredeti sablonban, csak itt-ott módosítva.
Megnéztem az oldal forrásaiban, hogy honnét tölti be az oldal a témát => link megnyitása => összes adat mentése a gépre egy .css fájlba =>módosítás => visszatöltés. Mivel u.oda nem tudom visszatölteni, ezért csináltam egy megjelenés mappát, ahová minden a megjelenéssel kapcsolatos kép, flash stb fog kerülni, ezen belül pedig egy css mappa, amiben a le- majd visszatöltött .css, aminek a neve: tema1.css... Semmi extra! ;-)

Kérlek, a dőlt betűs dologra válaszoljatok! biggrin
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 54 | 15:20
Redzsina, most írtam az elöbb hogy miért hiányzik a CSS. angry
A főoldalon nem, de a többi oldalon a rendszer hozzárakja ezt: ..

És így már nem értelmezik hogy ..megjelenes mert ilyen mappa nincs! dry
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 55 | 20:30
Cicám! biggrin
Elhiszem, hogy ez a probléma (sőt gondoltam is), de mi a megoldás(?)!

Oldalszerkesztőben hozzáadtam új oldalakat a honlapomhoz, amiket fel is vettem a menübe. Ennyi, se több, se kevesebb (mást nem működtem velük). Tehát; hogy az Istenbe tudom szerkeszteni ezeknek a "mellékoldalaknak" a head részüket, hogy a módosított témát töltsék be, mint css.
Igen, tudom az oldalszerkesztős valamit, de ott csak a body részt szerkeszted (lásd információk az oldalról menüpontot az oldalamon).

Konkrét utasításokat kérek, hogy hova kattoljak, mit állítsak át/be stb. Nem szájbarágósan... Konkrétan! :P
Bár lehet szájbarágósan is (mindegy), csak oldódjon már meg a problémám. biggrin

Ez a 404 titles dolog nekem teljesen új. Azt sem tudtam, hogy van olyan fájlom, aminek a címe 404 - de most már ezt is tudom.
Majd egyszer utána is nézek. xD

"A főoldalon nem, de a többi oldalon a rendszer hozzárakja ezt: .. " - mit na meg miért?! O.o
A másik dolog, ami ezzel kapcsolatos: ha automatikusan rendeli hozzá a sablon css-t, akkor van rá mód, hogy automatikusan az én témámat rendelje hozzá. Nem?! Ez így lenne logikus (legalábbis számomra). :-/

Ha esetleg ezek a kérdések meghaladnák a tudásotokat (nem kétlem, csak mindig van B tervem), akkor egyszerűsítsük le a kérdésemet.
Egyedi külsőt szeretnék az oldalamnak. Hogy tudom elérni, hogy az összes oldalon az egyedi design jelenjen meg (?) - mert itt erről van szó (nagyon egyszerűsítve). :-)


Köszönöm az eddigi és ez utáni válaszokat is, valamint hogy foglalkoztok a problémámmal! :-)
Üdv,
- R
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 56 | 20:43
Redzsina, minden oldalnak egységesen tudod a sablonját módosítani a Vezérlőpult - Honlap stílus - A honlap oldalai sablonban. Ott viszont mindent. Head-et, body-t, amit csak akarsz. 20 oldalnak tudsz saját különálló sablont rendelni, a menüpont szerkesztésénél alul az "egyéni sablon a honlap oldalaihoz" rész bepipálásával. Ezeknek a sablonoknak a szerkesztése hasonlóan működik, mint amint azt fentebb írtam.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 57 | 20:58
Redzsina, az a baj hogy nem érted amit mondok. Én már Firebug-al összeraktam az oldaladat!

Ahol van a CSS (mert az aloldalaidon is meghívja, csak rosszul, mivel rosszul van betéve) ezt:

Code
<link type="text/css" rel="stylesheet" href="megjelenes/css/tema1.css">


cseréld le erre:
Code
<link type="text/css" rel="stylesheet" href="/megjelenes/css/tema1.css">


Ennyi, nem kell ezt túl bonyolítani biggrin
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 58 | 20:59
Nah axxem most jött el a napja, hogy büszkén vállaljam: szőke vagyok! biggrin :D
Öcsém, tök amatőr hibám volt! Restellem is leírni! xD
megjelenés/css/...
helyett
http://cv-hungary.ucoz.com/megjelenes/css/...

Köszi a tippet DaveedBrown, mert ha te nem hozod fel a honlap oldalai sablon dolgot, erre rá nem jövök! Megszokásból írtam csak link nélkül az elérést, de elfelejtettem, hogy a ti "rendszeretek" nem így lát. Öcsém!!! biggrin
Ezer köszönet! xD

Ennek a 404-es dolognak utána fogok nézek, de ezt is gyanítom, hogy mi lehet, csak én nem 404-esre szoktam "keresztelni".
Köszönöm a türelmeteket! biggrin
Üdv,
- R
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 59 | 21:00
Redzsina, a 404-nek nem kell utána nézni, ha elolvasod az ez elötti postomat, azé volt, mert aloldalon a megjelenes/....-t nem találta, így belerakta a tartalmába a sablon 404-et.
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 60 | 21:50
Köszi Locky neked is mindent. Ez nem fér a fejembe, hogy egy "per"-jel okozta ezt az egész bonyodalmat.
Időközben már "leesett", hogy mit próbáltál a tudtomra adni a 404-es dologgal kapcsolatban. :-)

Köszi - tényleg - a türelmeteket meg mindent.

Hozzáadva (07.07.2012, 20:50)
---------------------------------------------
Még egy kérésem lenne: írjon egyikőtök rám privi üzit, mert lenne néhány kérdésem, ami kívül esik a fórumon.
Miután írtatok nekem, töröljétek ezt a kommentet - ezért írtam külön is. :-)
Köszi előre is.

- R

uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » CSS Segítség (CSS Segítség kellene a weboldalamhoz.)
Keresés: