A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » Csevegő-zóna » uCoz vitatémák » KÉRDÉSEK - CSEVEGŐ TOPIC (Ha nem találod a kérdésed témáját itt kérdezz! :))
KÉRDÉSEK - CSEVEGŐ TOPIC
kovacstomi
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 1 | 21:17
Helló
Most regisztráltam ebbe a rendszerbe. Körülnéztem, és nagyon tetszik, ezek a szolgáltatások mind ingyenesek akármeddig vagy egy ideig? Vagy hogy van ez? A tárhely azzal hogy van? Köszi előre is.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 2 | 21:47
Szeretettel üdvözlünk a uCoz rendszerében! smile

Minden ingyenes, korlátozás nincs. A tárhely korlátlan, sem idő, sem semmiféle korlát nincsen. Kezdő mérete 400 MB, ami folyamatosan -minden másodpercben- növekszik. A növekedés a látogatottsággal, illetve a látogatók számával gyorsítható.
A fórumon sok információt megtalálsz a rendszerrel kapcsolatban, de ha mégis akad kérdésed, tedd fel bátran. Szívesen válaszolunk minden kérdésre, illetve megvitatunk minden olyan dolgot, amit tudni szeretnél.
Sok sikert kívánunk a honlapodhoz!

A uCoz közössége

Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 3 | 23:19
A uCoz most lesz 5 éves, a magyar meg hivatalosan most múlt egy cake

Szeretném megjegyezni, hogy a magyar lokalizáció (nem szép szó, de ez van) nagyon szépen fejlődik.

Az angol nyelv volt a második nyelv, amivel működik a uCoz. A magyar nyelvű honlapok látogatottságában összehasonlításban egészen jól állunk. Nyomon követve a TOP100-ban is megjelenített látogatottságot, azt vehetjük észre, hogy a magyar oldalak látogatottsága dinamikusan növekszik. Mindez azt bizonyítja, hogy a magyar uCoz rendszerben létrehozott honlapok stabilak és erősek. Vagyis, nem a mennyiség (a honlapok száma) a lényeg, hanem a minőség. Az a lényeg, hogy érdekes honlapjaink legyenek, amelyek vonzzák a látogatókat. Tehát, a minőségre építünk! ok

Az utóbbi napokban újra emelkedni kezdett a honlapok száma, vagyis újabb és újabb felhasználók regisztrálnak, akik újabb honlapokat szerkesztenek. Egyre többen vagyunk! biggrin

A honlapod látogatottságát úgy is tudod növelni, hogy hírdetéseket helyezel el hírdetőtáblákon, továbbá linkeket, pl., katalógusokban, regisztrálsz fórumokon, és aktívan részt veszel annak a fórumnak a munkájában, és akár linkelsz a fórumban az oldaladra, vagy ha megengedett, elhelyezed az oldaladat az aláírásban. Továbbá létrehozhatod honlapodnak a facebook oldalát, hírré teszed az iwiwen, stb.stb. Minél több a honlapodra mutató link, annál jobb helyezést érhetsz el pl. a google keresőben is.

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Kent
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 4 | 20:03
Sziasztok,először is köszönöm szépen hogy,van ez a weboldal készítő lehetőség.
És,csináltam is egy weboldalt aminek a címe: http://sdrp.ucoz.hu/
Egy,dolgot szeretnék kérdezni
Fejlécet hogyan tudom modosítani,és az "Az én honlapom" Szöveget,hogy tudom át írni?
Köszi,előre is a választ.

//Hát először is elolvasod ezt, utána használod ezt meg ezt. - dBrown//
Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 21:06
Sziasztok!Sokszor láttam már hogy ez van az oldalakon és egy pár helyen mint ahogy dBrown is használta az előző hozzászólásánál az:"ezt" és ha rá kattintasz már ott is vagy...Lehet hogy egy kicsit furcsa de én még erre nem jöttem rá hogy ezt hogy kell csinálni wacko wacko Esetleg segítenétek megköszönném...Ha a kérdés nem volt érthető elnézést de nem tudtam máshogy fogalmazni...
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 6 | 21:21
Mezotur, ezt nevezik html kódnak, azon belül pedig linknek.
És talán a legalapvetőbb html kód, hiszen egy honlap leginkább linkekből áll.
Ajánlom figyelmedbe EZT biggrin a fórum topikot, ahol igen sok html tudást fel lehet szedni!
Mellesleg, hogy válaszoljak egy kicsit, itt egy példa:
Code
<a href="IDE JÖN A LINK, AMIT A SZÖVEGRE KATTINTVA LEHET ELÉRNI">IDE JÖN A SZÖVEG, MONDJUK AZ "EZT"</a>
Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 17:53
Köszönöm szépen!

Hozzáadva (21.07.2011, 17:53)
---------------------------------------------
raziel70, :Őőőm bocsi hogy ügyetlen vagyok...Esetleg megpróbálnád úgy hogy meg is mutatod hogy hogyan el kell mert próbáltam!Esetleg lehagyod az utolsó jelet,vagy betűt és odaírnád egy szóközzel az utolsót azt megköszönném...Most remélem nem baj mert csak 11 éves vagyok habár tudom hogy a kor nem érdekel de azért vok ilyen! sad

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 8 | 19:03
Mezotur, ettől egyszerűbben nem lehet elmagyarázni! sad
Ha ezt sem érted, akkor javaslom olvass el egy html kézikönyvet. A korod szerint már tudnod kell olvasni! biggrin
De még egy kis segítség:
<a - ez a nyitó tagja a linknek, de utána mindenképp egy szünetnek kell következnie!
href="" - az idézőjelek közé kell a linket tenni
> - ez zárja le ezt a részt. Nagyon fontos, különben csak szövegként értelmeződik a sor!

Ezután a jel után kell a szöveget beírni. Azt a szöveget, amit szeretnél "belinkelni". Pl. az említett "EZT" szó

</a> - ez a tag zárja le a linket. Ez is nagyon fontos, enélkül is csak egy szöveg lesz az egész!

A vastagon szedett rész a lelke az egésznek! Ha kimásolgatod és a magyarázat alapján jársz el, akkor menni fog a dolog.
Ha viszont még ezekből sem érted meg, akkor sajnálom, Én nem tudok Neked segíteni! sad
Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 9 | 20:02
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!! biggrin biggrin Te egy Isten vagy raziel70, !!!!!!Köszönöm szépen!ŐŐŐ És köszi a gyors választ...Bocsi hogy értetlen voltam... biggrin Ja és köszi a szuper gyors választ!!!
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 10 | 19:34
Bocsi ha rossz helyre írom, de gőzöm nem volt hová írhatnám a kérdésemet.

Felfigyeltem az általános beállításokon belül a Könyvtár-verzió jQuery-ra. Ez pontosan mit takar, mire jó? Melyiket érdemes használnom a két lehetőség közül?:
jQuery-1.3.2.js
jQuery-1.6.1.js

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 11 | 20:28
Raidon, ha ilyen kérdésed van erről, akkor inkább jobb ha nem is tudod mi az és hagyod úgy, ahogy alapból be van állítva! biggrin
Amúgy meg egy javascript (jquery) könyvtár, ami nagyon sok mindent tud működtetni. Pontosabban sok minden működésében tud nagy segítséget nyújtani.
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 12 | 12:18
Ugyan raziel70! ha nem kérdezek, akkor nem tanulok nemde?
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 13 | 12:25
Szia Raidon,

Elég annyit tudni, hogy ez volt az egyetlen dolog amit hiányoltam eddig az uCoz-ból. De már van ezis biggrin

A múlt:
- Nézz el az oldalamra, és nézd meg a menü alatt azt a slideshow-ot smile
- Régen ezt csak "iframe"-s megoldásban müködött, ami sok mindenben határolt. (pl. a direkt linkek) Mert ha ugyanis nem is müködtettük, akkor kilötte a login-t, az elküldött és mindenféle javascriptet.

A jelen:
Ezt a beállítást te hagyhatod úgy ahogy van, kivéve ha dolgozol Jquery-vel. Mostmár nemkell az iframes megoldás. Itt beállítod hogy melyik js-t hivja meg (jquery scriptnek függően), majd követed az utasításokat. smile
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 14 | 14:33
Szia Locky.

Azt hiszem, hogy valamelyest értelek. Olyan cucc nekem is jó lenne a honlapomra, pont ma jutott megint eszembe (mert már agyaltam rajta). De a gond az, hogy én nem tudok olyat készíteni. weep

Egy kis mellékes pedig, hogy most aztán nagyon bejön az oldalad. Imádom az ilyet, mert fantasy... biggrin

23AnnA1
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 19:06
raziel70, Szia! El tudnád nekem is magyarázni, hogy hogyan tudnám a zenét úgy betenni az oldalra, ha ugrálok a menüpontok között ne induljon újra az egész?...Köszi!!
uCoz közösség » Csevegő-zóna » uCoz vitatémák » KÉRDÉSEK - CSEVEGŐ TOPIC (Ha nem találod a kérdésed témáját itt kérdezz! :))
Keresés: