A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » E-mail űrlapok » Üzenetküldési űrlapok (több üzenetküldési űrlap létrehozása, és a problémák)
Üzenetküldési űrlapok
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 16 | 16:28
Megpróbáltam, csak az a baj, hogy itt nem érzékeli az operátort, és nem írja be a nevet, mivel nem tudsz itt operátorokat alkalmazni.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


teszt
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 17 | 18:46
hát igen, ez a baj.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 18 | 22:13
Mindenre van megoldás, igazam van? biggrin
teszt
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 19 | 23:22
Igen és nagyon cool köszönöm!
vmx
Üzenetek: 43
Hírnév: 0

Üzenet # 20 | 15:25
Hello!
Nekem van egy nagy problémám, ami megoldásra vár és gondoltam mivel itt nagyon sok az okos smile ember ezért itt is segítséget kérnék.
Megszerkesztettem egy komplett üzenetküldő űrlapot. Beraktam majd a próba üzenetnél kiderült hogy nem küld el csak ennyit:
Kedves,

Username: vmx

Az űrlap megnevezése: jelentkezés
========================================

Üzenet:
-----------------
http://f1.ucoz.hu/index/8-1
-----------------

IP: 84.0.230.70
Dátum: 2011 Ápr 08, 2:58 PM
========================================

További szép napot kívánunk!

Na most az űrlap így néz ki: http://f1.ucoz.hu/index/jelentkezes/0-12
Már DaveedBrown próbált segíteni de eddig nem tudtuk megcsinálni. (Pedig eddig minden kérdésemre tudott válaszolni, úgyhogy nem vele van a baj smile )
Akármilyen űrlapot csinálok nem küld el belőle csak ennyit. Mit csináljak?

Kérem valaki segítsen.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 21 | 16:40
Kedves vmx!
A problémádat teljes mértékben meg tudom érteni. Mivel szerkesztetted ezt az űrlapot?
Amit láttam az űrlap forrásából, kapásból kiszúrtam egy hibát, így nem is böngésztem tovább a forrást, mivel feltételezem, minden hasonló módon lett megcsinálva.
NEM alkalmazunk ékezetes betűket, különleges karaktereket html kódokban olyan helyeken, ahol egyfajta azonosításról van szó.
A szerver oldali programok nem fogják tudni értelmezni az ilyen karaktereket, így nem is fog működni a dolog.
Az ilyen helyeken használt karakterek leginkább az angol abc kisbetűi, és számok 0-9. Használható még az "alsó vonal" is ( _ )
A Te esetedben láttam olyat, hogy name="életkor".
Ebből indultam ki, ebből keletkezett ez a hozzászólás. A uCozos űrlapoknak van külön, egyedi kódja.
Ezek alapján azonosítja be a mezőket és ez alapján rakja össze a levelet is.
Ha Te csinálsz egy űrlapot és más neveket alkalmazol, akkor a program nem fogja tudni értelmezni, így úgy tekinti, mintha nem is létezne.
Ergo nem is küldi el levélben az adott mező információját.
Ha jól sejtem, az űrlapod első 3 mezőinek adatai meg is érkeznek, de a többi nem. Igaz?
Tehát hogyan is készült a Te űrlapod? wink
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 22 | 08:31
vmx, nekem egy csomó ürlapom van, és müxik

Lényeg az, hogy amikor megcsinálod a mezőket, ott változtass nevet stb. és a külalakban nagyon ne változtass, még a sorrenden se szerintem, hanem ha változtatni akarsz rajta, akkor a mezőknél a felfele nyilra katt és akkor felfele megy a mező egyel, így feljebb érkezik.

A külalak szerkesztésében, max csak formázz! de ne cserélgess stb. Lehet ez volt a baj...

vmx
Üzenetek: 43
Hírnév: 0

Üzenet # 23 | 14:39
raziel70, Akkor az űrlapot ezek szerint ékezetek nélkül csináljam..

Locky, nem nagyon értem mit akarsz mondani.

Kipróbálom ékezetek nélkül.

És köszi hogy válaszoltatok smile

Hozzáadva (09.04.2011, 14:39)
---------------------------------------------
Kitöröltem és átírtam az ékezeteket és ugyanaz.. wacko


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 24 | 14:53
Nem vmx, Én azt mondtam, hogy
Quote (raziel70)
A uCozos űrlapoknak van külön, egyedi kódja.
Ezek alapján azonosítja be a mezőket és ez alapján rakja össze a levelet is.

Persze amit az ékezetes és különleges karakterekről írtam, az is igaz!
Ha nem érted mire értem, akkor NE akarj világot megváltani!
Ügyesen megcsináltad az űrlapot, de láthatod, semmit sem ér!
Csak azt nem értem, ilyen dologra miért nem használod a rendszer adta lehetőséget? wacko
Meg azt sem értem, miért nem kaptam meg a kódot és miért nem válaszoltál a kérdésemre? Nem gond, csak nem értem. Így akkor majd napokig találgatok és a végére kiderül, csak nekem volt igazam és kezdhetjük az egészet elölről.
Gondolom ezt nem akarod. Mert Nekem is van más dolgom...
Olvastad már a legújabb szerzeményemet? Ajánlom figyelmedbe! De NE csak a betűket lásd!!!
http://forum.ucoz.hu/forum/24-293-1
vmx
Üzenetek: 43
Hírnév: 0

Üzenet # 25 | 15:07
Ha jól sejtem, az űrlapod első 3 mezőinek adatai meg is érkeznek, de a többi nem. Igaz?
-Igaz
Tehát hogyan is készült a Te űrlapod?
-itt van a kódja: http://f1.ucoz.hu/kod.txt
de most már ez egybe van

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 26 | 15:55
Köszönöm a választ és a kódot!
Azt látom, hogy egyben van. Meg azt is, hogy Te ezt nem admin felületen készítetted, vagy ha igen, akkor belenyúltál.
De szerintem egy külső programmal készült... Szóval így nehéz. Ugyan nincs sok minden, amit át kellene írni, de át kell írni, mert nem fog sosem működni.
Vay létrehozod az űrlapot még egyszer, de az admin felületeden és nem változtatod a kódját!
Gravity
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 27 | 15:06
Hello! Azt szeretném kérdezni, hogy miért van az, hogy néha csak késve kapom meg az űrlapokat, esetenként pedig meg sem kapom őket. Valaki küszködik hasonló problémával?
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 28 | 17:21
Gravity, melyik szolgáltatónál vagy?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Gravity
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 29 | 22:12
Természetesen az Ucoznál. Ez az Ucoz fóruma, nem? Ha más szolgáltatónál lennék, akkor másik fórumba írnék smile









E-mail címed *:
Előadó *:
Szám címe *:
Kinek küldöd? *:
Üzenet:
Kérés fontossága *:


Ez a kódja az üzenetküldési űrlapnak. És szerkezetileg nincs gond vele, mivel néha-néha sikeresen elküldődik (jó passzívosan :D), csak nekem az kéne, hogy mindegyik megérkezzen.

Külön megemlíteném azt a csekélységet, hogy az Ucoz üzemeltetői - miután ezzel kapcsolatban felkerestem őket - annyit mondtak, hogy használjam a fórumot. Most akkor minek van az ügyfélszolgálat? Arra, hogy megmondják a felhasználóknak, hogy sajnos nem tudnak segíteni és inkább a fórumon próbáljunk megoldást találni a problémára??? (nem szószerint ezt mondták, de én így vettem le a dolgot).

-------------------------------------------
Moderálva
A uCoz ügyfélszolgálata a uCoz (kiejtésben Jukoz) működésével kapcsolatos műszaki problémák megoldásával foglalkozik.
Minden más kérdés, ami nem vezethető vissza műszaki problémára, az ügyfélszolgálati fórumra tartozik.

Moderálta Attila
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 30 | 22:16
Gravity, booze hands hands hands

Nem ez volt a kérdés.

Ugye neked Gmail-od van, illetve Postafiók.hu? Esetleg mailbox? Ha igen nincs miért agódni, hozz létre egy szüröt, találsz leírást a fórumon...

Ha meg nem ezek közül van, akkor necsodálkozz.... Freemail-nél örülj ha megkapod!

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » E-mail űrlapok » Üzenetküldési űrlapok (több üzenetküldési űrlap létrehozása, és a problémák)
Keresés: