A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » E-mail űrlapok » Üzenetküldési űrlapok (több üzenetküldési űrlap létrehozása, és a problémák)
Üzenetküldési űrlapok
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 1 | 12:00
Ha jól vettem észre, akkor nincsen ilyen fórum téma. Ha még is van, akkor bocsánat érte, de nem vettem észre, pedig többféleképpen is rákerestem, meg itt az üzenetküldési lehetőségeknél, pedig nem volt ilyen hely.

Rátérve a kérdésemre:
Több üzenetküldési űrlapot akarok létrehozni a honlapomra, de probléma merült fel. Létrehoztam a magamnak való formákat, amiket ki kell tölteni...
A problémám az, hogy nem fogadja el az 1. pontú mezőt. (Felhasználó neved (amin regisztráltál) nevű mezőről van szó).
Azt írja, hogy a mező hibásan lett kitöltve. A "text" nevű kitöltés típusát használtam, ami elvileg ehhez lenne jó.
De ez csak az újaknál vannak. Ami már alapból bent van EZ, az még jó, de az újak amiket csináltam, azok már nem jók.
Az az lehetőség merült fel bennem, hogy prémium tagnak kellene lenne, hogy többet tudjak használni, de ezt eléggé kétlem.
A többi üzenetküldési űrlapjaim amik nem jók, azok megtalálhatóak alul.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 2 | 12:08
Szia!
Amikor a Mezőket szerkeszted, a lista alatt látható:
Mező hozzáadása, eltávolítása vagy szerkesztése után meg kell változtatni az űrlap sablonját.
Illetve mikor visszalépsz az űrlapok listájára, ott is látszik (az újonnan létrehozott sablonnál) egy Űrlap-sablon átalakítása felirat.
Kattints erre a feliratra, majd alul egyszerűen a Mentésre.
Ezután működnie kell az összes mezőnek.
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 3 | 12:15
Igen tudom. Ezzel tisztában vagyok. Meg is csináltam, és még sem működik.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 4 | 12:32
Abban az esetben alőfordulhat ilyen, ha módosítottál a sablonon is.
Ott ugyanis vannak a mezőkhöz egyedi azonosítók. Ha ezt módosítottad, vagy törölted. akkor ne is várd, hogy működjön.
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 5 | 13:23
A sablonon belül, mindegy hogy hol van módosítás, akkor már nem is jó?
Mert én módosítottam a fórumnál, és a vendégkönyvnél is. Akkor kénytelen lennék kitörölni, hogy jó legyen? Ha igen, akkor nincsen rá valami más lehetséges megoldás, hogy megmaradjon amit írtam, és az üzenetek küldése is sikerüljön.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 6 | 16:39
Az űrlap sablonjára gondoltam!
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 7 | 18:52
Értelek. Sajnos azokat sem fogadja el. Vagy is elfogadni elfogadja, el is menti, de még sem jó. Még mindig ugyanaz a hiba van. sad
Meg nem is írtam át...

Hozzáadva (02.01.2011, 18:52)
---------------------------------------------
Akkor most mit tegyek. Nincsen más megoldás, hogy jó legyen? Nagyon nagy szükségem lenne rá, hogy jól működjön...


Moderator
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 12:12
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet visszatenni a menübe az üzenetküldö űrlapot tartalmazó fület, mert nekem valamiért eltűnt és nem tudom visszatenni....
Előre is köszi a segtíséget!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 9 | 15:58
Az üzenetküldő űrlapok kódja: $MFORM_1$
A szám attól függ, hogy melyiket akarod használni azok közül, amiket már létrehoztál.
Az 1-es az alapértelmezett.

Fül (blokk a neve) létrehozását pedig itt tudod megnézni videón:
http://livedemo.ucoz.hu/index/blokk_hozzaadasa/0-20
Be kell jelentkezni!

Moderator
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 11:42
Szia!

Köszi a választ de a kérdés nem az, hogy új blokkot hogyan hozhatok létre, hanem az, hogy amikor a főmenü tartalma közé be szeretném rakni az üzenetküldés lehetőségét, -ez nekem a főmenü-kapcsolat fül- akkor kéri a fülhöz tartozó URL címet, éls én ezt nem tudom. Tehát azt szeretném, hogy erre a fülre kattintva arra az ablakra lépjen, ahol a látogató üzenetet tud küldeni nekem az előre magdott e-mail címekre. Köszi előre is a választ!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 11 | 17:50
Szia!
Értelek. Menj admin felületen az adminbar Honlap-stílus >> Menü szerkesztője menüpontra, majd a megjelenő ablak jobb felső sarkában válaszd a Menü létrehozása lehetőséget. Linknek add meg ezt: /index/0-3
Alapértelmezésben ez a linkje, de ha mondjuk az Oldalszerkesztővel hozzá akarsz adni egy saját ilyen oldalt, akkor használhatod a $MFORM_1$ oprátort is. Itt a szám az űrlap számát jelzi. Ha több űrlapod is van, akkor a megfelelőt kell megadni.
Lacha
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 15:13
Sziasztok, remélem most jó helyre írok, nem akarok munkát kreálni másoknak lol na mindegy

A kérdésem a következő.

van 2 lapom is( az egyik csak úgy van.) a másik meg most komolyabbra szeretném csinálni.

ÉS van az "értesítési formák" Az az üzenetet lehet küldeni nekem... vagy a megadott mailra... sajnos az egyik honlapon a http://eljszabadon.ucoz.com on müködik csak. mig a http://terv.ucoz.hu un nem megy... miért van ez? a hu . com nem változtathat ezen ugye?....

Leírom hogy eddig mivel probálkoztam.

A kodokat a müködöről kimásoltam és a másikba beillesztettem elmentettem, de nem érkezik semmi még mindig....

Már a modut is kitöröltem és vissza.... mi a megoldás, segítsetek már légyszí smile

Köszönöm szépen

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 13 | 15:48
Szia!
Mindkét honlapodon ugyanaz az emailcím? Megnézted a spam mappában is a leveleket?
Bár mostanában már nem sokszor kerülnek a spamba a ucoz levelei, de biztos ami biztos, nézd meg ott is.
Továbbra is ajánlott levelező szerver a gmail! Magyar nyelvű és egyszerű a kezelése is.
Azonkívül ott is uID működik. Ha már egyszer regisztráltál, szinte mindenhová (persze csak a google-n belül) be tudsz lépni ugyanazokkal az adatokkal.
Lacha
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 14 | 15:49
Hello,

Igen mind a 2 nek ugyan az a címe, már azt is kiprobáltam, hogy másik mail cimet adok meg, de az se tetszett neki....

maga a lappal van a baj, mert mindegyik mail cim gmailos, és nem értem mi lehet a gond.

Remélem megoldodik....

Nem tudom mit lehetne még probálni.... ?? van valami más ötlet ? smile

Köszönöm

Hozzáadva (14.02.2011, 15:49)
---------------------------------------------
hello

Nem tudom most mi van, de az összes üzenetet megkaptam egyszerre 20 perc különdbséggel, DaveedBrown küldött egy levelet, és utána jött meg mind, elmondja valaki, hogy mi lehetett a gond?, hogy más os tudja? vagy valami hiba volt?.... mert igazából nem értem....

Köszönöm DaveedBrown a segítséget... smile

Sok sikert az oldalakhoz smile

teszt
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 15:04
Sziasztok!

Problémám a következő:
Készítettem egy üzenetküldési űrlapot, ami igazából egy focis tippverseny lenne.
Addig minden szép és jó, hogy a tippeket leadják és elküldik, azonban szeretném valahogy a felhasználónevet automatikusan rászerkeszteni az űrlapra, hogy ezzel a tippelő játékos azonosíthassa magát. (ne kelljen beírnia a nevét és emailcímét vagy valamilyen külön kódot, sem nekem ezeket ellenőrizni).
Természetesen ehhez a tippverseny oldalhoz csak fehasználók férnek hozzá, vendégek nem. Én a $USERNAME$ kódot próbáltam rárakni az űrlapra, de a probléma az, hogy itt ezt szövegként kezeli. Van valami ötletetek? Hogyan tudnám a loginnevet automatikusan rárakni az űrlapra? Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » E-mail űrlapok » Üzenetküldési űrlapok (több üzenetküldési űrlap létrehozása, és a problémák)
Keresés: