A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Fotóalbumok » Kép megjelenésének módja (Ha nem használom a lightboxot)
Kép megjelenésének módja
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 16 | 18:27
Mid van? Vért akarok!!! lol
Egyszerű a képlet! Aki saját albumot akar, az kérje tőled, az admintól akinek joga van belépni a vezérlőpultba!
Te létrehozol egy albumot, amit jelszóval levédesz. A jelszót elküldöd a delikvensnek és kész is a saját album!
Annyi pici kis gond van vele, hogy feltöltésnél megjelenik a lehetőség, hogy oda is lehet feltölteni (a legördülő menüben), de aki oda tölt fel, az nem fogja látni soha többé a képét, mivel nem lesz hozzáférése az albumhoz. biggrin
N-x
Üzenetek: 31
Hírnév: 0

Üzenet # 17 | 18:30
Quote (raziel70)
Mid van? Vért akarok!!!
Egyszerű a képlet! Aki saját albumot akar, az kérje tőled, az admintól akinek joga van belépni a vezérlőpultba!
Te létrehozol egy albumot, amit jelszóval levédesz. A jelszót elküldöd a delikvensnek és kész is a saját album!
Annyi pici kis gond van vele, hogy feltöltésnél megjelenik a lehetőség, hogy oda is lehet feltölteni (a legördülő menüben), de aki oda tölt fel, az nem fogja látni soha többé a képét, mivel nem lesz hozzáférése az albumhoz.

biggrin :D ez azért nem ér meg vért.. smile
Erre már gondoltam én is, de nem az igazi...


http://nx-foto.ucoz.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 18 | 18:45
Más módja sajnos nincs. Hidd el, kipróbáltam már mindent, mivel Nekem is van képfeltöltő oldalam. smile
Én is gondoltam erre, és ki is találtam rá egy megoldást.
De ehhez nagy mélyen bele kell nyúlni az oldalba! biggrin
Ezt ide nem fogom leírni. Nem is tudnám... biggrin
Hadelhad
Üzenetek: 38
Hírnév: 2

Üzenet # 19 | 22:41
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, a fotóalbumban szeretném, ha a fotó hozzáadásoknál lehetne weboldal és e-mail címet is megadni és azokat megjeleníteni a teljes méretű fotók oldalán. Próbálgattam de sehogy se jelenítette meg...

Köszi előre is a segítséget!

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 20 | 22:52
Szia!
Admin felületen a Fotóalbumok Modul beállítása lapon van olyan, hogy Kiegészítő mező.
Ezeket kell aktiválni, megnevezni (Weblap, Emailcím), majd a kódja pedig amivel be tudod illeszteni: $OTHER1$
Természetesen a szám a mező számát jelzi, amit a beállítás lapon is látni.

Nem etikus nyilvánossá tenni mások email címét!
Tehát erre hívd fel a figyelmet, hogy ha megadja, akkor az megjelenik a kép oldalán is!
Ne tedd be a második kockába a pipát, akkor nem lesz kötelező mező!
Nem javaslom kiírni kódolatlanul az email címet, mert a spam robotok ezeket vadásszák!

Hadelhad
Üzenetek: 38
Hírnév: 2

Üzenet # 21 | 23:16
Köszi,

Sikerült megoldanom, már csak annyi lenne, hogy a web és e-mail megjelenő linkekre kattintva vigyen el a megadott oldalra, ezt milyen parancs sorral tudom megcsinálni ?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 22 | 23:29
Webcím:
Code
Weboldal: <a href="IDE JÖN AZ OPERÁTOR PL. $OTHER1$">$OTHER1$</a>

Email cím:
Code
Email cím: <a href="mailto:IDE JÖN AZ OPERÁTOR PL. $OTHER2$">$OTHER2$</a>
Hadelhad
Üzenetek: 38
Hírnév: 2

Üzenet # 23 | 17:17
Köszönöm a segítséget!
Admin2136
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 24 | 15:14
Heló,

2 kérdésem lenne a fotóalbummal kapcsolatban.

- Az első, hogy a feltöltött kép méretei legalább 900*550 pixelesek, de sajnos összehúzza 500*550 -re. Próbáltam már átírni, próbáltam már a Kb-ot 0 -ra állítani. Lementem a változásokat, beadja a pipát, de mikor még egyszer bejövök a modul beállításaiba, vissza áll a 900*550 -ről 500*550-re. a 0 Kb méret is visszaváltozik 250 kb-ra. Google Chrome on is próbáltam és Firefox 4+ os böngészőkön is. Nem tudom mi lehet a probléma...

- A második pedig.
Van több fejezetem, és több kategóriám is. Mikor a fotóalbumra kattintok, akkor az oldal tartalmi részén beadja az utoljára feltöltött x mennyiségű képet. Ezzel szeretnék valamit kezdeni.
* Vagy eltüntetni mindet, hogy ne jelenjen meg egy sem. (a beállításoknál 0 nincs csak 1)
* Vagy ha eltüntetni nem lehet onnan őket akkor kiíratni felé hogy az "Utoljára feltöltött x kép". Hogy mindenki számára érthető legyen hogy még nem a kategóriában bojong, csak oda éppen kivágja az utoljára feltöltött x mennyiségű képet.

Remélem tudtok segíteni.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 25 | 16:11
Szia Admin2136!
Az első kérdésedre az Ügyfélszolgálattal folytatott beszélgetésem egy részletével válaszolok, mert szerintem a Te problémádra is ez lesz a megoldás.
Ez a beszélgetés lassan már fél éves, ezek szerint még nem javították ki a hibát. sad
"Alapbeállításban a modul aktiválása után ezek vannak beállítva:
Az eredeti kép maximális méretei: 1600x1600
A fénykép maximális mérete: 500 KB

Ez a két beállítás kizárja egymást.
Ahhoz, hogy a jövőben el lehessen kerülni az ilyen jellegű segítségkérést, a javaslatom a következő lenne.
A modul aktiválásakor alapbeállításban ne legyen kitöltve a "A fénykép maximális mérete: 500 KB" mező, ne legyen alapértelmezett méret megadva. Ha viszont a felhasználó rákattint a mezőre és beír akár egy nullát is, a másik mező (Az eredeti kép maximális méretei: 1600x1600) váljon inaktívvá.
Ezzel elkerülhető lenne a kizárás/ütközés. "


A második kérdésedet pedig nem igazán vágom! sad
Pontosabban a kérdésed első felét értem, de az utána következő fejtegetés csak összezavart.

Kérlek olvasd el ezeket, hogy jobban tudjunk kommunikálni!
Általános tájékoztató (az oldal tetején pirossal kiemelve)
Segítség kérés szabályai
Admin2136
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 26 | 17:40
Heló raziel70

Köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal. Próbálkoztam vele és a következőre jutottam.
Azt írtad hogy a "A fénykép maximális mérete: 500 Kb" ne legyen kitöltve.
Ez már alapból nem megoldható, mert mikor kitörlöm, mentem a változásokat, aztán frissítem az oldalt 250 -es érték kerül a helyére. Sem a 0 értéket nem veszi be, sem pedig az üresen hagyást.
Az 1600*1600 -as értéknek nem tudom hogy milyen szerepe van, de szerintem az én problémámhoz nincs köze.

Viszont a "A fotó méretei az új ablakban: 500*500 " lesz a felelős szerintem.
Mert feltöltöttem egy képet, melynek eredeti mérete 853*312 és szemmel látható hogy a "LightBox" funkció valamiért nem kezeli jól. Lásd:



Ha van valami ötleted hozzá, hogy hogyan is lehetne kihozni belőle, hogy normálisan kezelje a képet és az eredeti méretben nyissa a LightBox funkció, akkor azt szívesen fogadom. smile

A második problémát amit nem értettél azt pedig kicsit bővebben, kifejtem, képekkel spékelve.

Szóval van a fotóalbum funkció, alapértelmezett beállításokkal 2 kategóriával. Fényképeim és Családom. lásd:
[sopiler]http://img853.imageshack.us/img853/5163/24223612.png[/spoiler]

Azt szeretném elérni, hogy mikor a menüben a Fotóalbum menüre kattintok, akkor a főoldalon ne jelenjenek meg az utoljára feltöltött képek. Ezt a modulban sajnos nem lehet kikapcsolni, csak korlátozni. lásd:

[sopiler]http://img19.imageshack.us/img19/2725/75263707.png[/spoiler]

Erre szeretnék egy megoldást, hogy mégis hogyan lehet elérni, hogy a főoldalon a fotóalbum menüben egyetlen egy kép sem szerepeljen.

DE ha ez nem megoldható, akkor még egy olyan megoldással is kibékülnék, hogy belehessen szerkeszteni a fotóalbum menü főoldalára valami szöveget. Ilyesmire gondolok:



Remélem hogy most már érthetőbb lett egy fokkal. smile
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 27 | 17:58
Quote (Admin2136)
Ha van valami ötleted hozzá, hogy hogyan is lehetne kihozni belőle, hogy normálisan kezelje a képet és az eredeti méretben nyissa a LightBox funkció, akkor azt szívesen fogadom.

Az igazság az, hogy nem érdemes megnyit ligthbox-al eredeti méretben egy olyan képet, ami nem fér bele a látogató képernyő felbontásába!
Ezért találták ki, hogy van egy Teljes méret gombja a lightbox-nak, amivel megtudod nézni másik ablakban a képet.

Kezdem érteni a problémádat. Vagyis hogy mit szeretnél.
Az igazság az, hogy ilyen mélységekben nem ástam bele magam a fotóalbumba.
Ami Nekem nem volt megfelelő és semmi lehetőség nem volt a "kapcsolgatásra", azt egyszerűen átszerkesztettem a sablonokban. biggrin
Ugyan van egy képfeltöltő oldalam, és ott is variáltam a dolgokkal, de az már egy kicsit magasabb szint. biggrin tongue
Azt javaslom, nézz körül a Szerszámok >> Informerek részben! Informerekkel sok mindent ki lehet íratni az oldalra.
Az említett oldalamon is elég sok informert használok a képek, képcsoportok megjelenítésére. smile
És ott is van egy "Legújabb képek" menüpont. Ami szintén informert használ... tongue

Sajnos olyan dolgot kérsz, amit csak úgy elmagyarázni nem lehet. Erre rá kell jönni és nem kevés html tudás szükségeltetik hozzá. sad
Admin2136
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 28 | 18:10
Klafa oldal smile

Köszönöm a gyors választ, akkor bele ásom magam jobban, hátha megtalálom a szükséges sablon elemet. Ha nem akkor még mindig ott van az informeres megoldás.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 29 | 18:17
Köszi. smile
Szerintem jobban jársz, ha egyből az informerrel kezdesz! Gyors, okos és nagyon jó megoldás! Javaslom. smile
Admin2136
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 30 | 20:25
Ez már egy picit off nak fog számítani, de még mindig a témához tartozik.
Csak megszeretném mutatni hogy a szenvedés nem volt hiábavaló.
Az informereket bonyolultnak találtam, így inkább html be piszkáltam. Tádám : http://flikk.at.ua/photo
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Fotóalbumok » Kép megjelenésének módja (Ha nem használom a lightboxot)
Keresés: