A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Oldallétrehozás leguruló módon
Oldallétrehozás leguruló módon
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 1 | 11:12
Üdv.

Lenne egy olyan kérdésem hogy vannak olyan linkek, amik pl. az oldal tetejére gördülnek és vannak olyanok, amelyek az adott oldalon a tartalom egy részére gördül. Ezt hogyan lehetséges megvalósítani hogy egy bizonyos tartalomra vigye a link/kép? (ilyet még sose csináltam, csak láttam)

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 2 | 14:53
Horgonyt kell készíteni!
WYSIWYG-ben ilyen ikon:
Ha netán nincs ilyen, akkor ezt a kódot illeszd be a forráskódba oda, ahova szeretnéd hogy le(vagy fel)gördüljön:
Code
<a name="valami"></a>

a valami helyére persze írhatsz mást is, ha többet teszel be, ez a megjelenítésen nem változtat.
Ezt linkként kell beilleszteni valahova, elméletileg WYSIWYGben a link beszúrásánál a "bookmark"nál meg kell jelennie a horgonyoknak a listában. Na ez is kétesélyes, ha nem jelenne meg, akkor a forráskódba mint egy linket kell beszúrnod.
Code
<a href="#valami">ide a szöveg vagy lehet kép is</a>

Természetesen a valami helyén ugyanaz a név kell, mint amit a horgonynál megadtál! Fontos, hogy kell a # jel!
Ezt oda teszed be ahova akarod. (ha tartalomra vezeted, akkor lap tetejére valahova, ha felgörgetést akarsz, akkor az egyes szekciók végére, vagy lap aljára)

Természetesen ez egy elég alap megoldás, meg nem is olyan látványos (pl görgetés nincs, csak fel vagy ledob a horgonyhoz), de szerintem megteszi biggrin Ha akarod akkor keresgélhetsz googlen görgető scripteket, ez csak egy nagyon alap megoldás.

Íme egy példa....

Ha netán valamit nem értenél szólj wink


A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Oszkar
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 12:43
Sziasztok!

Olyan kéréssel fordulok hozzátok, hogy most kezdtem bele egy honlap készítésbe saját felhasználásra. A fájlkatalógus modult szeretném úgy megcsinálni, hogy amikor rákattintok egy bejegyzésre akkor az ne oldalon jelenjen meg hanem maradjon az eredeti oldalon csak gördüljön le és így legyen olvasható az ottan beleírt szöveg.
A másik kérésem/kérdésem is ehhez kapcsolódik. Hogy előbb említett módon legördülő részhez még egy oldalt társítani ami az eredetit nem változtatná meg egyszerűen csak felül egy fül jelezné, hogy van még egy rész ott.

Lehet, hogy így egy kicsit bonyolult, vagy én fogalmaztam hülyén, de bízok benne, hogy valaki megért és tudtok segíteni.

Köszönöm. Üdv Oszkar!

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 4 | 13:54
Javascript megoldással lehetséges hogy megoldható, bár nemtudom ezt most igy látatlanban elmagyarázni, mert én ezt ugy oldottam meg, hogy beraktam egy oldalt, egy táblázatot felsoroltam letöltéslink majd alá irtam mi mire jó. Így nemhasználom a fájlkatalogust.

De ezzel a megoldással ha horgonyt teszel a Letöltés-hez akkor leugrik a megfelelő részhez, és igy meglehet oldani, de ehhez nem kell a fájlkatalogus modul.

Oszkar
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 18:54
Pont olyanra gondoltam ami egy-két torrentoldalon is meg van csinálva (de az én oldalam nem lesz torrentoldal). Azért a fájlkatalógus modult választottam, mert az már félig-meddig megfelel az elképzeléseimnek.

Azért köszönöm a választ Locky, de tovább keresgélek a neten és bízok benne hogy valaki majd csak tud segíteni.

Jövőért
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 6 | 12:22
Szebbet!
Gurulnék az aljára, vagy tetejére, de... valami oknál fogva egyszer hibátlanul működik, viszont általában második kipróbálás után minden esetben új ablakban nyitja meg az oldalt, bár tény, hogy legalább ott, ahová kértem tőle biggrin A self/blank/parent háromság minden tagjával próbálkoztam (bár nekem szerintem csak a self kéne), illetve annak üresen hagyásával is. Ötlet, vajon mit szúrok el?

Illetve fura, hogy pl. a horgony-t mint funkciót csak akkor tudom előhívni, ha HTML módosításként nyitom meg, aztán megyek át WYSIWYG-be, mert ha elsőként a vizuális szerkesztés lehetőségre kattintok, akkor meg sem jelenik smile

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 7 | 19:04
Jövőért, ebben az esetben a vizuális szerkesztőt felejtsd el!!! Hazavágja a kódot, pontosabban törli a html struktúra head szekcióját!
Nálam ezért van kikapcsolva a vizuális szerkesztő, mint elsődleges szerkesztő, mert sok oldalamon futnak scriptek.
Ez a gördülős megoldás... erre nekem is van egy javaslatom.
Nézd meg EZT (be kell jelentkezni!)
SoulSeer
Üzenetek: 19
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 08:11
Nekem az a kérdésem lenne, hogy a Menüsorban hogyan kell/lehetne megoldani, hogy a főoldal(ak)hoz adott aloldalak ne oldalra, hanem egymás alatt jelenjenek meg?
Akár úgy, mint pl. az Online játékok-ra a menüsoromban rákkantitok, kijön: A fejezet kategóriái...

Köszi előre is a választ! up

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 9 | 13:52
Miért eddig egymás mellett jelentek meg? confused lemaradtam valamiről?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 14:12
Ha olyan designt választott akkor lehetséges....
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 11 | 14:44
Már nem azért, de az almenük listája nem függ a design-tól, mindenütt ugyan úgy néz ki.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 12 | 15:49
Quote (SoulSeer)
Akár úgy, mint pl. az Online játékok-ra a menüsoromban rákkantitok, kijön: A fejezet kategóriái...

Ez a megoldás nem működik minden modulban.
Viszont megoldható. Bármi megoldható. Feltételes operátorral... biggrin
uCoz közép haladó szinten. biggrin
De ez a kérdés mintha nem ide tartozna! huh

Ismételten kéretik a SZABÁLYOK PONTOSABB BETARTÁSA!

SoulSeer
Üzenetek: 19
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 10:03
Quote (raziel70)
De ez a kérdés mintha nem ide tartozna!
Ismételten kéretik a SZABÁLYOK PONTOSABB BETARTÁSA!

Sajnos nem nagyon találtam rá olyan fórumtémára (ez biztos az én bűnöm), ahol ilyetén kérdéskör, mint a legördülés (és a menü legördülése - lefelé nyílása, nem oldalra sztem nagyon hasonló kérdést feszeget), így az én értelmezésemben (mivel nem vagyok programozó zseni, csak 1xű felhasználó) eme kérdésem tartalmának lehetett volna itt mit keresnie.
Én is tévedhetek, de ez nem azt jelenti, hogy tudatosan, a nemtörődömség jegyében szabályt deal szerettem volna szegni. Elnézést kérek! Ezt respect -álom.

Köszönöm a válaszokat... Tanultam belőlük most is... valamit book

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 14 | 10:11
SoulSeer, a baj ott van, hogy csak félig tartozott ide a kérdésed, mert ez inkább a menu-vel kapcsolatos, vagy pedig nem fogalmaztad meg jól a kérdésed!

oldallétrehozás legördülő módon nem ide tartozik. Keresőbe beirtad volna hogy: menu
és kaptál volna egy ilyen találatot: http://forum.ucoz.hu/forum/24-70-1

SoulSeer
Üzenetek: 19
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 10:37
Quote (DaveedBrown)
Miért eddig egymás mellett jelentek meg? lemaradtam valamiről?

A menüben szereplő főpontok nem.

De ha egy főoldalhoz adok egy aloldalt, akkor azt ugye a főponton egy oldalra mutató kis nyíllal jelöli, és az azon (azonnal kiugró) kis fülön sorolja fel az al-oldalakat, címükkel.
Én azt szerettem volna ha - rákattintva egy adott főoldalra -, az aloldalak az alá, vagyis lefelé gördülnének (nem oldalra kis fülön). Így elkerülhetőbb, hogy a Menüben szereplő, egy adott Tmájú főoldalt ne üresnek véljenek. Ugyanis ha kurzorral ráállnak a főpontra, az azonnal előtűnő- feltűnő aloldalak megtéveszthetőek lehetnek, mert úgy vélhető, hogy a főpont csak egy Témafelsorolási kategóriát jelöl...

Na, ha ez érthető így, akkor ma, örömömben halálra eszem magam biggrin

Hozzáadva (12.03.2011, 10:37)
---------------------------------------------

Quote (Locky)
Keresőbe beirtad volna hogy: menu
és kaptál volna egy ilyen találatot:

Köszönöm! Ez számomra mindjárt hasznosabb segítség! talán ott a bibi türelmetlenségemben, hogy túl sokféleképpen próbáltam magamtól megoldani ezt a kérdést, mire eljutottam oda, hogy utánanézzek, hátha. Ezért mindjárt a leghasonlóbb problémát taglaló fórumba feltettem a kérdést, és vártam smile

Köszi a segítséget... Megnézem, hátha... yes

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Oldallétrehozás leguruló módon
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: