A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » oAuth - Az új belépési mód (Mi ez? Hogyan használható? Hogy lehet személyre szabni?)
oAuth - Az új belépési mód
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 1 | 22:29
Idén júniusban a tesztidőszak után élesben is használhatóvá vált az oAuth, a uCoz új beléptető rendszere.
Az új módszer sokkal gyorsabb belépést biztosít, ugyanis több honlapra belépéshez is csak egyetlen egyszer kell megadni az adatainkat.

A régi belépés blokk így nézett ki:




A felhasználóknak itt kellett megadniuk a belépési nevet/emailt és a jelszót.

Viszont ezzel nem volt nehéz visszaélni. Egy profibb webprogramozó könnyen készíthetett egy hasonló "ál-beléptetőt" amivel ellophatta a belépni akaró felhasználók adatait. Az új rendszerrel való visszaélés szinte lehetetlenné vált. Az új forma nem csak biztonságosabb, hanem kényelmesebb is.
Az új belépési forma így néz ki:



Amikor a felhasználó rákattint a belépés gombra, egy ilyen felugró ablakban tud belépni:



A címsorban a http://login.unet.com látható - innen lehet tudni, hogy a belépési formula nem hamis.

Ha ugyanazt a böngészőt használod végig, elég az első oldalon megadni az uID-adataidat, a böngészési előzmények és sütik törl(őd)éséig minden uID-t támogató uCoz honlapon elég csak a belépés-gombra kattintani, és azonnal be is léptet.
Amennyiben regisztrálva vagy az adott oldalra, a felugró ablak nem jelenik meg. Ha először jelentkezel be, -az eddigiekhez hasonlóan- egy biztonsági kód megadása után tudsz belépni.

Megjegyzés: ha az új gomb nem illeszkedne a honlapod stílusába, visszaállíthatod a holapdon alap gomb stílusára a Vezérlőpult-->Általános beállítások oldalon.



A jövőben az új gomb különböző stílusokban is elérhető lesz.

De saját gombot is készíthetsz, ehhez az alábbi kód lesz a segítségedre. Annyi a dolgod, hogy a kódban megjelölt rész helyére beilleszd a saját gomb URL címét (de lehet szöveg is) és a sablonokban a $LOGIN_FORM$ kód helyére beilleszted. (Mivel HTML-ről van szó, a képet is HTML-ben kell beilleszteni)

Code
<a href="#" onclick="new Image().src = 'http://counter.yadro.ru/hit;joncounter004?r'+escape(document.referrer)+((typeof(screen)=='undefined')?'':';s'+screen.width+'*'+screen.height+'*'+(screen.colorDepth?screen.colorDepth:screen.pixelDepth))+';u'+escape(document.URL)+';'+Math.random();window.open('http://login.unet.com/?site=EGYÉNI KÓD&ref='+window.location.href,'unetLoginWnd','width=500,height=350,resizable=yes,titlebar=yes');return false;">IDE JÖHET AZ EGYEDI TARTALOM</a>


Az "EGYÉNI KÓD" helyére kell beírnod a honlapod egyedi azonosítóját, amit legegyszerűbben a Vezérlőpult-->FTP részletek-->"FTP login" sorban találhatsz meg

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Zebulon9462
Üzenetek: 20
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 22:18
Helló!

Én nem találom a visszaállítási lehetőséget a vezérlőpultban. Hol van pontosan?

Üdv
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 3 | 08:31
Zebulon9462, ott van leírva a szövegben. Vezérlőpult --> Általános beállítások --> itt pedig "Az uID belépés gomb kinézete"
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 4 | 09:01
1world, felreertes tortent, ott nem lehet, csak a gomb kinezetet. egyelore keresem a megoldast. javitottam a cikket is, az angol forumon irt megoldas nem mukodik, de hamarosan jovok a megoldassal
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 5 | 16:14
Hali hol tudom ki venni ez az uID-s gombot, magyarul azt szeretném hogy csak a panel látszódjon.
Várom segítségeitek.
Köszönettel: Dani
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 6 | 18:43
Admin menü-->Általános beállítások-->Az uID belépés gomb kinézete:-->Régi

smile
FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 7 | 09:52
Köszönöm. De akkor is bent marad, az uID gomb csak más kinézettel. Nem?
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 8 | 09:58
Igen ott marad a gomb, az eltüntetésére még nem találtam megoldást. smile
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 9 | 12:10
Van megoldás, csak keresni kéne a fórumon wink
Zebulon9462
Üzenetek: 20
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 14:34
Locky, Én kerestem, de nem találtam. Nem segítenél egy linkel? Köszi

Üdv
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 11 | 16:01
http://www.lmgtfy.com/?q=http%3A%2F%2Fforum.ucoz.hu%2Fforum%2F20-378-1

Első találat.

u.i: még "új bejelentkezés ucoz" -erre is ez a téma jön ki elsőnek!
Utána meg az én oldalam. Milyen erős lett :D
Zebulon9462
Üzenetek: 20
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 20:56
Helló!
Megcsináltam mindent a leírtak szerint, de nem működik.
Beillesztettem a kódot a felhasználók belépéséhez( világos szürke), átállítottam régire a gombot, és semmi változás.

Üdv
Kiyoko
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 12:00
Helló!
Én azt szeretném kérdezni hogy van egy oldalam tegnap csináltam és valamiért amikor a bepróbálnék jelentkezni az oldalra azt írja ki az uID-nél például hogy: "Szerverhiba, ismételje meg később" a régi bejelentkezésnél pedig: "uNet-belépés jelenleg nem lehetséges." valaki megtudná nekem mondani hogy miért van ez mert eddig is csináltam uCoz oldalt de eddig működött és érdekes mód a többi honlapon működik a bejelentkezés. Köszi előre is a válaszokat!(ha már volt ilyen kérdés akkor bocs én nem találtam shy )
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 14 | 12:31
Kiyoko, Min ahogy azt te is írtad, ez szerverhiba, hamarosan javítják.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Kiyoko
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 13:02
Rendben köszönöm! csak azthittem én rontottam el az oldalam ^^"
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » oAuth - Az új belépési mód (Mi ez? Hogyan használható? Hogy lehet személyre szabni?)
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés: