A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Profil szerkesztése » Adatlap, profil
Adatlap, profil
Zolii
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 1 | 17:35
Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az adatlapra, lehetne-e egy olyan kódot tenni, aminek segítségével a felhasználó az adott "dobozba" tudna írni dolgokat magáról pl.?

Lenne egy Profil tárgya szövegrész és egy profil szövege, amiben lehet esetleg BB kódokat használni, és az adott szöveg megjelenne az ő adatlapján.

Hogy valósítható ez meg?
Köszönöm előre is!

Üdv.,
Zolii.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 2 | 21:57
Szia!
Szerintem ez minde további nélkül megvalósítható. Ha megnézed az Én oldalamon az adatlapodat, legalul láthatsz egy Google hiredetést. Nos azt Én tettem oda, tehát az adatlap is szerkeszthető. Ehhez tedd a következőket:
Admin oldalon lépj a Honlap-stílus >> Külalak vezérlése (sablonok) menüpontba, majd válaszd ki a Felhasználók szakaszba a Felhasználó saját oldala részt. Itt szerkesztheted ezt az oldalt. A szerkesztő rész alatt taláhatod azokat az operátorokat, amiket ebben a szakaszban használni lehet. Természetesen saját kódot is beilleszthetsz.
Zolii
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 20:43
Nos igen. Én is itt próbálkoztam, de egy rossz kódot szúrtam be véletlenül, és lelassította az egész gépet, míg azon a lapon dolgozok, így az eredeti sablont kell visszaállítanom.
Abban kellene segítség, ha ez nem nagy kérés, hogy ezt milyen kóddal lehetne megvalósítani?

Köszönöm szépen a választ. smile

Üdv.,
Zolii

Dumbledor
Üzenetek: 16
Hírnév: 0

Üzenet # 4 | 20:43
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hol tudom beállítani az "aláírást" a fórumon. Nem találtam semerre :S sad

Üdv, Dum

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 5 | 20:43
Szia Dumbledor!

A profil lapodon keress a jobb oldalon egy olyat hogy "adatok változtatása", és ott lesz hogy "Az ön aláírása"


A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 6 | 18:03
Nálam lenne 2 nagyobb probléma. Nem tudom megváltoztatni a profilom adatait. Semelyik oldalon sem. Mindig ezt írja ki ha el akarom menteni: You are trying to do illegal action!
Ebből következtetően, leveleket sem tudok kapni, mert valami miatt csak az adminok küldhetnének nekem üzenetet.
Mit tudnák én ezzel kezdeni?

Üdv Raidon

Hozzáadva (13.10.2010, 18:03)
---------------------------------------------
Senki sem tud nekem segíteni? Mert az azért már eléggé zavaró, hogy egyik ucoz oldalon sem tudom szerkeszteni a profilomat.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 7 | 18:05
Unet.com és ott kell modosítanod a profilod
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 8 | 21:01
De én nem arra gondolok, hanem a másik honlapokon való adatokra értettem. Az enyémen sem tudok módosítani, de még máshol sem. sad
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 9 | 21:28
Raidon, a saját adataidat tudod módosítani a http://unet.com oldalon
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 10 | 19:42
Azt már módosítottam, de nem az kell, mert nekem ugyanúgy maradt a többi oldalon, ahová be léptem tagként.

Elküldöm, mert így nem sokra megyünk.

Remélem így már érthető.

És mindegyik oldalon ezt csinálja... (ahogy már írtam is)

Csatolmányok: 0087732.jpg (91.3 Kb)

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 11 | 20:55
Ej Raidon! Ilyet! Ha minden adatodat minden oldalon tudnád külön módosítani, akkor előfordulhatna, hogy mindenhol másak lennének az adataid!
Erre nem gondoltál még?
Ezért van a uNet profil, ahol "központilag" tudod módosítani az adataidat.
És még mielőtt visszakérdeznél, minden uNet felhasználónál így van, nem csak nálad! smile
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 12 | 16:29
Nos akkor ismét kezdem.

A példák:
nemrégen tudtam módosítani az adatlapomat, az egyik oldalon, de már nem tudom.
KETTŐ másik oldalon pedig, képet akartam cserélni, mert nem volt. De nem tudtam, mert nem fogadta el.

Amit pedig írtál raziel70:

Quote (raziel70)
Ha minden adatodat minden oldalon tudnád külön módosítani, akkor előfordulhatna, hogy mindenhol másak lennének az adataid!

Képet akarok, meg a honlapom linkjét akarom betenni. Semmi személyesebb dolgokat.

Most akkor hogyan is van ez? Régen tudtam, most pedig nem.

Hozzáadva (15.10.2010, 16:29)
---------------------------------------------
Na jó. Már kész. Megoldottam egyedül. A firefox nem engedte, de a google chrom igen.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 13 | 16:56
Hmmm... Bocs, de nem voltál egyértelmű!
Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy egyre több topikban, postban olvasható raziel70 ajánlata, miszerint használd a böngésződben a ctrl+shift+del kombinációt. Itt kitudod választani, mit szeretnél törölni. Javasolt az előzmények, makacsabb esetekben a sütik törlése is.
Ez a kombináció használható az összes ismert böngészőben, szabványos mint a ctrl+c. biggrin
Ne haragudj Raidon, de ha pontosan leírod mi a gond, akkor talán hamarabb megtaláljuk a megoldást.
Próbáld ki a most javasolt módszert és ha ez használ (100% biztos vagyok benne), akkor használd sűrűbben! biggrin
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 14 | 15:38
Üdv.

Egy teljesen új adatlapon dolgozok ami már félig kész van, de az e-mail nál elakadtam. Annyira endifes hogy azt már nem értem.

Quote (Erről lenne szó)
<?if($_IS_OWN_PROFILE$)?>
$_EMAIL$ <?if($_EMAIL_IS_HIDDEN$)?><span style="font-size:7pt">(Rejtett cím)</span><?endif?>
<?else?>
<?if($MODER_PANEL$)?><a href="mailto:$_EMAIL$">$_EMAIL$</a><?if(!$_EMAIL_IS_VERIFIED$)?> <span style="color:red;" title="Not verified e-mail">*</span><?endif?>
<?else?>
<?if($_SEND_EMAIL_URL$)?><a href="$_SEND_EMAIL_URL$">Levél írása a felhasználónak</a>
<?else?><i>Rejtett cím</i>
<?endif?>
<?endif?>
<?endif?>
<?if($_EMAIL_VERIFICATION_URL$)?>[ <b><a href="$_EMAIL_VERIFICATION_URL$"><span style="color:red">E-mail cím megerősítése</span></a></b> ]<?endif?>

Ezt lehetséges 2 felé bontani, mármint hogy az adatlap egyik részében ott legyen hogy E-mail(Prv) a másikban meg hogy ha nincs megerősítve stb.

Ha ez segít erről lenne szó : Link

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 15 | 16:10
két részre bontani? Melyik két részre? biggrin
Amúgy egyszerű amennyi Ifet kiveszel, annyi endifet is, ügyelve arra, hogy megfelelő legyen a párosítás. De pl egy ilyennél
Code
<?endif?>
<?endif?>
<?endif?>

tökmindegy melyiket veszed ki

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Profil szerkesztése » Adatlap, profil
Keresés: