A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Profil szerkesztése » Adatlap, profil
Adatlap, profil
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 46 | 20:45
Raidon, ennek több módja is van, így nehéz megmondani mit is kellene tenned!
Ugyanis elképzelhető, hogy az összes sablonba bele kell nyúlnod, vagy a Gyors-csere lehetőséget kell használnod.

A felugró ablakhoz a következő scriptet használja a rendszer:
Code
<script type="text/javascript">window.resizeTo(750,600);</script>

Most vagy megkeresed az összes sablonban ezt a sort és módosítod az értékeket (szélesség/magasság), vagy használod a már említett Gyors-csere lehetőséget.
Továbbá a rendszer operátorai is ezt a scriptet használják.
Code
$PERSONAL_PAGE_LINK$ és/vagy $PROFILE_URL$

Én ezért cseréltem le az összes operátort a saját megoldásomra, ami egy link, amit ÉN irányíthatok. biggrin
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 47 | 20:51
Meg van (a gyors-csere)!! Csak az a kérdés, hogy meg tudom-e csinálni. De igyekezni fogok. Remélem nem kell hozzá nagy html-es tudás. biggrin
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 48 | 20:53
Mindenképp javasolt előtte egy sablon mentés! Ha valami félre sikerülne, akkor... sad
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 49 | 20:58
Ohh! Na várjunk csak!! Akkor ha én átállítanám a
Code
$BODY$
, ezek közül valamelyikre:
Code
$PERSONAL_PAGE_LINK$ és/vagy $PROFILE_URL$
akkor is jó lenne?

Hozzáadva (29.08.2011, 20:58)
---------------------------------------------
Vagy is. Úgy egyszerűbb. Mit írjak be a gyors cserékhez, hogy jó legyen?


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 50 | 21:10
surprised a body-t? Te jó ég Raidon, nagyon rossz helyen keresgélsz!
Ha ezt átírod valami másra, eltűnik az oldalad összes tartalma!
BODY = Tartalom megjelenítésére használt része az oldalnak!
Body, mint törzs.

Én azt javaslom, NE a működő oldaladon kísérletezgess ilyennel!!!
Igazából nem egyszerű a dolog, mert az operátorok be vannak ágyazva mint link. Tehát valahogy így:
Code
<a href="$PROFILE_URL$">Saját oldalam</a>
Ha csak simán az operátort akarod lecserélni a fent említett scriptre, akkor megölöd a linket.
Ezért nem egyszerű!

Én azt javaslom, hogy "égesd bele" a személyes oldalt a honlapba! Nem felugró ablak lesz, hanem egy ugyanolyan oldal, mint a többi, csak a személyes résszel.
Példát a THD oldalamon láthatsz (be kell jelentkezni), illetve ennek a leírását a uCoz demo oldalamon találod. (ide is be kell jelentkezni)
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 51 | 21:22
Akkor azt hiszem, hogy így marad. Mármint az utóbbi, vagy is ugyanabban az ablakban jelenik meg. Mert így pont jó....
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 52 | 21:31
Te tudod. Én javaslom, hogy integráld a honlapodba.
Két oka is van:
1. szerintem sokkal jobban néz ki
2. nem mindenkinek vannak engedélyezve a felugró ablakok és nem mindenki szereti, amikor így nyílik meg egy link
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 53 | 12:51
Nekem egy aprócska problémám lenne, ami nem is olyan apró )számomra).
A profilon ugye mutatja, hogy miket adtam hozzá (képek, hírek, blog stb..), mennyi hozzászólásom van. tehát ami jelzi melyik felhasználó mennyi cuccot adott a honlap tartalmához.
Nekem ezzel az a baj, hogy pl. van a blog modul. Én azt töröltem és még mindig jelzi, hogy van 1 hozzáadott blog. Meg képeket is töröltem ki, és még több kép van nálam írva, mint amennyi összesen van a képeknél (pedig ebből olyanok is vannak, amik nem az én feltöltéseim).
Szóval a kérdésem az lenne, hogy tudok én ezzel valamit kezdeni? Csak mert elég zavaró.
És bocsi ha túl hosszúra sikerült.

Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 54 | 11:49
Raidon, a Profil ablakban (a Felhasználó adatainál) a "Csoport" sorban kattints a "Számláló beállításai" ikonra (ez egy oszlop-grafikonos ikon) - a megnyíló ablakban kattints az "Automatikus átszámolás" gombra utána a "Mentés" gombra,
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 55 | 18:36
Sziasztok!

Röviden-tömören: utálom a felugró ablakos megoldásokat, de komolyan. biggrin
Hogy tudom elérni, hogy a profilok a body/content részben jelenjenek/nyíljanak meg (mint bármelyik más oldal - ajaxnak hála) és ne új lapon/fülön/ablakban?
Válaszokat előre is köszi!! smile

Hozzáadva (04.10.2012, 17:36)
---------------------------------------------
Még egy kérdés:

Szeretnék némi/bizonyos adatokat importálni a profilból egy modulba pl rang, hírnév stb.
Maga a kódok pl AWARDS nem működnek, ezért kérnék ide is némi helpet a megvalósításra.

Köszi szépen előre is!! smile

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 56 | 19:51
Redzsina,

1. kérdéshez: Nagyon szép kereső van a fórumon, ha megnéznéd, és esetleg keresnél is benne, megtalálnád az információt. Ha mindezt kérdezés előtt tennéd meg, és csak akkor kérdeznél ha nincs meg az információ, akkor nagyon sokat segítenél a fórum rendben tartásában. Köszi. (tehát itt van a fórumon rá megoldás, de azt hiszem az uCorneren egy teljes cikk is van róla!)

2. kérdéshez:

Hát, megoldásához jó sok javascriptre lesz szükség, (mert ezek csak a profilon/fórumon jeleníthetőek meg $informerekkel$) sok szerencsét!

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 57 | 19:58
Redzsina, a fórum arra lett kialakítva, egyvalaki kérdez, mi válaszolunk, és a következő személy, megtalálja itt a megoldást.

Most te se várd el, hogy mindenki szó szerint aki kérdez, és már tárgyalt dolog a fórumon, külön-külön választ kap.
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 58 | 21:23
Locky,
Már megint ez a keresős szöveg. -,-'
Csak 1000x olvastam a keresés során. biggrin
Egy csomó dolgot keresővel találtam meg pl 404, favicon stb, de ezekre nem találtam megoldást, ezért úgy döntöttem hozzászólást írok.
Én kérek elnézést, hogy egy (valakinek egyszerű) kérdést fel mertem tenni a megfelelő topicban.
Bocs, ha esetleg több ponton is sikerült megsértenem a Staff nyugalmi állapotára vonatkozó kritériumokat a szabályzatban. biggrin biggrin

Na de viccet félretéve: minden hozzászólásnak van egy azonosítója. Egy linkkel többre mentem volna, mint egy "keress a fórumban" (több 10 téma, több 100 hsz között) üzenettel (amit nem mellesleg megtettem). Te/Ti sokkal "ösztönösebben" mozogtok a fórumon, mint én, aki 1 hónapja tag.
Mielőtt belemegednél a válaszadásba vagy a hsz-ek törlésébe (megjegyzem: lefényképezve minden, mint bizonyíték), inkább gondold végig a dolgot. Ilyen választ generál minden 2. ember, ehhez nem kell mod rang, tehát ha válaszolsz, akkor segíts, ne észt ossz (azzal nem vagyok kisegítve). smile

vmarci21,
Cicám, ahogy megmondod, hogy milyen kulcsszavat írjak be, már keresem is. smile
Egy kérés: olyan dolgot mutass, ahol nem olyasmi kérdésekre/válaszokra bukkanok, hogy kell megnyomni a mentés gombot, mert egyik-másik kérdés ilyen szintű. A vérnyomásom meg is emelkedett, mire a 4. oldalhoz értem a kereső funkcióval megtalált topicokban.

Egyébként köszi a ucorner linket!! smile Gyors át is böngészem, hátha találok valamit, amiből alkothatok maradandót. hands

Ezentúl ha kérdezek valamit: size 22 pt-vel és color=red kombinációval fogom feltüntetni, hogy kerestem, de nem találtam.
Nem röhög, én tényleg megcsinálom!! biggrin biggrin biggrin
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 59 | 09:07
Redzsina,
nem olyan nagy az uCorner (sajnos), hogy ezt ne találd meg. cool

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Redzsina
Üzenetek: 75
Hírnév: 7

Üzenet # 60 | 22:09
vmarci21,
Köszi szépen a linket még egyszer, már tegnap meg is oldottam a dolgot. kiss
Nagyon hasznos kis oldal az, remélem lesznek frissítések!! yes
Azt nem tudod véletlenül, hogy kié az oldal? cool
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Profil szerkesztése » Adatlap, profil
Keresés: