A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
A fórum moderátora: remus  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » CÍMKEFELFŐ (Címkefelhő, kulcsszavak)
CÍMKEFELFŐ
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 10:02
Címkefelhőt csak nagyobb anyagmennyiséggel rendelkező honlapon érdemes létrehozni. A címkefelhő egy szép színfoltja az oldalunknak, díszíti azt, és megfelelőképpen első ránézésre tudatja velünk azt, hogy a honlap milyen tematikával foglalkozik, hiszen a gyakrabban előforduló kulcsszavak nagyobb méretűek, a ritkábban előforduló kulcsszavak (tag-ek) pedig kisebb méretűek.
1. Lépjünk be a Saját menü-be. A címkefelhő létrehozása előtt célszerű aktiválni a Keresés modult, mivel a kulcsszavak egyenes kapcsoilatban állnak ezzel a modullal.
2. Lépjünk be a honlapunkra Adminisztrátorként (nem a Saját menübe!). A hozzáadott anyagokhoz adjunk meg minél több jellemző kulcsszót. A régebbi anyagokhoz úgyszintén hozzá lehet adni kulcsszavakat, rákattintva az anyagok szerkesztése nyilacskára, és ott kiválasztva a kulcsszavak hozzáadása menüpontot.

Fontos: minél több jellemző kulcsszó kerül a hozzáadott anyaghoz, annál hatékonyabb a címkefelhő működése.
3. Létrehozzuk a címkefelhő informert a Saját menü --> Szerszámok --> Informerek menüpontban. Informer létrehozása gomb, adjunk nevet az informernek, és válasszuk ki a legördülő menüből a Tag-ek (kulcsszavak) menüpontot

4. A létrehozás után kapunk egy kódot, pl. $MYINF_1$, amit beillesztünk a honlapunk megfelelő részébe, ahol meg szeretnénk jeleníteni a címkefelhőt.
5. A címkefelhőnk ezennel elkészült! smile Minél több kulcsszó lesz, annál sűrűbb és mozgalmasabb lesz a felhő.
Csatolmányok: 9525604.png (145.7 Kb) · 1048245.jpg (96.1 Kb)

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 2 | 08:32
Szió! A karate.ucoz.hu oldalon fenn baloldalon van egy gömb- tag-okból - ez egy speciális kóddal működik, vagy az ucoz-zal lehet csinálni?
Gyanakszom, hogy ez saját sad
Nézek azért utána...:)
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 3 | 09:04
Hali.
Ha arra a cimkefelhőre gondolsz a tetején az első, akkor azt a Blokk-ban létrehozható Site Elements között a Tagfelhő vagy cimkefelhő vagy nemtudom pontosan a nevét.
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 4 | 09:13
Arra gondolok, igen... a bal sarokban látható gömbre

Természetesen megint úgy jártam, ahogy nagyon gyakran szoktam: magamtól rájöttem:)
Ez egy widgets:) A címkék 3D felhője smile
Azért köszi:)

Csatolmányok: 3981934.png (55.4 Kb)
Az üzenetet szerkesztette juillet - Szombat, 2010.10.23, 09:19
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 5 | 09:34
juillet, ezért van az ügyfélszolgálati fórum, hogy segítsünk mindenkit abban, hogy saját maga jöjjön rá a megoldásra biggrin
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 6 | 16:31
Az lenne a kérdésem, hogy ha ezt használom, akkor nekem muszáj csak egy szót írnom(?), és utána vesszőt rakni, vagy akkor is jó, ha 2 részből áll a kulcsszavam? Gondolok itt a zenés honlapomra. Remélem így jó ahogy csináltam. Mert sok sztárnak/együttesnek 2 részből áll a neve/nevük, és ha így írom, akkor nem fog olyan hamar betelni (még akkor sem ha maxra van állítva...

(Remélem lehet érteni, amit írtam.)


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 7 | 16:53
Természetesen az is egy kulcsszónak számít, azért is van ez a vesszőzés. Tehát pl egy ilyen esetben:
Quote
tag, egytag, két tag, három darab tag, még több darab tag,

esetén a fenti példában egy-egy kulcsszó látható, az egy kulcsszóban található szavak számától függetlenül. Lényeg a vessző biggrin

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 8 | 20:02
biggrin köszi. akkor megnyugodtam happy
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 9 | 20:13
Meta leírás lehetséges hogy rontja az oldalad látogatotságát. Ha kulcsszavat adsz is, leírást nem ajánlanám.
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 10 | 22:49
Quote (Locky)
Meta leírás
--> Az meg milyen? wacko

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 11 | 09:43
http://forum.ucoz.hu/forum/28-250-1#3315

Bár szerintem ti az ucozos tag-okról beszéltek ott a felhőben icecream

Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 12 | 09:41
Ismét egy kérdéssel fordulok felétek, ami a 3D-s címkefelhővel kapcsolatos.
Az oldalamon szeretném használni, de nem minden ékezetes betűt jelenít meg. Nagyon jó lenne, ha azzal nem lenne gond, mert elég hülyén mutat, hogy ha ki marad egy/két betű a szóból....
Amiket nem mutat az az : ő, ű betűk. A többi ékezetessel nincsen gond.
Tehát van valami módszer/lehetőség arra, hogy ezt a hibát kiküszöböljem?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 13 | 10:31
Szia!
Erre két lehetőség is van. Vagy csak rövid ékezetes ő és ű betűket használsz, vagy amit a címkefelhőbe szeretnél írni (az anyagoknál a tagekhez), azt először "lefordíttatod" egy html szerkesztővel. Olyasmi érdekes betűket/szavakat fogsz kapni, mint pl. Ó (nagy Ó) vagy Á (nagy Á), vagy ü (kis rövid ü).
Ezekből erdő hibát a karakterkódolás okozza. Nálam a honlapod utf-8 kódolással van megjelenítve, de előfordulhat hogy a Te böngésződ van rosszul beállítva és csak Te látod (nem látod) ezeket a karaktereket.
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 14 | 19:35
Na ezt jó tudni. Akkor legalább másoknál jó lehet. Ezt a második lehetőséget meg nem értem...
Amúgy meg az hogy írjam röviddel, az nem okozna gondot a keresőben?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 15 | 19:42
Remélem azért azzal tisztában vagy, hogy ezek a tagek csak a honlapon belüli keresésre jók!!??
Ezzel a guglit meg a többi nagyágyút nem igazán befolyásolod...
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » CÍMKEFELFŐ (Címkefelhő, kulcsszavak)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: