A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap ismertté tétele » Meta Tagek (Keresőoptimalizálás)
Meta Tagek
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 1 | 09:41
Üdv.

Pár szó a meta tag-ekről:
Ezek olyan adatok amelyeket a vendégek/látogatok nem látnak, viszont segíthetnek a keresőoptimalizásban, amennyiben elég releváns adatokat adsz meg. De még sok más szerepe is van.

Google rangsorolása pár részen függ.


  • Oldalra mutató linkek
  • Pagerank
  • Relevancia

Az első 2-ö egyértelmű, de ezek a 3.hoz tartoznak, persze fontos hogy oldalad átlátható és tartalomdús legyen!
Az ucoz rendszerében a sitemap ami folyamatosan frissül is része a relevanciának, hiszen segíti a google-t.

A meta tagokat csak akkor érdemes használni ucoz rendszeren, ha azt folyamatosan frissited, értem azt ha hozzáadsz egy új cikket a főoldalon, akkor a tartalom változik és lehetséges hogy a description méta tagok relevanciája csökken, mivel nem frissitetted, igy a google nál lejebb esik az értéked.

A kersőoptimalizálásban fontos meta tagok:
Ezeket a <head></head> közé kell tenni.
<meta name="description" content="Oldal leírása...">
<meta name="keywords" content="Kulcsszavak listája vesszővel elválasztva...">

Leginkább ezek, de még a google a titlét (oldal címét) is relevanciára teszi, hogy mennyire illik az oldal tartalmához.
Ezen az oldalon megtudod nézni hogy oldalad menyire releváns

A Description a leírás, ami a google-ban a címed alatt is megjelenik, illetve a keywords a kulcsszavak amire a google besorol. De ezt a google dönti el hogy elfogadja vagy nem, és ne gyúrjunk közönséges keywordsokre-(pl. regisztrácíó, főoldal, leírás stb.)

Ha jól használod és folyamatosan változtatod/frissited, javithatsz az oldalad rangsorolásán, ha nem rontasz rajta!

Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 2 | 10:23
Lenne két kérdésem:

nekem nem jelzi ki a Meta keywords tag és a Meta description tag mindegyiknél azt írja ki, hogy hiányzik!
Ezeket hol tudnám megcsinálni, hogy kiírja nekem?

Előre is köszönöm a választ.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 3 | 20:07
Szia. Lehet hogy nem irtam oda, de ezt a főoldalba kell elhelyezni a < head> és < /head> közé.

Ha valamelyik modul a főoldal akkor meg értelemszerüen annak a head head jébe kell rakni.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 4 | 21:14
Kicsit beleszólnék Én is.
Raidon, azért nem írja ki Neked, mert nem jó helyre raktad a meta taget!
Nálam a Honlap felső része és a Honlap oldalai sablonok tetején szerepel.

Még annyit hozzátennék, hogy nem árt ha ezek az oldalak < html> taggel kezdődnek és azzal is fejeződnek be! biggrin

Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 5 | 22:03
hát ez így magas. én amúgy semerre sem raktam, mert amúgy sem tudtam mi az, a kódokba meg nem piszkálok bele...
de amúgy mit is írjak én oda? mert azt nem írtátok, ha minden igaz.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 6 | 23:00
Quote (Raidon)
én amúgy semerre sem raktam,

lol Hát ebben az esetben nem is csodálom, hogy nem találja a taget! biggrin
A következőket kell tenned...

Azok a szavak, amik a legjobban jellemzőek az oldaladra. Azok a szavak, amik leginkább használatosak az oldalad lapjain.

Code
<meta name="keywords" content="vesszővel,elválasztva,ide,jönnek,a szavak">

Pár szóban az oldalad témájáról.
Code
<meta name="description" content="ide az oldalad leírása jön">

Példaként írd be az Én honlapom címét http://torrenthd.hu a fent megadott linken és meglátod, miből tevődik össze.
Ezen kívül azon az oldalon bal oldalon a menüben van még Meta tag generáló. Használd és a kapott kódot illeszd be az oldalad sablonjába, valahogy így:
Code
<html lang="hu">
<head>
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8">
   <meta name="keywords" content=".........">
   <meta name="description" content=".........">
</head>

Ez egy példa, a kipontozott részt Neked kell kitölteni.
Ezt a kódot illeszd be a Honlap felső része és a Honlap oldalai sablonok legtetejére.
Ha van már kezdő html, vagy head tag, akkor értelemszerűen azt nem illeszted be!
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 7 | 10:10
A THD Helpbar-ra gondoltál? Mert ha igen, akkor én letöltöttem. A BB kód szerkesztőben ügyködtem. Ott próbálkoztam vele. Meg is csináltam ahogy írtad, és még mindig semmi.
Vagy időt kell adni neki, mire észleli?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 8 | 11:18
Hát Raidon, komolyan mondom csalódtam benned! sad
Ki beszélt itt az oldalamon lévő toolbarról, meg a BB kód szerkesztőről?
Mondjuk köszi, hogy letöltötted! biggrin Használd egészséggel! smile

Én a Locky, által megadott oldalon gondoltam, hogy az Én oldalcímemet adod meg. Ezzel meg tudod nézni, nálam hogyan jelenik meg a Meta tag.
De ne a BB kódszerkesztővel csináld, mert az BB kód, ami Neked kell az meg HTML kód!!!

Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 9 | 12:02
jah igaz is. de az volt felül, és azért gondoltam hogy az.
bennem meg nem kell csalódnod :P
de amúgy szerintem nem bántam meg, hogy letöltöttem happy
az áldóját neki. most már rájöttem. meg is néztem biggrin huhh

de még mindig nem írja ki sad

ezt kell használni nem?:

Code
<html lang="hu">
<head>
     <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8">
    <meta name="keywords" content=".........">
    <meta name="description" content=".........">
</head>

ezt írtam be és nem jó. sad
használtam a generálót is,de akkor sem volt jó és nálam ilyet nem adott ki:

Code
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8">

helyette ezt adta ki:
Code
<title>http://musicclip-stars.ucoz.de</title>

Most akkor mitévő legyek? sad
egyik sem használt


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 10 | 12:10
Adj hozzáférést PM-ben az admin oldaladhoz és megcsinálom, mert így sosem lesz meg...
Ettől jobban, pontosabban már nem tudom leírni!
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 11 | 09:46
A keresőoptimalizálásban még pár hasznos meta-tag.
Code
<meta name="GOOGLEBOT" content="noarchive">

Ez nemigazán a keresőoptimalizálásban segít, de mivel a google egy hónapos oldalt is tárolhat a tarsolyában, ezért ez kellemetlen tud lenni, mivel van aki rákattint a keresőben a tárolt verzió-ra. Ezzel a kóddal ezt megakadályozhatjuk!

Code
<meta http-equiv="Cache-Control" content="no-cache" />

Ezzel megakadályozhatjuk hogy a böngésző cache-ből töltse be a tartalmat, így nemfog hibásan vagy régiesen megjelenni az oldal!

Code
<meta content="hu-HU" name="content-language">

Ez a kód 2 dologra is jó. Egyik hogy megmutatja a keresőbotoknak hogy mi az eredeti nyelv, így könnyitve a munkáját, másik pedig az hogy sokaknak volt olyan gondjuk hogy magyar tartalommal külföldi találatok között jelenitette meg. Ez megoldás lehet arra is!

Code
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

Ahhoz hogy kicsit valid-áljuk magunkat szükség van erre a kódra is. Ezt egyszerüen az Általános Beállításoknál alul a doctype mellé beirhatjuk, így mindenhol megjelenik.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 12 | 11:16
Locky, szép munka! Elismerésem! smile
Viszont ehhez hozzá kell szólnom!
A !DOCTYPE nem javasolt az általad megadott módon megadni olyan oldalakon, ahol már akár egy oldalon is szerepel.
Tehát ha valaki beillesztett egy külső html editorral készített oldalt (teljes tartalommal html-től /html-ig), akkor 90%, hogy ott már szerepel a !DOCTYPE.
A duplázással kizárod a működését! Tapasztalat, kipróbáltam.
Mivel Én leginkább külső html szerkesztőt használok és nem vacakolok vele hogy a !DOCTYPE-t ne másoljam, így nálam ez beállítás alaphelyzeten van, vagyis az Általános beállításokban legalul az erre kijelölt hely üres.

Viszont a többi kód nagyon jó! Köszönjük! smile

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 13 | 12:01
Az ötlet onnan jött hogy van egy web analyzer ami elég fontos és részletes informácíókat szolgáltat az oldalakról. Lényeg csak annyi hogy legjobb ha zöldölünk, de még az se baj ha sárgásodunk! biggrin
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 14 | 13:16
Hát, Én leellenőriztem a THD-t ezen az oldalon. Ez az oldal jó azoknak, akik nem egy kötött rendszerben tartják a honlapjukat.
Ugyanis sok olyan dolgot megnéz az analyzer, ami a rendszerből jön, amihez nincs hozzáférésünk.
Többek között html forrás... wacko
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 15 | 13:27
Persze ha igy gondolkodunk, akkor az ucoz senem valid html senem valid css-es szabvány, de valami hasznot azért mutat az az oldal. ahol ami hiányzik azt lehet potolni vele smile
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap ismertté tétele » Meta Tagek (Keresőoptimalizálás)
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés: