A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: remus  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » INFORMEREK (Informerekkel kapcsolatos kérdések)
INFORMEREK
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 121 | 13:25
iHack4679, feltételes operátorok közé helyezed a kódot:
Kód
<?if($URI_ID$='frMain')?>

kód

<?endif?>

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 122 | 10:46
Sziasztok! Sajnos nem találok megoldást, valószínű nem is tudom hol keressem, kicsit furcsállom is, hogy másnak nincs igénye erre, vagy sajnálatomra a fórumon nem teszi közkinccsé ezt a tudását. smile A csatolt képen lévő címke informer vagy widget ilyesfajta megjelenésére gondolok. Annyifélét lehet készíteni, de ezt épp nem. Nincs és nem is lesz sablon se, amit jól elronthatnék. Szóval, szeretném megkérdezni - bigblog szavaival élve -, hogy kell stilizálni css segítségével ezt a fajta címkét? Persze csak is könnyen, mert nekem nehéz. smile
Csatolmányok: 8870565.jpg (39.0 Kb)
iHack
Üzenetek: 50
Hírnév: 3

Üzenet # 123 | 11:58
Szia kedves EniG, Én úgy tudom hogy Eszközök-->Informerek-->Informer létrehozása--> Ott mondjuk megadod az informer nevének hogy Fájlkatalogus cimkék kiválasztod a Cimkék(Kulcsszavak) lehetőséget-->Kivezetési mód: Címke felhő-->Modulok: és itt kiválasztod a modult amely tartalmából készítsek Cimke felhőt.

Azt hiszem jól mondtam de nem biztos.. smile Azért próbáld meg

Ez attol is függ melyik modulhoz akarsz cimkét készíteni smile

Kép:

Csatolmányok: 3354144.png (27.9 Kb)

Androidos telefonod van és segítség kellene? Szeretnéd tudni mikor érkezik telefonodhoz android frissítés? Vagy csak simán egy jó androidos közösséghez tartoznál?

http://android-world.ucoz.hu
Az üzenetet szerkesztette iHack - Kedd, 2015.04.28, 11:59
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 124 | 12:23
Kedves iHack, köszi, de ezen az ötleten már rég túl vagyok, ugyanis az címkefelhő egy összedobott káosznak tűnik, ellentétben, amit szeretnék, abc sorrendben megadva, darabszám feltüntetve, hogy hány bejegyzésben szerepel a címke. Nagyszerű megoldás lenne a címkék listája, de az meg függőlegesen egy sorban jeleníti meg és nem egymás mellett, folyamatosan, ameddig kifér. Egyszerű megoldásnak tűnne a címkék listáján változtatni, amit nem lehet, bigblog feljebb írta. :s
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 125 | 12:33
EniG, egyszer találtam valahol egy hasonló szkriptet egy idegen nyelvű oldalon, meg kell keresnem smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 126 | 12:56
EniG, jó hír, meg is találtam smile

1) Menj a Vezérlőpult » Informerek oldalra, majd hozz létre egy új informert a következő beállításokkal:
  • Fejezet: Címkék (kulcsszavak)
  • Kivezetési mód: Címkék listája
  • Modulok: Kiválasztod a szükséges modulokat.
  • Címkék száma: itt akármennyit írhatsz, de a forrásban 25-öt ír.


2) Illeszd be ezt a kódot a szükséges helyre:

Kód
$MYINF_X$

<style type="text/css">
.tagItem {   
   float:left;   
   color:#006AA5;   
   background:#e8eff8;   
   margin: 7px 0px 0px 10px;   
   padding: 5px 5px 5px 0px;   
   border: 1px solid #CAD3DA;   
   font: 10px Verdana,Arial,Helvetica, sans-serif;   
   -webkit-border-radius:5px;   
   -moz-border-radius:5px;   
   border-radius:5px;   
}   

.tagItem a:link,   
.tagItem a:visited {   
   float:left;   
   color:#555;   
   background:#fff;   
   margin: -5px 5px -5px 0px;   
   padding: 5px 10px 5px 10px;   
   border-right: 1px solid #CAD3DA;   
   -webkit-border-radius:5px 0px 0px 5px;   
   -moz-border-radius:5px 0px 0px 5px;   
   border-radius:5px 0px 0px 5px;   
}   

.tagItem a:hover {   
   background:#e8eff8;   
}</style>


3) Helyettesítsd be a $MYINF_X$-et az informered kódjával smile

Forrás: Webo4ka

Ez csak a kinézet, tehát a betűrendes elrendezést nem oldja meg. De szerintem az is megoldható egy kis JavaScript-el smile

Megjegyzés: A CSS kódot kényed kedved szerint módosíthatod az elvárásaidnak megfelelően (ha stilizálni szeretnéd) smile

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 127 | 13:37
Köszi bigblog, ez gyors volt. smile Én is próbáltam ugyanilyen gyors lenni és követni az utasításod, de ugyanúgy függőlegesen jönnek le a címkék. Amúgy a címkék számát nem tudom hova kellene írni a forrásba azt a 25-öt. Lehet, hogy ezért nem jó? Ha csak a CSS kód kinézetével kéne variálnom, azzal elszórakozom, de még egyenlőre nem stimmel. Hasonló a kinézete, mint a mezei címke listának.

Hozzáadva (28.04.2015, 12:37)
---------------------------------------------
Na most már alakul, jól elrontottam. biggrin Szétziláltam az egészet. smile

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 128 | 13:39
EniG, a kódot nem a CSS-be kellett volna beillesztened, hanem a blokk tartalmába smile A 25-nél pedig a forrás alatt a forrás-weboldalra gondoltam, tehát erre: http://u.to/OuQuCw biggrin
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 129 | 13:50
Volt kinevetni a kisebbet smile A két mondatodnak az első felét megpróbálom. Azt úgy ahogy értem. A 2. mondattal végképp összezavarsz. Persze, ha ez a terved tongue
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 130 | 13:53
EniG, a második mondatom elmagyarázva részletesen: a forrás-weboldalon, Webo4ka, a megjelenő címkék számánál (az Informer beállításainál) 25 van beírva, de te akármennyit írhatsz biggrin
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 131 | 14:16
Hogy lehet az, hogy van egy szó a címkék között, ami nem szerepel sehol? Lehet, hogy egyszer töröltem a címkék közül. Mégis megjelenik. A keresőben sem lehet erre a szóra rákeresni, mégis ott van.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 132 | 14:20
EniG, melyik ez a szó? smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 133 | 14:33
Ezzel a szóval már volt probléma, emlékszem "babaköszöntő", ezt átírtam akkor "köszöntő"-re. Akar engem, mert visszatért. smile

Hozzáadva (28.04.2015, 13:32)
---------------------------------------------
Elég jól sikerült megcsinálnom, még egy kicsit közelebb raknám egymáshoz a szavakat. Amúgy a zárójelben lévő szám azt jelenti, hogy az a szó hány bejegyzésben jelenik meg?

Hozzáadva (28.04.2015, 13:33)
---------------------------------------------
Mert, ha igen és rábökök, akkor több bejegyzést hoz le, mint, amennyi számot ír ki.

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 134 | 15:10
Idézet EniG ()
Ezzel a szóval már volt probléma, emlékszem "babaköszöntő", ezt átírtam akkor "köszöntő"-re. Akar engem, mert visszatért.

Ez érdekes... biggrin Utánanézek a dolognak smile

Idézet EniG ()
Elég jól sikerült megcsinálnom, még egy kicsit közelebb raknám egymáshoz a szavakat.

Szerintem hagyjuk szellőzni is egy picit, ne folyjon össze minden smile

Idézet EniG ()
Amúgy a zárójelben lévő szám azt jelenti, hogy az a szó hány bejegyzésben jelenik meg?

Igen, de tudtommal csak a kategorizált bejegyzéseket számozza smile

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 135 | 15:14
Hogy értve, hogy kategorizált? Mindegyik kategorizált.
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » INFORMEREK (Informerekkel kapcsolatos kérdések)
Keresés: