A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Katalógusok » Honlapkatalógus
Honlapkatalógus
enerdzsy
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 1 | 23:24
Sziasztok!
Egy kéréssel fordulnék felétek. Talán másnak is jó lesz az info.
Készitettem egy honlapkatalógust, melynek 18 vagy több témája is van.
Itt készitettem, egy Ezoterikus könyvek témát. Mivel Fa rendszerben szeretném kategórizálni a könyveket, igy Ezoterikus Könyvek Magyar "A" -"B" aloldalt. Itt azt szeretném, hogy külön- külön oldalon nyilna meg az "A-B.C stb aloldal.

Van olyan funkciója is az Oldalnak hogy Hirek hozzáadása. Igy könyneb hozzá tudnék az "A" oldalhoz tatralmakat adni.
Kérdésem az lenne, hogyan kivitelezhetö ez?

Köszi a segitséget elöre is!

Sanya
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 16:45
Sziasztok!
Nekem is a honlapkatalógussal lenne kérésem. Szeretnék létrehozni egy ilyen megjelenést letöltésekhez és a fotóalbumhoz is mint ahogy ezen az oldalon van
Code
http://torrenthd.ucoz.hu/dir
fent a kategória lista és amint kiválasztottunk egy kategóriát akkor alatta megjelenik a hozzátartozó tartalom is a kategória lista is marad fent. Nekem egy új blokk -ban jeleni meg oldalt amint a Fotóalbumokra vagy a Fájlkatalógusra kattintok és a neve Fejezet kategóriái
Vagy esetleg hogy tudnám átirányítani amit a Fotóalbumokban és a Fájlkatalógusban létrehoztam a honlapkatalógusba?

A weboldalam címe:

Code
http://sanyasulisoldal.ucoz.com

A Honlap-stílus 221 a számítógépek kategóriában

Előre is köszönöm a segítséget

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 3 | 19:56
Kedves Sanya!
Az általad említett honlap mintha ismerős lenne Nekem! lol
Én ezt úgy oldottam meg (a fent említett oldalról van szó), hogy "A kategória-anyagok listájának oldala" sablonban hozzáadtam a következő részt:
Code
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">
<tbody><tr><td colspan="2" valign="top">$CATEGORIES$<br><hr width="100%" size="2"></td></tr>
Hogy ezt hová kell betenni?
Ide:

Remélem ki tudod bogarászni! biggrin így néz ki most! tongue
Nem árt, ha van html tudásod! És mindenképp csinálj előbb biztonsági mentést a sablonról!!!

Csatolmányok: 0185795.png (11.1 Kb)
Sanya
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 4 | 22:33
raziel70!

Köszönöm a gyors választ , de lenne még kérdésem ezzel kapcsolatban:

Ezt a $CATEGORIES$ -t a fájlkatalógusba és a fotóalbumokba is betudom szúrni? vagy csak a honlapkatalógusba lehet? Ha igen akkor hova? Ha én fájlkatalógusba és a fotóalbumokba csináltam kategóriákat azokat hogy tudom ilyen formán megjeleníteni?

Minimális HTML tudásom van (multimédia-fejlesztő tanfolyam alap) de el kell a segítség még sad

még egyszer köszönöm a gyors választ

Sanya

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 5 | 22:50
Hát a kérdésedre a választ igen egyszerűen ki tudod próbálni.
Tedd be abba, amelyikbe akarod, majd a szerkesztő keret fölött bal oldalon látsz egy WYSIWYG feliratú gombot, kattints rá.
Most láthatod hogy a honlapodon a kódok, táblák, tartalmak hogyan helyezkednek el az adott modulban.
Ha valami nem jól sülne el, egyszerűen lépj ki mentés nélkül.
De mindenképp javasolt egy biztonsági másolat készítése!
Elméletileg mindkét modul tartalmaz kategóriát, tehát a kódot kell ismernie mindkét modulban.
Itt már csak a design, ami közbeszólhat. Azt pedig könnyen tudod módosítani.
Javaslom, hogy hozz létre még egy honlapot, ahol gyakorolsz, próbálkozol. Ott nem számít, mekkora butaságot csináltál, mert csak visszaállítod az eredeti sablont és kész. biggrin
Sanya
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 6 | 23:20
raziel70!

nagyon nagyon köszönöm sokat segítettél és jó ötletet adtál a próba oldallal. Létrehozok 1 próba nevű oldalt és azon gyakorolom majd törlöm ha megvan.

Köszi

Sanya

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 7 | 17:10
Hali.
Egy kis segítségre lenne szükségem, a következőt szeretném a honlapkataloguson változtatni.
Ugy szeretném megoldani hogy egy kis kép legyen az elején és mellete közvetlen a szöveg ne csak a kép végén lehessen írni.
Gondolom hogy a katalogus szélességét pontosabban a "Anyagok kinézete(típusai)" részt ketté kellene osztani egy div segítségével, de mikor én megprobáltam régebben ezt átírni egyszerüen összedölt az oldal biggrin
Pontosan ezt szeretném elérni.

A segítségért nagyon hálás lennék.

Csatolmányok: 3287896.png (69.5 Kb)
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 8 | 19:45
Hát ez annyira egyszerű, mint az 1*1. biggrin
Amikor beillesztetted a szöveget is meg a képet is, kattints a képre (WYSIWYG), majd felül ikonsoron a kép beillesztése gombra és a megjelenő ablakban válaszd ki a megfelelő beállítást az "Aligment" sorban.
Lásd a képen

Amit Én példaként beillesztettem, az oldalamon is megtekinthető. KATT IDE
Ez egy balra zárt szöveg.
Az ablak jobb oldalán pedig meg tudod adni, hogy a kép és a szöveg között mennyi legyen a távolság.

Csatolmányok: 1943947.jpg (170.7 Kb)
Evia
Üzenetek: 49
Hírnév: 7

Üzenet # 9 | 17:48
Sziasztok,
Az én kérdésem a fájlkatalógussal kapcsolatos. Ne tudok új témát nyitni, ezért ide írom.

Anyag hozzáadásánál van egy ilyen mező: "Tag-ek (kulcsszavak vesszővel elválasztva):", de módosításnál ugyanez nincs meg. Tudnátok nekem segíteni, hogy hol tudom beállítani, hogy módosításnál is tudjak Tag-eket megadni?

Hálás köszönetem előre is:
Evia

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 10 | 18:18
Szia!
Egy gyors válasz! NE nyisd meg a cikket szerkesztésre, hanem a képen is látható kis ikonra kell kattintani!
Ezt már csak itt lehet szerkeszteni, máshol nincs rá lehetőség.
Ugyanitt kell módosítani abban az esetben is, ha a létrehozásnál már megadtad a TAG-eket.
Csatolmányok: 9309890.jpg (13.0 Kb)
Evia
Üzenetek: 49
Hírnév: 7

Üzenet # 11 | 11:12
Köszönöm, ezt nem is láttam
Matyi
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 13:12
Sziasztok, az a kérdésem, hogy lehet-e változtatni a főoldalon megjelenő rövidített szöveg hosszán, a honlapkatalógusba bejegyzett honlapok leírásában. Mint ezen az oldalon http://mindent1helyen.ucoz.com/dir/mindent_1_helyen/1 azt szeretném, hogy a "Fatnasy történetírós szerepjáték" meg a többi weblap leírása ne ilyen rövid legyen, hanem hosszabb szöveggel jelenjen meg. Akkor látom az egész leírást, amit hozzáadtam a http://mindent1helyen.ucoz.com/dir/1-0-0-0-1 oldalon, ha én rámegyek a szerkesztésre.
Ezen hogy lehetne változtatni?
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 13 | 13:25
Szia Matyi!
Erre egy megoldást tudok javasolni.
Admin felületen, lépj a a Honlapkatalógus >> Modul beállításai részhez, majd a megjelenő oldalon keresd meg az "Az anyagok hozzáadására szolgáló mezők" részt.
Itt kapcsolt ki (vedd ki mindkét pipát) az Anyag teljes szövege lehetőségnél, a Honlap leírása résznél viszont legyen bent mind a kettő!
Nálam így működik olyan módon, amit Te is szeretnél.
Peti3250
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 14 | 17:06
helo. lehet rossz helyre írok. ha igen elnézést. nekem az lenne a kérdésem hogy a Cikkek miért nem látszanak a blokkban? a honlap menüjét lerejtettem mert a legtöbb dolog a cikkekben van. csináltam egy vizuális menüt az olyan lapoknak miket nem cikkekben akartam megjeleníteni pl főoldal, vendégkönyv stb. na szóval aktiváltam a cikkek modult. csináltam vagy 33 cikket de a honlapon nem látom egyik blokkban sem. ha a rejtett menüben rákattintok a cikkekre akkor összekeverve nem kategorizálva megjelennek a cikkek és akkor meg a bal oldali blokkban megjeleníti a cikkek modult. de mint a főoldalra lépek eltűnik a modul. a cikkek természetesen rendesen kategóriánként vannak megcsinálva. nem tudom mi lehet a probléma. honlapom: http://ghost-hunters.ucoz.com
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 15 | 17:28
Kedves Peti3250! Ha az eredeti uCoz sablontól így eltértél, miből gondolod, hogy innentől fogva ez már a uCozhoz tartozik?
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Katalógusok » Honlapkatalógus
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés: