A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Katalógusok » Honlapkatalógus
Honlapkatalógus
Peti3250
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 16 | 17:40
nem tértem el semmi sablontól. minden ami a honlapon van az kizárólag az ucoz kellékei. a vizuális menü is szintén az ucoz kelléke. az a bajom hogy alap állapotban nem mutatja a Cikkek blokkot. se sablonszerkesztőbe se semmi ilyen helyre nem nyúltam bele
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 17 | 17:44
Hát ami menüt Én láttam, az már nem uCoz sablon! (de lehet Én vagyok megint lemaradva)
A figyelmeztető ablak szintén nem uCoz sablon kellék... soroljam még?
De tudod mit? Én inkább annyit felelek Neked, hogy sajnálom, Én nem tudom megoldani a problémádat.
Ehhez az Én tudásom már kevés. Bocsi... sad
Peti3250
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 18 | 17:48
a figyelmeztető ablak ideiglenesen volt bent amíg ez a cikkek blokk probléma megoldódik már most sincs bent. amúgy az a menü a widgets menüben a blokkoknál az ucoz kelléke. csak színeket kell beállítani meg a gombok címét ill linkjét. hmm. nem tudok rájönni hogy mi lehet a gond :S
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 19 | 18:11
Sajnos elég sokszor bekavarnak a scriptek a honlapok helyes megjelenítésébe!
A sablonok nem egyformák és így nem is viselkednek, reagálnak egyformán a különböző módosításokra.
Ezért van Nekem saját sablonom. biggrin
Volt olyan oldal, ahol az oldal alján elhelyezkedő scriptes "menübar" kavart be. Miután az el lett távolítva, megoldódott a probléma is.
Gondolkodj el ezen!
A kérdésedre a válaszom meg talán azért nem látszanak a cikkek, mert nem az eredeti menüt használod.
És ezzel a kör be is zárult, a scriptek okozzák a gondot. (elképzelhető)
Javaslatom, hogy "ideiglenesen" tedd vissza az eredeti menüt és nézd meg, mi változik!
A menü kódját a Menük szerkesztője menüpontban találod. ($SMENU_1$)
Hadelhad
Üzenetek: 38
Hírnév: 2

Üzenet # 20 | 13:37
Sziasztok,
A honlapkatalógusba meglehet azt csinálni, hogy az anyagok és hozzászólások oldalon egy <<vissza | tovább >> alkalmazást beépíteni?
Hogy lehessen lépkedni a feltöltött anyagok között...
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 21 | 17:45
Bármit meg lehet oldani. Pontosabban majdnem akármit. Csak tudni kell, hogyan. De az ilyen megoldások, amit szeretnél, elég nagy rendszerismeretet igényel és jó html tudást. Bele kell jó mélyen bújni a lehetőségekbe. Nem 2 perces dolog amit kérsz.
Hadelhad
Üzenetek: 38
Hírnév: 2

Üzenet # 22 | 17:50
raziel70, Csak mert az online játékok kategóriában megtalálható ez a lehetőség, de sajnos azt a parancsot nem ismeri a honlapkategória...
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 23 | 17:52
Épp az előbb írtam le egy válaszomba, hogy a sablonokban csak azok az operátorok működnek, amik a sablon szerkesztőablak alatt fel vannak sorolva!
Ettől függetlenül elképzelhető más megoldás is. "Át lehet verni" a rendszert nem egy helyen... De ebbe inkább ne menjünk bele... biggrin
Pl. Nálam a hozzászólásoknál a szerkesztő fölötti ikonok magyarok. Láttál már máshol is ilyet? biggrin tongue
Hadelhad
Üzenetek: 38
Hírnév: 2

Üzenet # 24 | 17:56
raziel70, Nem láttam még , de nekem az annyira nem is fontos smile Na jól van akkor még nézelődök máshol is hátha valahol rábukkanok valami megoldásra, azért köszi...
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 25 | 17:58
Nem hiszem fogsz találni a magyar fórumon erre megoldást. Akkor Én is tudnék róla és megadtam volna a linkjét. smile
Talán a külföldi fórumok...
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 26 | 16:41
Valamiért nem tudok témát létrehozni, mert ezt a cikkek katalógusa-ba írnám.
Oldalszerkesztővel csinált dolgaimat szeretném áttenni a katalógusba, de az írásrész tetején nem a cikk nevét írja ki, hanem hogy ,,CIKKEK KATALÓGUSA". Hogyan írhatom ezt át úgy, hogy a cikk nevét írja ki?
Példa:
Code
http://usims.ucoz.hu/publ/jatekleirasok/the_sims_2/the_sims_2/2-1-0-1

Hozzáadva (09.01.2012, 15:41)
---------------------------------------------
Utólag már sikerült átírnom, a $MODULE_NAME$ (vagy valami ilyesmi)-t átírtam $ENTRY_TITLE$ -re. (Azért írom meg, ha valakinek ugyanez lenne a kívánsága, meg tudja csinálni.)

georgio
Üzenetek: 19
Hírnév: 0

Üzenet # 27 | 21:51
Szép estét kívánok! A következő probléma megszüntetéséhez kérem szíves segítségeteket.

Honlap katalógust alakítok ki. Valamit elbabrálhattam, mert a kategóriák 2 helyen, az oldal tetején és a "Fejezet kategóriái" blokkban, a menüsor alatt is megjelennek. (Eredetileg, a lap tetején jelent wacko meg).

Hogyan tudnám a menüsor alá történő betöltődést megszüntetni?

Stíluslap: 797
Oldalam: http://georgium.ucoz.hu

Előre is megköszönöm a segítséget.

Hozzáadva (10.03.2012, 20:51)
---------------------------------------------
Szép estét kívánok! Elnézést kérek, de az előbb lehet, hogy rosszul küldtem el segítségkérő soraimat. Ilyen egy honlapépítéssel próbálkozó nyugdíjas! sad

A következő probléma megszüntetéséhez kérem szíves segítségeteket.

Honlap katalógust alakítok ki. Valamit elbabrálhattam, mert a kategóriák 2 helyen, az oldal tetején és a "Fejezet kategóriái" blokkban, a menüsor alatt is megjelennek. (Eredetileg, csak a lap tetején jelent meg).

Hogyan tudnám a menüsor alá történő betöltődést megszüntetni?

Stíluslap: 797
Oldalam: http://georgium.ucoz.hu

Előre is megköszönöm a segítséget.


georgio
Suhanc
Üzenetek: 51
Hírnév: 4

Üzenet # 28 | 20:33
A legegyszerűbb ha törlöd a fejezetek kategóriái blokkot.
Ha viszont kell, akkor próbáld a modul beállításoknál valamelyik pipát, talán azzal ki lehet szedni.

"Ami nem öl meg, az megerősít."
georgio
Üzenetek: 19
Hírnév: 0

Üzenet # 29 | 08:50
Köszöntök minden fórumozót!

Oldalam: http://georgium.ucoz.hu
Stíluslap: 797

Aktualitások menü alatt híreket, információkat osztok meg, kategorizálva. Gondom, hogy a "Fejezet kategóriái" a baloldali menük alá töltődnek be, ami nehézkessé teszi a böngészést. A honlapkatalógusomhoz hasonlóan azt szeretném megoldani, hogy a kategóriák az oldal felső részén jelenjenek meg. Ehhez viszont már bele kell nyúlni az oldal HTML-jébe, amit -kellő ismeretek hiányában- nem mertem önállóan megtenni.

Kérem szíves segítségeteket kód ügyben. Mit és hova illesszek be?

Előre is megköszönöm a segítőszándékot.

Üdvözlettel georgio

Hozzáadva (01.07.2012, 07:50)
---------------------------------------------
Köszöntök minden fórumozót!

Előz bejegyzésem óta módosítottam néhány részletet oldalamon, ezért újra kérdezek. Mint a HTML szerkesztésben járatlan, két kérdésben kérem véleményeteket, segítségeteket.

1. A Cikk-katalógus | Arhívum menü megnyitásakor, a "Fejezet kategóriái" a baloldali menüsor alá töltődnek be, ami nehézkessé teszi a böngészést. Megkérdezem, megoldható e az, hogy a "Honlapkatalógushoz hasonlóan, a Főldal tetejére töltse be a kategóriákat? Ha igen, hova és milyen kódot illesszek be?

2. Amíg honlapommal eddig eljutottam, -sok utánaolvasás mellett- többször bele kellett nyúlnom a HTML-be is. Lehet, hogy ennek a következménye, hogy találok egy halom üres kódot, mint pl.: <!-- </block13> --> ? Van olyan, hogy ez a kód egymás után akár 10-szer is ismétlődik egy oldalon, tartalom nélkül. Az ilyen felesleges kódok -kellő figyelem mellett- törölhetők?

Oldalam: http://georgium.ucoz.hu
Stíluslap: 797

Kérem szíves segítségeteket. Előre is köszönöm a segítőszándékot.


georgio
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 30 | 11:39
A válasz itt is ugyanaz mint itt: http://forum.ucoz.hu/forum/10-354-7524-16-1341134058

Hozzáadva (01.07.2012, 10:39)
---------------------------------------------
1. Tehát a $CATEGORIES$-t kell a(z) [admin menü==>külalak vezérlése (sablonok)==>] Első container-ből kivenni a:

Code

<!-- <block szám(2)> -->
kód kód kód
Fejezet kategóriái:kód kód
$CATEGORIES$
kód kód
<!-- </block szám(2)> -->

szerintem a 2. block az, de nézd meg (a kód szöveg helyett valami HTML kód van)

Ezután menj a [admin menü==>] gyors-csere
cserélendő:
Code

<!-- <body> -->

mire:
Code

  $CATEGORIES$
<!-- <body> -->


hol: Honlapkatalógus

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Katalógusok » Honlapkatalógus
Keresés: