A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Személyes menü - I. rész (A menü létrehozása, a kód beillesztése)
Személyes menü - I. rész
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 16:37
Személyes menü

Azért ez a neve, mert csak bejelentkezett felhasználók láthatják.
Igyekeztem a kódot olyanra formálni, hogy azt mindenki könnyen tudja saját ízlése szerint módosítani, illetve a különböző sablonokhoz is simán be lehessen illeszteni.
Az alábbi kép szemlélteti a különböző blokkokat, hogy mit hol tudsz manuálisan módosítani és mit nem szabad törölnöd.
Sárga színnel a magyarázó szöveg, kékkel van a képek elérési útvonala, zölddel amit saját ízlésed szerint átírhatsz és pirossal amit SEMMIKÉPP SEM szabad törölnöd vagy módosítanod, különben nem fog működni a kód!

Nagyításhoz kattints a képre!

!!! MIELŐTT BÁRMIT IS TENNÉL, JAVASOLT AZ OLDALAD BIZTONSÁGI MENTÉSE !!!
Semmiféle hibáért nem vállalom a felelősséget. Én kipróbáltam több oldalon is, ezt a leírást követve és minden rendben zajlott.

A menü létrehozásának menete:

>> Lépj be az oldaladra adminként (nem az admin oldalról van szó!)
>> kattints az Adminbar-on a Szerkesztő --> Szerkesztő bekapcsolása menüpontra
>> most kattints az Adminbar-on a Szerkesztő --> Blokk hozzáadása + menüpontra

látnod kell egy új blokkot (sablononként változik a kinézet!)

>> ezt az új blokkot tedd be helyére a jobb vagy bal oldali menüoszlopba. A jobb felső piros X mellett valahol Bal egérklikk lenyomva tartása mellett húzd a helyére

most már valahogy így néz ki:

>> kattints a kis kék fogaskerék ikonra, majd a felbukkanó ablakban válaszd a HTML fület
>> a kódot -letöltési lehetőséget lásd lent!- illeszd be az üres mezébe (a Block content szöveg nem kell, töröld ki onnan)
>> ugyanezen az ablakon kattints a Hozzáférés fülre és jelöld ki a Neked megfelelőt
(Én kivettem a pipát a Letiltottak és Vendégek négyzetből, a többit úgy hagytam)

ahogy a képen is látszik:

>> ha mindennel végeztél, zárd be ezt az ablakot a MENT gomb megnyomásával
>> utolsó lépésként az Adminbar-on a Szerkesztő --> Változtatások mentése menüpontra

Még egy fontos tennivaló van. Fontos, hiszen a képek csak úgy jelennek meg, ha azok a megadott helyen vannak. biggrin
A kód és az alkalmazott képek IDE kattinta letölthetők.

Alapértelmezésben ezeket a weblapod tárhelyének törzs könyvtárába töltsd fel. Ha máshová töltöd fel akkor módosítanod kell a kódot is!
KÉSZ! biggrin
Természetesen olyan képet illesztesz be, amilyet akarsz.

Javaslat:
- A modult javasolt úgy elhelyezni, hogy a beléptető modul (ha alkalmazol ilyet az oldaladon) alatt vagy felett legyen. Amikor a beléptető eltűnik, a Személyes modul lép a helyére. Ahogy a két példa oldalon is van.

Kiegészítés:
Azoknak, akik nem tudják a blokkot a fent leírt módon létrehozni, a következőket kell tennie.
A sablonban másolj ki egy teljes modult (mondjuk a Belépés modult), majd mondjuk rögtön ez után illeszd be. Gyakorlatilag lett két egyforma modulod.
Ha ezzel megvagy, a $LOGIN_FORM$ operátor helyére másold be a személyes menü kódját.
Ha ezzel is megvagy, akkor a következő kódot másolt a teljes blokk elé a
< !-- < block2> -->

Code
<!-- <gr2> --><?if($GROUP_ID$=='1' || $GROUP_ID$=='2' || $GROUP_ID$=='3' || $GROUP_ID$=='4' || $GROUP_ID$=='251')?><!-- </gr> -->

Itt következik a blokk teljes kódja, majd ...

<!-- <gre> --><?endif?><!-- </gre> -->
< !-- < /block2> -->

Remélem sikerül megcsinálnod ezzel a módszerrel is. Ha ez a két sor szerepel a blokk előtt illetve után, akkor érvényesül az, hogy vagy Belépés blokk látszik, vagy Személyes menü.
Persze ha hozzáadsz új csoportot az oldaladhoz, akkor azt ide is meg kell adni, különben nem fogja látni, aki az új csoportban van!!!

Ennek a leírásnak van második része is, ahol a kód módosításáról van szó, melynek elolvasása szintén javasolt. Ha IDE kattintasz ezt meg is teheted! biggrin

Ez egy példa, ami élőben megtekinthető a demo oldalon.
A jelenség megfigyeléséhez természetesen be kell jelentkezned. biggrin

FONTOS! Ezeken a képeken a Szerzői védjegy nem látszik, de a demo oldalon, ahol megtekinthető "élőben" is a működés, ott már látszik.
Kérlek lépj fel az említett oldalra és olvasd el a Szerzői jogokra vonatkozó részt, illetve tekintsd meg a védjegy kinézetét.

--------------------------
Módosítva:
2010.10.15. - Saját oldalam törölve a leírásból, ott már nincs ilyen menü
2010.10.15. - Szerzői védjegy emlékeztetőjének hozzáadása
2011.02.12. - Kiegészítés hozzáadva

Csatolmányok: 3344871.png (36.5 Kb) · 6583258.png (2.2 Kb) · 4541296.png (2.7 Kb) · 3159284.png (42.4 Kb)
Administrator
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 22:59
Köszönöm szépen a leírást, fel is használtam! Szuper!
frici35
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 15:18
köszi a leirást és a kodot. kipróbáltam ,sikerűlt meg tetszik is. smile
Zyonk
Üzenetek: 9
Hírnév: 1

Üzenet # 4 | 20:34
Hali.
Nekem olyan gondom van, hogy beállítottam ehez a hozzá férést is... Mármint a vendégek, letítottak ne láthassák ..
Erre ha kijelentkezem, ugyan ugy ott van és kiirja az adatokat :S
http://kepfeltoltes.hu/view/100320/kerdes_www.kepfeltoltes.hu_.png
Az üzenetet szerkesztette Zyonk - Szombat, 2010.03.20, 20:34
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 5 | 20:39
Szia!
Akkor valamit nem jól csináltál, vagy nem mentetted el amit csináltál, mert a titok nyitja bizony az, amit leírtál! biggrin
Vendégek részére ne legyen látható.
Szerintem nézd meg ismét a szerkesztőben, mert lehet nem mentetted el!
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 6 | 21:10
Zyonk, az a javaslatom, hogy töröld a böngésződ cache tartalmát, indítsd újra a böngésződet és akkor ellenőrizd le +1x. Ha a probléma még másnap is fennáll, légyszíves a Saját menü - Segítségen keresztül írd meg ezt a problémát az ügyfélszolgálatnak. Problémádat részletesen, akár print screen-nel kiegészítve fejtsd ki. Mivel az üzenetben nem lehet fájlt csatolni, ezért a print screen-t töltsd fel a honlapodra, és annak a feltöltött képnek add meg az url címét az üzenetben.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Zyonk
Üzenetek: 9
Hírnév: 1

Üzenet # 7 | 21:54
Sziasztok Attila, és raziel70.
Köszönöm szépen az ötletet. Majd megpróbálom :P Még egy kérdésem lenne, Ide be lehetne rakni h melyik csoporthoz tartozik ? Mármint Rang képként..
Üdv, Zyon
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 8 | 22:24
Persze hogy be! Teljesen testre szabható. Csak ahhoz kell "némi" html tudás.
De a legegyszerűbb, ha a beépített WySIWyG szerkesztőt használod a módosításhoz. smile

Egyébként segítséget, illetve a "menü leírás folytatását" ITT találod.
Szerintem nézd meg, mert lehet amire Te gondoltál az ott van! wacko

Az üzenetet szerkesztette raziel70 - Vasárnap, 2010.03.21, 10:45
Zyonk
Üzenetek: 9
Hírnév: 1

Üzenet # 9 | 22:34
Már átnéztem biggrin de lehet h csak nekem magas ami benne van xD Próbálgattam már de sámli :DDD
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 10 | 22:37
Akkor add meg Nekem az adatokat és megcsinálom Neked! smile
Írd le (de érthetően) mit is szeretnél és hogyan? De ezt már PM-be kérem ha lehet! smile
Raziel
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 11 | 10:36
Sziasztok!
Nekem viszont nem jelenik meg ez a menü.
Létre hozom az új blokkot, beillesztem a kódot, hozzáférhetőség, mentés.
Blokk meg sehol. Szerkesztő mód újra bekapcsol, és nincs meg a blokk.

???

Saját menü, külalak vezérlésében sem jelenik meg.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 12 | 15:18
Raziel, kedves rokon! biggrin
Olvasd el kérlek az Általános tájékoztatónkat és keress a fórumon a keresőinkkel.
A kód működik, a beillesztésnek pedig van más módja is. Erről majd később!
Sokan jöttök olyan hibával, ami nem is létezik! Okoljátok a rendszert, pedig nem a rendszer nem működik jól, hanem Ti nem csináltok valamit jól.
Amennyiben ez tényleg egy rendszerhiba, akkor vedd fel a kapcsolatot az Ügyfélszolgálattal!
De ez legyen a legutolsó, miután ténylegesen meggyőződtél róla, hogy rendszerhiba!
Raziel (de furcsa ezt leírnom annak tudatában, hogy nem rólam van szó! huh ) látogass el a demo oldalamra!
Ott van egy videó a blokk létrehozásának pontos menetéről!
DEMO oldal >> Blokk létrehozása
(be kell jelentkezni, ha a videót is meg akarod nézni!)
Raziel
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 17:24
Először is köszönöm a választ.
Én nem reklamáltam, nem szidtam sem a rendszert, sem a kódot.
Igaz, most ismerkedem az uCoz rendszerrel, de a "Személyes menü" leírásod számomra is egyszerű és érthető.
Már felmásoltam ftp-n és a fájl kezelőből is a szerverre, zip formátumban, kitömörítve mappába és simán csak a fájlokat. Mégsem tudom létre hozni ezt a blokkot.

Próbáltam már Wordpress-t, Drupal-t, Php Fusion-t, azokkal is elboldogultam, ha nehezen is.
Ez a rendszer pontosan amiatt tetszik, hogy jóval egyszerűbb.
DaveedBrown leírása alapján meg tudtam csinálni, hogy a felhasználók ne fel ugró ablakban jelenjenek meg, pedig az kicsit bonyolultabb volt.
Szóval nem szidok senkit, semmit, csak jeleztem, hogy nálam nem működik.

Ha gondolod meg nézheted magad is, kapsz admin jogot.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 14 | 17:31
Egyszerűbb lenne admin joggal, mint találgatni mi miért nem megy.
Ha adsz hozzáférést, akkor PM-ben!
A videót is megnézted, amit ajánlottam?
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 15 | 18:24
Hát ebből a kódból azért némi infó hiányzik ahhoz, hogy a menü meg is jelenjen! biggrin
Ez a kód ahogy néztem egy komplett blokk kódja, tartalom nélkül.
Amiket kiemeltél pirossal, azok csak megjegyzések, a html feldolgozáskor ezek nem lesznek figyelembe véve.

Közben már megnéztem a menüdet. Jó lett, csak ott van egy kis hiba, nem jelenik meg egy kép. biggrin

A kódot majd javítom, köszi az infót! ok

Még egy megjegyzés! írtad, hogy Daveed alapján megcsináltad, hogy ne felugró ablakban jelenjen meg az adatlap.
Nos nem is úgy jelenik meg, csupán átméretezi a böngészőablakot! angry
Van ott egy kód, amit ki kell szedni! Ez az a kód:
<script type="text/javascript">window.resizeTo(750,600);</script>

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Személyes menü - I. rész (A menü létrehozása, a kód beillesztése)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: