A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 2 / 2
  • «
  • 1
  • 2
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Személyes menü - I. rész (A menü létrehozása, a kód beillesztése)
Személyes menü - I. rész
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 16:37
Személyes menü

Azért ez a neve, mert csak bejelentkezett felhasználók láthatják.
Igyekeztem a kódot olyanra formálni, hogy azt mindenki könnyen tudja saját ízlése szerint módosítani, illetve a különböző sablonokhoz is simán be lehessen illeszteni.
Az alábbi kép szemlélteti a különböző blokkokat, hogy mit hol tudsz manuálisan módosítani és mit nem szabad törölnöd.
Sárga színnel a magyarázó szöveg, kékkel van a képek elérési útvonala, zölddel amit saját ízlésed szerint átírhatsz és pirossal amit SEMMIKÉPP SEM szabad törölnöd vagy módosítanod, különben nem fog működni a kód!

Nagyításhoz kattints a képre!

!!! MIELŐTT BÁRMIT IS TENNÉL, JAVASOLT AZ OLDALAD BIZTONSÁGI MENTÉSE !!!
Semmiféle hibáért nem vállalom a felelősséget. Én kipróbáltam több oldalon is, ezt a leírást követve és minden rendben zajlott.

A menü létrehozásának menete:

>> Lépj be az oldaladra adminként (nem az admin oldalról van szó!)
>> kattints az Adminbar-on a Szerkesztő --> Szerkesztő bekapcsolása menüpontra
>> most kattints az Adminbar-on a Szerkesztő --> Blokk hozzáadása + menüpontra

látnod kell egy új blokkot (sablononként változik a kinézet!)

>> ezt az új blokkot tedd be helyére a jobb vagy bal oldali menüoszlopba. A jobb felső piros X mellett valahol Bal egérklikk lenyomva tartása mellett húzd a helyére

most már valahogy így néz ki:

>> kattints a kis kék fogaskerék ikonra, majd a felbukkanó ablakban válaszd a HTML fület
>> a kódot -letöltési lehetőséget lásd lent!- illeszd be az üres mezébe (a Block content szöveg nem kell, töröld ki onnan)
>> ugyanezen az ablakon kattints a Hozzáférés fülre és jelöld ki a Neked megfelelőt
(Én kivettem a pipát a Letiltottak és Vendégek négyzetből, a többit úgy hagytam)

ahogy a képen is látszik:

>> ha mindennel végeztél, zárd be ezt az ablakot a MENT gomb megnyomásával
>> utolsó lépésként az Adminbar-on a Szerkesztő --> Változtatások mentése menüpontra

Még egy fontos tennivaló van. Fontos, hiszen a képek csak úgy jelennek meg, ha azok a megadott helyen vannak. biggrin
A kód és az alkalmazott képek IDE kattinta letölthetők.

Alapértelmezésben ezeket a weblapod tárhelyének törzs könyvtárába töltsd fel. Ha máshová töltöd fel akkor módosítanod kell a kódot is!
KÉSZ! biggrin
Természetesen olyan képet illesztesz be, amilyet akarsz.

Javaslat:
- A modult javasolt úgy elhelyezni, hogy a beléptető modul (ha alkalmazol ilyet az oldaladon) alatt vagy felett legyen. Amikor a beléptető eltűnik, a Személyes modul lép a helyére. Ahogy a két példa oldalon is van.

Kiegészítés:
Azoknak, akik nem tudják a blokkot a fent leírt módon létrehozni, a következőket kell tennie.
A sablonban másolj ki egy teljes modult (mondjuk a Belépés modult), majd mondjuk rögtön ez után illeszd be. Gyakorlatilag lett két egyforma modulod.
Ha ezzel megvagy, a $LOGIN_FORM$ operátor helyére másold be a személyes menü kódját.
Ha ezzel is megvagy, akkor a következő kódot másolt a teljes blokk elé a
< !-- < block2> -->

Code
<!-- <gr2> --><?if($GROUP_ID$=='1' || $GROUP_ID$=='2' || $GROUP_ID$=='3' || $GROUP_ID$=='4' || $GROUP_ID$=='251')?><!-- </gr> -->

Itt következik a blokk teljes kódja, majd ...

<!-- <gre> --><?endif?><!-- </gre> -->
< !-- < /block2> -->

Remélem sikerül megcsinálnod ezzel a módszerrel is. Ha ez a két sor szerepel a blokk előtt illetve után, akkor érvényesül az, hogy vagy Belépés blokk látszik, vagy Személyes menü.
Persze ha hozzáadsz új csoportot az oldaladhoz, akkor azt ide is meg kell adni, különben nem fogja látni, aki az új csoportban van!!!

Ennek a leírásnak van második része is, ahol a kód módosításáról van szó, melynek elolvasása szintén javasolt. Ha IDE kattintasz ezt meg is teheted! biggrin

Ez egy példa, ami élőben megtekinthető a demo oldalon.
A jelenség megfigyeléséhez természetesen be kell jelentkezned. biggrin

FONTOS! Ezeken a képeken a Szerzői védjegy nem látszik, de a demo oldalon, ahol megtekinthető "élőben" is a működés, ott már látszik.
Kérlek lépj fel az említett oldalra és olvasd el a Szerzői jogokra vonatkozó részt, illetve tekintsd meg a védjegy kinézetét.

--------------------------
Módosítva:
2010.10.15. - Saját oldalam törölve a leírásból, ott már nincs ilyen menü
2010.10.15. - Szerzői védjegy emlékeztetőjének hozzáadása
2011.02.12. - Kiegészítés hozzáadva

Csatolmányok: 3344871.png (36.5 Kb) · 6583258.png (2.2 Kb) · 4541296.png (2.7 Kb) · 3159284.png (42.4 Kb)
Raziel
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 16 | 11:12
Nem tudtam mi okozza, Ő is meg nézte, azt mondta nála nem fordult elő. Gondoltam csak nálam van ez, talán a böngésző átmeneti fájljai. Nem mindig csinálja, de meg nézem.
Köszönöm.
A személyes menünek kijelentkezéskor el kellene tűnni ugye, mert nekem nem tűnik el.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 17 | 15:06
Quote (Raziel)
A személyes menünek kijelentkezéskor el kellene tűnni ugye, mert nekem nem tűnik el.

Ha jobban elolvasod az ismertetőt, akkor kiderül, hogy igen, el kell tűnnie!
A Figyelem szöveg alatt olvasható, illetve a blokk hozzáadása résznél is látszik, hogy a letiltottaknak és vendégeknek nincs hozzáférése, vagyis amikor ez a két csoport tartózkodik az oldalon, nekik nem jelenik meg.

Ha mondjuk IDE kattintasz, láthatod hogy a beléptető blokk látszik. Ha bejelentkezel az oldalra, akkor a beléptető blokk helyet cserél a személyes menüvel.
Ezen az oldalon is a fenti leírás szerint van megcsinálva!

A LEÍRÁS MÓDOSÍTVA LETT!!! Kiegészítés rész hozzáadva! (2011.02.12.)

Raziel
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 18 | 16:45
Bocsi! Én voltam a hülye.
El felejtettem, hogy a láthatóságot újra be kell állítanom, mivel új témát alkalmaztam, és azt is átszerkesztettem.
Most nagyon nem figyeltem... wacko
Már jó!
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Személyes menü - I. rész (A menü létrehozása, a kód beillesztése)
  • Oldal 2 / 2
  • «
  • 1
  • 2
Keresés: