A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Saját menüponthoz hozzászólás (Lehetséges?)
Saját menüponthoz hozzászólás
djrg
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 1 | 10:32
Szeretnék csinálni egy saját menüpontot a Menüpontokon belül.
És ez a saját menüpont tartalmazna leírást, amihez szeretném, ha hozzá tudnának szólni..
Meg lehet oldani valahogyan?
Kód, akármi jöhet..
Köszi! cry

http://webkozpont.tk
Ahol minden elkezdődik...
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 2 | 18:20
Szia djrg!
Quote
Szeretnék csinálni egy saját menüpontot a Menüpontokon belül.
És ez a saját menüpont tartalmazna leírást, amihez szeretném, ha hozzá tudnának szólni..

Nem igazán értem, mit akarsz ezzel!?
Ha ellátogatsz mondjuk az Én oldalamra, ott láthatsz ilyesmit. Mondjuk a Leírások menüpont alatt. Már ha ilyenre gondolsz. sad
djrg
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 09:09
Először is nagyon jó az oldalad. Van pár dolog, amire rákérdeznék. Ha van időd, segítenél?
Másodszor pedig az oldalamon szeretnék csinálni egy menüt (Ti írtátok) névvel, ahova másolok a Catről véleményeket, amiket írtak a látogatók, és szeretném, ha tudnák ezeket kommentálni, de fórumon kívül ( http://djrg.ucoz.hu )
Szóval egy egyszerű menühöz hogy adhatok hozzászólási lehetőséget?

http://webkozpont.tk
Ahol minden elkezdődik...
Az üzenetet szerkesztette djrg - Péntek, 2010.01.22, 09:21
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 4 | 09:32
szia! Én a vendégkönyv modult használnám erre a célra. Az lehetne a neve, amit írtál: Ti írtátok...
djrg
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 10:04
Szia!

Quote (juillet)
szia! Én a vendégkönyv modult használnám erre a célra. Az lehetne a neve, amit írtál: Ti írtátok...

Ezzel az a problémám, hogy mellette szeretném, ha megmaradna a vendégkönyv és úgy ágyaznám be ezt a hozzászólási lehetőséget, hogy mellette legyen ott,amit én írok az oldalra ugyanabban a menüpontban...


http://webkozpont.tk
Ahol minden elkezdődik...
Az üzenetet szerkesztette djrg - Péntek, 2010.01.22, 10:06
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 6 | 16:45
djrg!
Köszönöm, igyekszem biggrin Bár nem vagyok elégedett... sad
A torrenthd oldalamon a következőképp vannak megoldva az oldalak (az adatok az oldalam szerinti adatok!!!):
Leírások menü = Cikkek katalógusa (nem kell külön bíbelődni a hozzászólás "beágyazásával", eleve van benne ilyen lehetőség)
Társoldalak és Tutorial menük = Fájlok katalógusa (itt is hasonló a helyzet)

Ha ugyanazzal a modullal szeretnél több oldalt létrehozni különböző tartalommal (lásd Társoldalak és Tutorial), akkor a következőket kell tenned:
1.) először is az adott modulban hozz létre különböző kategóriákat (pl. Társoldalak és Tutorial), a kategória neve mellett láthatod az azonosítóját (ID:1 ID:2 stb...)
2.) hozz létre egy új anyagot az Anyagok szerkesztése --> Anyag hozzáadása lehetőséggel és válaszd ki hozzá a megfelelő kategóriát
3.) most menj a Honlap-stílus --> Menük szerkesztője menüpontba és hozz létre egy új menüpontot pl. Társoldalak névvel.
a felbukkanó ablakba felülre írd be a nevet, alulra pedig pl.
A "/load/tarsoldalak/2" magyarázata:
/load = a modul címe
/tarsoldalak = a kategória címe a modulon belül
/1 = a kategória azonosítója (ID:2)

Amikor mindent jóváhagytál, és az oldaladat frissítetted F5-tel, megjelenik a menüpont (Társoldalak), melyre kattintva megjelenik annak tartalma.
Persze ha mindent jól csináltál. biggrin

Ha most az oldalamon rákattintasz a Társoldalak menüpontra, felül a parancssorban láthatod a fenti elérési utat:
http:// torrenthd.ucoz.hu/load/tarsoldalak/2
A Tutorial menüpont esetén ez:
http:// torrenthd.ucoz.hu/load/videok/1

Remélem nem látod túl bonyolultnak, mert hidd el, nagyon egyszerű! biggrin Hogy hogyan jöttem erre rá? Véletlenül biggrin tongue

enerdzsy
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 11:56
Szia Raziel70!

Nagyon tetszik az oldal, föleg a folytonos tárhely növelés szempontjából.
Volna 1-2 kérdésem.
Már olvasgattam és próbálgattam, a fentebb emlitett menü szerkesztést, anyag szerkesztést, de nem ilyen formában szeretném megoldani a honlapom.
Tulajdonképpen egy Ezoterikus oldalt szeretnék létrehozni.
Elkezdtem egy közismert progival, a website X5 v8.al. De itt az a bajom hogy ezt csak én tudom szerkeszteni és hozzászólni, anyagot feltölteni stb..
Az alábbi képpel mellékelném mire is gondolok itt, és ezt hogyan tudnám itt kivitelezni?

http://kepfeltoltes.hu/100219/Snap_2010.02.18_20.03.22_003_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/100219/Snap_2010.02.18_20.03.52_004_www.kepfeltoltes.hu_.png

Egy másik kérdésem, pedig az lenne, hogy akik regisztrálnak az oldalon és szeretnének feltölteni, ugyan ezeket a müveleteket kell elvégezniük, mint nekem? Anyagszerkesztés, anyaghozzáadás stb?

Köszönöm a segitséged!

Az üzenetet szerkesztette enerdzsy - Péntek, 2010.02.19, 12:00
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 8 | 17:55
Szia!
Ha jól értelmeztem, akkor valami ilyesmi menü megoldás érdekelne Téged.

A feltöltéssel kapcsolatban pedig annyit tudok mondani, hogy a Fájlkatalógus >> Modul beállításai menüpont alatt van egy "Az anyagok hozzáadására szolgáló mezők" rész, ahol szabályozni lehet, hogy mit kelljen megadni.
Azt, hogy a felhasználóknak mit kelljen megadni külön szabályozni nem lehet. Legalábbis Én ilyet nem találtam.

enerdzsy
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 9 | 19:55
Kedves razile70!

Nagyon köszi a segitségedet!

Megtaláltam és azt hiszem most már boldogulok!:)

Az üzenetet szerkesztette enerdzsy - Péntek, 2010.02.19, 20:06
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 10 | 20:12
Belépsz admin felületre, majd felül az adminbaron (az oldal tetején egy vékony csík) válaszd a következőt:
Honlap-stílus > Menü szerkesztője
Itt található az, ami a képen is látszik. Persze nem pont ugyanaz, mert azt Én hoztam össze a saját admin felületemen. biggrin
Ez a funkció csak admin felületen működik!
enerdzsy
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 11 | 20:54
Köszi meg találtam!:)

Viszont lenne egy ujabb kérdésem.

Bár találtam a fórumban egy oldalt: http://forum.ucoz.hu/forum/7-80-1

Most eljutottam oda, hogy lértehoztam a menüben a Könyvek-->Magyar-->"A" - "Bˇstb... almenüket.

Viszont, itt hogy tudok, az almenükben, fájlokat feltölteni? Illetve szerkeszteni?

De az is lehet, hogy pont forditva csináltam. Elöbb menüt hoztam lérte? Mert fentebb azt irod:

1.) először is az adott modulban hozz létre különböző kategóriákat (pl. Társoldalak és Tutorial), a kategória neve mellett láthatod az azonosítóját (ID:1 ID:2 stb...)
2.) hozz létre egy új anyagot az Anyagok szerkesztése --> Anyag hozzáadása lehetőséggel és válaszd ki hozzá a megfelelő kategóriát
3.) most menj a Honlap-stílus --> Menük szerkesztője menüpontba és hozz létre egy új menüpontot pl. Társoldalak névvel.
a felbukkanó ablakba felülre írd be a nevet, alulra pedig pl.
A "/load/tarsoldalak/2" magyarázata:
/load = a modul címe
/tarsoldalak = a kategória címe a modulon belül
/1 = a kategória azonosítója (ID:2)

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 12 | 21:42
Kitallóztad, majd beillesztetted ide is a megoldást. a 3. pontban olvashatod, hogyan lehet hozzárendelni egy adott menüponthoz egy kategóriát.
Ami itt példaként szerepel, az a Fájlkatalógus. Ezt használtam fel, használom. Most is egy új menüponton dolgozok, ami szintén a Fájlkatalógusba kerül.
A lényeg mégegyszer:
Létrehozol egy olyan kategóriát, hogy "Magyar" így: magyar (ez lesz a fenti példában a tarsoldalak)
Most létrehozod a menüpontot hozzá (vagy ha már megvan, akkor klikk a kis szerelőkulcs ikonra), majd alulra írd be, hogy /load/magyar/1
Itt az 1 a kategória ID-je, azt kell ide írni!
Következő kategóriád legyen "Angol" így: angol, a menüpontba írd be /load/angol/2
és így tovább.... smile
De előre szólok, ha ilyen szerteágazó menüket akarsz, akkor ezzel még sok gondod lesz és sokat fogsz vele dolgozni. Arról nem is beszélve, hogy nem fogod majd átlátni az egészet. Keress erre egy jobb megoldást, pl. a Honlapkatalógust. Csak javaslat smile
enerdzsy
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 22:00
Igen, ezt magam is észre vettem, hogy kissé, bonyolult. A honlap egy része, könyvtárszerkezetü lenne, mint a Totalcommander. Vagy vannak torrent oldal is pl. Ahol meg van a kategória. Pl. Könyvek-->Ebook- hun vagy Ebook. Eng. Csak én ezen belül is szerettem volna A-B-C sorrendben létrehozni, mert elég sok terjedelmü fájlok vannak.:)

A honlapkatalógust nem ismerem, ezzel a weblap szerkesztövel, készithetek ilyet?

Köszi az eddigi és önzetlen segitséged!:)

Az üzenetet szerkesztette enerdzsy - Péntek, 2010.02.19, 22:07
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 14 | 22:11
Természetesen! ugyanúgy a rendelkezésedre áll, mint bármelyik másik modul. smile
Admin felületen bal oldali menüoszlop alatt katt az Inaktívak feliratra. Ott találod a Honlapkatalógust, mivel az alapból inaktív. smile
Próbáld ki.
Ha a honlapod már valamilyen szintet elért, amit nem szeretnél tönkretenni, javaslom, hogy hozz létre másik honlapot és azon kísérletezgess. yes
A segítségért pedig nincs mit. Szívesen! smile
enerdzsy
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 22:57
Anyagom még nem volt feltöltve csak próbálkozás képpen.

Létrehoztam, a Honlapkatalógust, és azon belül is kategóriákat. A honlapon találok olyat hogy honlapkészités.
Mert ugye üres az összes tartalom.
Odáig eljutottam, hogy

Kategória *: itt kiválasztom a ezotériát
A honlap elnevezése * ez egyértelmü hogy a honlap neve
Link a honlapra *: Ide milyen cimet adjak be?

Teljes neve* és ide?

Vagy nem jól értelmezem az egészet? A honlapkészités milyen célt szolgál?

Bocs a sok kérdésért, de nem ismerem a honlapod még teljesen, hogyan müködik.

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Saját menüponthoz hozzászólás (Lehetséges?)
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés: