A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Nincs is ilyen?...
Nincs is ilyen?...
Zarth
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 1 | 22:14
Sziasztok!

nekem az lenne a klérdésem, hogy lehetséges-e az, hogy két cikk katalógus modult föltenni a főnemübe, úgy, hogy más-más linkre mutassanak?

példa:

Akarok írni a kutyákról és a macskákról.
Egyik cikksorozat a "kutya" címet viseli, a másik a "macskák"-at, és mindkettő a főmenüben van, és mindkettőnem kétszintű almenüsora van...
Ugye lehet ilyet?
(bocs, ha kicsit értelmetlen a fogalmazás...)

Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 2 | 16:36
A Saját menüben, Oldalszerkesztő - Oldal hozzáadása. A megnyíló új ablakban be kell lépned az oldal Adminisztrátori jelszavaddal. Létrehozod az új oldalt, ami a főmenüben is megjelenik.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
speik
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 20:38
Sziasztok!

Két kérdést fel is tennék.
1 a fö oldalon jobbra lent vannak hogy barataink. Azt hol lehet le cserélni másokra?
2 a fotoalbumon beluli mappákat(fejezet kategoriai) szeretném a fotoalbum szöveg alatt megjeleniteni de csak a tuloldalon teszi es az nem tunik szembe senkinek

köszönöm elore is

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 4 | 20:54
Szia!

Az első kérdésedre a válasz:
Menj a Honlap-stílus --> Külalak vezérlése (sablonok) menübe.
A megjelenő listán válaszd ki az Első konténer, vagy a Második konténer lehetőséget. Ezek a konténerek az oldal bal (első) és jobb (második) oldalán megjelenő blokkokat jelentik. Tehát válaszd ki, amelyikben a Tiéd van, majd kattints rá.
A megjelenő html kódon kell módosítani itt:

A második kérdésednél mire gondolsz pontosan? A menü alatt akarod megjeleníteni?

Az üzenetet szerkesztette raziel70 - Vasárnap, 2010.01.10, 20:56
speik
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 21:43
igen. kozvetlenul a fotoalbum alatt. pl fa rendszerben.

most a tuloldalt fennt van és nem latja senki
sad

Hozzáadva (10.01.2010, 21:43)
---------------------------------------------
Amugy raziel70 kössz a választ

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 6 | 21:59
Ez nem hinném hogy lehetséges lenne. De van két megoldás is.
Az egyik:
átírod ennek megfelelően az ide tartozó html-t,
a másik:
létrehozol egy almenüt, ami az egérmutató rávitelekor jelenik meg.

Amúgy meg az a véleményem, hogy a felhasználók zöme szeret kattintgatni. biggrin

Bár jó lenne tudni az oldalad címét, hogy lássuk miről is van konkrétan szó. smile

Az üzenetet szerkesztette raziel70 - Vasárnap, 2010.01.10, 22:37
speik
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 23:31
speik.ucoz.hu
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 8 | 07:28
Kedves Fórumtársak!

Az lenne a kérésem, hogy a fotóalbummal kapcsolatos kérdést a FOTÓALBUM részben folytassátok. ha nincs megfelelő téma, akkor nyissatokegy új témát ebben a kérdésben.
ÜGYELJÜNK ARRA, HOGY MINDEN KÉRDÉS A MEGFELELŐ TÉMÁBAN LEGYEN!


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
speik
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 9 | 12:40
bocs cry
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 10 | 11:43
sajnalom, ha felidegesitettem barkit, nem volt celom
Az üzenetet szerkesztette juillet - Szerda, 2010.01.13, 17:11
petike18
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 11 | 17:09
hello.
nekem az lenne a kérdésem hogy tudok-e olyat csinálni:
megszerkesztek egy oldalt de lerejtem, kimásolom a linkjét és pl főoldalon kiírok egy szót,mondatot és hozzákapcsolom a rejtett oldal linkjét. tehát a menüben nincs ott az oldal de mégis elérhető egy linkről.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 12 | 17:12
Szia!
Próbáld meg úgy, hogy az adott oldalt nem rejted el, de csak regisztrált felhasználók érhetik el.
Ezt a Felhasználók --> Felhasználói csoportok menüpont alatt éred el.
petike18
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 17:21
ezt értem de nem az a gond hogy mindenki láthatja. csak pl csinálok híreket de úgy hogy főoldalon csak a címe + egy kép és a címébe beillesztem a linket.

Hozzáadva (15.01.2010, 17:21)
---------------------------------------------
vagy például lapozhatóra megcsinálni. hogy valamiről csinálok egy oldalt de sok a tartalom akkor alul számozom és csak onnan elérhető a következő oldalt. tehát a menüben nincs. csak az oldalak száma.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 14 | 19:04
Ez mind alapból így működik! Próbáld ki, hogy az oldalon megjelenő cikkek számát leveszed mondjuk 3-ra, de Te csinálsz négy cikket. Alul és felül jobb oldalon lesz egy "Oldalak" felirat, ahol lapozhatóvá válnak az oldalak.
A lapozhatóságot az Én oldalamon is megnézheted a "Leírások" menüpont alatt, illetve a főoldali hír linkelési lehetőségét is láthatod ott.
Nekem is van olyan cikk, ami "utal" egy másikra. Pl. A "Szeretnék megkérni..." cikkben a "Gépház" szó egy link, ami egy másik cikkhez vezet.

A Főoldal hírei --> A modul beállításai menüpont alatt keresd a "A fő oldalon megjelenített anyagok száma:" részt és ami alatta van.
Ez a rész foglalkozik ezzel a beállítással.

A cikk címe pedig eleve linkkel van ellátva. Ha csak pár szót akarsz a cikk "Bevezetőjében, a többi részét pedig csak a regisztrált tagok láthatják, akkor a fent már említett helyen beállítod a hozzáférhetőséget. A bevezető mindenki számára látható lesz (mézes madzag biggrin ) de a teljes anyagot csak akkor láthatja, ha bejelentkezik.
Ahhoz hogy bevezető szöveget tudjál használni, a "Cikkek katalógusa" lehetőséget kell választanod, a "Főoldal hírei" nem ilyen megoldással van.

Drobesz
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 22:42
Sziasztok!

Olyat szeretnék csinálni, hogy "mentés gomb". Pontosabban egy űrlap, mely rendelkezik egy kis szöveg mezővel és pont ugyanúgy müködik, mint pl. a jegyzettömb, a windowsban, és alatta egy mentés feliratú gomb van, amire ha ráklikkel vki, akkor MAGÁBA, AZ OLDALBA mentődik el, ÉS UTÁNA ÚGY IS MARAD neki, és NEM változtathatja, és NEM is törölheti. (gondolom nincs, mert rákerestem google-n és nem dobott ki semmit, de még angolul is csak egyet, de az nem működött cry ), de TI SZERINTEM MINDENT MEG TUDTOK CSINÁLNI!!!

Köszi a válaszotokat előre is!

Üdv.:Drobesz

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Oldalszerkesztő » Nincs is ilyen?...
Keresés: