A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » Felhasználói csoportok (Minden ami a csoportokkal kapcsolatos)
Felhasználói csoportok
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 15:56
A uCoz-nak fejlett felhasználói rendszere van, így még jobban olyan, mint egy portál. Lehetőség van csoportosítani a felhasználókat. Íme néhány hasznos infó a Felhasználói csoportokról.

Alapból 6 csoport van létrehozva (+ egy a vendégek). Felhasználók, ellenőrzöttek, moderátorok, adminisztrátorok, barátok, letiltottak + a vendégek. Ezek az alapcsoportok. Ezeket NEM lehet törölni! Viszont át lehet őket nevezni, és beállítani a jogokat. erről majd egy picit később.
Ezen a 6 csoporton kívül te is létrehozhatsz még 8 csoportot. 14 csoport csak elég lesz smile

Minden csoportnak lehetnek mások a jogaik. Ezeket két helyen is beállíthatod. Vagy egyenként, vagy az összeset egyszerre. Egyenként akkor jó beállítani, hogyha csak egy-két változtatást szeretnél. Ha viszont minden csoport minden jogát át akarod variálni, akkor használd az utóbbi megoldást.
Az előbbit eléred, ha a Felhasználók->felhasználói csoportok oldalon a csoport nevére kattintasz. Itt megjelennek a modulok jogai és más egyéb. Majd amit kell, azt kipipálsz.
A második megoldást szintén a Felhasználók->felhasználói csoportok oldalon leled meg, csak itt Az összes csoport jogainak beállítása nevű gombra kell kattintanod. Majd itt is kikipálgatni amit kell. Jobb eseten egy jó negyed óra alatt végzel is.

Néhány tipp a jogok beállításánál: Az Adminisztrátorok csoportban minden négyzet legyen bejelölve, a Letiltottaknál pedig egyik se!

Az "Ellenőrzöttek" beállításainál van egy olyan, hogy Csoport beállításai. Ezen belül is a "Lehetőséget biztosítani a csoport választására a regisztráció során" Ez azt jeleniti, hogyha te pl beregisztrálsz embert, és alapból az Ellenőrzöttek csoportba rakod, akkor az a felhasználó választhat csoportot. Ez nagyon veszélyes, mert akár az Admin csoportot is választhatja, ezáltal téged le tud fokozni, így el is vette tőled az oldaladat. Szóval nagyon vigyázz ezzel!

Viszont van egy másik ilyesmi beállítás a Felhasználók csoportban. Ez viszont teljesen biztonságos. Lehetőség van itt beállítani azt, hogy hány bejegyzés után kerüljön át a felhasználó az Ellenőrzöttek csoportba. Vagy egy olyan beállítás is van, hogy a regisztráció óta eltelt X napon túl átketüljön. Ám lehet ezeket kombinálni is.

Ezen felül be lehet állítani a csoportok ikonjait. Miután elkészítetted őket, töltsd fel a szerverre Total Commandereen keresztül, vagy a fájl-managerrel. Majd menj a csoportok szerkesztéséhez (Felhasználók->felhasználói csoportok oldalon a csoport nevére kattintasz), majd ott a "Csoporthoz tartozó ikon"-nál levő gombra kattintva keresd meg az általad elkészített képet. Ezt megcsinálhatod minden csoportnál külön-külön.
Arra vigyázz, hogy ne csinálj túl nagy ikonokat! Elég egy 50x50 pixeles kép is!

Az oldalon számos helyen lehet még beállításokat végezni. PL. Minden menüpont szerkesztésénél, lent az "Ezek a csoportok hozzáférhetnek az oldalhoz" résznél beállíthatod a megtekinthetőséget. Továbbá a blokkoknál a Szerkesztő mód segítségével azt is beállíthatod, mely csoportoknak jelenjen meg az adott blokk.

Az információ a uCorner (volt uCoz Kuckó) oldaláról származik. Szerzője DaveedBrown.


NAVIGÁCIÓ:


Nem tudok csoportot létrehozni

Nem tudom törölni a csoportot
Felhasználói csoportok név-szín változtatása
Felhasználói csoportok név-szín változtatása 1

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 31 | 20:00
Azt értem amit írtál raziel, de azt nem hogy miért nem megy nálam.

Beléptem egy másik felhasználóval, és ezt adta ki:

Pedig még másik csoporttal is megpróbáltam, és még sem jó. cry

Végül is én meg tudnám csinálni az oldalt, de ha ők nem tudják elérni, amikor úgy már nem is jó az egész.

Kép formájában:

Csatolmányok: 9742177.jpg (41.6 Kb) · 0853860.jpg (39.0 Kb)

Az üzenetet szerkesztette Raidon - Péntek, 2010.09.03, 20:07
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 32 | 08:28
A nem publikált oldalakat csak az adminok láthatják
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Raidon
Üzenetek: 125
Hírnév: 6

Üzenet # 33 | 11:09
Teljes mértékben DaveedBrown?

Mert be van állítva, hogy az új csoportban belül is elérhessék az oldalt... (amúgy a képeken is látszik)


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 34 | 15:20
sajna teljes mértékben. Erre lenne egy feltételes operátoros megoldás, ami általában mindenre jó, csak az a gond, hogy vizuális szerkesztőben felt. operátorok "elromlanak" ergo csak html szerkesztővel lehetne csinálni.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


adveszservice
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 35 | 23:40
Köszönöm mindenkinek aki segített ,sikerült orvosolni a problémámat!
bandagazda
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 36 | 09:34
Üdv! Lenne egy kérdésem:
Miért van az, hogy a vendégek az oldalamon nem láthatják a cikkek katalógusában lévő anyagokat?
Pedig be van állítva a jogosultságuk.

Hozzáadva (13.03.2011, 09:34)
---------------------------------------------
Ezt elfelejtettem: http://awdk.ucoz.hu/

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 37 | 09:56
"Nem találtunk megtekinthető anyagot"
Arra tippelek, hogy nem publikáltad az anyagokat. Vagy pedig mégsincs minden jog megadva...

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 38 | 10:03
bandagazda, ellenőrizd le, hogy nincs e bekapcsolva az előmoderálás:
http://forum.ucoz.hu/forum/6-78-2676-16-1284317739-1

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 39 | 10:29
Ez is egy lehetséges ok, Attila, de Én inkább arra gondolok, hogy Vendégek nem láthatják az anyagokat.
Már csak azért is így van, mert vendégként az jelenik meg, amit DaveedBrown is írt, de bejelentkezés után már láthatóvá válnak a cikkek.
Amikor meg ugyanitt kilépek, akkor pedig ezt vágja az oldal a fejemhez: "Vendégek nem látogathatják ezt az oldalt, lépjen be mint felhasználó!" biggrin
bandagazda
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 40 | 10:44
Mit értetek az anyag publikálásán vagy moderálásán?
Mint Admin írtam a cikkeket, és az oldalon nincs aktiválatlan anyag.
Nyitólap » Felhasználók » Felhasználói csoportok » Vendégek - Cikkek katalógusa - Anyagok olvasása = kipipálva
Nyitólap » Felhasználók » Felhasználói csoportok » Az összes csoport jogainak beállítása - Anyagok olvasása = vendégek kipipálva
Szerkesztőben - Az anyag nem hozzáférhető a látogatók számára - nincs kipipálva
Más ide tartozó beállítást nem találtam
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 41 | 12:48
Admin oldalon Cikkek katalógus >> Kategóriák vezérlése. Nálam itt van letiltva a vendég. A kategóriát nem engedem megtekinteni, melynek eredménye ugyanaz, mint nálad.
bandagazda
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 42 | 13:54
Jár a pont!
Minden kategória engedélyezve volt, csak az az egy amiben a cikkek voltak az nem.
Soha nem jöttem volna rá magamtól. Legalábbis addig még más kategóriába nem került volna írás.
Köszönöm a segítséget!
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 43 | 14:04
Tudod hol kell megköszönni, ugye!? biggrin
Szívesen smile
Nero
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 44 | 17:22
Én azt szeretném kérdezni, ha Alap Csomagos Prémium vagyok akkor már tudok helyi felhasználót készíteni?
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 45 | 17:43
Nero, igen, akkor tudsz
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » Felhasználói csoportok (Minden ami a csoportokkal kapcsolatos)
Keresés: