A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » Csevegő-zóna » Szabad csevegés » Off Topic
Off Topic
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 1 | 15:20
Ebben a topicban arról írsz, amiről csak akarsz, tehát nem kötelező, hogy uCoz-ról szóljon a mondanivalód biggrin


  • A mondanivalód érthető dolgokat sugározzon.
  • A kis képek minimális használata megengedett. A nagyobbakat spoiler-ben kérjük.
  • Ne használd jegyzetelőként ezt a témát.
  • A staff-tagoknak jogukban áll bármikor lezárni egy beszélgetést a témában.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 2 | 15:20
Quote (vmx)
Ha már érdekesség itt van ez: http://unrealdistrict.ucoz.com/
Hasonlit is arra, amit én használok a honlapjaimon onmouseover, slidebar. persze jóval több munka gondolom, mert kinézetre mégis kidolgozottabb ez mint az enyém, de szerintem még ez se elég érdekes.

hát az egy Flash, amit kb 20 perc alatt megcsinálsz!!

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 3 | 15:21
vmarci21, flash? már nem kötöszködésből, de ezek 90%-a photoshopolt elemekből áll. A menü is CSS-el van megoldva, háttér se mozog.

Sehol nem látok flash-t sad

Meg ott egy slider, ami meg jQuery-vel van megoldva.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 4 | 15:21
Locky, Latest News alatt lévő 'izé' flash (egyszerű jobklikk az elemen, és már látod is hogy ezt az adobe Flash Player (nekem 11.3.300.257) játssza le).
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 5 | 15:21
vmarci21, észrevettem.

Nekem is ugyanilyen van csak jQuery és köze sincs a flash-ez. Apszolút hülyeség flash-ben csinálni ilyet. Ha már flash, akkor animálni kéne wink
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 6 | 15:21
Na jó, de azért fleshben mégiscsak egyszerűbb biggrin (főleg hogy már 1 éve nem frissítették)
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 7 | 15:21
vmarci21, jah csak a flashez kell flash player, jquery-hez nem, jQuery-t 2 perc alatt összerakod flash-hez kell azé 10-15 perc, Metro se támogatja majd a flash-t jQuery-t igen.

jQuery mindenben veri a flash-t.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 8 | 15:21
Quote (Locky)
jQuery mindenben veri a flash-t.

hát én ezt nem merném kijelenteni, mert flashben 2 perc alatt mindenki otthon érzi magát, hiszen egy egyszerűbb rajzolóprogrammal találod szembe magad, az animálást is 5 perc alatt meg lehet "tanulni." Viszont a jQuery alapjaihoz is kell programozási ismeret, és a bonyolultabb flash játékokat még meg sem említettem. De mondjuk egy ijenhez tényleg valami script, vagy PHP (esetleg HTML5) kellene.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 9 | 15:22
vmarci21, hát ez most ugyanolyan, mint hogy div-ekkel meg table-kal is meglehet oldani az oldal felépítését, mégis divekkel átláthatóbb az oldal kereső barátabb és bonyolultabb de ha érted sokkal gyorsabb mint a table.

Vagy akár a html illetve css formázás, itt meg a második nyer, mert a css-ben sokkal globálisabb módosításokat változtathatsz, így nem kell mindig a sablonban formázni, illetve ez is kereső barátabb CSS-ben jobban személyre szabsz mindent + jobb.

Ma én már csak olyan kódokkal dolgozok, amelyek div-ek és egy css osztályon kívül maximum egy align helyezkedést kap, amennyiben kell az neki. De ha lehet ezt is inkább margin auto css-el oldom meg.

Nálam most is készülőben van egy új honlap. Itt lényegében így játszok ami itt van, eddig uCozos sablont alakítottam át sajátra, majd később ugyanezt rakom össze saját kódból (hogy tiszta legyen)
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 10 | 15:22
Quote (Locky)
később ugyanezt rakom össze saját kódból

Há tigen az uCozos sablonok többsége még mindig table-kat használ.
Én is most szórakozhatok emiatt (pedig már azt hittem kész a honlapom (a tables megoldás miatt sokkal lasabb, mint az indokolt sebesség) de nem akkora baj, emiatt nem fog késni a nyitás; csinálok egy sablon bizt. mentést és egy új honlapon át DIV-ezem, majd visszatöltöm az eredetire.)

Hozzáadva (28.06.2012, 13:28)
---------------------------------------------

Quote (Locky)
hát ez most ugyanolyan, mint hogy div-ekkel meg table-kal is meglehet oldani az oldal felépítését, mégis divekkel átláthatóbb az oldal

itt még más véleményen voltál:http://forum.ucoz.hu/forum/27-274-2#5747
Quote (Locky)
a táblázatokat is jobban szeretem a divek helyett

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 11 | 15:22
vmarci21, jah, mert akkor még nem láttam át a DIV által adott lehetőségeket, + nem ismertem a CSS-es IE-re való optimalizácíót, így divekkel nehéz volt böngészőkre optimalizálni:

http://forum.ucoz.hu/forum/25-115-5413-16-1309588519

A lineage-s oldalam most is táblázatokból van összetéve. Van egy prototípusa a gépen, az meg divekből. A forráskód is megában a fele.

De csinálok valami off témát, ne ezt offoljuk össze.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 12 | 22:33
Én az ie-re való optimalizálást így oldottam meg (átmenetileg):
http://vminfo.ucoz.hu/_ph/3/2/835725826.jpg Remélem az ie 8, 9-re még a nyitásig (2 nap) optimalizálva lesz a lapom, de jelenleg ötletem sinsc arra, (ezen kívül), hogy ie-re hogyan lehet normálisan optimalizálni a weblapot.

4XOFF
(ja, és ha már ez egy OFF topik, akkor 2 tanács:
1.:Hogyha a twitter, fb gomb (http://lineage2-news.ucoz.hu/sablon/image/twitter.gif) gif formátumú, akkor legalább állítsd be hogy átlátszó legyen a háttér mert ez így undorítóan illeszkedik a honlapodba.(és a teljesen más stílusban elkészített iwiw gombról már nem is beszélek).
2.:az új uID belépés nem illeszkedik a honlapod dizánjához
De külömben jó a honlapod )

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 13 | 02:08
Kicsit most nem foglalkoztam vele, mert elég sok dolog közbejött itthon is. A munka is, meg az új weboldalt is kell bütykölni, de majd helyreigazítom kicsit.

Az új oldalam kissé modernebb lesz, legalábbis szerintem, meg fainabb, hisz több tudással készül jóval, mint mikor ez készült.

Amúgy nyugi az IE-9 már elég jól kezeli a dolgokat, a 8-al kell valamit még csinálni. Az elődje meg hát azokra a felhasználókra én nagy ívben sza**k, mivel 8-ra még XP-n is lehet frissíteni, és ők is ugyanezt teszik a gépük kezelésével.

Jééé 500. post booze booze

Most beraktam az a scriptet, ami átdobja a régimódi loginra, de látszik hogy lassan töltődik be. a tablek meg a sok hülyeség miatt.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 14 | 20:16
egy kérdés:
itt a fórumon a rangok(közlegény,Hadnagy,stb) hogyan változnak?

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 15 | 20:26
vmarci21, hozászolások mennyisége alapján.
uCoz közösség » Csevegő-zóna » Szabad csevegés » Off Topic
Keresés: