A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: bigblog, vmarci21  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Egyedi domain » Aldomain létrehozása
Aldomain létrehozása
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 05:48
Tehát, a DNS névszerverek átnevezése után ns1.ucoz.net, ns2.ucoz.net áthoztad a domainnevedet mysite.hu , és a régi mysite.ucoz.hu domainneved mellett, vagy helyett a honlapod már az áthozott domainéven is elérhető.

Azonban rendelkezel egy másik honlappal a uCoz rendszerében, pl. start.ucoz.hu, és azt szeretnéd, hogy ez a weboldalad elérhető legyen a start.mysite.hu címen.

A uCoz rendszerben lehetőséged van arra, hogy aldomainneveket hozz létre a csatolt domainneved mellé.

Lépésenként a következőket kell tenned:

Csatolmányok: 2763487.jpg (100.7 Kb) · 0222819.jpg (44.0 Kb) · 4952729.jpg (82.9 Kb)

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 31 | 16:54
Suhanc, tehát akkor te hogy csatoltad az aldomaint? kérlek írd le pontról pontra, hogy megtalálhassam a hibát. nekem ma sikerült csatolni , tehát nem a rendszrerrel van a baj
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 32 | 17:07
Szerintem nem értjük egymást.
Én azt magyarázom hogy létrehozol pl a www.valami.ucoz.hu-n egy fórumot.
Létrehozol mondjuk egy www.valami.tk-t, és egy www.forum.valami.tk
A www.valami.tk menüjéből kiveszed a "fórum" című menüt, hogy ott ne jelenjen meg.
És a www.valami.ucoz.hu/forum -ot ráírányítod a www.forum.valami.tk-ra.
Én így gondoltam és ez szerintem ki is vitelezhető.
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 33 | 17:16
akkor legyél oly szíves, és olvasd el a topiknyitót, és keresd a hibádat.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Suhanc
Üzenetek: 51
Hírnév: 4

Üzenet # 34 | 17:32
DaveedBrown, csatoltam és parkoltattam a domain-t. Ez után a [ A domain bejegyzéseinek szerkesztése EGYSZERŰSíTETT ÜZEMMÓDBAN (javasolt) ] résznél hozzáadtam az aldomainokat a leírás szerint megnéztem hogy milyen szerverre kell, tehát nekem az s56-ra kellett hozzáadnom. Beírtam a nevet és elmentettem.
De akkor most miközben leírtam ezt, eszembejutott amit írtál. Az aldomaint is úgy kell csatolni? Azt nem a tárhelyen hozom létre?

"Ami nem öl meg, az megerősít."
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 35 | 17:38
Suhanc, minednt úgy kell csinálni, mint a leírásban, kép is van, nem lehet elrontani. Ha szóról szóra betartottad, akkor annyit ktudok tanácsolni, hogy várj
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Suhanc
Üzenetek: 51
Hírnév: 4

Üzenet # 36 | 19:15
DaveedBrown, na sikerült. Egyszer megpróbáltam csatolni az aldomaint, de akkor még valószínüleg nem telt el elég idő:) mostmár jó köszönöm:D

Hozzáadva (03.08.2012, 18:15)
---------------------------------------------
Gondba ütköztem, hiába tudom megcsinálni az aldomaint, nem engedi leparkoltatni, mivel a xenatim.tk már parkoltatva van.
Most így megint nem értem hogyan van ez XD


"Ami nem öl meg, az megerősít."
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 37 | 20:46
Suhanc, aldomaint nem lehet parkoltatni, de nem is kell
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Suhanc
Üzenetek: 51
Hírnév: 4

Üzenet # 38 | 22:47
DaveedBrown, áhh oké rendben sikerült:D meg kell szoknom hogy mindenhez 15-20 perc vagy kicsit több is kellhet:D
"Ami nem öl meg, az megerősít."
ztech
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 39 | 09:26
Sziasztok vásároltam domain nevet a fropsi.hu-n hogyan hyelyezhetem ás ide a domain nevet ?
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 40 | 11:01
ztech, itt a válasz http://forum.ucoz.hu/forum/24-20-1
Használd az oldal felső bal oldalán található Keresés1 és Keresés2 funkciókat, a linkek ott vannak az aláírásomban is.

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
tomi3821
Üzenetek: 94
Hírnév: 8

Üzenet # 41 | 19:44
Sziasztok!
Létrehoztam az aldomain címemet, de nem "jelenik meg". Nem működik.
Szeretnék több aldomaint a weboldalamhoz, de sehogy se akar sikerülni. Csatoltam egy pár képet.
A vezérlőpultban a domain kezelésénél, Domain bejegyzések szerkesztése (egyszerűsített változat) menüpontban létrehoztam, de semmi. Ezt már régebben létrehoztam, kb. 1 hónapja és semmi.
Tudtok valamit javasolni?
Csatolmányok: 8713976.jpg (85.7 Kb) · 7554065.jpg (27.1 Kb) · 1664810.jpg (91.9 Kb)

Üdv:
---
---------
(tomi3821)
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 42 | 19:50
tomi3821, kérlek, mutasd meg a másik oldal domain-beállításait (annak az oldalnak, amelyre az aldomaint szeretnéd csatolni).
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
tomi3821
Üzenetek: 94
Hírnév: 8

Üzenet # 43 | 20:49
bigblog, csatoltam a képeket!
Jelenleg ezek vannak a uCoz-nál és a domain szolgáltatómnál. smile
Annyi változás történt, hogy a fotozas.bennariktamas.hu -ra rámentem és eljött a macskuszos kép, hogy várni kell 15 percet vagy mi. Gondolom ez azt jelenti hogy a domain a uCoz-ra van irányítva, de nincs csatolva vagy konfigurálva?...

Ja még annyit, hogy majd később több aldomaint szeretnék létrehozni. Csak most ezzel kezdtem.
Előre is köszönöm a segítséget bigblog !
Csatolmányok: 8269290.jpg (200.1 Kb) · 7435508.jpg (131.6 Kb)

Üdv:
---
---------
(tomi3821)
Az üzenetet szerkesztette tomi3821 - Hétfő, 2015.05.04, 20:52
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 44 | 21:03
tomi3821, egy weboldalhoz csak egy domaint (beleértve az aldomainokat is) társíthatsz. Tehát ha a weboldalad címe bennariktamas.hu, nem lehet ugyanarra a weboldalra ráhúzni a fotozas.bennariktamas.hu aldomaint is.

Közvetlenül a vezérlőpultban tudsz létrehozni aldomaineket más uCoz-os weboldalak számára. Azért van bent az az opció.

Idézet tomi3821 ()
Gondolom ez azt jelenti hogy a domain a uCoz-ra van irányítva, de nincs csatolva vagy konfigurálva?

Igen, ez azt jelenti smile De amíg nincs egy weboldalhoz csatolva, addig állandóan az fog megjelenni.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
tomi3821
Üzenetek: 94
Hírnév: 8

Üzenet # 45 | 21:39
Most van jelenleg a bennariktamas.ucoz.hu oldal, akkor most hozzak létre például egy bennariktamas.ucoz.com oldalt és arra csatoljam majd rá a fotozas.bennariktamas.hu domain címet??? wacko
Nem értem ezt az egészet.
Azt tudom, hogy csak egy domain címet lehet hozzá csatolni. Aldomain címet azt lehet többet.
De az aldomain cím létrehozásával, nincs honlap! Nincs weboldal. Hogy lehetne ezt létrehozni, hogy legyen weboldal?

Üdv:
---
---------
(tomi3821)
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Egyedi domain » Aldomain létrehozása
Keresés: