A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Videó » Videó modul (Az új modul bemutatása)
Videó modul
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 1 | 18:06
A Videó modul funkciói



  • Keresőbarát URL-ek
    Ezt a lehetőség kihasználható mind a csatornákban, mind csak egyszerűen egy videótárban a weblapodon.



  • Új videó hozzáadása
    Egy videó háromféleképpen is hozzáadható
    — HTML-kóddal;
    — Egy videó linkjével (a linkelt videó összes adata átvételre kerül az anyagba automatikusan!);
    — videó feltöltésével a YouTube-ra (OAuth 2.0) egyenesen az oldaladról.


    Videó HTML kód
    Ez lehet: iframe, object, script, Multimédia az Admin Barból.

    OEmbed technológia
    Egyszerűen kipróbálhatja bárki, hogy mi ez, és hogyan használható: tegyük fel, szeretnél egy YouTube videót beágyazni az új anyagba, mondjuk ezt: http://youtu.be/uXrmdbGkogs. Másold be a "Link hozzáadása" fülön található mezőbe. A videó összes adata (pl. cím, leírás, de még a kisképek is) automatikusan átveszi, neked már csak a kategóriát kell kiválasztani, és lementeni az egészet. Ez idő- és idegrendszer-kímélő.

    Videó hozzáadása YouTube-ra való feltöltéssel.
    A videó azonal feltöltődik a YouTube-ra is, egyenesen az oldaladról. Ehhez a funkcióhoz mindössze egy YouTube-csatornádnak kell lennie. Ez a funkció az OAuth 2.0 segítségével működik, ami magától bejelentkezik a YouTube-csatornádra, és nem kell újra meg újra megadni a felhasználónevet és a jelszót.


  • Egy videó értékelése
    Az értékelés ebben a modulban annyiban változott, hogy immáron nem cookie-k segítségével, hanem felhasználónként történik az értékelés. Ez azt jelenti,hogy ha egy felhasználó szavaz, azt a rendszer automatikusan megjegyzi, hogy ő már szavazott. Emiatt értékelni csak belépve lehet.

  • Csatornák
    A modulban csatornákat is lehet létrehozni. Új anyag létrehozásánál a felhasználó eldöntheti hogy hova kerüljön: a saját csatornájába, vagy a "közösbe". Lehetőség van létrehozni olyan csatornákat is, amelyek nem felhasználókhoz tartoznak (kvázi ezek a korábbi "kategória" lehetőséget váltják ki). Új csatorna a Vezérlőpultban hozható létre.

  • Az anyagok és a modul oldalainak kinézete



  • Fa-rendszer
    A modulban nem lehet létrehozni fejezeteket, csak fő és több alkategóriája lehet.



  • Egyéni mezők
    A modulban az anyag hozzáadásakor további 15 mező áll a rendelkezésre, amelyek bármikor az igényeknek megfelelően alakíthatók.

Csak a legfontosabb funkciókat mutattuk be, ezeket és a többit bárki kipróbálhatja most azonnal! smile
A modul a megszokott módon, a Vezérlőpult --> (bal oldalt a modulok alatt) "Inaktív" fül --> Video. A modul a .http://oldaladcime.ucoz.hu/video címen lesz elérhető.

Csatolmányok: 2733863.png (23.9 Kb) · 3735952.png (14.7 Kb) · 2918430.png (13.8 Kb)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Zebulon9462
Üzenetek: 20
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 12:03
Helló!

A videó alatt ez jelenik meg pl.: 14 vissza. Ez mi, és hogyan lehet eltüntetni?

Üdv
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 3 | 12:29
Zebulon9462, gondolom azt jelzi hány perces a videó, mennyi van belőle hátra.
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 4 | 12:35
1world, Zebulon9462, az ADDENTRY_DATE kód okozza a bejegyzések sablonában. mivel még nem szerepel a kódoknál, nem tudom a funkcióját megmondani
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Zebulon9462
Üzenetek: 20
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 12:42
Helló!

Nincs összefüggés, mert hat videónál 14, egynél pedig 13, és mindegyik különböző időtartam. Bármit csinálok, megnyitom, bezárom, belenézek, visszalépek nem változik.

Üdv

Hozzáadva (03.08.2012, 11:42)
---------------------------------------------
Sikerült eltüntetni, köszi.

FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 6 | 15:51
Zebulon9462, nem azt jelenti hogy hányszor nézték meg vagy hogy hányadik videó?
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 7 | 16:48
FilmTorrent, nem.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 8 | 16:50
DaveedBrown, rendben, én erre tippeltem volna de akkor elnézést a téves infóért.
Erik98
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 9 | 14:00
Nekem az lenne a kérdésem, h a modul beállításainál a Bejegyzések hozzáadására szolgáló mezők részben van Egy ilyen kötelező kitöltési mező:Link to the entry SWF file. Ez pontosan mit jelent, és mit kell ennél a mezőnél megadni???:(Bocsi a hülye kérdésért, de egyszerűen nem értem!:( crazy fear help help help cry
FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 10 | 15:42
Erik98, ide az SWF fájl linkjét kell írd, ha valahova fel van töltve. De a modul beállításaiba kitudod kapcsolni.
Erik98
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 11 | 13:08
Szia

és hol tudom kikapcsolni??
Csak átírni tudom, kikapcsolni nem! sad
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 12 | 13:36
Erik98, nem lehet kikapcsolni. De miért akarod?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Erik98
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 14:10
Quote (FilmTorrent)
De a modul beállításaiba kitudod kapcsolni.

Akkor Ezt Hogy Értetted?
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 14 | 14:16
Erik98, hagyd figyelmen kívü, mint mondtam, nem lehet kikapcsolni
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Erik98
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 14:21
Ok Nem baj, köszi a gyors válaszokat és bocsi biggrin
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Videó » Videó modul (Az új modul bemutatása)
Keresés: