A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Videó » Videó modul (Az új modul bemutatása)
Videó modul
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 1 | 18:06
A Videó modul funkciói



  • Keresőbarát URL-ek
    Ezt a lehetőség kihasználható mind a csatornákban, mind csak egyszerűen egy videótárban a weblapodon.



  • Új videó hozzáadása
    Egy videó háromféleképpen is hozzáadható
    — HTML-kóddal;
    — Egy videó linkjével (a linkelt videó összes adata átvételre kerül az anyagba automatikusan!);
    — videó feltöltésével a YouTube-ra (OAuth 2.0) egyenesen az oldaladról.


    Videó HTML kód
    Ez lehet: iframe, object, script, Multimédia az Admin Barból.

    OEmbed technológia
    Egyszerűen kipróbálhatja bárki, hogy mi ez, és hogyan használható: tegyük fel, szeretnél egy YouTube videót beágyazni az új anyagba, mondjuk ezt: http://youtu.be/uXrmdbGkogs. Másold be a "Link hozzáadása" fülön található mezőbe. A videó összes adata (pl. cím, leírás, de még a kisképek is) automatikusan átveszi, neked már csak a kategóriát kell kiválasztani, és lementeni az egészet. Ez idő- és idegrendszer-kímélő.

    Videó hozzáadása YouTube-ra való feltöltéssel.
    A videó azonal feltöltődik a YouTube-ra is, egyenesen az oldaladról. Ehhez a funkcióhoz mindössze egy YouTube-csatornádnak kell lennie. Ez a funkció az OAuth 2.0 segítségével működik, ami magától bejelentkezik a YouTube-csatornádra, és nem kell újra meg újra megadni a felhasználónevet és a jelszót.


  • Egy videó értékelése
    Az értékelés ebben a modulban annyiban változott, hogy immáron nem cookie-k segítségével, hanem felhasználónként történik az értékelés. Ez azt jelenti,hogy ha egy felhasználó szavaz, azt a rendszer automatikusan megjegyzi, hogy ő már szavazott. Emiatt értékelni csak belépve lehet.

  • Csatornák
    A modulban csatornákat is lehet létrehozni. Új anyag létrehozásánál a felhasználó eldöntheti hogy hova kerüljön: a saját csatornájába, vagy a "közösbe". Lehetőség van létrehozni olyan csatornákat is, amelyek nem felhasználókhoz tartoznak (kvázi ezek a korábbi "kategória" lehetőséget váltják ki). Új csatorna a Vezérlőpultban hozható létre.

  • Az anyagok és a modul oldalainak kinézete



  • Fa-rendszer
    A modulban nem lehet létrehozni fejezeteket, csak fő és több alkategóriája lehet.



  • Egyéni mezők
    A modulban az anyag hozzáadásakor további 15 mező áll a rendelkezésre, amelyek bármikor az igényeknek megfelelően alakíthatók.

Csak a legfontosabb funkciókat mutattuk be, ezeket és a többit bárki kipróbálhatja most azonnal! smile
A modul a megszokott módon, a Vezérlőpult --> (bal oldalt a modulok alatt) "Inaktív" fül --> Video. A modul a .http://oldaladcime.ucoz.hu/video címen lesz elérhető.

Csatolmányok: 2733863.png (23.9 Kb) · 3735952.png (14.7 Kb) · 2918430.png (13.8 Kb)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


ilovecars
Üzenetek: 20
Hírnév: 0

Üzenet # 46 | 15:13
Helló!
Köszi a gyors választ.
Megnéztem a beállításokat, de nem találtam olyat ami kapcsolódna a problémámhoz. A főmenü alatt található videókra lépve a feltöltésnél nem engedi kiválasztani a kategóriát, viszont ha a fejezet kategóriáinál kiválasztok egy kategóriát és ott töltöm fel akkor működik és ott nem kell kiválasztani semmit.

Üdv,
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 47 | 19:13
ilovecars, az én oldalamon nincs ilyen probléma, de ha az oldaladon egy megtekintés/próba ideéig tudsz admin-jogot adni nekem, akkor megnézem, mi lehet a gond... wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Hadelhad
Üzenetek: 38
Hírnév: 2

Üzenet # 48 | 10:27
Sziasztok!

A videó modulba, találtam a következő parancs szót: $2WISHLIST$ - vagyis (grafikus gomb "Hozzáadás kívánságlistához"), de valahogy nekem nem működik.
Van aki ezt már próbálta vagy használja is talán?
remus
Üzenetek: 137
Hírnév: 17

Üzenet # 49 | 22:05
Sziasztok!
Mielőtt ideírtam volna,szétnéztem alaposan,még a kézikönyvet is elolvastam,de sehol nem találtam azt,hogy a video modulban,csak you tube linket lehet beilleszteni?Szeretnék a felhasználóimnak tájékoztatást írni,hogy milyen linkeket lehet beilleszteni.Segítségeteket előre is köszönöm.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 50 | 10:38
remus, youtube, vimeo, daily, blip link beillesztése lehetséges, és bármely portálról lehet videót beilleszteni ami ad beillesztő kódot; ezt a kódot a kód hozzáadása lapra kell beilleszteni.
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
suszi4833
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 51 | 19:09
Sziasztok !

Van egy kát vinyós NAS-om, ami gyakorlatilag sosincs kikapcsolva. Kérdésem, hogyan lehetne megoldani, hogy az ide felrakott videot tudjam a legendak.ucoz.hu oldalamon megnézni valamilyen videolejátszóval. Azaz szeretném kikerülni a Youtube és más szolgáltatok használatát.
A segítséget előre is köszönöm.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 52 | 10:05
suszi4833, katt
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
gallant0257
Üzenetek: 22
Hírnév: 1

Üzenet # 53 | 19:34
Sziasztok.
Én azt szeretném kérdezni,hogy ha én a Fórumban szeretnék egy direkt online videók mappát csinálni akkor lehet e ezt a "Videó funkciót "azon belül használni vagy ezt kizárólag a Videók mappában lehet használni?
Mert én a működését értem és tetszik is de én csak a fórumot használom.

Az oldalam címe
Kód
http://gallantsyte.ucoz.com/


Válaszokat előre is köszönöm és remélem érthetően fogalmaztam.

üdv
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 54 | 23:23
Sajnos ezt kizárólag a Videók menüpont alatt lehet használni... Sajnálom sad
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
gallant0257
Üzenetek: 22
Hírnév: 1

Üzenet # 55 | 12:15
Hozzászólás szövege
Idézet bigblog ()
Sajnos ezt kizárólag a Videók menüpont alatt lehet használni... Sajnálom

Köszönöm a választ. Sajnálattal veszem sad

Hozzáadva (03.01.2014, 11:15)
---------------------------------------------
Sziasztok.
Még egy kérdésem lenne a Videók menüvel kapcsolatban .
Mégpedig az,hogy a Fórumban fent ahol sorban vannak "Főoldal | Letöltések fóruma | Profilom | Regisztráció | Kilépés | Belépés | RSS" menüpontok ott ,hogy tudnám a videók menüt be tenni/illeszteni ?

Válaszokat előre is köszönöm szépen.

Az oldalam címe :

Kód
http://gallantsyte.ucoz.com/


üdv
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 56 | 12:49
gallant0257, Először is: a menüd nagyon hibás!
A helyes kód:
Kód
<a href="/">Főoldal</a> | <a href="/forum">Letöltések fóruma</a> | <?if($USER_LOGGED_IN$)?><a href="$PERSONAL_PAGE_LINK$">Profilom</a> | <a href="$LOGOUT_LINK$">Kilépés</a><?else?><a href="$LOGIN_LINK$">Belépés</a> | <a href="$REGISTER_LINK$">Regisztráció</a><?endif?> | <a href="/video">Videók</a> | <?if($RSS_LINK$)?><a href="$RSS_LINK$">RSS</a><?endif?>


Ezt a kódot a honlap felső részébe kell beilleszteni, de pontosan nem tudom, hogy hová, mert kívülről én sem ismerem az összes sablont wink !

A kódban a Videó menüpont is be van illesztve!

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
gallant0257
Üzenetek: 22
Hírnév: 1

Üzenet # 57 | 18:21
Hozzászólás szövege
Idézet bigblog ()
Ezt a kódot a honlap felső részébe kell beilleszteni, de pontosan nem tudom, hogy hová, mert kívülről én sem ismerem az összes sablont !

A kódban a Videó menüpont is be van illesztve!


Ismét nagyon szépen köszönöm ,sok bajlódástól mentettél meg
smile

Hozzáadva (31.01.2014, 17:21)
---------------------------------------------
Sziasztok ismét .
Olyan kérdésem lenne ,hogy azt szeretném elérni a Videóknál,hogy ha rá vezetem a Cimre vagy a képre az egeret a megnyitás előtt akkor az egér mellett felugorjon a videó kategóriája/műfaja,cime és hasonló dolgok Talán érthető voltam .Valami szövegbuborékféleségre gondoltam.
Kerestem valahol leirásban de sajnos nem találtam .

az oldalam címe

Kód
http://gallantsyte.ucoz.com/


Válaszokat előre is köszönöm.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 58 | 11:27
gallant0257, Vezérlőpult >> Külalak vezérlése >> Videó alatt Bejegyzések kinézete. Keresd meg ezt:
Kód
<a href="$ENTRY_URL$"><?if(len($TITLE$)>25)?><?substr($TITLE$,0,23)?>...<?else?>$TITLE$<?endif?></a>

és helyettesítsd erre:
Kód
<a href="$ENTRY_URL$" title="$TITLE$ - Kategória: $CATEGORY_NAME$ | Hossz: $DURATION$ | Rendező: $PRODUCER$ | Színészek: $ACTERS$ | Nyelv: $LANGUAGE$"><?if(len($TITLE$)>25)?><?substr($TITLE$,0,23)?>...<?else?>$TITLE$<?endif?></a>


A kóddal azt éred el, hogy ha rámutatsz a címre, megjelenik a kategória, hossz, rendező, színészek, nyelv.

Ha akarod, használhatod a következő szkriptet:
http://ucoztaska.into.hu/forum/33-219-1

de előbb olvasd el ezt:
http://ucoztaska.into.hu/forum/33-113-1

A képre való rámutatáshoz pedig ezt:
Kód
<div class="ve-screen" title="$TITLE$" style="background-image: url($SCREEN_URL$);filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='$SCREEN_URL$',sizingMethod='scale');width:$PRV_WIDTH$px;height:$PRV_HEIGHT$px;">


helyettesítsd erre:
Kód
<div class="ve-screen" title="$TITLE$ - Kategória: $CATEGORY_NAME$ | Hossz: $DURATION$ | Rendező: $PRODUCER$ | Színészek: $ACTERS$ | Nyelv: $LANGUAGE$"" style="background-image: url($SCREEN_URL$);filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='$SCREEN_URL$',sizingMethod='scale');width:$PRV_WIDTH$px;height:$PRV_HEIGHT$px;">


Remélem tudtam segíteni. Sok sikert! wink

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
gallant0257
Üzenetek: 22
Hírnév: 1

Üzenet # 59 | 14:13
Kedves bigblok köszönöm ismét a segítséget.De a második kódsornál nem lehet valahogy azt megoldani,hogy ne az én adatlapom nyíljon meg a képre való kattintásnál ,hanem maga a videó?
Mert most ha valaki rákattint a borító képre az én adatlapom nyílik meg.
Így elég sok levelet kapok majd ha megnyitom nagyobb tartalommal az oldalt. smile
De természetesen nem akarlak folyamatosan ilyesmivel zavarni ,ha esetleg nincs rá mód akkor elég az is ha a címnél jelenik meg a téma leírása .Ami szépen működik is.

Kód
http://gallantsyte.ucoz.com/
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 60 | 11:27
Sziasztok! Egyszer már említettem úgy emlékszem, most újra megtenném. Sok helyről be lehet illeszteni videókat nem mondom, de nagyon szeretnék a Videa-ról is. Nem megy sehogy sem. Se linkkel, se kóddal, ezt írja ki: A "Link az anyag SWF fájljára" mező nincs kitöltve , vagy nem elérhető forrásra mutat a link. Azok a videók amiket beillesztenék nincsenek meg a youtub-on vagy épp máshol, csak a videa-n. Valamikor lehet arra számítani, hogy innen is lehet videót hozzáadni?
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Videó » Videó modul (Az új modul bemutatása)
Keresés: