A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » PHP és API » PHP használata a uCoz rendszerben
PHP használata a uCoz rendszerben
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 1 | 17:39



Előfizetés a PHP-ra:


A PHP egy fizetéses szolgáltatás. A szolgáltatás elérhető vagy egy szolgáltatás csomagban , vagy mint különálló szolgáltatás (így 1,99 $ havonta).

A PHP több csomagban is megtalálható, és egyénileg is igénybe vehető. // csomagok, fizetéses szolgáltatások

Korlátozott PHP futtatási lehetőség ~ $1.99 ~ 473 Ft/hó (aktuális árfolyamon való megtekintéshez katt. ide)

A php a következő csomagokban található meg:


  • Fejlesztő
  • Prémium+
  • Fejlesztő+
  • ultra


prémium szolgáltatások általános GYIK | a fizetés menete




PHP beállítás:

Ha előfizettél PHP-ra, akkor php fájlokat a következő képen tölthetsz fel:
1. Menj az admin-menü fő oldalára, és keresd meg a PHP részletek menüt.
2. Hozd létre az ftp kapcsolatot, és feltöltheted a file-kat.

Részletek...


A következő nyelvi funkciók tiltottak:

  • rendszerhívások (proc_open, proc_terminate, shell_exec, system etc)
  • alacsony szintű funkciókkal ellátott fájlrendszer (dio_fcntl, dio_open, dio_read, dio_seek etc)
  • megosztott memória funkciók
  • MySQL funkciók (mysql_stat, mysql_pconnect)


A korlátozások listája:

  • a lefoglalt lemezterület nagysága 200 Mb
  • a fájlok és könyvtárak maximális mennyisége 10 000
  • a könyvtárakban lévő fájlok maximális száma 500
  • a szkript végrehajtásának maximális időtartama 25 másodperc



Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
tüsi
Üzenetek: 23
Hírnév: 2

Üzenet # 2 | 20:53
Sziasztok.
Egy problémával küzdök, melynek megoldása, nagyon fontossá vállt számomra. 2 napja olvasgatom a fórumokat, és úgy gondolom talán megtettem mindent hogy választ kapjak kérdésemre, de nem találtam, ezért írok most.
A történet a következő. Szeretnék PHP, és CSS fájlokat feltölteni a weboldalamra. Utóbbival nincs is gond, az elvileg talán megoldódik hiba nélkül, de a PHP mint olvasom, nem megoldható, csak távoli kód importálásával. Na most nekem ez a távoli kód, max a számítógépem lehet, ugyanis egy gépemen futó program részéről van szó, amivel össze tudnám kötni a weboldalt, a programmal. Létezik erre valamilyen megoldás, vagy örökre felejtsem el a dolgot?
Kérnék szépen segítséget.
Előre is nagyon köszönöm.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 3 | 20:53
tüsi, legegyszerűbb ha előfizetsz az uCoznál a PHP-re, vagy regisztrálsz a nulll.eu-n, és távoli kód importálása wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
tüsi
Üzenetek: 23
Hírnév: 2

Üzenet # 4 | 20:53
Hozzászólás szövege
Idézet (vmarci21)
tüsi, legegyszerűbb ha előfizetsz az uCoznál a PHP-re, vagy regisztrálsz a nulll.eu-n, és távoli kód importálása


vmarci21!
Éltem a lehetőséggel amit ajánlottál. Az utóbbit választottam. Még nem tudom, de ahogy olvastam, pont jó lesz nekem. Köszönöm a segítséged. Gondolkodom még a dolgon, és később lehet hogy áttérek az uCoz előfizetésre, mert az csak másabb ha minden egy helyen van. Egyenlőre ez marad. És remélem működni fog minden. Még jelentkezek ha sikerült a művelet, és minden rendben van. Még egyszer köszönöm, és további szép napot kívánok. smile

Hozzáadva (19.04.2013, 15:16)
---------------------------------------------

Idézet (vmarci21)
tüsi, legegyszerűbb ha előfizetsz az uCoznál a PHP-re, vagy regisztrálsz a nulll.eu-n, és távoli kód importálása


Megmondom őszintén, regisztráltam, arra az oldalra már sikerült feltöltenem a fájlokat, az rendben is van hogy sajnos valamiért nem működik megfelelően még így sem a program ezen része, ezt megoldom. Valószinü csak egy-két címet kell átírnom majd. De maga a null.eu oldal annyira bonyolult nekem, hogy azt sem tudom, most merre nyúljak. Fogalmam sincs mit kellene csinálnom. Úgy gondoltam, majd itt is átlátható mappákból áll a történet, ehelyett olyan beállítások, stb. amikről eddig még csak nem is hallottam.

Hozzáadva (19.04.2013, 18:53)
---------------------------------------------
Hozzászólás szövege

Idézet (vmarci21)
tüsi, legegyszerűbb ha előfizetsz az uCoznál a PHP-re, vagy regisztrálsz a nulll.eu-n, és távoli kód importálása


Megmondom, a végeredmény az lett hogy előfizettem az uCoz-nál a PHP szolgáltatásra, de csak 1 hónapra egyenlőre. Meglátom hogy boldogulok. Egyébként ez pontosan mit jelent?
1. A PHP szkript bármilyen rosszindulatú felhasználásának megkísérlését, például hatalmas mennyiségű HTTP lekérés küldése bárhová, a honlap törlésével büntetjük!
2. A szkript munkájának eredménye alapértelmezetten JSON formátumban tér vissza.

Lehet buta kérdés, de nem vagyok túl képzett e téren. De, szorgalmasan tanulok. biggrin
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 5 | 20:54
tüsi,

1.: ha sok lekérés érkezik (másodpercenként több, szerintem nem tanácsos automatikus frissítést végző scripteknél 10 mp/lekérés felé menni), akkor törölhetik a honlapot...

2. http://www.w3schools.com/json/

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
tüsi
Üzenetek: 23
Hírnév: 2

Üzenet # 6 | 20:54
Hozzászólás szövege
Idézet (vmarci21)
tüsi,

1.: ha sok lekérés érkezik (másodpercenként több, szerintem nem tanácsos automatikus frissítést végző scripteknél 10 mp/lekérés felé menni), akkor törölhetik a honlapot...


Részben értem, részben viszont nem. Mint mondtam, igencsak kezdő vagyok e téren. Sajnos egyébként nem sikerült zöld ágra vergődnöm a program kapcsán, amit be szerettem volna állítani. Ehhez, ha szabadna segítséget kérnem..... Esetleg ha privátban meg tudnánk beszélni, azt megköszönném. Megosztanám a képernyőmet Skype-on keresztül. Nagyon hálás lennék érte. Nincs sok időm sajnos, csütörtöktől már csak ritkán tudok net közelben lenni, tehát fontos lenne. Esetleg meg tudnánk oldani? Köszönöm szépen.

Hozzáadva (24.04.2013, 07:47)
---------------------------------------------
Az már inkább érdekelne, hogy miért nem tudom a megfelelő címet megadni a programnak, ahová a php fájlt tettem. Az oké hogy azt a címet megadom amit a vezérlőpultban ki tudok nézni, csakhogy azt nem fogadja el. Pl. ez nem megfelelő: http://s2000.ucoz.net és ennek végére írom be, azt a mappát ahová elvileg telepítettem. Pl.:http://s2000.ucoz.net/lm-http://s2000.ucoz.net/scripts. Nos biztos hogy rosszul csinálok valamit, de mi az? Nagyon érdekelne, napok óta ezen szenvedek. Tudna valaki segíteni?

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 7 | 18:41

A PHP használata

Első lépésként lépj be a vezérlőpultba.



2.: a php-részletek linkre kattintva egy felugró ablakban megkapjuk a feltöltéshez szükséges adatokat.







3.: töltsd le a Total Commander magyar nyelvű változatát! Vagy bármely más FTP kliens programot.
biggrin

4.: nyisd meg a Total Commander-t, és kattints az FTP gombra!


5.: add meg a PHP feltöltéséhez szükséges ftp adatokat. (2. lépésben látott adatok)


6.: töltsd fel a PHP fájlokat!

A PHP-scripteket a következő mappába kell feltölteni /scripts, a fájlok kiterjesztése nem lehet más, mint .php.


7.: A feltöltött scripteket az oldalad.ucoz.hu/php mappájában találjátok!
pl.: a scriptem.php néven feltöltött fájl a oldalad.ucoz.hu/php/scriptem.php link alatt lesz!





Példák a PHP használatára


A PHP használatára sok példát találsz az angol, vagy orosz nyelvű phpexample nevű oldalon:






Csatolmányok: 8024850.png (129.1 Kb) · 1421772.png (12.8 Kb) · 1886936.png (4.9 Kb) · 9939687.png (82.2 Kb) · 4658219.png (6.8 Kb)

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
tüsi
Üzenetek: 23
Hírnév: 2

Üzenet # 8 | 10:41
vmarci21,

Na most, azt hiszem, nagyon sokat segítettél. Holnap az lesz a dolgom, hogy megpróbálom a te instrukcióiddal is. Remélhetőleg, én rontottam, és nem a programmal lesz gond. Addig is, jó éjt, és köszönöm hogy ilyen kitartó vagy. biggrin

Hozzáadva (29.04.2013, 09:41)
---------------------------------------------
Hát, nekem még mindig nem megy. Nem azzal van a gond hogy nem tudom a php fájlt feltölteni, hanem azzal, hogy a program a gépemen, nem tud csatlakozni hozzá. Próbáltam az ajánlott beállításokat alkalmazni, de csak nem tudok megadni egy olyan címet, mely megfelelne. Igazából ezzel van a gond. Egyébként sehol máshol nem tudom megnézni a feltöltött php fájlomat, csak Total Commanderben.

Idézet (vmarci21)
7.: A feltöltött scripteket az oldalad.ucoz.hu/php mappájában találjátok!
pl.: a scriptem.php néven feltöltött fájl a oldalad.ucoz.hu/php/scriptem.php link alatt lesz!


Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 9 | 14:58
tüsi,

nem teljesen értem... de lehet többet fogok érteni, ha megadod az oldalad címét, + egy kép, hogy mit látsz totalcommander-ből. wink

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
tüsi
Üzenetek: 23
Hírnév: 2

Üzenet # 10 | 17:18
Hozzászólás szövege
Idézet (vmarci21)
tüsi,

nem teljesen értem... de lehet többet fogok érteni, ha megadod az oldalad címét, + egy kép, hogy mit látsz totalcommander-ből.


Parancsolj: http://lehetmasavilag.ucoz.com/
Kép:Képet nem enged feltölteni. Nem tudom mi lehet a baj. Eddig kb. 10-ből egy sem jó.

Hozzáadva (29.04.2013, 16:14)
---------------------------------------------
Sajnos nem megy a képfeltöltés. Nem értem miért. Megpróbáltam képként is a http://ivpicture.hu/ oldalról belinkelni, és megpróbáltam linket is betenni. Azt írja tiltott BB kódot tartalmaz a szöveg. Nem értem. angry

Hozzáadva (29.04.2013, 16:18)
---------------------------------------------
http://kep.psharing.com/734291.jpg Talán így.

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 11 | 18:41
tüsi, és a scripts mappába mi van?? - oda kell feltölteni, és arra vagyok "kíváncsi"... wink

..............

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
tüsi
Üzenetek: 23
Hírnév: 2

Üzenet # 12 | 18:52
Hozzászólás szövege
Idézet (vmarci21)
tüsi, és a scripts mappába mi van?? - oda kell feltölteni, és arra vagyok "kíváncsi"...


Egy php fájl, és egy mappa, amit a programom tett bele telepítéskor.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 13 | 19:06
tüsi, nem lehet hogy a mappában lévő fájlokkal van gond? :

a fájlok kiterjesztése nem lehet más, mint .php.

A http://lehetmasavilag.ucoz.com/php/Egy_php_fájl - bejön?? (vagy 404, 403-as hibaképernyőt dob??)

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
tüsi
Üzenetek: 23
Hírnév: 2

Üzenet # 14 | 19:14
Hozzászólás szövege
Idézet (vmarci21)

a fájlok kiterjesztése nem lehet más, mint .php.

A http://lehetmasavilag.ucoz.com/php/Egy php fájl - bejön?? (vagy 404, 403-as hibaképernyőt dob??)


A másik mappában van html index fájl, és egy readme fájl is kiterjesztése webloc. Ezen kívül, még abban is további egy mappa, ami hasonlókat tartalmaz. Nem tudom hogy a mappában lévő fájlokkal gond van e, az egész scritps mappát a program csinálta magának, feltöltéskor. Azt nem értem hogy miképp ellenőrizzem a fájlt másképp, csak a programmal tudom. Ha gondolod, esetleg Skype képernyőmegosztás.....? Egyébként ha ez számít, akkor egy levelezőszoftver egy moduljáról van szó, amit a weboldalra kell telepíteni.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 15 | 19:17
tüsi, ezzel lesz a gond... html fájlok bezavarnak.... //ha átdobod privátban a fájlokat (ha publikus a dolog, ha nem írj) akkor megnézem, mit lehet vele csinálni.. wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » PHP és API » PHP használata a uCoz rendszerben
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: