A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Webáruház » A WEBÁRUHÁZ AKTIVÁLÁSA
A WEBÁRUHÁZ AKTIVÁLÁSA
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 12:49
Jó hír! 2011 február 01-vel befejeződött az internet-áruház béta-tesztelési időszaka, és a modul stabil használatba kerül.

Az áruház fejlesztése tovább folytatódik - továbbra is mint eddig, folyamatosan, újabb, szebb és hasznosabb kiegészítőkkel bővítjük.
A meghívók alapján aktivált áruházak nagyon sok és hasznos információval segítették a fejlesztőket.

2011 február 01-től azok a webáruházak, a Saját menüben leállításra kerültek, amelyek meghívóval lettek aktiválva, és nem rendelkeznek olyan előfizetéssel, amely tartalmazza a webáruház működtetését. Előfizetés hiányában a webáruház márciustól a honlapon is szüneteltetve lesz. A leállított webáruházakban az összes áru, a megrendelések, a beállítások elmentésre kerülnek a modulban, és a fizetés után újra aktiválódnak. Előfizetés után az áruház, teljes (mentett) működési formájában, újra elérhetővé válik.

A modul havi díja 1.99 USD/hó.
Ugyanakkor a webáruházi modul megtalálható minden csomagban, kivéve az alapcsomagot.

Amennyiben Ön már rendelkezik működő prémium csomaggal, amelyik tartalmazza a webáruház modul működését is, így Ön nem tapasztal semmilyen változást.

Amennyiben nem rendelkezik előfizetett prémium csomaggal, amely tartalmazná a webáruház modul működtetését, de szeretne egy ilyen csomagot, akkor javasoljuk, hogy fizessen elő a Saját menü részben a "Legyek Prémium felhasználó" menüpontban.
Ellenkező esetben a modul egy hónap múlva deaktiválódik.

A prémium szolgáltatásokról olvashat fórumunkon a "Prémium szolgáltatások" témában. A fizetéshez (országonként különbözik), számtalan eszközt választhat: internet-pénz, terminálok, SMS, bankkártya, stb.

Hogyan fizessek (fizetési lehetőségek)

Webáruház havi díjának fizetése: "Saját menü - Legyek prémium felhasználó"
A képes illusztráció megtekintéséhez kattints a gombra:

Csatolmányok: 3736069.jpg (94.1 Kb) · 5296108.jpg (42.5 Kb) · 7984631.jpg (15.1 Kb)

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Linda2002
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 12:26
Sziasztok

Szeretnék pár kérdést feltenni a webáruházzal kapcsolatban. Rákerestem a "Webáruház"-ra de nem sok mindent találtam.

1. Tudom-e szerkeszteni a webáruházat, addig amíg nem készül el teljesen a weboldal? /Csak akkor fizetném elő amikortól úgy érzem teljesen elkészültem vele./

2. Egy bizonyos dolgot szeretnék csak a webáruházban kínálni. Van arra lehetőség, hogy ezt rögtön kártyáról fizesse ki a megrendelő?

3. Ha igen, akkor hol kell kitölteni ehhez az adatokat? /Gondolok itt a bankszámlaszámomra és további ilyen személyes dolgok?

4. Ha ezek nem megoldhatóak tudtok valami javaslatot tenni?

=====CENZURA BY LOCKY====== ----> Ennek van saját témája is, főoldal nem Webáruház!! ---->Link

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 3 | 13:26
Nemtudom nekem nincs aktiválva a webáruház, de szerintem ha mondjuk aktiválod, kiirja hogy nincs fizetve, de a sablont tudod módosítani.

Többi kérdésre meg nemtudok válaszolni sajnos!

Linda2002
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 4 | 13:50
Köszi Locky megnézem. Hátha. Azért ha valaki tud valami okosságot akkor írjon. wink
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 5 | 17:12
Kedves Linda2002, sorjában válaszok a kérdésedre:
1. A weboldalt lehet szerkeszteni, a webáruházat nem lehet addig aktiválni, amig nem történik meg legalább egy hónak kifizetése, ami 1,99 USD
2. Többféle fizetést lehet aktiválni a webáruházban, Magyarországon elterjedtebb fizetési mód az utánvételes fizetés, vagyis a postás addig nem adja át a csomagot, amíg nem kapta meg az értékét.
3. A leírásban megtalálhatók ezek a menüpontok.
4. Ezek a kérdések megoldhatók. smile

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Linda2002
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 6 | 17:07
Szia Attila

Köszönöm a választ. Nos elérkeztem oda, hogy elkészült az oldal. smile Persze azért majd még biztosan lesznek ötleteim.
Tehát most szeretném beállítani a Webáruházban, hogy kattintásra lehessen fizetni bankkártyáról.
Még nem aktiváltam a webáruházat, mert nem tudtam pontosan melyiket is kell előfizetni.
Szeretnélek megkérni, hogy akkor a pontos leírását add meg, hogy hogyan aktiváljam és hogy hogyan tudom egy gombnyomásosra /bankkártyás fizetésre/ megoldani a dolgokat. Nagyon köszönöm.

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 7 | 17:20
panel/?a=chargeacc ezt ird be az url-ed mögé.

Utánna ott vannak a virtuális egyenlegfeltöltés, ott minden egyértelmű.

Ezután ha feltöltötted, lesz ott olyan oldalt hogy webáruház. Ha feltöltödött a tálcád, és aktiváltad

1.
2.(inaktív)fül akkor van utánna a beállításoknál egy ilyen rész.

Fizetéses beállítások:

Csatolmányok: 3051191.png (13.5 Kb) · 3113950.png (19.7 Kb)
Linda2002
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 17:35
Nem találok kártyás fizetési lehetőséget. Biztos én nem látom megint. sad
Az SMS meg van. A felette lévő lehetőségekben még nem találtam meg. Kérek szépen egy kis segítséget. smile
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 9 | 17:42

Nemtudom én nem láttam paypal-t lehet-e vagy allertpay-t mert magyarországon azok a legelterjedtebbek. Legalábbis ezen fizetésben. Webáruházban lehet, de itt nemtudom.

Én mondjuk biztos hogy csak 1-et csinálnák, ami meg csak allertpay lenne, de ahogy nézem az nincs benne a legördülő listában fizetésnél.

Csatolmányok: 2245625.png (17.5 Kb)
Linda2002
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 12:54
Azt hiszem meg van. smile

Hozzáadva (21.03.2011, 18:14)
---------------------------------------------
Na sikerült aktiváltam a webáruházat, előfizettem kártyával. smile

Szóval a kérdésem a következő lenne. Hogyan kell létrehozni egy gombot a szerkesztőben? És az alá betenni a bankkártya fizetését? Lehetséges ez? wink

Hozzáadva (21.03.2011, 18:38)
---------------------------------------------
Szóval a beállításnál elakadtam. Ugye ott ahol beállítom a bankkártyás fizetést.
Webáruház--> Fizetési és szállítási módok, pénznemek, árfolyamok

Itt előjött egy ablak, amikor a bankkártyát jelöltem meg. Ezen a következők vannak:

Merchant ID:
A webáruház pénznemének árfolyama a LiqPAY pénzhez:
A fizetés rendeltetési sor:
Egyéb műveletek aláírása:

Tudtok segíteni, hogy hogyan kell kitölteni? wacko

Hozzáadva (22.03.2011, 12:54)
---------------------------------------------
Látom ebben nem nagyon tudtok segíteni. sad

Lenne a webáruházról valami részletes leírás? Mert a keresőben nem sok mindent dobott ki a webáruházra.

Köszi a segítséget előre is. smile

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 11 | 14:28
Utánna jártam neked.

Fogod Mikor beakarod álítani, ott egy link hogy hol tudhatod meg.

Beirod oda hogy +36(30/20/70)Telefonszám majd kapsz egy sms-t a jelszóval és akkor be kell álítani a dolgokat. Persze a zárójel nemkell oda csak így jobban átlátod.

Ha nemtudsz angolul, akkor szedd le a Chrome-t és fain-ul leforditja neked az oldalt!

-------
Pontosabban képekkel! Pirossal van kijelölve a két adat


Quote
A webáruház pénznemének árfolyama a LiqPAY pénzhez:
1 USD = xx.xxx USD LiqPAY pénzben. A saját pénznemeket feltétlenül jelölje meg a rövidítésekkel: USD, EUR, RUR, HUF
Ez a rész nekem magyarul is kinai, de a többi megvan! smile

Quote
"A fizetés rendeltetése" sor:
Ezt meg hagyd úgy ahogy van! smile

u.i.: Érdekes és tartalomdús segítséget találunk az Exel feldolgozóban smile

Csatolmányok: 7412595.png (11.3 Kb) · 9854618.png (22.3 Kb) · 8681937.png (19.3 Kb) · 5644592.png (14.7 Kb)
Linda2002
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 20:24
Szia Locky

Köszönöm a segítséget. Most azt vettem ki az írásodból, hogy az aktiváláson kívül /amit bankkártyáról kifizettem prémium csomagot/ még küldeni kell sms-t is. Most ezt jól értem?

Már írtam az ügyfélszolgálatnak. Talán tudnak valami lényeges információt küldeni. Azért köszönöm Neked, hogy segítettél. smile

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 13 | 21:35
Linda2002, nagyon félrenéztél valamit!
Te kapsz sms-t! Méghozzá arra a számra amit beirtál!! Ezután kapsz 1db Jelszót SMS-ben! De ez nem kerül pénzedbe!
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 14 | 22:11
Linda2002, ilyen és hasonló ügyekkel ne is fáraszd magad, hogy az Ügyfélszolgálatnak írsz, mert úgyis csak ide fognak irányítani!
Hozzáteszem jogosan. Mivel ez nem rendszer hiba, így ennek megoldását nem ott kell keresni, hanem leginkább itt a fórumon!
Linda2002
Üzenetek: 25
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 20:52
Kedves Raziel70. Köszi a tájékoztatást. De a Fórumon lényeges információt sajnos nem találtam a keresőben: "webáruház"-ra.

Fent már leírtam a problémát. De már a webáruház beállításainál elakadtam. sad

Jelenleg ott tartok, hogy a webáruháznál nem tudom a beállításokat hogyan kell biztosan elvégezni.
A gomb kész. smile /Valami jó hír. smile /

Viszont hogy mit kell mögé rakni és hogyan, na az még rejtély. wacko

Ja, és bocsánat a múltkoriért. shy Másnapra összeállt a kép. smile Tudod a csavarkulcs. smile Szóval az adminbar--> Honlapstílus --> Menüszerkesztője--> Jobb közép legördülő menü az Új menü létrehozása. Na így lett egy csavarkulcsom. smile És ment is az áthelyezés. smile
Szóval mégegyszer elnézést. smile

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Webáruház » A WEBÁRUHÁZ AKTIVÁLÁSA
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: