A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap ismertté tétele » Google Ismeretek (Pár alap informácíó a google-val)
Google Ismeretek
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 1 | 08:23
Ebben a topicban egy Google keresőmarkintes interjunak a megfogalmazott lényegét fogom pár mondatban leírni.

Stekkelpak Zoltán Google keresőmarketingeres szerint, a Google sikerét leginkább a PR elméletnek köszönheti, illetve annak hogy sikeresen leszürik a legjobb találatokat a keresőkben.
A google.hu magyar internetezők 88,57%-át éri el, és ez évenként átlagosan 2%-al nől. ami nem kis mennyiség. Ezért is van szükség javitani oldalunkat a Google-ban.
Elég sokan panaszkodnak azért mert oldaluk nincs benne a keresőben. Mivel a google az útobbi időben eléggé alapos, átrázhatatlan és óvatos. (ezért is finomítja a számításait, és szigoritja az index, backlinkelést)
Mellesleg kell 3-4 hónap mire elkezdi indexelni a google az oldaladat. Ezután még kell közel egy fél- egy év mire nagyobb sikereket érhetsz el! Ebbe beleértve a PR-ot is!

Még Nebehaj Viktor a Google keresőmarketing csapatának egyik vezetője szerint:

A pagerank lényeges ugyan, mivel ez által futott be a Google, viszont egy 0-Pr os oldal is lehet első helyen a keresőben!
A Backlinkek frissitése folyamatosan a háttérben müködik, és fél évenként viszonyítanak egy elmélet szerint hozzá egy PR-ot, de ezt az elméletet folyamatosan finomítják.

A linkeket és a Pagerankot nem befolyásolja az oldalad html szerkezete! Csak a google bot-ot ami feltérképezné az oldaladat!

A cikk lényege: ---> Elöször is építs fel egy elég induló tartalommal rendelkező oldalt (addig korlátozd le robots.txt-vel) majd ezután ha megvan Jelentsd be az oldaladat a Google-nál. És helyezd el oldaladat a legtöbb Katalogusban! Ez dupla haszon! mivel kattinthatnak is innen! De az oldaladat is erősíti!

Katalogusokat itt találsz

u.i: A google nagyon hálás tud lenni, ha a webmastereszközökben segíted a munkáját a felesleges linkek eltávolításával stb. smile

Pagerank legutolsó frissitésének dátuma:2011.01.20

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 2 | 16:41
Quote (Locky)
Mivel a google az útobbi időben eléggé alapos, átrázhatatlan és óvatos.

Quote (Locky)
Csak a google bot-ot ami feltérképezné az oldaladat!

Valami ilyesmiről írtam itt: http://forum.ucoz.hu/forum/25-175-3679-16-1293304832

Köszi Locky, az infot! Szerintem hasznos. smile

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 3 | 17:00
Igen olvastam, eléggé részletes leírást is írtál, de véleményem szerint lehet törölni cikket (én már nemszoktam), de ez esetben le kell tiltani a robots.txt-vel a cikk pontos címét, majd a webmastereszközökben kell a robots-nál az URL eltávolítását kérelmezni.

Épp azért nemhasználom, mert igy elég sokat kellene ott szöszmötölnöm, amit simán megúszok úgy ahogy te is mondtad, meghagyom a cikket!

Evvel kapcsolatban annyi még a lényeges, hogy tört linkeket tényleg nemszereti a gugli. Ezért érdemes átvizsgálnod az oldaladat egy részletes tört link keresővel. A seotools sajnos ide kevés, viszont:

http://neuweb.eu/keresoo....lenorzo

Mikor elinditod elég sokat is kell rá várni, attól függ mennyi linked van az oldaladon, viszont megmutatja hogyha van hiba. Raziel üzenetének köszönhetően 2 hibás linket is észrevettem az oldalamon!! biggrin
Egyetlen hátránya, hogy nemmutatja meg hogy hol keresd, csak azt hogy mi a hibás link címe.

És nemutolsó sorban ajánlatos a 404.htm-nek egy meta átírányitást intézni a főoldalra! Amít úgy tehetsz meg hogy a fájlmanagerben a 404.htm-nél katt a csavarkulcsra megjelenik a tartalom és ott a head és head közé másold be ezt, az URL CÍM helyére pedig ird a főoldalad linkjét.
Mondjuk:

<meta http-equiv="refresh" content="3;URL=URL CÍME">
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 4 | 17:15
Quote (Locky)
És nemutolsó sorban ajánlatos a 404.htm-nek egy meta átírányitást intézni a főoldalra!

Hát szerintem ezt vagy írd le részletesebben, vagy töröld, mert ezt így rajtam kívül még páran érthetik, de nagyon sokan csak 3 sor szöveget értelmeznek belőle. biggrin
És valami hasonló képet is vágnak hozzá: wacko crazy biggrin
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 5 | 18:15
PAGERANK FRISSITÉS

UPDATE: 2011.06.27
Újabb Pagerank frissités!

Az én oldalam 2011.01.20-as frissitésen PR1-es lett. Ezen az új Frissitésen meg PR3-at kapott! Az aloldalaim némelyike is elérte az 1-et a 0-ról. biggrin

Azt hiszem PR3-as volt az Ucoz.hu is elöző frissitésnél, de most elérte a PR5-öt biggrin
Ucoz.hu Toplista is elérte a PR4-et. smile
Örüljünk együtt! booze
(friss Domainesek ne sirjanak, ugyanis a google még lehet "számba" se nézte az 1-évnél fiatalabbakat)

Lehetséges hogy még nem fejezödött be az új update. Szal a napokban még változhat!
biggrin

Azért a moderátorokat se hagyom ki. biggrin
http://torrenthd.hu még friss, ezért 0, viszont http://torrenthd.ucoz.hu/ PR3
http://ucozkucko.tk még friss, ezért 0, viszont http://ucozkucko.ucoz.net/ PR2
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 6 | 19:03
biggrin Ez egy érdekes értékelés Locky, mivel nem csak a ucozos THD kapta meg a PR3-t! biggrin
Akármelyik ellenőrző oldalon nézem, mindenhol PR3 van a torrenthd.hu és a www.torrenthd.hu comainre! Ma kapta meg! cake booze biggrin
http://pagerank.whysoft.hu/www.torrenthd.hu
A kód és a grafikon között még azt írja 0/10 a pagerank érték, de ha lejjebb tekersz a táblázathoz... biggrin
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 7 | 19:06
raziel70, hát én esküszöm hogy nemrég csináltam ezt a post-ot, és megnéztem az oldalad fődomainjét és akkor még 0-volt.
2 helyen is. De mostmár 3-at ir.
Hát még nincs vége az update-nek ezekszerint biggrin

Nekem 3 PR kijelző van az oldalamon. Mind azt mutatja amit kell biggrin
+Seotools, meg még 2 másik biggrin
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 8 | 08:38
Juhú, 2-es a PRem! biggrin Csak kár hogy nem tudok mit kezdeni, mert automatikusan átdob a tk-ra biggrin
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 9 | 23:23
Ha esetleg valakit érdekel miként is számolják ki a PageRankot, itt elolvashatja (magyar)
Szerintem tök egyértelmű! wacko biggrin
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 10 | 08:54


Tényleg biggrin

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Alex681
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 11 | 17:13
Miért lett 0 a Page Rank értékelése az oldalamnak?? 2-ről lement 0-ra. surprised

Hozzáadva (17.12.2013, 16:13)
---------------------------------------------
Válaszolna valaki nekem, hogy miért ment le a Google Page Rank értlke az oldalamnak 0-ra, mióta áthoztam az Ucozra???

Hozzáadva (17.12.2013, 16:13)
---------------------------------------------
Válaszolna valaki nekem, hogy miért ment le a Google Page Rank értéke az oldalamnak 0-ra, mióta áthoztam az Ucozra???

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 12 | 17:14
Alex681, ban mondjuk a weboldaldnak linkje??
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
fabatka
Üzenetek: 10
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 19:50
Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyre írom a problémám, de nem találtam semmit erről!
Csináltam egy honlapot kb.: 2-2,5 hete, megadtam a kulcsszavakat, oldal információkat, stb, az analyzerben is megnéztem ott 82%-ra irta, de a google-be beütöm az oldal valamely ismérvét és nem hozza be! Az oldal névre sem!
Ebben valaki tudna informálni,hogy mi lehet a gond?

köszönöm fabatka
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 14 | 20:29
fabatka, ahhoz, hogy egy ingyenes csomagot használó oldal a keresőkben indexelődjön, ahhoz minimum 1 hónapot várni kell a honlap létrehozásának idejétől számítva.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
tom0919
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 10:41
Sziasztok!
Ha jól értem, hiába írom be a weboldal teljes címét a google-ba minimum egy hónapig semmi?
Ez az indexelés akkor nemcsak a kulcs szavakra vonatkozik, hanem a teljes weboldal címére is?

uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap ismertté tétele » Google Ismeretek (Pár alap informácíó a google-val)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: