A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » NAPTÁR BEÁLLÍTÁSAI (Minden ami a naptárral kapcsolatos)
NAPTÁR BEÁLLÍTÁSAI
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 05:34
Kérdés: Azt szeretném kérdezni hogyan tudom PL.(a naptárat stb.)levenni az oldalról mert nekem nem megy.
Légy szíves segítsetek nekem

Válasz: Lépj be a Saját menübe. Azt tudni kell, hogy a naptár mindenn sablonban máshol helyezkedik el, ezért meg kell keresni a "Nyitólap » Külalak vezérlése » Sablonok módosítása", ezen belül pl. ha van akkor "Második Container" -ben a CALENDAR szót. Ez a blokk pl. így nézhet ki:
Code
<!-- <block10> -->
<?if($CALENDAR$)?>
<div class="block">
       <div class="blocktitle">
       <div class="blocktitle-inside">
       <!-- <bt> --><!--<s5171>-->Naptár<!--</s>--><!-- </bt> -->
       </div>
       </div>
<div class="blockcontent">
       <div class="blockcontent-inside">
       <div align="center"><!-- <bc> -->$CALENDAR$<!-- </bc> --></div>
       </div>
       </div>
       </div>
<?endif?>
<!-- </block10> -->
Mivel stílusonként változik, ezért célszerű a CALENDAR szóra rákeresni (Ctr+F billentyű, beíerjuk azt a szót, hogy CALENDAR és kiadja azt a részét a sablonnak, ahol megtalálható), és így könnyebben megtaláljuk.

Ezt a blokkot teljes egészében el kell távolítani, és akkor nem jelenik meg a naptár.

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 21:38
Üdv, az lenne a kérdésem, hogy a naptárban a dátumok száma linkké alakul át, ha aznap lett új bejegyzés. Az lenne a kérdésem, hogy az megoldható lenne-e, hogy a dátumok linkje, ne az aznap megjelent cikkek konkrét listáját (tartalommal együtt), hanem csak egy "linktár" jelenjen meg.
Kicsit zavaros amit írtam de így estére nemigazán tudtam joban megfogalmazni wink
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 3 | 22:03
Kicsit zavaros valóban, de ha jól értelmezem amire gondolsz, akkor a válasz nem.
A naptárral nem nagyon lehet ilyen dolgokat megoldani, mivel ez a rendszer belső rész alá esik és minden automatikusan hajtódik végre.
Tehát ha írsz egy bejegyzést, akkor a script kijelzi a naptárban és kattintáskor kilistázza a bejegyzéseket.
Mint láthatod a fenti kódrészletben is, a naptár beillesztésre egy operátor van. A (funkcionális) operátorok működését nem lehet befolyásolni, nem lehet módosítani.
Egy fix program része, egy változó.
djtroi
Üzenetek: 51
Hírnév: 0

Üzenet # 4 | 14:43
Értem, azért köszi smile
Vektor
Üzenetek: 19
Hírnév: 1

Üzenet # 5 | 14:41
Van-e tapasztalata valakinek a Google naptár beillesztésével ucoz honlap alá?
Eseménynaptárat akarok csinálni és ezt a megoldást ötlöttem ki.
Más lehetőség?
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 6 | 15:44
Vektor, ha érdekel, akkor elmondom, hogy én hogy oldottam meg. (Ha nem, akkor is biggrin ) Szóval, menj a Saját menü->>MODUL[cikkek, honlaphírek, blog, amit használsz]->>Modul beállításai oldalra, és a lap alján lesz egy "A modul finom beállításai" rész, benne a "Bekapcsolni az anyag hozzáadási dátumválasztásának lehetőségét" kell bepipálni. (Ha azt szeretnéd, hogy az anyag ne jelenjen meg a dátumig, akkor a mellette levőt dobozt is pipáld be) Mentsd le, és itt jön a trükk. Az anyag hozzáadásánál a dátumválasztóban (rendszerint a szövegdobozok alatt) ki kell választani az esemény időpontját. Ha így mented le, akkor a naptárban ki lesz emelve az a nap, amit megadtál, és ha egy látogató rákattint az adott napra, akkor meg tudja nézni a hozzárendelt eseményt
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Vektor
Üzenetek: 19
Hírnév: 1

Üzenet # 7 | 14:30
Köszi!
Megpróbálom, megnézem mi lesz az eredmény!
Istvanucoz
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 14:02
Helló, Hogyan tudok naptárat betenni a honlapomra ? mert nézegetek mindent de nem tudom hogyan kell betennni lécives segítsetek smile
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 9 | 17:39
Istvanucoz, a naptár automatikus funkció és csak néhány modulhoz él.
Olvass utána, mert erről már volt szó!
Istvanucoz
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 06:54
Néztem már de sehol sem találom azt hogy hogyan illeszem, tegyem be a Naptárat a honlapomra, lécives segitsetek sad
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 11 | 08:42
Istvanucoz, http://forum.ucoz.hu/search/?q=napt%C3%A1r&m=site&m=forum&t=0
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Istvanucoz
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 10:19
Bocsi hogy ennyire hülye vagyok ehezz ,, de akkor sem látom hogy hol kellll hogy kell betenni,, mert nekem nemkell megkeresni mivel nincs aztsem tudom holvan a sablon módosítása csak azt látom hogy *Sablon szerkesztése* lécives pontosabban megtudná valaki magyarázni nagyon megköszönném lécives
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 13 | 17:36
Istvanucoz, ez már tényleg az értetlenség netovábbja! surprised
Ha nem piszkáltál bele a sablonokba és ha aktiváltad a honlap hírei, vagy blog modulokat, akkor megjelenik a naptár, de csak azokon az oldalakon, amit a két említett modul "működtet".
Mint azt már írtam a naptár egy automatikus funkciója a rendszernek és ha nem törölted a naptár megjelenítéséhez szükséges kódrészt a megfelelő sablonokból, akkor meg fog jelenni.
Ennek egyetlen feltétele, hogy az adott modulokba írsz valami bejegyzést!
A naptár sablon kódja a legfelső hozzászólásban látszik, ami valamelyik konténerbe illeszthető.
De ha így sem működne (ami kizárt!!), akkor ragassz a monitorod szélére egy naptárat! lol
Istvanucoz
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 14 | 19:35
Köszönöm széppen a segitséget akkor majd próbálkozom a leírtak alapján remélem sikerülni fog !!! De ha nem akkor ugyis van nagyméretü falinaptáram biggrin
hkati
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 21:06
Sziasztok! Még csak most tanulgatom ezt a rendszert, és a naptárral kapcsolatban eszembe jutott egy kérdés. Szeretném kihasználni magát a naptárat, és egy "heti tennivalók" funkcióra gondoltam. Azt látom, hogy a napi bejegyzéseket egy adott naphoz rögzíti.

- Egyik verzióm lenne, hogy minden héten mondjuk hétfőn feltöltöm az adott időszakra vonatkozó cikkeket - de ez azért kicsit "gagyi" lenne.
- másik verz., hogy miután egy nap linkelve jelenik meg, egy nap hivatkozásának sorát kikeresve, esetleg felsorolni a hét többi naptári napját?

Tovább nem jutottam, de ha valakinek lenne egy épkézláb ötlete, azt nagyon hálásan venném.
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » NAPTÁR BEÁLLÍTÁSAI (Minden ami a naptárral kapcsolatos)
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés: