A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » Csevegő-zóna » uCoz vitatémák » Bejelentkező oldal. (segítségkérés)
Bejelentkező oldal.
concentrate
Üzenetek: 8
Hírnév: 0

Üzenet # 16 | 20:08
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.
Röviden annyi, hogy létrehoztam egy modult jobb oldali container-ben, ami információkat ad (IP cím stb).
De a lényeg: azt szeretném, hogy bizonyos tartalmakat csak bizonyos felhasználók láthassanak. Eddig itt járok:
Code

<?if($USER_LOGGED_IN$)?><FONT color=#ff0000><b>Admin menü:</b></font>
<input type="button" onClick="myPopup()" value="Admin Menü">
<?else?>
<INPUT onmouseover="alert('Segítségért, és további információért jelentkezz be!')" onload="init(this);rattleimage()" type=button value="Infó">
<?endif?>

Ez annyit tesz, hogy ha be vagy jelentkezve, akkor az egy rejtett admin menübe vezet, ha meg nem, akkor csak egy üzenetet kap a vendég.
Viszont én úgy seretném bővíteni, hogy csak admin rangú felhasználó láthassa az admin menü gombot, a vendég ugyan azt mint eddig, a felhasználó meg azt amit a vendég.
Ez megoldható? Elnézést ha rosz helyre írtam. Segítségeteket előre is ksözönöm

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 17 | 20:19
concentrate, igen rossz helyre írtál, majd áthelyezem...
Code
<?if($USERNAME$=="valami")?>szöveg1<?endif?>

A "valami" helyébe írj egy felhasználónevet, és akkor az az infó csak egyetlen embernek jelenik meg.
Ha csoportra gondolsz, akkor:
Code
<?if($GROUP_ID$=="X")?>szöveg1<?endif?>

X helyébe a csoport ID-jét. (Saját menü-Felhasználók-felhasználói csoportok oldalon leleshető)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 18 | 19:10
Sziasztok!Lenne egy kérdésem!Szóval az a problémám hogy nem tudom az oldalam szerkeszteni!Belépek az ucoz.hu-n beírom a Webtop jelszót rámegyek az oldalamnak a linkjére és be szeretnék lépni mint admin de amikor belépnék akkor azt írja ki hogy Helytelen logginnév vagy jelszó!Vagy valami ilyesmit!Rámegyek a jelszó emlékeztetőre megkapom az e-mailt próbálkozok belépni ugyanazzal a jelszóval amint elküldtem nekem e-mailbe és egy idő után kiírja azt hogy "az IP cím ideiglenesen le lett tiltva"Átadtam az egyik barátomnak az oldalt ő se tudott belépni és ugyanígy járt....A saját menübe be tudok lépni de esetleg én kattintok rossz helyre?Hiába megyek rá még ott is a linkre(régen úgy volt hogy egyből kiadja és tudom szerkeszteni az oldalt)most ez se jött be!Légy szí segíts!Köszi!
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 19 | 08:22
Mezotur, Egy darabig várni kell ilyenkor, mert a rendszer biztonsági okokból tényleg nem enged belépni. Még egyszer: Türelem wink
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 20 | 09:07
Oksa!De kb. meddig???Mert már karaktert is kértek és nem tudom megadni...Mert egy WWE Neveldém van!

Hozzáadva (16.06.2011, 09:07)
---------------------------------------------
Légy szí!!!Meddig kell még várnom?Nagyon be akarok lépni mert még az oldal nincs is kész és már regisztráltak pedig nem akartam!

Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 21 | 16:11
Mezotur, valószínűleg a hibás próbálkozások miatt le volt tiltva az IP címed, amikor be szerettél volna lépni. Amikor pedig feloldódott az IP címed, akkor újra hibás jelszót adtál meg. A javaslatom, hogy várj egy napot az IP cím letiltása után, ha kivártad ezt az időt, akkor használd a jelszó-emlékeztetőt. Ha letiltott IP címmel próbálsz belépni, az még helyes jelszóval sem megy, ellenben a letiltásod attól a pillanattól elölről kezdődik, ahogy újból próbálkoztál. Letiltott IP cím esetében minden újabb próbálkozás a letiltás idejét meghosszabbítja.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 22 | 18:52
Attila:Köszi a választ!De be akartam volna belépni vártam egy napot a letiltás után(mint régebben) még jelszó emlékeztetőt is kértem dehát hiába!Akkor úgy próbáljam meg hogy egy napig egyáltalán nem próbálok meg belépni se?
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 23 | 06:07
Mezotur, igen egy napig semmit ne tegyél, mivel minden próbálkozás újra meg újra hosszabbítja a letiltást.
Egy nap elteltével, kezdd a jelszóemlékeztetővel, és ügyelj arra, hogy valóban a helyes jelszót add meg. Helytelen jelszóval próbálkozni csak 2-szer lehet, mert 3-szorra letiltja a rendszer az IP címet, és a nap folyamán, amennyiben épp le van tiltva az IP cím, minden újabb próbálkozással, még helyes jelszó megadása esetében is, a letiltás idejének számítása elölről kezdődik.

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 24 | 10:42
Jó köszönöm a gyors választ!Majd meglátjuk hogy holnap jó lesz-e!Remélem!Egyébként olyan jó oldalak lehet csinálni ucozzal! biggrin

Hozzáadva (18.06.2011, 10:42)
---------------------------------------------
Nem enged még mindig!Mit csinálják!A jelszó tökéletesen van beírva!NEM ENGED BELÉPNI...Miért??????????????????Nem írta ki azt hogy az IP Cím ideiglenesen le lett tiltva!Rengeteg munkám volt ebbe az oldalba!Talán kezdjem újra?

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 25 | 14:03
Mezotur, kivártad a 24 órát, vagy csak azt mondod, hogy egy nap volt, de nem volt 24 óra? Az egy napot általában úgy értik az emberek, 24 óra! biggrin
Vagy nem "babráltál" esetleg valamit admin felületen? Ott gondolom, ahol be lehet állítani a biztonsági dolgokat.
Ha átállítottad a biztonsági paramétereket, vagy IP címhez kötötted a belépést, akkor nem fogsz tudni soha belépni! sad
Amúgy meg azt javaslom, hogy add meg valakinek a belépési adataidat. Olyannak, aki ért a rendszerhez és megtudja nézni, hogy esetleg valamit elállítottál....
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 26 | 15:49
Quote (raziel70)
Amúgy meg azt javaslom, hogy add meg valakinek a belépési adataidat. Olyannak, aki ért a rendszerhez és megtudja nézni, hogy esetleg valamit elállítottál....


de csak akkor, ha nem kötötted ip-hez wink

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 27 | 18:32
Ip-hez kötni sose szabad!
Még ha nem is dinamikus az ip-d, vagyis (upc, digi) kilőve, akkor is lehet egy olyan baki, hogy a szolgáltató fix ip címet ad neked, de biztonsági okokból mondjuk megváltoztatja egy pár hónap múlva, akkor megint nemtudsz belépni!
Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 28 | 14:48
Jó megoldódott... biggrin biggrin Köszi a válaszokat...
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 29 | 15:11
Mezotur, megtudhatnánk esetleg a megoldást? Ez sokat segíthet másoknak is. cool
Mezotur
Üzenetek: 17
Hírnév: 0

Üzenet # 30 | 08:49
Quote (raziel70)
Mezotur, megtudhatnánk esetleg a megoldást? Ez sokat segíthet másoknak is. cool


raziel70:Őőő!Csak úgy be tudtam lépni biggrin :D
De tényleg meglepett!Valószínű azért mert amit már említettek előttem hogy nem vártam ki a 24 órát...De a biztonság kedvéért át tettem arra hogy az oldalamra ne tudjanak belépni:"Karbantartás alatt van az oldal" és vártam...Utána beléptem de úgy hogy megváltoztattam az -email címem...Ennyi volt smile
KÖSZI A VÁLASZOKAT!
uCoz közösség » Csevegő-zóna » uCoz vitatémák » Bejelentkező oldal. (segítségkérés)
Keresés: