A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
A fórum moderátora: remus  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Menü szerkesztő
Menü szerkesztő
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 1 | 21:50
Amennyiben létre szeretnél hozni egy új menüt, vagy módosítani akarsz egyet, akkor kövesd végig ezt a cikket.

Menj a Vezérlőpultba, majd válaszd a Menü szerkesztő elemet.



A Menü létrehozása elemre történő kattintás után megjelenik egy pop-up ablak. Írd be a menü elnevezését (pl.: Oldalam menüje), válaszd ki a megjelenítési módot (alapértelmezetten függőleges) és kattints a Mentés gombra.



A Menü szerkesztőben a következő dolgokat fontos tudni:
  • a) $SMENU_1$ - a menü megjelenítéséhez használt kód a sablonokban. Egy új menü ezzel a $kóddal$ kell rendelkezzen.
  • b) Menüpont hozzáadása - a linkre történő kattintással egy pop-up ablakon keresztül létrehozhatsz egy új menüelemet.
  • c) A Felhasznált modulok alatt láthatsz egy listát az aktivált modulokkal. Kattints egy modul nevére, hogy megkaphasd az ahhoz a modulhoz vezető linket.




Adjuk hozzá például a Cikkek katalógusa elemet.
Először is kattints a Cikkek katalógusa hivatkozásra a Felhasznált modulok alatt és másold ki a linket a Vágólapra.



Ezután kattints a Menüpont hozzáadása linkre, adjunk meg egy megnevezést az új menüpontunknak, illeszd be a kimásolt URL címet, majd kattints az Alkalmazás gombra.



Az elemek törlése is ennyire egyszerű, csupán az gombra kell kattintani.


Ugyanezzel a módszerrel több menüelemet is hozzáadhatsz.
A menüelemek sorrendjének megváltoztatásához csak fogd és vidd az elemet az egérrel.
Amennyiben egy almenüt szeretnél hozzáadni, csak kattints a zöld kereszt ikonra, majd húzd a kívánt menüelemre:



A dinamikus oldalak automatikusan hozzá lesznek adva a honlap főmenüjéhez, amennyiben az Oldal linkjének hozzáadása, a honlap fő menüjében opció be van jelölve:



Az oldalra mutató link könnyedén kitörölhető a menüből a fent említett módon, de a hozzáadott oldal nem fog törlődni.


Minden módosítás után kattints a Mentés gombra.
Amennyiben a menü nem frissül magától, mentsd le újból azt a sablont ahol a menü van (például: A honlap felső része vagy az Első/Második container).

Videó:


[small]A videó DaveedBrown tulajdona.[/small]

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 2 | 13:48
bigblog, Szia! Nekem vízszintesen van a menüsorom, raktam mindegyik elé egy-egy képet. Azt szeretném, hogy a kép is, mint a szöveg, amikor ráállok az egérrel a színe változzon. Nem tudom, hogy érthető-e. Szóval, ha menüsorra kattintok, és aktív, akkor változik a színe, ezt szeretném a kis kép ikonnal, amit elé tettem. Még bonyolítanám azzal, hogy nem az egész képet szeretném, hanem csak azt, ami látszódik a honlapon? Hogy tudnám ezt megoldani? Amúgy jó helyre írtam?

Hozzáadva (06.11.2014, 12:48)
---------------------------------------------
Amúgy itt a fórumon, legfelül is ilyen a menüsor. Olyat szeretnék én is. smile

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 3 | 14:00
EniG, hát ez egy eléggé bonyolult dolog. Javasolom, hogy használd az IcoMoon Appot wink

1. Válaszd ki a kívánt ikonokat az icomoon.io oldalon, majd töltsd le a ZIP-et.

2. Módosítsd a css/icomoon mappában levő style.css fájl elejét, tehát ezt a kódot:

Kód
@font-face {
  font-family: 'icomoon';
  src:url('fonts/icomoon.eot?hi4vrf');
  src:url('fonts/icomoon.eot?#iefixhi4vrf') format('embedded-opentype'),
   url('fonts/icomoon.woff?hi4vrf') format('woff'),
   url('fonts/icomoon.ttf?hi4vrf') format('truetype'),
   url('fonts/icomoon.svg?hi4vrf#icomoon') format('svg');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}


cseréld erre:

Kód
@font-face {
  font-family: 'icomoon';
  src:url('/fonts/icomoon.eot?hi4vrf');
  src:url('/fonts/icomoon.eot?#iefixhi4vrf') format('embedded-opentype'),
   url('/fonts/icomoon.woff?hi4vrf') format('woff'),
   url('/fonts/icomoon.ttf?hi4vrf') format('truetype'),
   url('/fonts/icomoon.svg?hi4vrf#icomoon') format('svg');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}


3. Töltsd fel a ZIP tartalmát a weboldaladra.

4. Illeszd be a Honlap felső része sablon végére ezt a kódot:

Kód
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/css/iconfont/iconfont.css" />


Az ikonok megjelenítéséről a http://into.hu/hirek/237 cikkben olvashatsz onnan kezdve, hogy "Eljött az idő, hogy kezdjük el használni..."

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 4 | 14:14
Bocsi, elírtam. A 4. pontban a kód:

Kód
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/css/iconfont/style.css" />

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 5 | 14:48
Köszi próbálkozom vele. De az mindegy, hogy milyen színű ikont választok? Látszódni fog az én sötét honlapomon?
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 6 | 14:55
EniG, mindegy milyen szín választasz, mivel ezek .svg formátumú ikonok, ezek a képek vektorgrafikusak, tehát minden méreteben jól néznek ki, ráadásul még fel is veszik a beállított színt. Tehát ugyanúgy lehet őket kezelni, mint bármelyik betűt / karaktert. wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 7 | 14:57
Azt hiszem a fekete ikonok nem fognak látszódni a fekete honlapomon sad

Hozzáadva (06.11.2014, 13:57)
---------------------------------------------
vmarci21, OK, ebben nem voltam biztos, köszi, ezt akartam hallani.

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 8 | 14:58
EniG, mint már írtam, tetszőlegesen színezhetőek ezek az ikonok, CSS-ben valahogy így:
Kód
color: #ffffff;

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 9 | 15:06
EniG, az ikonok színe a szülőelem színétől is függ. A te esetedben ez a linkek színe a menüben smile Úgy tessék elképzelni ezeket az ikonokat mint a betűket biggrin
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 10 | 15:21
Köszi srácok, most megyek és elrontok mindent. smile
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 11 | 15:26
Idézet EniG ()
most megyek és elrontok mindent

Ezen nincs mit elrontani smile Ha pedig bármilyen kérdésed lenne ezzel kapcsolatosan, számíthatsz a uCoz közösségre wink

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 12 | 16:09
Szerintem a 4. pontnál akadtam el. Az icomoon.io oldalon azt mondják, hogy a head részébe rakjam, te meg azt mondod, hogy
Idézet bigblog ()
Honlap felső része sablon végére
. Nem tudom hol van a honlap felső része. Az oldalszerkesztőben, vagy az első konténerben? Így a head-ba próbáltam, ami az oldalszerkesztőben van :), de abban sem vagyok biztos, hogy oda jó helyre raktam, mert nem jelenik meg semmi. Mondjuk elég sok a hibalehetőség, amit elkövethetek. sad
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 13 | 17:13
EniG, nem muszáj head részbe rakni, de megnézem, amennyiben még nem veszett el az adminisztrátor jogom az oldaladon smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 14 | 17:15
bigblog, Ahogy elnézem magamat és téged, örökös admin jogot kaptál. smile
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 15 | 21:14
EniG, jó. A javítandó hibákat kijavítottam. Egy dolgot nem csináltál jól ennél a pontnál:

Idézet bigblog ()
2. Módosítsd a css/icomoon mappában levő style.css fájl elejét, tehát ezt a kódot:


Nem a teljes fájl tartalmát kellett volna lecserélned, hanem csak az elejét smile Még megadtam, hogy melyik kódot kell lecserélned melyikkel wink Kérlek, töltsd fel az eredetileg letöltött style.css fájlt és szólj ha végeztél, hogy "relativizáljam helyesen" az URL-eket biggrin

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Menü szerkesztő
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: