A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: remus  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Intro (Intro)
Intro
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 1 | 14:13
Szioka! Elore is bocsi, mert nincs ekezet a gepemen...A kerdesem a kovetkezo: Speikkel beszeltunk rola, milyen jo kis introt tett fel az oldalara. Hogy lehetne azt megoldani, hogy a honlapja linkjet beirva ez az intro jojjon be eloszor es utana maga a lap. Probalkoztam ugy, hogy uj oldalkent csinaltam egy ilyet: intro, es az altalnos beallitasoknal probaltam azt az oldalt kezdolapnak beallitani, de nem ajanlja fel, csak a fooldalt, meg a tobbit de en magam nem irhatom be, mit akarok kezdolapnak. Vagy lehetne valahogy? Itt probalkoztam...Gondolom, valamit a $HOME_PAGE_LINK$ /kel kell kezdeni...
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 2 | 14:55
A $HOME_PAGE_LINK$ beállítását a Beállítások --> Általános beállítások alatt lévő Az Ön honlapjának URL címe: sorban tudod megadni.
Vagyis ha létrehozol egy külön oldalt az Intronak, akkor azt írod be. Pl.
Code
http://weboldalad.ucoz.com/intro.html

készítesz egy intro.html oldalt, melyben szerepel a intro videó, vagy amit szeretnél, feltöltöd, majd erre hivatkozol a fenti címmel.
Javaslat: NE felejts el egy hivatkozást létrehozni az oldara való belépéshez! pl. BELÉPÉS biggrin

Ha a fenti módszer nem válna be, akkor módosítsd a Főoldalt úgy, hogy csak az introt tartalmazza. Oldalszerkesztő --> A honlap oldalainak vezérlése menüpont alatt tudod megtenni.
Itt az éppen aktuális sablonnal fog megjelenni az oldalad, de....
be lehet állítani, hogy melyik modul hol (melyik) oldalon jelenjen meg. Beállítod úgy, hogy ezen az oldalon ne jelenjen meg semmi sem, csak az intro.
Belépsz a szerkesztővel és a kis fogaskerék ikonra kattintasz
Ekkor megjelenik egy ablak, ahol a Hozzáférés fület választod, majd az alsó blokkban kikapcsolsz mindent. (Összes modul előtti pipát kiveszed)
Elméletileg működnie kell... tongue

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 3 | 15:25
Az első verzió nem jó, mert ha módosítod a $HOME_PAGE_LINK$ modult, akkor a Nyitólap értéke változik. Vagyis amikor a Nyitólap linkre kattintasz, a fent beállított oldal jelenik meg.

Honlapstílus --> Külalak vezérlése menüpont alatt jobbra fent találsz egy olyat, hogy Távoli kód importálása
Itt a feltöltött intro.html fájlt adod meg távoliként. Ekkor kapsz egy kódot:

Code
$RCODE_1$

melyet beillesztesz a főoldal kódjába. pl. http://ucozdemo.ucoz.com
A Beállítások --> Általános beállítások lap alján a A fő oldalra jutáskor megnyitni: sorban beállítható, hogy melyik oldara jusson a látogató a Főoldal linkre kattintva.
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 4 | 17:25
sya, most beallitottam az introt a blogba, hogy nagyon ne zavarjon a probalkozas, beallitottam az altalanos beallitasoknal, hogy a blog legyen a "kezdolap" csak ezt nem igy akartam... dry
a lenyeg az, hogy igy legyen mint pl ezen az oldalon: pelda
valamit nem a target-tel kene kezdeni? self, parent vagy micsoda
szoval, ne legyen rajta fejlec, se bal se jobb oldal egy szuz tiszta lap csak az introval....remelem ertheto biggrin
Az üzenetet szerkesztette juillet - Vasárnap, 2010.01.17, 17:30
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 5 | 17:36
Szia!
Sajnos mivel nincs lehetőséged az index oldalt módosítani, így olyan oldalt sem tudsz létrehozni, mint a példád.
Vagyis ez annyit jelent, hogy a pl.
Code
http://oldalam.ucoz.com
url, az oldal kezdőlapját fogja megnyitni. Azt az oldalt, amit nem tudsz ilyen módon módosítani.
Próbáltam megtalálni a módját, de a fent leírt modulok törlését sem tudtam végrehajtani.
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 6 | 17:58
ha a container-ben a blog naplo fo oldalanak kodjaba belepiszkalnek....nem hagy nyugodni a dolog...mert az ucoznak jelenleg ezt a pici hibajat talaltam, de biztos van megoldas
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 7 | 18:03
ezt nem igazán értem. a container-ben?
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 8 | 18:10
na, hagyjuk, bele kell torodni, hogy az intro dolog itt nem megy huh
Csatolmányok: 7570734.jpg (169.5 Kb)
Az üzenetet szerkesztette juillet - Vasárnap, 2010.01.17, 18:13
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 9 | 18:14
Mivel a fülembe ültetted a bogarat, nem fogok nyugodni. Bár nagy esélyt nem látok rá, de próbálkozok még. Ha lesz rá időm... tongue
Most szeretném végre beindítani a fórumot, aztán bővíteni, csinosítgatni kicsit a honlapot. smile
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 10 | 18:16
rendben, es ezuton koszontelek a 100. hozzaszolas alkalmaval... biggrin alezredes ur
+ egy hirnev neked az eddigiekert biggrin
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 11 | 18:20
shy köszönöm szépen! A köszöntést is és a hírnév változtatást is. smile
Mondhatnám úgy is, hogy a "Lakosság szolgálatában" biggrin
speik
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 18:25
Van egy két homályos sor amit nem értek a fenti eszmecseréből...

Lényeg ha meg van a megoldas akkor majd elmagyaráztatom a gyengébbek wacko kedvéért. smile

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 13 | 04:08
Nos, kedves juillet és speik!
Azt hiszem megoldottam a fenti intro problémátokat. angel De...
Ezzel van egy olyan gond, hogy nem szabad az oldalon /index linket használni. Szerintem ez megoldható.
A próbálkozásom eredményét ITT lehet megtekinteni.
Még egy dolog.
Próbáld ki a következő menüelemeket:(ezek használják a /index linket)
Főoldal
Információk a honlapról
Kapcsolat

Ezt a problémát meg lehet úgy oldani, ha az index oldalak helyett mondjuk a blog oldalakat használod. Szerintem még jobb is és ebben a példában is az lett alkalmazva.
Ezzel a megoldással elvileg nem sértjük a uCoz szabályzatát sem, mert a lényeges dolgok benne maradtak az ominózus kezdő oldalban. tongue
Jól gondolom, Attila? biggrin Kérlek, nézd meg Te is és légyszi alkoss véleményt. smile

A módosítás megoldását csak akkor teszem közkinccsé, ha Attila is jóvá hagyta! Bocsi. wacko

juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 14 | 06:10
nagyon izgalmas a megoldas- szinte mar latom magam elott az oldalam...amugy en is a blog oldalamon probalkoztam...itt (es a lanyom is imadja a bohocot) Attila, legyszi, hagyd jova!!!
speik
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 06:17
Már megleltem a megfelelo introt én is. Most már csak a meg valositas van hátra....
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Intro (Intro)
Keresés: