A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: remus  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » WIDGETS ÉS GADGETS, DESIGN (Mi ez és hol találom?)
WIDGETS ÉS GADGETS, DESIGN
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 16 | 09:22
Hát akkor gondolom ilyen nincs. biggrin Azért köszönöm a segítséget.

Majd csak meg leszek nélküle.


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 17 | 18:46
Sziasztok!
Lehet hogy a következő kérdés az én számból furán fog hangozni (vagy inkább klaviatúrámból? biggrin ), mert elég kezdő kérdés, de hát nekem sem kötelező mindent tudni na biggrin
Szóval: egyre több oldalon látom, hogy a "mozgó szöveg" widgetet úgy csinálták meg, hogy az ablak legalján van, és görgetéskor ottmarad (példa itt). Megvan a kód, de eszem nincs hozzá, hogy hova kéne berakni wacko
Ugyebár ez a kód:
Code
<?$WIDGET$('1','Ez  itt egy fissáv. és annak is a szövege|FFFFFF|0000FF|12|30|left')?>

Na, ötletek? smile
Régen még a DaveeDesign hajnalán még tudtam, de azóta sok mindent megtanultam, csak ezt nem mellow

u.i. azért is lenne jó, mert utána leírásba is tudnám adni wink


A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 18 | 18:14
Szia!
Nem hangzik furcsán tőled ez a kérdés. smile
Jó pap holtig tanul! A rossz pap meg hülyén hal meg!? biggrin

Pont ráakadtam egy ilyen oldalra, amit említesz. Mivel Én nem nagyon használom ezeket a dolgokat, így sokat sem tudok róluk... wacko
Amit sikerült a honlap kódjából és ami fontos lehet, az ez a sor:

Code
<div id="dhtmlgoodies_marquee" name="dhtmlgoodies_marquee" style="bottom: -1px; display: block; position: fixed;">

Itt ugye a fixed position a lényeg, meg a bottom érték.
Ez itt ugye egy nyitott div konténer. Ha ez mögé beilleszted a kódot és lezárod a konténert, működnie kell. biggrin
De a widgetek és gadgeteknél nincs olyan beállítási lehetőség, ahol ezt meg lehet adni? Jó, tudom minden ilyen más és más, de talán...
Ötleteket vártál! biggrin Tessék... biggrin
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 19 | 22:41
Igen, működik smile pl próbaoldal csak a csík nem ér végig, a lap oldalán végig sad
Az üzenetet szerkesztette juillet - Kedd, 2010.11.30, 22:41
Imi
Üzenetek: 22
Hírnév: 0

Üzenet # 20 | 19:19
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Több oldalon láttam a lap alján reklámcsíkot. Azt hol tudom aktiválni? Annyit tudok, hogy a központban csak utána már nem. Kérlek segítsetek. sad ;(
Imi
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 21 | 19:38
Imi, ezt nem mondod komolyan!? surprised
Olvasd el ezt a topikot! Kezdhetnéd mondjuk a legelső bejegyzéssel, ott van a lényeg!
Imi
Üzenetek: 22
Hírnév: 0

Üzenet # 22 | 20:00
Megtaláltam! Már megy is!
Imi
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 23 | 15:38
Igazából kérdésem nem ebbe a kategóriába illik, nem találtam jobbat sad
Az ITT található játékot szeretném a honlapomra tenni. (gadgets?) Lehetséges ez az online játékok modullal?

Hozzáadva (16.11.2011, 14:38)
---------------------------------------------
Csak a link maradt el az ITT szóból :S A link: http://thesims2.ea.com/games/pets_minigame/

gfatima
Üzenetek: 31
Hírnév: 0

Üzenet # 24 | 19:33
http://www.flashgames247.com ezen az oldalon, hogy tudnám megtalálni a játékok linkjeit? és hogy tudnám azokat berakni a weboldalamra?

Hozzáadva (16.11.2011, 18:33)
---------------------------------------------
vagyis kódokat hol tudom megtalálni?és hogyan tudom be tenni a weboldalamra?


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 25 | 23:35
Igazából az oldal forrásából kellene "kihalászni" a flash fájlt (swf) egy ilyet kell keresni: http:/ /www.oldalcime.hu/jatek.swf. (oldal forrása: CTRL+U). A honlapon az anyag hozzáadásánál a "A játék SWF fájljának a linkje:" mezőbe kell beilleszteni a fenti formájú linket.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


WARI
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 26 | 15:40
Hali!
Hogyan lehetne megcsinálni azt, hogy angolul írja ki az országneveket?
Jelenleg ez van de ez magyarul irja:
Code

<div id="google_translate_element"></div><script>
function googleTranslateElementInit() {
  new google.translate.TranslateElement({
  pageLanguage: 'en',
  includedLanguages: 'en,cs,fr,el,nl,hr,pl,hu,de,it,pt,ro,es,sk,uk',
  multilanguagePage: true,
  layout: google.translate.TranslateElement.InlineLayout.SIMPLE
  }, 'google_translate_element');
}
</script><script src="//translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit"></script>
Zsolti
Üzenetek: 17
Hírnév: 2

Üzenet # 27 | 13:24
Sziasztok! Remélem jól kerestem:) Ilyen témát még nem találtam a fórumon...
A problémám a köv.: csatolt képen pirossal keretezett résznél nem vagyok észnél...
Mit kellene oda írnom? Gondolom, ezért nem jelenik meg semmi, mikor bemásolom a kódot...:)))
Ez a widget elosztja az oldalamat 3 külön oldalra? (ha 3-at állítok be az "alapban beállított oldal" mezőben??? )


thank you:
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 28 | 12:32
ul elem id-je, ebből azt következtetem ki hogy az id kell neki, amit pedig ugy tudsz megadni hogy
<ul id="">

Ez pedig megy a css-be, magától vagy nemmagától ezt nemtudom, de igy kell megjelennie.
#list_id {} (amennyiben ez a neve)
Zsolti
Üzenetek: 17
Hírnév: 2

Üzenet # 29 | 13:10
Locky, kezdem kapizsgálni, ez így sokat segített, merre kell gondolkodnom:)

Közben akartam írni, de beelőztél, bocsi, csináltam egy sima html "lapozót"

De mindenképp segítség, felfogtam mi az az ID smile (úgy gondolom:)

köszi szépen:
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 30 | 20:15
Zsolti, nem nehéz, az UL bb-kód egy bekezdéses felsorolás, az ID-je meg oda tartozik hozzá, avval lehet formázni a CSS-ben. Szóval ha te oda beirsz valamit, és azt beirod a CSS-be is az elöző formában, teljesen egyedivé is teheted.
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » WIDGETS ÉS GADGETS, DESIGN (Mi ez és hol találom?)
Keresés: