A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: remus  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Mini chat szerkesztése
Mini chat szerkesztése
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 76 | 20:20
uss, először is próbáld magad megfogalmazni, és ha máshogy nem megy akkor sima egyszerű tagmondatokat írj, mert így nehezen kivehető hogy mit csináltál, és mit nem. (használj pl. felsorolást: 1. aktiváltam a modult 2. beraktam az informert a ...)

Amit kitudtam venni azok alapján:

1. a szerkesztő módból a változások mentése gombbal lépj ki.
2. Próbáld sima egyszerű HTMl szerkesztőbe berakni a kódot (nem vizuális szerkesztő!!!) (és nem szerkesztő mód)
3. Írd helyesen a kódot biggrin

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
KristineHolt
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 77 | 12:45
Sziasztok!
Végignyaltam a fórumot - talán választ is találtam, de megerősítést szeretnék!
A főoldali Mini Chat tökéletesen működik, nincs is vele bajom.
Ellenben szeretnék egy külön Chat-et betenni agy erre a célra készült oldalba.
Viszont ha jól vettem ki a kérdések-válaszokból, akkor nem tudok egyszerre két Chat-et működtetni - igaz ez? Vagy valamit félre értettem?

Köszi!

"...Az ihlet a Lusta írók kifogása..."

http://kristineholt.ucoz.hu/
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 78 | 12:57
KristineHolt, uCozos chatből csak 1 van. Tudsz többet is üzemeltetni, ha beillesztesz egy "valamilyen" erre a célra szolgáló eszközt.

Mármint ami nem uCoz oldali
KristineHolt
Üzenetek: 15
Hírnév: 0

Üzenet # 79 | 09:33
Köszönöm Locky!
Kimondottan UCOZ-ost szerettem volna, lévén azzal eddig nem volt probléma.De akkor majd vadászok valami külsőst..:D

"...Az ihlet a Lusta írók kifogása..."

http://kristineholt.ucoz.hu/
Tristan
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 80 | 09:41
Sziasztok!
Nekemis az a bajom ,mint uss -nak!
Csak en megfogalmazom a lepeseim:
1.Beleptem a szerkeztobe
2.Szerkeszto>Blokk Hozzaadasa>Ezt adtam neki nevnek:Mini-CHAT>Betettem egy helyre a blokkot
3.Mivel a Site Elements-be nem kaptam olyat ,hogy Mini-CHAT ezert HTML kodnak megadtam $CHAT_BOX$
4.Valtoztatasok mentese
5.Nem latszott nekem se a Mini-CHAT sad
6.Ujra belementem a Szerkeztobe s a Chat-nak mar kepe is volt amivel mutassa ,hogy chat(remelem ertitek),mert eloszor egy ceruza volt ott de mar egy chat-os jel.
7.Lattam akkor ,hogy a kepe megvaltozott s megnyomtam:Valtoztatasok mentese.
8.De megint nem volt ott.
9.Akkor megint bementem de ugy leptem ki ,hogy Szerkezto kikapcsolasa ,mert megakartam nezni ,hogy ugy lementi-e
10.De nem mentette le cry

Kerlek titeket segitsetek ,hogy mi lehet a problema!
Elore is koszonom!
Tristan
laca
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 81 | 20:31
Sziasztok,lenne egy kerdesem,megcsinaltam az oldalamra en is a mini chatet nagyjabol mindent be tudok allitani csak lenne egy gondom.Egy troll feljarkal az oldalra,es irogat midenki neveben,mar IP alapjan bannoltam,de midnig visszajon mert dinamikus IP-t hasznal.Azt a dolgot porbaltam meg,hogy avatarokat rakok be,de a profilomba mar bealiottam mindehol,es meg midnig csak egy kis szurke felsotestet mutat a minichatben.Tudnatok valami megoldast erre a problemara,vagy az avataros megoldas jo,csak nem jol csinaltam??Elore is koszi!
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 82 | 20:34
Ööö, most akkor az a gond, hogy fel bir menni és írni is, vagy az Avatarral van gond???

Különben:
Admin-menü --> felhasználók, és itt átteszed a felhasználót a Letiltottak csoportba! biggrin
Az üzenetet szerkesztette KovJonas - Kedd, 2012.11.06, 20:35
laca
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 83 | 20:38
KovJonas, Szia,az elso dolog amivel van a gond,hogy nem tudok a minichatre beallitani avatart a nevem melle,nem tudom hogy egyaltalan lehetseges e?Ha igen hol,azert ezt akartam mert ez megoldast jelentene a troll problemara.Es amit irtal a felhasznalo leitlas egy jo dolog,de nem tudom megoldani,mert mindig valtoztaja az IP cimet....Van mas otleted?
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 84 | 20:44
laca, nem IP-t kell tiltani, hanem magát a felhasználót. Van rá megodás itt a fórumon. ([admin-menü==>] felhasználók (oldalt) ==> felhasználók listája ==> a felhasználót átrakod a tiltottba. wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 85 | 20:46
laca, a profilképre már nem találtam megoldást, de majd egy tapasztaltabb felhasználó segít neked! biggrin

Hoppá, vmarci21 megelőzött...
Az üzenetet szerkesztette KovJonas - Kedd, 2012.11.06, 20:46
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 86 | 20:49
laca, profil képet akkor tudsz berakni, ha az $informerek$ listájában szerepel a $AVATAR$ informer. wink
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
laca
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 87 | 20:54
Koszontem szepen a segitsegeket,remelem mukodni fognak... biggrin
Tristan
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 88 | 16:18
Quote
Sziasztok!
Nekemis az a bajom ,mint uss -nak!
Csak en megfogalmazom a lepeseim:
1.Beleptem a szerkeztobe
2.Szerkeszto>Blokk Hozzaadasa>Ezt adtam neki nevnek:Mini-CHAT>Betettem egy helyre a blokkot
3.Mivel a Site Elements-be nem kaptam olyat ,hogy Mini-CHAT ezert HTML kodnak megadtam $CHAT_BOX$
4.Valtoztatasok mentese
5.Nem latszott nekem se a Mini-CHAT sad
6.Ujra belementem a Szerkeztobe s a Chat-nak mar kepe is volt amivel mutassa ,hogy chat(remelem ertitek),mert eloszor egy ceruza volt ott de mar egy chat-os jel.
7.Lattam akkor ,hogy a kepe megvaltozott s megnyomtam:Valtoztatasok mentese.
8.De megint nem volt ott.
9.Akkor megint bementem de ugy leptem ki ,hogy Szerkezto kikapcsolasa ,mert megakartam nezni ,hogy ugy lementi-e
10.De nem mentette le cry

Kerlek titeket segitsetek ,hogy mi lehet a problema!
Elore is koszonom!
Tristan

Tudtok segiteni akkor ,mert nagyon kellene a segitseg ,mert nincs minichat az oldalomon ami nagyon kellene sad
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 89 | 19:16
Tristan, próbáld a honlapom.hu/tmpls oldalon a golbális blokkok (honlap oszlopai) valamelyikébe betenni a kódot, ($CHAT_BOX$ ).
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 90 | 16:54
Hello. Az megoldható lenne, hogy ha valaki belinkel valamit, akkor azt tördelje a chat? Mert így (legalábbis nálam) széthúzza a chatet (megjelenik vízszintesen egy scrollbar).
Valamint az üzenet beírásához szükséges részt hogyan lehet nagyítani? Így túl kicsi és kicsit nagyobbra szeretném állítani, hogy 3 szó után is látható legyen minden vagy a legtöbb minden amit beírtam.
f1oc.ucoz.hu
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Mini chat szerkesztése
Keresés: