A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: remus  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Nem tudok FTP-n feltölteni (A feltöltendő fájlok elnevezése)
Nem tudok FTP-n feltölteni
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 22:34
Elég sokan küzdenek FTP -s gondokkal. A legégetőbb gond az, hogy a szerver az egyik fájlt elfogadja, a másikat meg nem!
A szerver hiba üzenete ilyen esetben a következő: 553 Prohibited file name - ami annyit jelent, hogy: tiltott/nem engedélyezett fájlnév!
Nos, ezen hiba oka ott van a szemünk előtt! Kipróbáltam Én is, így a tapasztalataimat osztom meg veletek. (Mint már annyiszor biggrin )
A hiba abban rejlik, hogy a fájlnév olyan karaktert tartalmaz, ami a szerver beállításai miatt nem engedélyezett.

Nem engedélyezett karakterek: &, @, ä, Ä, €, $, és a Space (üres karakter)!
Ezek gyakorlatilag mindegy hol helyezkednek el a fájl nevében, az a lényeg, hogy benne van!

Ha két, vagy több szavas fájlnév esetén mindenképp el szeretnéd választani egymástól a szavakat, használj Space helyett "_" (alsó vonal) karaktert, vagy kötőjelet "-".
Ez a két karakter szinte mindenhol engedélyezett!

Még egy javaslat a fájlneveket illetően:
Általánosan elfogadott tény, hogy a fájl neve CSAK ékezet nélküli kisbetűket tartalmaz. Ezeket szokták úgy is emlegetni, hogy az angol ÁBC betűi, a számok 0-9, és még néhány karakter. Sok speciális karaktert nem is tudsz a fájl nevébe beleírni, mert azt meg eleve a Windows nem engedélyezi. Ilyenek pl.: <,>,|, és még sorolhatnám, van egy pár. biggrin

Kiegészítés:
FTP-n nemlehetséges .html vagy .htm fájlok feltöltése! Ezt Online File managerrel tudod csak feltölteni.
Ha FTP-n keresztül másolsz, jó tudnod (bár ezt most már tudod biggrin ), hogy csak 4 mappa mélységig lehet mappát létrehozni, míg a fájlmanagerrel ez a mélység 200!



Egyéb fontosabb topikok


Mit tegyek, ha elfelejtettem az FTP jelszót?
Zsozsó
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 12:39
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mit tehetek ha elfelejtettem az FTP-s jelszavamat.

Előre is köszönöm a választ
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 3 | 13:43
surprised Elfelejtett jelszóra igen egyszerű a megoldás! Adj meg egy új jelszót! biggrin
Admin panelen felül adminbaron Biztonság >> FTP Jelszó megváltoztatása.
Értelemszerűen töltsd ki a mezőket. smile

Csatolmányok: 2542771.png (7.9 Kb)
Zsozsó
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 4 | 14:14
Köszönöm
RAPTOR
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 20:40
nekem az lenne a gondom hogy total commanderrel szeretnék kapcsolódni a ftphez éés ezt íra ki:kapcsolathívási hiba miért?
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 6 | 22:49
RAPTOR, helyesek a beírt adatok???
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
speddy
Üzenetek: 12
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 15:15
Hello!
Nekem a tcm nem ir ki egy pár file-t pl favicon...
mért van ez? cry
Hozzáadva (02.10.2013, 14:04)
---------------------------------------------
És php-t se enged !!!! HELP LÉCII SEGITSETEK! cry sad angry surprised wink wacko
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 8 | 18:04
speddy, pontosabban, a favicon nem jelenik meg és még mi?
A Favicon, meg a 404-es oldal nem jelenik meg a Total Commanderben, mert (szerintem) ezek a szerver által felhasznált alapvető fájlok...

A PHP-s kérdésre pedig nem tudok válaszolni...

Max tölts le egy más FTP böngészőt, például a FTP Commander-t!

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Nem tudok FTP-n feltölteni (A feltöltendő fájlok elnevezése)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: