A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Fotóalbumok » ALBUM-KATEGÓRIÁK (Blokk áthelyezése, szerkesztő bekapcsolása)
ALBUM-KATEGÓRIÁK
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 16 | 08:10
Én is vártam egy kicsit, hátha valakinek van ötlete és megoldása a problémára...Nekem az a tippem, hogy a :
Fotóalbumok-->Modul beállításoknál kell keresgélni.
A fotók rendszerezése a fő oldalon alapbeállítás szerint: itt van egy csomó lehetőség.
Itt választanám ki a megfelelőt, mi szerint rendezze képeket.
Az üzenetet szerkesztette juillet - Vasárnap, 2010.04.18, 08:16
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 17 | 11:26
Szia barna8207,
Saját menü>>Fotóalbumok>>Kategóriák vezérlése és ott a Kategória hozzáadása gomb!

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


supercharley
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 18 | 16:55
Sziasztok!

Fejezeteket, illetve kategóriákat csak adminisztrátori felületről lehet létrehozni/törölne, vagy van rá valamilyen mód hogy felhasználó is megtudja ezt tenni?

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 19 | 17:43
Csak admin felület. De lényegében ezt én ugy oldottam meg hogy pl. a linkcserénél csináltam egy kategoriát keres kategoriát és raktam bele egy olyan kiegészítő mezőt hogy ha nem találod a kategoriád javasolj egyet.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 20 | 17:50
Szép is lenne, ha a felhasználó tudná törölni a kategóriát!
Gondolj csak bele supercharley, ami mondjuk a képeim kategóriába lett feltöltve, és jön egy rosszindulatú felhasználó aki törli a kategóriát....szóval...
Az összes képet is törli a kategóriával együtt!
Ezért nem lehet még a legmagasabb rendfokozattal sem törölni, csak admin felületen.
supercharley
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 21 | 06:09
Igazad van, nem is egészen így gondoltam. Mondjuk olyannak volna értelme hogy a saját maga által létrehozott kategóriát tudná törölni. Nem gond egyébként megoldom másképp a dolgot.
Lilo06
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 22 | 10:35
Egész hasznos információkat találtam itt. smile
Viszont, lenne egy olyan kérdésem, - addig minden rendben, hogy (bal) oldalt Kategória "buborékban" jelzi a képeimet, de olyat miként lehet megcsinálni, - hogy ha rákattintasz a "képek" elnevezésre a menüben, akkor egyből a kategóriákat lást az oldalon, ne pedig amit utoljára tettem fel képet mutassa. :S
Kérlek segítsetek

Ez a honlapom:
http://myweb.ucoz.hu/photo

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 23 | 10:57
Ha csak egy kategóriád van, miért mutatna többet?
Az a kép, amit látsz, az a kategóriába feltöltött utolsó kép. Próbaként csinálj még kategóriát, tegyél bele képet és majd meglátod, hogy ott lesz a képekre kattintva a képek főoldalán!
Zol
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 24 | 12:30
Sziasztok!

Problémám akadt, mégpedig a következő:
Van egy csoport, mely csoport számára lehet a benne lévő tagoknak hozzáadni, stb. képeket, és ezekhez a képekhez ugye hozzászólni.
Sehogy sem tudtam megoldani azt, hogy az adott képek hozzászólásait ne lássa más felhasználó.

Van ugye a Teljes méretű fotók oldala hozzászólásokkal együtt.
Próbáltam a hozzászólás részt máshová vinni, nem ért semmit.

Sehol egy erre utaló beállítás sajnos.
De mindenképp megoldást szeretnék erre találni, hiszen van egy csoport, melynek ugye képeit csak az adott csoport láthatja, ellenben a hozzászólásait sajnos mindenki. sad

Ha van lehetőség erre, hogy a csoport tagjai lássák a képek hozzászólásait, akkor várom a megfejtést. smile

Előre is köszönök minden lehetséges megoldást! smile

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 25 | 15:10
Igen van! Egyszerűen a hozzászólások kódrészletéhez be kell illeszteni egy feltételes operátort még pedig az alábbi módon:

Code
<?if($GROUP_ID$=='id'|| $GROUP_ID$=='id2')?>itt a hozzászólások kódrészlete(most így nem tudom)<?else?><?endif?>

Az id rész helyébe annak a csoportnak az ID-jét írd be, amelyiknek meg akarod jelentetni a hozzászólásokat.
az id2 helyébe pedig az admin csoport ID-jét írd be, hogy te is lásd a hsz-eket
Ezt ellenőrizni tudod a csoportok oldalán [Saját menü -> Felhasználók -> Felhasználói csoportok] és ott az első oszlopban vannak az ID-k.
Viszont ezzel csak az a baj, hogy így az egész fotóalbumban csak az a csoport látja a hsz-eket, amit beállítottál.

Vagy van egy másik megoldás, hogy az adott albumot lejelszavazod, és csak annak a csoportnak a tagjainak adod meg a kódot, amelyiknek akarod (a jelszót a kategóriák vezérlésénél tudod beállítani)


A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Az üzenetet szerkesztette DaveedBrown - Hétfő, 2010.08.23, 15:20
Zol
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 26 | 12:45
Sajnos sehogy sem sikerült megcsinálni.
A hozzászólásokat továbbra is olvashatja akár vendég is. sad

Hozzáadva (25.08.2010, 12:45)
---------------------------------------------
Szerintem nem értettétek meg mit akarok csinálni. smile

Van vagy öt csoport, aki hozzáférhet a képekhez.
Tehát más csoport azt nem látja.

Ellenben, ha valaki rákattint az adott felhasználó adatlapjára, akkor látja az adatlapján, hogy hány hozzászólás van a képhez, csak az a baj, hogy azt bárki el is tudja olvasni. Vendég is.

És ezt akartam megoldani, és ezt a gondot <?if($GROUP_ID$=='id'|| $GROUP_ID$=='id2')?>-val nem lehet megoldani, mert ha meg is lehetne, akkor a többi kép, amit a többi csoport is láthat, nem szólhat hozzá, csak ez a néhány csoport?

Ez így nem jó. sad

Előre is köszönök minden észrevételt, és segítséget.

Végső esetben a felhasználó adatlapján a hozzászólások résznél leveszem a linket. sad Ha nem lesz más megoldás. sad

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 27 | 12:49
Elméletileg ha nem engedélyezed a modul beállításainál hogy
Quote
Keresési lehetőség bekapcsolása, a felhasználó anyagai között.:
akkor azt fogja kiirni mikor erre valaki rákattint hogy az adott opcio nincs alkalmazva az oldalon vagy valami hasonlot ir ki.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 28 | 17:45
Zol, operatorról hallottál már? Persze, Daveed is írt már ilyesmit.
Ezekkel csoda ügyes "eszközökkel" bármit ki-be lehet kapcsolgatni!
Csak tudod ehhez ezeknek az ismerete kell, továbbá logika is!Tudod...
Ha ez így lesz, akkor az ne legyen így és fordítva...
Próbálj meg az operatorokkal gondolkozni, hidd el sokkal gyorsabban megfogod találni a megoldást!
Amúgy részemről tényleg csak most értettem meg mit is szeretnél!
Ezért fontos, hogy érthetően, olyan szájbarágósan írd körül a kérdésed lényegét.
Várjál csak! Ezt mintha valahol már olvastam volna! Meg olyan is szerepel ott, hogy ne spórolj a betűkkel... JAAAA!
Az oldal tetején található Általános tájékoztatóban van erről szó.
Adrienn
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 29 | 23:36
Sziasztok!
Azt szeretném tudni (remélem jó helyre írom), hogy a fotóalbumom miért nem jelenik meg?
A képfeltöltés működik, de csak addig látom, amíg feltöltöm, aztán ha konkrétan a fotókat keresem, sehol semmi az egész oldalon. Ugyanez van a cikkek katalógusával is.
Hol bénáztam el?

Köszi,
Adrienn

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 30 | 13:45
Quote (DaveedBrown)
Saját menü>>Fotóalbumok>>Kategóriák vezérlése és ott a Kategória hozzáadása gomb!

-Itt lehet beállítani mikor létrehozod, hogy kik lássák

Illetve Felhasználók---Felhasználói csoportok---> És ott is lehet hogy le van tiltva a megjelenités.

uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » Fotóalbumok » ALBUM-KATEGÓRIÁK (Blokk áthelyezése, szerkesztő bekapcsolása)
Keresés: