A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
A fórum moderátora: Infohelp  
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Fórum » Fórumban elhelyezni ChatBoxot
Fórumban elhelyezni ChatBoxot
pegealadar
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 1 | 16:46
Van rá lehetősség , hogy a Fórumban megjelenítsem a ChatBoxot ( Felül középen ) ?
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 2 | 10:48
Quote (pegealadar)
Van rá lehetősség , hogy a Fórumban megjelenítsem a ChatBoxot ( Felül középen ) ?

Belépés
Code
http://sajat_név/admin
"Mini-chat" => "Szeretném megkapni a kódot" => Ctrl-C
"Fórum" => "A modul külalakjának vezérlése" => "A fórum oldalainak általános kinézete"
Itt látható a fórum HTML szerkezete, ott tetszés szerint a honlapszerkesztési szabályok betartásával elhelyezhető a kívánt helyre a Mini-chat vágólapra másolt kódja.

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
vipera
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 12:08
Sziasztok! Elnézést ha nem leszek érthető, de megpróbálom elmagyarázni mibe szeretném a segítségeteket kérni. Tehát ha a chatbox kódot berakom a Fórumba egy külön menübe akkor nagyba jelenik meg de ha a fórum általános kinézetébe helyezem el akkor kicsiben jelenik meg és persze a kódot nem tudom átméretezni.Lehet hogy teljesen rosszul álok neki, ha valakinek lenne ötlete hogy hogy tudnám a fórum nyitó oldalára berakni és méretezni tetszőlegesen a chatboxot előre is megköszönöm.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 4 | 17:36
Csinálj neki egy /index oldalt az Oldalszerkesztővel! Ezt a honlapomon meg is nézheted az Üzenőfal menüben.
Felülre, vagy nem tudom, ahová akarod, helyezd el a fórum linkjét.

NEM HARAPNÁNK ÁM LE SENKI FEJÉT, HA:
1. ELOLVASNÁTOK AZ ÁLTALÁNOS TÁJÉKOZTATÓT
2. HA NEM IS OLVASSÁTOK EL, LEGALÁBB AZ OLDALATOK LINKJÉT KÖZÖLNÉTEK!

Sokkal könnyebben tudnánk tanácsot adni mind a designban, mind esetleg a szerkezet megoldásában.
Ezzel egy kis honlap reklámot is tudnátok csinálni! De ha bárkinek titkos a honlapja, akkor bocs, nem szóltam!
Jöttök, beszóltok és választ vártok. Persze ha tudunk, válaszolunk és mindenkinek segítünk nagyon szívesen!
De az aktív fórumozók sokkal kevesebben vannak, mint a kérdezők. Ezért sokkal hamarabb végeznénk egy-egy kérdéssel, ha segítenétek is.

vipera
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 20:44
Szia Raziael70
Sajnos gondoltam nem leszek érthető, ezért elnézést kérek, amit írtál én végig csináltam elolvastam az általános tájékoztatót, és így találtam rá a témára, az oldalam linkjét azért nem raktam be mert úgysem láttad volna hogy mit szeretnék, a honlapodat ismerem és én is tag vagyok nálad. de nem úgy gondoltam a chatboxot a külön menüt úgy értettem hogy új index oldal, amit rosszul fogalmaztam, elnézést. Tehát úgy megy hogy külön index oldalra rakom be a chatboxot, de én a fórum főoldalára szeretném, megcsináltam egy másik chatboxal hogy lásd mire gondoltam, csak ez nem az oldalra való (kinézete és tudása miat) http://meghivocsere.ucoz.com vagy egy másik példa a másik oldalunkról http://csereplussz.yourforum4u.com Remélem most nem kérdeztem sok butaságot, és érthetőbben fogalmaztam.

"Aki nem érti mit hogyan,az nehezebben is érteti meg magát"

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 6 | 21:19
A probléma ott van, hogy a kód kizárólag html környezetben jelenik meg.
Ajánlok valamit. Amennyiben megy egy kicsit a logika és a html (nem gúnyolódtam!), akkor a saját menüben legalul, ahol a sablonokba illeszthető kódok vannak felsorolva, azok alatt van némi segítség. Abból ki lehet szedni valami ilyesmit. Mintha láttam volna valami ide vágót.
Kattints a ?-re!
Amennyiben azt szeretnéd. hogy a fórum főoldalán jelenjen meg és nem legyen olyan baromi széles, hozz létre egy táblát és abba illeszd be a kódot.
Megcsináltam Neked, remélem erre gondoltál!
Code
<table style="width: 500px;" align="center">
<tbody><tr><td style="text-align: center; vertical-align: top; letter-spacing: 0pt; word-spacing: 0pt;">$CHAT_BOX$</td></tr></tbody></table>

Ezt a kódot illeszd be a Fórum > Fórum oldalainak általános kinézete sablonba a $BODY$ operátor elé.
Csak így sajnos minden oldalon megjelenik majd a chat.
Erre viszont van egy JavaScriptes megoldás, amivel meg tudod csinálni, hogy a fórum fölötti sorban lesz egy gomb, vagy felirat, amire kattintva lenyílik a chat box.
vipera
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 21:40
Nagyon szépen köszönöm a segítséget sajnos a html nem nagyon megy még de azért küzdök hogy menjen. sikerült ahogy elképzeltem pont úgy. nagyon szépen köszönöm. A javaSciptes megoldást nem értem de utána nézek mert az tényleg jó lenne hogy ne legyen minden oldalon. Még egyszer köszönöm!!!

"Aki nem érti mit hogyan,az nehezebben is érteti meg magát"

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 8 | 21:46
Nincs mit! Még annyit, hogy a kódban van egy "width" rész. Ott tudod a szélességet szabályozni.
Tyson
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 9 | 11:16
Sziasztok
Lenne 1 problémám:Beraktam a minichatet a forum felé de most nem tudok sehova katintani az oldalon mert nem hoz be semmit 1 szerkesztő ikon van az egér mutatónál olyan ikon amilyennel lehet a szövegeket kijelölni.S ha a chatet kiveszem akkor megváltozik s jo lessz az ikon meg az oldal is
Előre is köszi
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 10 | 11:46
oldal elérhetőség, vagy valami?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Tyson
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 11 | 11:53
Persze
http://xdteszt.ucoz.org/

ezen csak tesztelgetek s ha minden jo akkor jöhet a rendes
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 12 | 12:29
Lehet, hogy nem jó helyre tetted be. El tudnád küldeni a kódot?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Tyson
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 16:06
$CHAT_BOX$ ezt a kodot irtam be csak
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 14 | 16:19
de a többi része is kéne hogy tudjam hogy a kódon belül hova
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Tyson
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 17:30
</tbody></table>
$CHAT_BOX$
$BODY$</div><br>

$GLOBAL_BFOOTER$

itt van ez remélem jo
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Fórum » Fórumban elhelyezni ChatBoxot
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: