Üzenet # 1 | 22:22
Mi az az Oldalszerkesztő és mire használható?
Az Oldalszerkesztő a uCoz rendszer egyik főmodulja, melynek segítségével különböző oldalakat hozhatsz létre az oldaladon. Az Oldalszerkesztő keretén belül bármilyen statikus információt elhelyezhetsz az oldalon, például: érdekeid, barátaid stb.


Hogyan aktiválhatom az Oldalszerkesztőt?
Menj a Vezérlőpultba, majd a modulok listájának (bal oldalon) Inaktív fülében található elemek közül válaszd ki az Oldalszerkesztő elemet, majd telepítsd fel a modult.


Hogyan hozhatok létre egy oldalt?
Menj a Vezérlőpult » Oldalszerkesztő » Oldal hozzáadása részhez, vagy jelentkezz be a honlapodra adminisztrátorként és válaszd a felső sávból a Hozzáadás menü Oldalszerkesztő elemét.


Hogyan törölhetek egy oldalt?
Menj a Vezérlőpultba, majd válaszd az Oldalszerkesztő modul oldalán található A honlap oldalainak vezérlése elemet. Kattints a törölni kívánt oldal melletti ikonra, majd erősítsd meg a törlési kérelmet.


Az oldal nevét szeretném megváltoztatni. Hogyan tehetem?
Vezérlőpult » Oldalszerkesztő » A honlap oldalainak vezérlése. A címet módosítani kívánt oldal melletti Információ szerkesztése gombra kattintva megtekintheted a szerkesztési oldalt, ahol módosíthatod az oldal nevét.


Létrehoztam egy új oldalt és az automatikusan bekerült a honlap fő menüjébe. Hogyan törölhetem onnét?
Vezérlőpult » Honlap-stílus » Menü szerkesztő. Kattints a törölni kívánt menüelem melletti X gombra, majd végül a Mentésre.


Véletlenül kitöröltem egy elemet a menüből. Hogyan tehetem vissza?
Vezérlőpult » Honlap-stílus » Menü szerkesztő. Kattints a Menüpont hozzáadása elemre, majd töltsd ki a megjelenő űrlapot, majd mentsd a változásokat,.
Amennyiben nem ismered a hozzáadni kívánt oldal vagy modul URL-címét, a Mentés gomb alatt megtekinthetetd a nevükre kattintva egy felugró ablakban. Az oldalak esetében az Oldalszerkesztő » A honlap oldalainak vezérlése részből szerezheted meg a linket.


Feltölthetek saját fájlokat a szerverre?
Igen.


Hogyan tehetem meg a fent említett dolgot?
Keresd meg a Fájlkezelő linket és kattints rá. Ott láthatod a feltöltött fájlok listáját. Új fájl feltöltéséhez kattints a Fájl kiválasztása gombra, keresd meg a feltölteni kívánt fájlt, majd kattints a Fájl feltöltése gombra.
Fontos megjegyezni, hogy a feltöltött fájl mérete nem haladhatja meg a 15 MB-ot.

Ugyanakkor egy FTP-kliens segítségével is feltöltheted fájljaidat (például CuteFTP). További információkat az FTP csatlakozásról a Vezérlőpult felső részén, az FTP-részletek hivatkozásra történő kattintással találhatsz.


Hogyan módosíthatom gyorsan a honlapom külalakját?
Menj a vezérlőpultba, majd a Honlap-stílus menü Válassz ki egy külalakot a sablonok listájából elemre kattintva megtekintheted a sablonok listáját, ahol kattintással választhatsz köztük.


Hol módosíthatom a honlapom alapadatait, mint például az elnevezését és időzónáját?
Vezérlőpult » Beállítások menü » Általános beállítások.


Létrehoztam egy weboldalt és szeretném teljesen módosítani. Megtehetem? Mit módosíthatok és mit nem?
Mindent módosíthatsz amit csak szeretnél - egyéni oldalakat hozhatsz létre, módosíthatod a külalakot. Létrehozhatsz egy saját külalakot is, melyet feltöltesz a tárhelyedre és így egy egyedi honlappal fogsz rendelkezni. Az egyetlen kötelezettség a uCoz bannereinek és védjegyének megőrzése. Eltávolításuk bármilyen kísérlete a honlap letiltását eredményezheti (kivéve, ha fizettél az eltüntetésükért).


Használhatok-e statikus HTML oldalakat?
Igen. Ehhez csak töltsd fel a HTML-fájlokat, majd a Vezérlőpult » Honlap stílus » Menü szerkesztő » Menüelem hozzáadása hivatkozásra kattintva hozzáadhatod a feltöltött oldalt a menühöz. Fontos, hogy megadd a fájl elérhetőségének teljes URL-címét: http://a_te_weboldalad.ucoz.hu/statikus.html


Hogyan módosíthatom a statikus oldal tartalmát?
A Fájlkezelőn keresztül.


Átírhatom az alap URL-eket már URL-ekre? (Például oldalam.ucoz.hu/publ/1-1-2 helyett legyen oldalam.ucoz.hu/cikk/2
Még nem valósítható meg ez, de használhatsz keresőbarát URL-eket (Általános beállítások).


Hogyan hozhatok létre alkategóriákat? Például alkategóriákat szeretnék az "audio" oldal albumjaihoz.
Használd a Menü szerkesztőt, vagy kövesd az alábbiakat:
Vannak például ezek az oldalak:
  • Főoldal (1. oldal)
  • Képek (2. o)
  • Audió (3. o): Pop (4. o), Rock (5. o), Hip-Hop (6. o)
  • Filmek (7. o): Akció (8. o), Thriller (9. o), Dráma (10. o)
  • Könyvek (11. o)

Tehát:
  • A honlap menüjében megjelennek az 1., 2., 3., 7. és 11. oldal felé vezető linkek.
  • A 4., 5. és 6. oldal felé vezető linkek a 2. oldalon jelennek meg
  • A 8., 9. és 10. oldal felé vezetőek pedig a 7. oldalon.


Hogyan adhatok hozzá olyan linkeket, amelyeknek segítségével az oldalt kezdőlapként be lehet állítani, illetve hozzá lehet adni a kedvencekhez?
Használj widgeteket, vagy a következő kódokat:
- Kezdőlap beállításához:
Kód
<a onclick="this.style.behavior='url(#default#homepag e)';this.setHomePage('http://oldalam.ucoz.hu/'); return false;" href="#" >Beállítás kezdőlapként</a>

- Kedvencekhez való hozzáadáshoz:
Kód
<a href="#" onClick="window.external.addFavorite('http://oldalam.ucoz.hu', Honlap leírása'); return false;">Hozzáadás a kedvencekhez</a>


Mindkét esetben be kell helyettesíteni a http://oldalam.ucoz.hu linkeket, valamint a második kódnál a Honlap leírása szöveget.


Átrakhatom a $POWERED_BY$ kódot más helyre az oldalamon?
Igen.


Mindegyik feltöltött statikus HTML fájlhoz hozzá kell adnom a uCoz védjegyet?
Nem, csak a modulok oldalához (dinamikus oldalak).


Módosítani lehet a sablon karaktereinek maximális számát?
Nem.


Használhatok JavaScript-et az oldalamon?
Igen.


# Hogyan módosíthatom az Én honlapom feliratot?
- Ennek a legegyszerűbb módja a Szerkesztő használata.


# Hogyan módosíthatom a 403-as hibaoldalt?
- A felhasználók nem fognak találkozni ilyen hibával, amennyiben ezt nem szándékosan teszed.


# Hogyan ágyazhatok be egy videót?
- Töltsd fel a videót a weboldaladra, másold ki, majd illeszd be a kódját egy tetszőleges helyre.
- YouTube-os videók esetében a YouTube által felkínált beágyazási kódot kell használnod.
- BB-kódok esetében a videót ["video"] és ["/video"] tagok közé kell illeszteni (idézőjelek nélkül).


# Hogyan kölcsönözhetek különböző külalakot az oldalaknak?
- Oldal hozzáadásánál vagy szerkesztésénél jelöld be az Egyéni sablon felhasználása az oldal szerkesztéséhez opciót.


# Hogyan tilthatom meg egy adott felhasználói csoportnak egy adott oldal megtekintését?
- Oldal hozzáadásánál illetve szerkesztésénél az oldal alján megadhatod, mely csoportok férhetnek hozzá az oldalhoz.


# Hogyan adhatok egy egyéni URL-címet egy oldalnak? (pl.: oldalam.ucoz.hu/kapcsolat)
- Ez még nem valósítható meg az Oldalszerkesztő modulban, de statikus HTML fájlok esetében használható.


# A honlapom felhasználói hozzáadhatnak új oldalakat?
- Nem. Egyedül az Adminisztrátorok csoport tagjai tehetik meg ezt, viszont beállíthatod ezt a jogot a Moderátorok számára is (Felhasználók » Felhasználói csoportok » Az összes csoport jogainak megváltoztatása).


# Hány oldalt és aloldalt hozhatok létre?
- Több mint 1000.


# Hogyan adhatok hozzá több nyelvet az oldalamhoz?
- Jelenleg ez nem valósítható meg, de használhatsz Google Fordító eszközt.


# Szeretném ha egy linkre kattintva megjelenjen egy előugró ablak. Hogyan tehetem meg?
Kód
<a href="javascript://" onclick="window.open('http://az_ablak_oldalanak_linkje','myWin','top=0,left=0,width=300,height=100');return false;">A link szövege</a>

A kódban módosítani kell a _http://az_ablak_oldalanak_linkje és A link szövege elemeket.


Valamit elrontottam amikor módosítottam a sablont. Hogyan állíthatom vissza az eredeti sablont?

Visszaállíthatod a sablont az Eredeti sablon visszaállítása funkcióval. A gombot a sablonszerkesztő mező felett találhatod. Csak kattints az gombra.

Ugyanakkor biztonsági másolatokat is létrehozhatsz a sablonokról. Ehhez menj a Vezérlőpultba, majd kattints a Külalak vezérlése elemre. A felső sávban kattints a Sablonok biztonsági mentése elemre . Ezután a megjelenő oldalon kattints a Biztonsági másolat létrehozása gombra.

Megjegyzés: A biztonsági másolat nem foglalja magába a CSS sablont. Ezt külön kell lementeni.

A sablon szerkesztése előtt ajánlatos biztonsági másolatot létrehozni a sablonokról. Ha valami nem sikerül jól bármikor visszaállíthatod a sablont úgy, ahogy az a szerkesztés előtt nézett ki.

További információk a biztonsági másolatról itt találhatóak.


Hogyan kerül számlálásra a tárhely mérete?
A tárhely 400 MB-tól indul és a végtelenig növekedik a honlap létrehozásának dátumától számolt időnek és a honlap látogatottságának függvényében. A tárhely a felhasználó összes szolgáltatását, sablonját és fájlját foglalja magába.


Hány dinamikus oldalt hozhatok létre?
A dinamikus oldalak száma korlátlan.
A statikus oldalak mennyisége a fennmaradó tárhely méretétől függően változnak.


Hogyan szabhatom személyre a belépési űrlapot?
A belépési űrlap teljesen átalakítható a $LOGIN_FORM$ kód törlésével, és az új belépési kód beillesztésével, melyet a honlap forráskódjában találhatsz.


Lehetséges módosítani a sablon szerkesztését végrehajtó ablak méretét?
Nem.


A sablon karaktereinek maximális száma 75.000. Lehet növelni?
Nem, még fizetéses szolgáltatás vásárlásakor sem.


Módosíthatom egy oldal ID-ját?
Nem.


Használhatom a Hozzászólások funkciót az Oldalszerkesztőben létrehozott oldalakban?
Sajnálatos módon nem.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.