A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » Banolás, felhasználók letiltása – hogyan bannoljunk valakit? (Nem kívánatos felhasználók jogusultságainak felfüggesztése)
Banolás, felhasználók letiltása – hogyan bannoljunk valakit?
BonFire
Üzenetek: 102
Hírnév: 9

Üzenet # 1 | 18:38
Ban felhasználónév alapján

Figyelmeztetés útján valósul meg.

Ban IP cím alapján

Az admin-báron keresztül történik és az egész oldalon tiltja az aktivitást.

Admin-bár >> Beállítások >> IP címek letiltása

    1. Minden egyes IP címet külön sorba kell írni.
    2. Megadhatod mind a teljes IP címet, mind az alhálózati maszkokat (pl. „205.105 ebben az esetben ezt jelenti: 205.105.x.x).

Mind a felhasználónév, mind az IP alapú ban tiltja a felhasználó aktivitását, de nem akadályozza meg az oldal látogatását. Ha az oldal látogatásának tiltását szeretnéd valakire alkalmazni, be kell állítani a felhasználói csoportok engedélyeinél. A következő opciók lehetségesek ebben az esetben:

    1. A felhasználó személyes oldalának (profiljának) megtekintése
    2. Kommentek olvasása
    3. Fórumok olvasása (be tud lépni a fórumba)
    4. Bejegyzések olvasása (Vendégkönyv, Blog, Honlap hírei, Katalógusok)
    5. Fényképek megtekintése
    6. Böngészés a katalógusban (Fájlok katalógusa, Oldal katalógus)
    7. Hirdetőtábla megtekintése
    8. GYIK olvasása
    9. E-mail űrlapok posztolása
    10. Felméréseken való részvétel

Ne feledd, az IP ban nem jelenti azt, hogy véglegesen megszabadultál egy huligántól. Sok felhasználónak dinamikus IP címe van, sokan proxy-kat használnak, némelyek pedig társasági hálózatokat: így ha bannolsz egy felhasználót, nagy számú ártatlan felhasználót is bannolhatsz. Szintén tartsd észben: a felhasználónév szerinti ban sem a legjobb megoldás – minden további nélkül lehet új felhasználónevet regisztrálni. A következő módszereket használhatod, hogy megszabadulj a nem kívánatos látogatóktól:

    1. Külön csoportot létrehozni minden engedély nélkül, és a bűnözők kategóriába mozgatni őket.
    2. A közönséges felhasználók bármit olvashatnak, de az írási engedélyük korlátozott. Csak ellenőrzött felhasználók tudnak írni.


karcsi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 19:35
Tisztelt uCoz!

Nagy problemaba utkoztunk sajnos amitt nem tudunk kikuszobolni sad
A felhasznalok egy reszevel van problema, tulajdon keppen 2,3 szemelyel csak. A letiltottak listajaba tettunk mar vagy 30 szemelyt, ez a 30 szemely szinte ugyanaz csak mas IP cimel es e-mail cimel jelentkeztek be.
Mint pl: 217.12.59.180, 217.12.62.166, 217.12.59.160 stb...
Nem tudjuk kiszurni, hogy ezek ne tudjanak tobbe bejelentkezni vagy ha be is tudnak ne tudjanak csinalni semmit az oldalon. Ezek regisztralnak ingyenes, eldobhato e-mail cimekrol is stb.

Kerem segitseguket a problema megoldasaban, hogy ne keljen mindig furkesznunk minden egyes felhasznalot kulon kulon minden nap, hogy ezeket az "embereket" kiszurkuk.
Ha kel fizetek is a szolgaltatasert.

Elore is koszonom a segitseget.

F.Karoly
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 3 | 19:39
karcsi,

Mint fentebb is olvashattad, ha ezek nem vállnak be, a következőket tudod alkalmazni:

1. Külön csoportot létrehozni minden engedély nélkül, és a bűnözők kategóriába mozgatni őket.
2. A közönséges felhasználók bármit olvashatnak, de az írási engedélyük korlátozott. Csak ellenőrzött felhasználók tudnak írni.

Ennél többet szerintem a uCoz sem tud tenni, hiszen minden alkalmazható módszer a felhasználók kezében is ott van.




Még annyit lehet tenni, hogy az újonnan regisztráltak ne kaphassanak meg rögtön mindenféle jogot, csak mondjuk az ellenőrzöttek. Ha csak egy bizonyos idő után vannak áthelyezve az ellenőrzöttek csoportjába, mint mondjuk egy hét vagy hónap után, kétlem hogy tovább fognak próbálkozni.

karcsi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 4 | 19:50
1world,
(1world)
Külön csoportot létrehozni minden engedély nélkül, és a bűnözők kategóriába mozgatni őket.

Azt hogyan kel?
Van mar a LETILTOTTAK csoport oda szoktuk pakolni oket, nem ertem lehet ezt automatizalni vagy hogy?
Csinaljak egy masik csoportott a letiltottak melle es ne pipaljak ki semmit, de szerintem a LETILTOTTAK listanal sincs kipipalva (engedelyezve) semmi.
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 5 | 20:01
karcsi, hát a bűnözők kategória, ahogy fentebb meg lett fogalmazva, az a letiltottak listája. Az alapból jól is van beállítva. A ti esetetekben ez ugye nem segít, ha újra regisztrálnak új e-mail címekkel, és dinamikus IP címük is van.

Azért írtam utána, hogy ilyenkor már csak egy megoldás lehetséges. Amikor regisztrálnak a felhasználók, ugye automatikusan a "Felhasználók" csoportba kerülnek. Én azt javaslom, ennek a jogait vedd el, és másold át ezeket a jogokat mondjuk az ellenőrzöttek csoportjába, vagy hozz létre egy új csoportot. És ebbe az új csoportba, ahol már megvannak adva a különböző jogok, csak azok a felhasználók kerülhessenek, akik mondjuk már egy hete regisztrálva vannak az oldalon. Ezáltal nem tudnak olyan sűrűn kárt okozni az oldalnak, és valószínűsíthető hogy előbb utóbb ezt már megfogják unni.

karcsi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 6 | 20:10
1world, ertem ez jo otlet smile .
Szoval nezzuk jol ertem e?

1.A mostani felhasznalok csoportott atnevezem es a jogokat is atalittom gyengebekre.
2.Letrehozok egy uj csoportott felhasznalok nevel.
3.Es kb 1-het uttan teszem at oket a felhasznalo csoportba?
Lehet e ezt az ucoznal automatizalni, hogy automatikusan atkeruljenek 1 het uttan masik csoportba peldaul.
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 7 | 20:15
karcsi,

Az első pontnál az átnevezés nem szükséges, a lényeg hogy az oda regisztrált felhasználók jogai gyengék legyenek.
A második pontnál pedig lényegtelen mi lesz az új csoport neve smile
A harmadik stimmel smile

Az automatizálást meg lehet oldani: Az admin felületen --> Felhasználók » Felhasználói csoportok --> A felhasználók mellet van egy olyan hogy automatikus átvezetés, ott megtalálsz mindent. Én mondjuk régebben próbáltam de nagyon nem működik a funkció biggrin

karcsi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 20:22
1world, ertem smile

A megadott feltételek ellenőrzésének módja: ES - VAGY (ez a ketto mire valo?)
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 9 | 20:27
karcsi, hát szerintem az, hogy ugye ott be tudod állítani hogy hány nap után helyezze át őket, és azt is megtudod adni hogy egy modulba hány bejegyzést kelljen írnia ahhoz hogy áthelyeződjön a másik csoportba. Ennek megfelelően az "ÉS" használatával mindkét feltételnek teljesülnie kell, míg a "VAGY" használatával csak az egyiknek. (az időkorlátnak vagy a hozzászólások számának)
karcsi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 20:30
Nagyon sepen koszonom a segitseget, remelem nekem bevalik. biggrin
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 11 | 20:31
Csabi2083
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 19:02
SOS! Nem tudom, hogy a megfelelő fórum lapon vagyok-e problémámmal, de kérlek segítsetek, nagy bajban vagyok!

Saját honlapom két odalán levő blockok egyikét próbáltam beállítani, és nehezen de úgy néz ki, hogy sikerült is volna, amikor azonban megnéztem volna az eredményt, a rendszer letiltotta az IP címemet, és adminként sem tudok belépni.
Mit tehetek? Nem akarom elveszíteni a honlapomat.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Hozzáadva (21.02.2013, 18:02)
---------------------------------------------
Csabi2083, A probléma megoldódott, a rendszer feloldotta a letiltást. Nem gondoltam, hogy velem ilyen megeshet.


AwesomeFM
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 20:05
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!
Hogyan tudok úgy bannolni/tiltani valakit, hogy csak Chat-re ne tudjon írni, de Fórum-ra igen, meg privátban is?
Előre is köszönöm a választ! smile
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 14 | 20:12
AwesomeFM, létrehozol egy új felhasználói csoportot, és a felhasználói csoport jogainál a Mini-chat alatt az Új bejegyzések hozzáadása alól leveszed a pipát, majd mented. Ha valakit banolni szeretnél, csak helyezd át az újonnan létrehozott csoportba wink
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
AwesomeFM
Üzenetek: 18
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 21:01
bigblog, köszönöm a segítséget, sikerült! smile
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » Banolás, felhasználók letiltása – hogyan bannoljunk valakit? (Nem kívánatos felhasználók jogusultságainak felfüggesztése)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: