A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » Webmester-részleg » Használhatóság » Kérdések a honlap használhatóságát illetően
Kérdések a honlap használhatóságát illetően
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 1 | 11:44
Itt fel lehet tenni bármilyen kérdést arról, hogy hogyan javíthatjuk a honlap használhatóságát, milyen módszerek segítségével, valamint döntéshozatalban is segítünk (ha például nem tudod, hogy egy konténer hová kerüljön, vagy egyéb hasonló dolog).

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
tokio170
Üzenetek: 34
Hírnév: 1

Üzenet # 31 | 01:05
Idézet
tokio170, a helyzet, hogy alapból nem lehet a bejegyzések oldalára menni (a címre rákattintva egyenesen a weboldalhoz visz), így a funkciónak ilyen formátumban nincs értelme, viszont ha megadod az egyik bejegyzés linkjét, megnézem. Addig a következőket is ellenőrizd:


Ez a szerkesztés utáni, a "bejegyzés megtekintése" oldal linkje: http://textilpont.ucoz.hu/dir....1-0-261

Engedélyezve vannak a hozzászólások, minden regisztráltnak engedélyezve van a hozzászólás, az admin sávban viszont nincsen "Hozzászólások kezelése" fül.
A hozzászólások eredeti sablonjának visszaállítására semmi sem változott.

Attól tartok ez egy központi beállítás miatt működik így, mert más uCoz linkkatalógusokban sincsen meg a hozzászólás lehetősége. sad

Hozzáadva (18.08.2015, 23:57)
---------------------------------------------
Opsz... ennél a régi sablonnál még megvan a hozzászólás: http://fabbro.ucoz.com/

Hozzáadva (19.08.2015, 00:05)
---------------------------------------------
Sajnos ahogy jobban megnéztem, ez a fabetétes oldal nem a honlapkatalógus modult használja. Valószínűleg a blogból csinált egy fura katalógust.

bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 32 | 09:27
tokio170, írtam egy hozzászólást az oldaladon, és látom a hozzászólásomat.

Idézet tokio170 ()
az admin sávban viszont nincsen "Hozzászólások kezelése" fül

Amennyiben adminisztrátorként vagy belépve az oldalra, látnod kell ezt a menüpontot. Amennyiben sehol sem látod, próbáld meg ezt a linket használni: http://textilpont.ucoz.hu/index/86

A leggyanúsabb az az, hogy a beküldött hozzászólások előmoderáláson esnek át, az adminisztrátorok pedig nem szerkeszthetik/törölhetik a hozzászólásokat (nincs moderálási joguk). Kérlek, küldj egy képernyőképet a csoportjogokról, a Hozzászólások modul esetében.

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
tokio170
Üzenetek: 34
Hírnév: 1

Üzenet # 33 | 13:12
Hozzászólás szövege
Az üzenetet szerkesztette tokio170 - Csütörtök, 2015.08.20, 13:37
tokio170
Üzenetek: 34
Hírnév: 1

Üzenet # 34 | 13:30
Idézet
A leggyanúsabb az az, hogy a beküldött hozzászólások előmoderáláson esnek át, az adminisztrátorok pedig nem szerkeszthetik/törölhetik a hozzászólásokat (nincs moderálási joguk).


A beállítások jók, mivel a vendégek hozzászólásainak előmoderálása fontos, mert különben telenyomják spammal (pl. hirdetésekkel és kalóz-linkekkel) a rovatot. Amennyiben pedig valaki nem tud helyesen írni, vagy illetlenül ír, offol, esetleg floodol, akkor valakinek ki kell tudnia javítani, esetleg ki kell tudnia törölni a házirendet sértő kommentet.

Jelenleg azonban nem ez a fő kérdés, hanem az, hogy a honlapkatalógusokban (minden uCoz oldalon) a hozzászólás lehetőségét senki sem látja, így senki sem használhatja hasonlóan, mint ahogyan a főoldalon, a "Honlap hírei"-nél.
Az általad beküldött teszt hozzászólás sem észrevehető, és nem is nyitható meg a felhasználói felületről, csupán a szerkesztés utáni, [ A bejegyzés megtekintése ]
oldalon találhatja meg elég körülményesen az admin. http://textilpont.ucoz.hu/dir....-0-261

Hozzáadva (20.08.2015, 12:17)
---------------------------------------------
Sajnos a linkküldés opció összezavarodott, kézzel javítottam, mert továbbra sem működik helyesen.

Hozzáadva (20.08.2015, 12:30)
---------------------------------------------
Az is elég sajnálatos, hogy itt az uCoz közösségben nincsen html szerkesztő hozzáférésünk. angry
Csatolmányok: 5858809.png (54.7 Kb)
Az üzenetet szerkesztette tokio170 - Csütörtök, 2015.08.20, 13:58
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 35 | 16:23
tokio170, tehát, ha jól értem az a probléma, hogy közvetlen a bejegyzés linkjére kattintva nem tekinthető meg a bejegyzés oldala, így maga a hozzászólások sem (gyakorlatilag ugyanaz a dolog, amit pár hozzászólással ezelőtt mondtam).

A megoldás az, hogy a Bejegyzések kinézete sablonban, a $SITE_URL$ helyett az $ENTRY_URL$ kódot használod: http://screencast.com/t/hdrqR8GzTu3b


Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
tokio170
Üzenetek: 34
Hírnév: 1

Üzenet # 36 | 02:19
Sikerült megcsinálnom, ahogy elképzeltem. Nem cseréltem ki a $SITE_URL$ kódot, hanem a sablonba beillesztettem a hozzászólások mennyisége $COMMENTS_NUM$ kódot, és a Hozzászólások szövegbe linkeltem az $ENTRY_URL$ kódot.
Így most ugyanolyan lett a kommentelés, mint a főoldalon. A bejegyzés címére kattintva pedig azonnal a linkelt oldalra jut a látogató, mint eredetileg.

smile
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 37 | 13:28
tokio170, remek happy up
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Társa
Üzenetek: 10
Hírnév: 0

Üzenet # 38 | 15:57
Üdv.

Segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan lehetne a weboldalamat mobilra optimalizálni.

http://csanadi.ucoz.hu/

Előre is köszi!
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 39 | 16:41
Társa, a jelenlegi sablon nem támogatja a responsive szabványt, így az egyetlen megoldás a weboldal külalakjának lecserélésre. A uCoz számos responsive sablont kínál felhasználóinak, melyek a galéria első oldalain (jelenleg 1-5) találhatóak smile
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 40 | 11:10
Sziasztok! Linkeltem egy képet, amiről van pár dolog, amit nem értek, hogy mi micsoda, ezért segítséget szeretnénk kérni. Ez a képrészlet a cikkek katalógusa modulnál van, ha egy új bejegyzést írok. Mit jelent, hogy "Teljes neve, E-mail, Honlap"? Aztán, a forráslinkbe mit kell beszúrni? Ezt érdemes kipipálni? - Külső linkek cseréje a u.to szolgáltatás segítségével. Ha igen, miért nincs kipipálva automatikusan, ha nem, akkor miért nem? Tökre nem tudom. Köszönöm.
Csatolmányok: 0200128.jpg (36.5 Kb)
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 41 | 19:31
EniG, akkor fussunk bele in medias res biggrin

Azok nem kötelező mezők. A modul beállításaiban megadhatod, melyik mezőket szeretnéd megjeleníteni a modul hozzáadási oldalán smile



Az u.to egy linkrövidítő. Amennyiben az anyag hozzáadásánál az opció be van jelölve, az anyag szövegében levő összes külső (nem a honlapodon levő link) egy rövidített formát kap. Például http://startweb.ucoz.hu helyett http://u.to/62hgCQ lesz smile

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 42 | 09:48
Sziasztok! bigblog kérte, hogy osszam meg intim levelezésünket. Hát ezt nem vártam volna tőle. wink Kicsit kellemetlen már, hogy mindent elrontok. Na mindegy. Szóval belépve adminként a blog modulnak a szép és új szerkesztő paneljét rontottam el, csak már nem emlékszem, hogy mikor és hol. Most pedig nem tudok bejegyzést hozzáadni. Csatoltam, hogy, hogy néz ki. Most mit is csináljak, azon kívül, hogy szóltam bigblognak? smile
Csatolmányok: 8094338.jpg (22.2 Kb)
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 43 | 12:57
EniG, csak azért mondtam, hogy ide írd ki, mert lehet, hogy másnak is hasonló problémája van, és akkor választ is találhat a kérdésére. Nem szarkazmusból tettem, Isten mentsen ettől smile Normális, ha az ember akadályokba botlik, és mi éppen azért vagyunk itt, hogy segítsünk. Mindenki pont ugyanígy kezdte, köztük én is smile

A probléma ebben a kódban van (A blog modul főoldala):
Kód
<!--[if lt IE 9]>
  <script type="text/javascript">
  var e = ("header,footer,article,aside,section,nav").split(',');
  for (var i = 0; i < e.length; i++) {
  document.createElement(e[i]);
  }
  </script>
  <?[endif]--?>


Pontosabban a vége nem jó, mert ezzel nincs lezárva a kódrejtő jelölő (aminek révén a tartalmazó elemek nem fognak működni, hanem csak sima HTML hozzászólásként vannak értelmezve). Ennek következében a szükséges linkelt források nem töltődnek be, mivel nincsenek értelmezve. Így a kódot erre kell cserélni:

Kód
<!--[if lt IE 9]>
  <script type="text/javascript">
  var e = ("header,footer,article,aside,section,nav").split(',');
  for (var i = 0; i < e.length; i++) {
  document.createElement(e[i]);
  }
  </script>
  <![endif]-->

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
EniG
Üzenetek: 160
Hírnév: 4

Üzenet # 44 | 13:14
Látom ez a szmájli wink Téged is megtévesztett, mint engem szokott. Ahogy mondtad régen, ez kacsintás. wink Tudtam, hogy miért mondtad. :P Köszönöm kódot, sikerült. És a tegnapit is köszönöm. Helyére kerültek a dolgok.
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 45 | 15:59
EniG, ennek örülök smile További kérdésekért még mindig nyitva állunk happy
Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
uCoz közösség » Webmester-részleg » Használhatóság » Kérdések a honlap használhatóságát illetően
Keresés: