A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
A fórum moderátora: bigblog, vmarci21  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Egyedi domain » Ingyen .tk domain használata (Hogyan csatoljak ingyenes domaint?)
Ingyen .tk domain használata
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 1 | 18:18
UPDATE: Módosult a .tk domainek regisztrálási metódusa. A részletek megtekinthetőek itt: http://forum.ucoz.hu/forum/35-568-1#11834




UPDATE: Módosult a .tk domainek regisztrálási metódusa. A részletek megtekinthetőek itt: http://forum.ucoz.hu/forum/35-568-1#11834
Csatolmányok: 1969193.jpg (48.1 Kb) · 5921303.jpg (232.1 Kb) · 2819706.jpg (202.3 Kb) · 3263532.png (1.7 Kb)

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 2 | 21:40
DaveedBrown, egyik se igazán megbízható. Még razielnek irtam is egy üzit, régebben, evvel kapcsolatban, hogy hol teszteljem a tk-s domain-t.

Kötvetkezőket tapasztaltam:
A Domain korlátozza a frissitések számát, 1 ip-ről, vagyis ha sokszor kattolsz a főoldalra, akkor egy fehér oldal fog bejönni.
Ezenkivül néha olyan lassú, hogy ne is akard megtudni.

A co.cc megint nemtökéletes, mint a dyndns-sem. Ez igy egy ingyenes.
Mikor megtudtam hogy van ingyenes domain. Jelenesetben a TK megnéztem miért is lenne érdemes megvenni, mint használni.
Szerintem ha van valami "gerincség" a cégben, akkor ki is irta ezt valahova. Mert ha megnézed, a domain alatt meg is tudod venni.

De még mindig megjegyzem hogy az alap dns fentartásáról inkább ne is beszéljünk, mert egy TXT rekordot se lehet hozzáadni.

Keresőoptimalizálási szempontból:
Az ingyenes domainek, bármikor eltünhetnek, leállhatnak, stb. Semmi nem garantálja a müködését, és semmilyen szerződés nemvonatkozik rájuk, mivel te nem veszed a domaint hanem csak használod. Ez végett ha a domained befut (azt is eltudom képzelni, hogy egyszer gondolnak egyet, és megtartják a te domainedet, amit már befuttatál, vagy esetleg eltünik a szolgáltatás, vagy leáll), aldomain-ed nemhasználod, nagyobb kárt csináltál magadnak, mint hogyha sima aldomainon maradtál volna.

Ha a SEO-ra nyomulsz, ne használj ingyenes domaint!

Én még mindig azt mondom, hogy egy domain ára 3000FT/2 év általában. Ez a .hu-s, most gondolkozz el, hogy 3000 Ft-ot egy felnött, vagy gyerek, mennyi idő alatt költ el nasira, vagy egyébb dolgokra. Ha megér ennyit valakinek az oldala, akkor biztos hogy fog venni egy domain-t.

Megjegyzem, én hobbioldalt csináltam/csinálok, nemlesznek hirdetések, nemlesz semmi pénzkereső forrás, pont azért, mert nem lesz domain.

Remélem mindenki ezek a soron tályán elgondolkozik, hogy aki komolyan akarja azt amit csinál, hogy kezdjen neki. smile
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 3 | 22:57
Locky, van egy pont, ahova tenni kell a hangsúlyt: ez az INGYENesség. Nem várhatod el egy ingyenes szolgáltatástól, hogy ugyan azt nyújtsa mint egy fizetős. Mint ahogy a uCoznak is vannak defektjei. Igen. Vannak. Természetesen előnyből több van, mint hátrányból, de még egyszer mondom a angsúly azon van, hogy ingyenes. Ez csak egy alternatíva. A co.cc-t azért nem ajánlom, mert nem engedi rápakoltatni a uCoz szervereire (Valami okból kifolyólag le van tiltva)
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 4 | 08:42
DaveedBrown, természetesen értem hogy ingyenesség.
De vegyük át mivel jobb mint az ucoz aldomainja. Eredmény.... Semmivel.
Ugyanugy külön lapon fut, az ucoz aldomain mint a tk-s domain.
Hátrány nem lesz mailod: nem egy egetverő dolog.
Vagy azért használjuk hogy rövidebb legyen az oldal url? Ez is hülyeség. Tk-s domaint se veszik komolyan ugyanugy mint az aldomainket. Egyszóval feleslegesen meritünk a kútból, ha nem vagyunk szomjasak. Remélem ezt a részét érted mit akarok hangsúlyozni. Nincs elönye csak hátránya lehet a késöbbiekben.

Én szivem szerint, a tk-s domaint is letiltatnám, mert csak leterhelik a névszervereket.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 5 | 17:26
Mintdkettőtöknek igaza van, de szerintem sem jobb csak azért egy domaint cserélni, mert rövidebb...
Minden ingyenes domain és szolgáltatás kiveszi a maga részét a TE sikereidből. Itt arra gondolok, hogy pl a uCoz is frame rendszert használ, mint a legtöbb hasonló szolgáltató.
Te ebből mit sem látsz, de az oldalad egy "köpeny" alatt fut.
Amúgy meg a ucozos domaineket kezdik elég sokan megismerni. A .tok-t is sokan ismerik meg a co.cc is.
De azok csak egy domaint adnak, míg a ucoz egy teljes webszolgáltatás.
Amúgy meg a ucoz találati aránya sokkal magasabb, mint akármelyik ingyenes domainé.
suttyo
Üzenetek: 40
Hírnév: 7

Üzenet # 6 | 22:14
Hali!

Engem érdekelne az az átírányítás ha meg lehet oldani.

Köszi
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 7 | 09:11
suttyo, meg lehet, az Általános beállításoknál (Saját menü - Beállítások - Általános beállítások)
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


suttyo
Üzenetek: 40
Hírnév: 7

Üzenet # 8 | 15:21
Ok megtaláltam Köszi. hands
Nero
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 9 | 19:48
Hello!
A dot.tk frissült! Mostmár szinte teljesen más a honlapjuk.
2.)Ha regisztrálok egy tk domaint akkor megváltozik a faviconom. Hogyan csináljam vissza? Csak a csatolással lehet?
tomi3821
Üzenetek: 94
Hírnév: 8

Üzenet # 10 | 22:30
Gmail fiókot lehet csatolni? csak nem tudom a gmail ip címét hogy tudjam csatolni.
szerintetek gmail hogy lehet...?

Üdv:
---
---------
(tomi3821)
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 11 | 15:11
tomi3821, ezen a címen találod az információt: http://forum.ucoz.hu/forum/24-20-1
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
qhul18
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 08:08
Sziasztok!

Ehhez a témához szeretnék hozzá szólni. Valaki segítene nekem elkészíteni az én .tk-s oldalamat ?
Néztem ezt a tutoriált ami itt van. De én ilyet nem találok. Mindenhol a neten ehhez hasonló leírások, videok vannak ami biztos jó. De ha én fel megyek erre a dot.tk- ra teljesen máshogy néz ki. Illetve álandóan az a... FB meg ilyen közösségi oldali belépők jönnek be.
Valaki legyen szíves és segítsen egy .tk -t regisztrálni. Nem több mint 5 perc az egész ahogy nézem.
köszönöm szépen.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 13 | 20:52
qhul18,
1.:felmész a dot.tk-ra
2.:beírod a címet(valami .tk)
3.:regisztráció: katt valamejik közösségi oldal, szociális hálózat(vagy mi) képére, és add meg az ott használt adataidat, ezzel elkerülheted a hosszú regisztrálási folyamatot
4.: innentől ugyan az mint az 1. hozzászólás (http://forum.ucoz.hu/forum/30-311-5386-16-1309450720)

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
qhul18
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 14 | 08:28
Szia köszönöm szépen a választ!

Igen tegnap annyit görcsöltem vele. Sajnos a Google fiókos accuntommal ha belépek akkor teljesen fehér kép jön be, mindegy milyen böngészőbe. Azt hittem én rontom el.
Belépek avval a ......... és ..... Fb-vel ( meg van a véleményem mért ..... )
Simán ott van minden, jót nevettem, meg emlegettem a felmenőit is.

A gondom az, hogy sikerült valahogy csinálni, úgy hogy nem léptem be azokkal amik ott vannak ( közösségi belépők )
Viszont ugye azért nem jó az oldalam, mer hiába ott a doamin nem tudom beállítani rajt a DNS-t, mert nem tudok belépni.
Regiszálni is sikerült külön. Jött a privát üzi ok minden evvelbe tudsz lépni de nem lép be..
Akkor ki küldettem újra akkor meg jött egy olyan levél, hogy evvel a számsorozattal lehet aktícálni és akkor lesz jó.
Inkább itt az egész:

"confirmation code: TK11483221
(please note: this is not your password)

As you know we like to keep things simple, so all you need
to do to activate your Dot TK address is...

1. Go to http://my.dot.tk/registration/confirm?tk=

2. Enter your confirmation code"

Én hiába írtam be, másoltam be a linkre nem volt jó hibás.. azt írta ( angolul )

Hát ez nagyon gáz.. csak FB-vel megy.. :S

Nekem meg sajnos az a doamin kellene amit úgy regisztráltam be, hogy nem léptem be.. :S
Na mindegy ebből is tanul az ember.
Köszönöm szépen a segítséget!!
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 15 | 22:20
qhul18, nem, nem csak fb-vel megy, mert én live ID-vel léptem be és simán ment. A Google ID-vel való nemműködés is csak valami átmeneti probléma lehet.

OFF:
(jé, eltünt a biztonsági kód, már nagyon utáltam, nem tudom ki helyezett át ellenőrzöttek csoportba, de köszi!)
ON

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » Egyedi domain » Ingyen .tk domain használata (Hogyan csatoljak ingyenes domaint?)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: