A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Webáruház » KÉPEK SZERKESZTÉSE A WEBÁRUHÁZBAN
KÉPEK SZERKESZTÉSE A WEBÁRUHÁZBAN
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 22:58
KÉRDÉS: le lehet cserélni a No image képet a webáruházban? (Vektor kérdése)
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 2 | 22:58
Kedves Vektor!
Két lehetséges megoldás is van NoImageYet kép eltüntetésére.
Az egyik, hogy a Webáruház >> Modul beállítási panelen megkeresed a Képfeltöltő beállítása szakaszt, majd a képen látható helyről kiveszed a pipát!

A másik lehetségeges megoldáshoz erős html tudás szükséges, mivel ezeket a képeket egy JavaScript kód vezérli.
Saját felelősségedre belepiszkálhatsz. sad

"A CSS-t a weblapok szerkesztői és olvasói egyaránt használhatják, hogy átállítsák vele a lapok színét, betűtípusait, elrendezését, és más megjelenéshez kapcsolódó elemeit."

Idézet a Wikipédia CSS leírásából.
A CSS általában a szövegeket vezérli, és nem kimondottan egy modulra specifikálódott. Inkább globálisan vezérel.
______________________________________________________________________
Most vettem észre, hogy ennek a modulnak van egy külön CSS fájlja, tehát pont ellentmondtam az előbb. biggrin Sorry shy
De attól függetlenül nem tartalmazza ez a CSS sem azt az alap képet.

Csatolmányok: 1414220.jpg (112.2 Kb)
Vektor
Üzenetek: 19
Hírnév: 1

Üzenet # 3 | 22:58
Ezt a pipát én is megtaláltam. smile
Ha kiviszem az eredeti képeket akkor bénán néz ki, hogy egyik előtt van (mert töltöttem fel) a másik előtt meg üres tér lesz.
Csináltam egy saját kis képet erre a célra, szerettem volna egyszerűsíteni a dolgon, de így majd minden termékhez külön csatolom. smile
A betűtipusokat és azok méretét már átjavítgattam a css fájlban.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 4 | 23:07
Mindazoknak, akik szeretnének módosítani a JavaScripten, javaslom a "játszadozás" előtti biztonsági mentést. De legalább annyit, hogy az adott sablon kódját kijelölöd, majd kimásolod és beilleszted a jegyzettömbbe. biggrin
A JavaScript kódot át lehet kicsit formálni. A kódban megvan adva néhány parancs, engedélyező string, amik vezérlik a kép megjelenését, megjelenítését.
Ezeket a stringeket lehet ki/be kapcsolgatni. A bekapcsolt állapot 1, a kikapcsolt állapot 0. Alapesetben mind bekapcsolt állapotban van. A képeken látható kódrészletek mind alaphelyzetet mutatnak be!

A következőket lehet csinálni vele:
autosizewidth:1, - szélesség automatikus átméretezése
autosize:1, - a megjelenítő ablak automatikus méretezése a képhez
fadetype:1, - megjelenítési stílus beállításai: 0=ki, 1=halványuló effekt, 2=halványuló és beúszó ablak
closeonesc:1, - Esc gomb lenyomására az ablak bezárása
align:'center', - a kép megjelenítésének elhelyezkedése az ablakban (Center=középen, left=balra, right=jobbra)
resize:1 - az ablak átméretezhetősége (1=igen, 0=nem)
(Amiket itt nem soroltam fel, arra nem jöttem rá, mi a funkciója. Akinek van esetleg ötlete írja meg Nekem és beteszem a listába)


_____________________________________________________________________________
Még mindig a JavaScript kód! biggrin
Az ablak fejlécén megjelenő szöveg lecserélése, kikapcsolása.
Arra nagyon ügyelj, hogy csak a két " jel közötti részt töröld, vagy módosítsd, különben nem fognak megjelenni a képek sem!
Ahogy a képen is látszik...
Amennyiben törlöd a szöveget, úgy eltűnik a fejléc is! Tehát a closeonesc paraméter legyen bekapcsolva (1), különben nem tudod bezárni az ablakot!


_____________________________________________________________________________
És még ez is a JavaScript kód! wacko
A képek alatt megjelenő "léptető" szöveg lecserélése. Ugye ez alapból angolul van. Ide is bármilyen szöveg beírható, elfogadja a magyar hosszú ékezetes betűket is. yes


_____________________________________________________________________________
Na még egyet biggrin
Ha azt szeretnéd, hogy csak egy kép jelenjen meg, akkor a kijelölt helyre add meg a saját képed (nem az igazolványképedre gondoltam biggrin ) linkjét.
Azt még tudni kell erről, ha töltesz fel képet az áruhoz, akkor is csak ez a kép fog megjelenni!
Az eredeti kód úgy fest, mintha nem lenne befejezve. Ha beillesztesz egy képlinket, mindenképp zárd le egy " jellel, de az aposztróf ' maradjon a legvégén! A kódrészlet így kezdődik: src=" '
Példa: src="http:// oldalam.ucoz.hu/image.jpg"'
A kék színű az eredeti és a piros színű résszel lett kiegészítve a kód.

(A fenti képek a Notepad++ alkalmazásban készültek! Erre azért volt szükség, hogy a script eredeti alakját megörizzem, viszont a Notepadban van automatikus sortörés és így a sorszámozás is megmaradt eredetiben. A sorszámozás Neked segít megtalálni a kódrészlet helyét.)

Csatolmányok: 0677226.png (32.3 Kb) · 1928664.png (38.5 Kb) · 6637391.png (42.8 Kb) · 7941520.png (38.3 Kb)
Vektor
Üzenetek: 19
Hírnév: 1

Üzenet # 5 | 18:38
Köszi a fáradozást a megoldásért, de azt hiszem inkább a hagyományos módon töltöm fel a "noimage" képet.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Webáruház » KÉPEK SZERKESZTÉSE A WEBÁRUHÁZBAN
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: