A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » BÖNGÉSZŐK ÉS A HONLAP MEGJELENÉSE (Különböző böngészőkben a honlap nem ugyanúgy jelenik meg)
BÖNGÉSZŐK ÉS A HONLAP MEGJELENÉSE
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 16:23
Miért fontos a helyesen írt HTML kód?

Előfordulhat, hogy egy-egy HTML kód a weboldalban hibásan lett megadva, ebben az esetben a böngészők megpróbálják kijavítani a hibát, különböző böngészők ezt különbözőképpen teszik. Megeshet az is, hogy a honlap minden böngészőben egyformán látható, de egy idő után ez már nem így van. A böngészők a frissítésekkel új megoldásokat alkalmaznak, így a honlapok megjelenítése is más szabályok szerint történik a böngésző frissítése után.

Még számtalan kérdés merülhet fel ebben a témában, ezeket kérjük itt tegyétek fel.


Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
webmester2009
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 17:24
de általában még alap esetben is másképp hozzák be a tartalmat (pl.: az internet explorer-nél az árnyékolás). Pont ezért hasznos a W3C szabálynak megfelelően felépíteni az oldalunkat (ami sajnos az uCoz-os sablonok között nincs meg)
-> http://webguru.moy.su <-
drudi
Üzenetek: 24
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 20:26
Sziasztok!
Először is bocs, Attila. Tegnap egy másik topikban írogattam, ott viszont kaptam egy felvilágosítást tőled, h keverem a témákat topikon belül. Bocs mégegyszer.
Szóval nekem is volt egy olyan gondom, hogy Mozilla Firefox-on készítettem egy lapot. Ez az Internet Explorerben szétcsúszott. A menümből 3rossz volt és 3jó. Nézegettem mi a különbség közöttük, végül rájöttem, hogy az első 3oldalon volt döntött karakterrel írt szöveg is. Ezt áttettem nem döntötté és mind a másik 3oldalam is tökéletessé vált.
Ennyire nem kompatibilis a FF és IE egymással vagy a sablon hibája lehet? Tehát ha vmi más honlapot még csinálnék, akkor jobb elfelejteni a döntött kiemelést a szövegből vagy ez csak egyedi probléma volt? Másnál is van hasonló probléma?
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 4 | 21:21
Kedves Drudi.

Felmérték hogy az internetezők "többsége" nem használ alapértelmezett internet explorert. Hanem egyébb mást mint például Opera(sztem a legjobb) Firefox....stb

Ezt csak azért írom ide mert egy oldalt nemlehet úgy megcsinálni hogy minden Böngésző megjelenítse normálisan.

Ezért kell kiírni az oldalra hogy például "ajánlott böngésző az Opera más böngészőkkel problémák lehetnek" de lehet ez firefox is. Illetve a képernyőfelbontást se árt kiírni ugyanis lehetséges hogy valaki kisebb felbontással internetezik.

A lényeg a lényeg hogy Firefox és Operára alapozzunk mert a legtöbbje e szerint fut.

raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 5 | 07:44
drudi! Ez nem a sablon hibája! Gondolkodj kicsit. Hogy lehetne a sablon hibája, ha az egyik böngészőben jó, a másikban meg nem? Ha a sablon rossz, akkor mindenhol rossz.
Az IE sajnos képes furcsa dolgokra. Igen, előfordulhat, hogy a döntött karaktereket másképp kezeli. Eleve a kiemelt szöveget is másképp kezeli. smile
Locky. Mindenki másra esküszik. Szerintem a Firefox a tuti, de néha vannak kétségeim. Régebben Én is Operát használtam, de rátaláltam a Firefoxra és átpártoltam.
Sajos (ez a saját véleményem) az Operának nagy a rendszerigénye. Na nem mintha nem állna rendelkezésemre rendszer erőforrás, de nem csak rólam, az Én gépemről van szó.
Szóval egyiknek ez, másiknak az. smile
riddick
Üzenetek: 16
Hírnév: 2

Üzenet # 6 | 06:43
Sziasztok!
Egy rendkívül kellemetlen jelenséget észlelek a honlapjaim böngészése során. Mindenféle beavatkozás nélkül is megváltozik egyes aloldalak megjelenése. Pl. egy idő után már egyszerűen nem látszanak egy táblázat egyik oszlopában azok a kis képek, amelyeket a honlap egy könyvtárába feltöltöttem fel. Úgy tűnik, hogy magától megváltozik a több tucat kép linkjének címe és a képek formázása. A kérdéses aloldal címe.
Egy másik honlapomon is tapasztaltam hasonló tünetet. Ott is folyton megváltoztak az egyes aloldalakra mutató linkek, de annak állandó javítgatását egy idő után meguntam, és már a látogatóra bízom, hogy visszataláljon egy-egy kiinduló oldalra.
Hiába keresem, nem értem az okát ennek a jelenségnek. Tud valaki segíteni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 7 | 06:43
Szia! Megnéztem a forráskódját a problémás oldalnak, és azt látom, hogy ilyen formában van a hibás kép: "../kkpk/07.jpg" Ami megjelenik, az meg "/kkpk/10.jpg" Szóval én a ..-ra gyanakszom
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


riddick
Üzenetek: 16
Hírnév: 2

Üzenet # 8 | 06:43
Köszönöm mindkettőtök segítségét!
Az a helyzet, hogy mindegyik Attila által javasolt lehetőséget végigpróbáltam korábban, a másik gépről történő megtekintést is beleértve. Mivel eredetileg mindig a teljes címet kapták az oldalra beszúrt képek, ezért már csak a rendszeres Firefox frissítésem maradna hibaforrásként, ám egy régi IE alatt is ugyanazt látom, úgyhogy nincs más hátra, megint neki kell állnom kijavítani a linkeket.
Különben direkt csak az első pár kép linkjét javítottam ki, hogy lássátok mire csonkolta az utóbbi pár napban a teljes linket a honlap. Persze így is működnie kellene, hiszen pl. a ../kkpk/07.jpg hatására először a gyökérbe lép vissza, nemde?

Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 9 | 06:44
Kedves riddick, feltételezhető, hogy DaveedBrown-nak van igaza, ugyanis nem javasolt a
Quote
../kkpk/07.jpg
formájú link használata. Célszerű minden esetben a teljes URL címet írni a linkek helyére.

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 10 | 06:44
Hi! Csak annyit tennék hozzá, hogy ebben a kódban csak a két .. kell kivenni, amit DaveedBrown jól látott meg!

Kiegészítem a mondókámat. Sajnos Én is tapasztaltam Riddick által jelzett hibát! sad
Nálam is ugyanaz a probléma, a link előtt megjelenik két pont.
Attila a javaslatodra, hogy használjunk teljes linket, csak annyit reagálnék, hogy ha képet illesztesz be (nem a $IMAGE$ operator használatával), akkor csak a "rövidített" elérési útvonal jelenik meg!
Sajnos a véleményem az, a fejlesztők tettek valami olyasmit, ami ezt a hibát csinálja. sad

Az üzenetet szerkesztette raziel70 - Csütörtök, 2010.04.22, 21:35
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 11 | 09:34
Mit tegyünk ha valami furán jelenik meg a böngészőnkben miközben egy időben jól megjelent és te nem változtattál rajta semmit

  • Első megoldás futass le egy ccleaner-t, ez törli az elözményeket és a "sütiket"
  • Add meg ezt a meta kódot a fejlécben: <meta http-equiv="Cache-Control" content="no-cache" /> elvileg így a honlap nemengedi meg a böngészőnek hogy cache-ből töltse be a tartalmat, így nemjelenik meg a hibás vagy régi oldal.
  • raziel70
    Üzenetek: 1083
    Hírnév: 50

    Üzenet # 12 | 11:22
    Nem kell feltétlenül külső tisztító programhoz folyamodni! Elég egy ctrl+shift+del, majd a megjelenő listán kiválasztod a törölni (üríteni) kívánt tartalmat.
    A sütiket (cookies) nem kell minden esetben törölni. Sőt az Én véleményem az, hogy elég naponta egyszer, amikor kikapcsolod/bekapcsolod a gépedet.
    Ami a honlap megjelenését leginkább befolyásolja, az a gyorsítótár (cache). Ez jól látszik is a meta kódból (no-cache).
    Ezzel viszont hátráltatod a saját munkádat. Lassú internet esetén ez nem javasolt, mert az oldal minden egyes alkalommal újból letöltődik, mintha először járnál azon az oldalon.
    Locky
    A fórum moderátora
    Üzenetek: 652
    Hírnév: 57

    Üzenet # 13 | 11:52
    Hát igen, viszont az én oldalam gyorsan letöltödik az egyszerű szerkezet végett, ha esetleg mégsem, akkor az egyik bannercserés script a hibás, ami már a végét járja szerintem smile Így hogy van-e vagy nincs ez a kód az oldalamban nemlényeges, mondjuk inkább olyannak éri meg, aki naponta változtat valamit az oldaján, vagy oránként, esetleg percenként biggrin
    raziel70
    Üzenetek: 1083
    Hírnév: 50

    Üzenet # 14 | 17:50
    Ezen a témán már túl vagyunk, de mindig eszembe jut valami újabb dolog. biggrin Most ez:
    Quote (Locky)
    Hát igen, viszont az én oldalam gyorsan letöltödik az egyszerű szerkezet végett,

    Nem feltétlenül függ a szerkezettől. Persze sokat számít, mennyire bonyolult a honlapod felépítése, de ha tele van flash, meg gif, meg egyéb multimédiás tartalommal, vagy éppen az általad említett bannercserélő, akkor bizony ezek miatt lehet hogy percekig tölti majd az oldalt. Pedig Neked egyszerű az oldalad szerkezete. biggrin
    samu
    Üzenetek: 7
    Hírnév: 0

    Üzenet # 15 | 14:43
    Azt mitől van, hogy az visszaállítás funkciót használtam és utána ilyen lett az oldal : http://konnyuwindows.ucoz.hu
    (megpróbáltam csinálni másik honlapot ugyanazzal a stílussal, de akkor is ilyen)
    uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » BÖNGÉSZŐK ÉS A HONLAP MEGJELENÉSE (Különböző böngészőkben a honlap nem ugyanúgy jelenik meg)
    • Oldal 1 / 2
    • 1
    • 2
    • »
    Keresés: