A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » BLOKKOK SZERKESZTÉSE (Új blokk hozzáadása és egyéb kérdések)
BLOKKOK SZERKESZTÉSE
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 10:49
Kérdés:
mit kell választani ahhoz, hogy simán csak írhassak valamit. Nem szeretnék bele videót, se játékokat, se zenét, se azt a millió lehetőséget, pusztán csak kiírni valamit.
Annál a blokknál ahova youtube videót teszek, tudok fölé szöveget írni? | drusilla


Válasz:
Természetesen ezt is lehet. Lépj be az oldaladon adminként, majd az Adminbaron kattints a Szerkesztő --> Szerkesztő bekapcsolása menüpontra.
Most megváltozott kicsit az oldalad. smile
Ugyanebben a menüben keress olyat, hogy Új blokk hozzáadása és kattints rá. Ezt az új blokkot tedd be a menüoszlopba a kívánt helyre.
Most kattints a felső részén, a piros X melletti kis "fogaskerék" ikonra. A megjelenő ablakban válaszd a HTML fület és:



Ezt a példát megtekintheted IDE kattintva. smile

Miután mindennel végeztél, kattints az Adminbaron a Szerkesztő --> változások mentése lehetőségre | raziel70


Kérdés:
Változtattam a blokkjaimon, és eltűnt pár fontos blokk, olyanok mint a naptár, pénznem, stb.


Válasz:
Menj a Szerkesztő---> Szerkesztő bekapcsolása menüpontra, hozz létre egy új blokkot, és az előző illusztrációban a HTML fül mellett találsz egy olyat hogy Tartalom és ott a következő ikonon belül vannak ezek a blokkok.


Kérdés:
Honnan tudom hol jelennek meg a blokkjaim? Mert egyes blokkok nem mindenhol jelennek meg.


Válasz:
Ha nem a HTML fülre mész blokk létrehozásánál, hanem a Hozzáférés gomb-ra, ott tudod beállítani hol jelenjenek meg.
Csatolmányok: 4850400.png (9.5 Kb)

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 2 | 14:52
Gyakori kérdések:
Q: Nekem nincs adminbar az oldalamon, így nem tudok szerkesztő módba lépni.
A: Ahhoz hogy admin bar-od legyen az oldalon, szerepelnie kell az oldalad sablonában az $ADMIN_BAR$ kódnak. Kézi felhasználói vagy helyi userek esetében lehetséges hogy nincs admin bar!

Q: Hol találom a blokkok sablonjait/kódjait?
A: Elsőnek is lépj be az Admin Panel-be majd ott felül Honlap-Stílus--> Külalak vezérlése (Sablonok) ---> Első és Második Container.

Q: Hogyan tudok eltávolítani egy Blokkot?
A: Eredetileg egy ilyen kommentnek kell szerepelnie benne: <-- block[szám]> --> és ettől kezdődően egészen ugyanezen kommentig <-- block[szám]> --> figyelve arra, hogy ezek között a kódok között szerepeljen azon blokk neve amely blokkot el akarod távolítani.

Amatőr
Üzenetek: 14
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 17:53
Sziasztok!

Megoldható olyan blokk létrehozása ami csak az általam megadott oldalon (és annak aloldalain) látható? A blokk szerkesztésénél a Hozzáférés-nél ezt nem tudom beállítani. Pl. a page11-re szeretnék egy blokkot, de máshol ne jelenjen meg. A blokk egyébként egy menüt tartalmazna (valószínűleg almenüvel).
Korábban már készítettem ilyen blokkot, de nem tudok rájönni hogyan csináltam, sőt hiába keresem nem találom a megoldást facepalm

Nagyon köszönöm a segítséget.

H1i
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 4 | 20:51
Tökéletes kérdés, hasznos válasz a későbbiekben:


Hogyan hozzunk létre blokkot úgy, hogy csak bizonyos oldalakon jelenjen meg?
Itt már kicsit nem árt óvatosnak lenni, hiszen valószínű, hogyha ilyet szeretnénk, a vizuális szerkesztőt el kell felejtenünk, mint most, mint a későbbiekben, hiszen egy szerkesztés kidobhatja, vagy átírhatja ezt a kódot.

Alapszintű HTML ismeret szükséges lehet, hogy megértsd, amit írok!

1. lépés:Felül a szerkesztő Bar-on (adminisztrátorok számára), van egy olyan menüpont, hogy "Szerkesztő" ---> "Oldal változóinak listája". Itt megkapjuk az adott oldal PAGE_ID-jét. Ha több oldalt is szeretnénk korlátozni ugyanúgy, akkor az összes ilyen oldal PAGE_ID-je kelleni fog (vagyis gyűjtsd össze).

2. lépés: Készítsd el a blokkot. Ne foglalkozz azzal, hogy egyelőre mindenki látja.

3. lépés: Admin Panel - Sablonok - Első vagy Második Container (attól függ, melyik oldalon van a blokk). Itt látni fogsz ilyeneket Ezzel nyíllik minden blokk, és ezzel is záródik. A lényeg az, hogy keresd meg azt a blokkot, amelyiket korlátozni akarod.

4. lépés:Így helyezd el a kódot:


A szürke kódot kell figyelembe venni, és a következőképp kell alkalmazni. A képen látható legutolsó kódot, helyezd el a blokk vége alá, míg az első sort szúrd be a blokk elé, és így módosítsd:

A $MODULE_ID=='oldalkód' -okat cseréld le így: $PAGE_ID$=='oldalkód'. Jelen esetben 4 oldalra tudod korlátozni, de ha többet szeretnél, egyszerűen helyezd el ezt: $PAGE_ID$=='oldalkód' csak figyelj, hogy 2 ilyen "tag" között szerepeljen egy || -en is (szóközzel az elején és végén), úgy mint a képen.

Nem annyira bonyolult mint látszik, és sokkal ésszerűbb, mint szerkesztő-vel szétrobbantani a sablonszerkezetet.

Csatolmányok: 3399872.jpg (28.1 Kb)
Amatőr
Üzenetek: 14
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 19:52
Locky, nagyon köszönöm!
Szuperül működik, a kód végülis ilyen lett:

Ez így is helyes?

H1i
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 6 | 19:58
Amatőr, igen, elviekben a hatás ugyanaz smile
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Amatőr
Üzenetek: 14
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 20:00
DaveedBrown, köszönöm a megerősítést!
H1i
Kya
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 8 | 19:46
Sziasztok.
Eltűnt az admin bárról a "szerkesztés" menü, vagy én rontottam el valamit? Így nem tudok blokkokat kezelni. sad
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 9 | 22:01
Ideiglenesen ki lett véve... Nem tudom. Valamilyen frissítéseket végeznek egyes sablonokon az sSZÁZvalahány-as szervereken wink

Amúgy ezt már kb. negyedik alkalommal írom le ezen a héten biggrin

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
Kya
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 10 | 22:56
Köszönöm! Ebben reménykedtem.
Bocsi, de nem volt időm végigolvasni. Fél óra keresgélés után találtam meg ezt a topikot. :/
KovJonas
Üzenetek: 396
Hírnév: 29

Üzenet # 11 | 21:47
Kya, blokkokat szerkeszteni tudsz HTMLben is! smile wink
Vezérlőpult --> Honlap-stílus --> Külalak szerkesztése (sablonok) --> első container / második container
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 12 | 14:55
Mindenki figyelmébe ajánlom:
http://forum.ucoz.hu/forum/24-507-1

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
fabatka
Üzenetek: 10
Hírnév: 0

Üzenet # 13 | 20:39
Hozzászólás szövege
Idézet Kya ()
Eltűnt az admin bárról a "szerkesztés" menü, vagy én rontottam el valamit? Így nem tudok blokkokat kezelni.


Sziasztok!
A fenti problémát akkor már tudom, de a külalak szerkesztésben nem találom a honlap címének átírási lehetőségét. Van első konténer, ami blokkokat tartalmazza és van honlap alsó része. Innentől kezdve sehol nincs lehetőségem a címet "Az én honlapom" átírni! Legalábbis nem találom!
Ebben tudna valaki tanácsot adni? Vagy ez is a frissítés oka?

köszi fabatka

Hozzáadva (25.01.2014, 19:39)
---------------------------------------------
Köszönöm megtaláltam sikerült!

uCoz közösség » Webmester-részleg » A honlap külalakjának testreszabása » BLOKKOK SZERKESZTÉSE (Új blokk hozzáadása és egyéb kérdések)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: