A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
uCoz közösség » Csevegő-zóna » uCoz vitatémák » uCoz rendszer hiányosságai. (Avagy mit hiányolunk a rendszerből)
uCoz rendszer hiányosságai.
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 1 | 18:28
Üdv!

Kicsit furán tünhet, hogy ilyen témát nyitok, de sztem vannak páran, akik azt hiszik, hogy egyes lehetőségek nem valósíthatóak meg a rendszerben, ezért kellene ebben a topicban feltenni azt a kérdést, és valószinüleg kapna is rá egy választ. A topic lényege az lenne, hogy összegyüjtsük azokat a tényeket amik nincsenek még meg a rendszerben.
Például a fórum időrendi sorrendbe való felcserélése, mint amit nagyon sokan hiányoltak.

Tény, hogy sokmindent ki lehet eszelni, így ha egy hozzászolásra van megoldás, válaszként kell azt hozzáfüzni.
Nekem a legnagyobb hiányom a jQuery kompatibilitás volt, ez megjavult, így a második legnagyobb hiányomat fűzném közzé.

=============================================

Nekem az hiányzik még, hogy "korlátlan" mennyiségben (mint az oldalak létrehozása) lehessen létrehozni olyan oldalakat, amiknek alapon nincs szerkezetük! (vagyis olyan lenne, mint egy html file). Nekem ez azért hiányzik, mert ugyan most létre lehet hozni saját külalakú sablont, de csak pár darabot.
Nagyon sok olyan eset lenne számomra, amikor a containerek (fejléc, lábléc, első container)-re nincs szükség, így ezt kénytelen vagyok index.html formájában megvalósítani.

Valamint még eléggé hiányolom a valid forráskódot.
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 2 | 13:22
Én hiányolom a... Nem nagyon tudok mit írni biggrin
Hiányolom azt, hogy amit elgondolok, és suhintok egyet, nem történik meg azonnal smile
Szerintem elég jó dolgok ezek a globális blokkok... De ez tényleg igaz, pl. egy modult (GyIK például) szeretnénk ezek nélkül létrehozni, eléggé ,,nehéz" (nehéz? azt sem tudom, hogy hogyan, de valahogyan biztosan).
Szerintem a jövőben ezt is meg lehet majd csinálni...

(Érdekesség: a google angol ucoz szót magyarra nem ucoz-ra vagy Ucozra fordítsa le, hanem uCoz-ra :D)
flower (virág a uCoznak).
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 3 | 10:42
drhflany, na látod, milyen jó, hogy van ezt a topik biggrin
Csak ki kell venni a sablonból a $GLOBAL_CLEFTER$ és (ha van) $GLOBAL_DRIGHTER$ kódokat

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 4 | 19:43
Na tessék, már tényleg nem tudok semmit sem mondani a uCoz hiányosságaira! biggrin (Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!)
splatgaming
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 21:17
Hali

Valószíű hogy problémám rossz helyre írom, de van egy weboldalom ami egyik nap még működött és nem akarja be hozni ...

www.splatgaming.ucoz.net

még a saját menü -t sem hozza be.
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 6 | 21:50
splatgaming, a honlap jelenleg rendesen működik
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Rita
Üzenetek: 2
Hírnév: 0

Üzenet # 7 | 10:17
Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, tudja-e a rendszer, hogy az új felhasználókról emailt küldjön? Nem találtam sehol...
Talán hiányosság? biggrin
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 8 | 10:24
Rita, van ilyen funkció: Saját Menü --> Felhasználók --> Modul beállításai --> Az admin e-mailes értesítése felhasználó regisztrációjáról. Bár nekem ez csak "helyi felhasználók" esetén működik, amihez pedig prémium előfizetés szükséges.
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 9 | 08:44
Az amit én most megváltoztatnék a rendszeren az az, hogy az anyagok kulcsszavait meg lehessen adni hozzáadás után is, az anyagok szerkesztése oldalon. Mert jelenleg csak az adott anyag melletti "tag" ikonra kattintva lehet módosítani, ami egy uCoz-os ablakban jelenik meg, és persze rögtön nem működik, amint valamilyen ezzel nem kompatibilis külső kódot hozzáadok a weboldal sablonjához. A külső kódot meg nem fogom leszedni, nem véletlenül adtam hozzá....
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 10 | 19:11
Csak Jquery-re szokott megbolodulni, azt meg nem kell hozáadni, mert kiválasztható.

Számomra idegesítöbb a "hír röviditett megjelenítése" funkcíó. Ha magában használom, muszály mellette "ésszerüen" fogalmaznom. Vagyis nincs olyan hogy megírok egy hírt, div-ekkel és nem $CUT $-olom le. Mert ez esetben nem zárja le a div-et, a hírek oldalon, és felbomlik a sablonszerkezet. Muszály mindig lezárni, beirni hogy cut, majd a cut után újra megnyitni a div-et.

Mondjuk történt nálam egy olyna érdekesség, hogy egy csomó régi archiv hír, 2003-as hozzáadási dátumot kapott. (2009-2010)-ben készült az oldalam (talán? :D)
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 11 | 19:45
Locky, hát nekem most két weboldalamon is zavart okozott. Az online filmes weboldalamon, a felső menü kódja miatt, ami most képes ott maradni a lap tetején lefelé gördítés esetén is. A másik weboldalamon meg egy php kód zavart be. Bár az lehet nem php, csak azt írták oda. Azt nem értem miért csak ott lehet szerkeszteni utólag a kulcsszavakat, ha tudják jól hogy nem működik tökéletesen....

Ja, most nézem az a "PHP" egy jquery.

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 12 | 00:50
Jquery-ből csak egyfajta akasztja be, az pedig a sima jquery.js, ami van az általános beállításoknál.

Most én meg megint szivok ezzel az FTP 3 mélységes limittel. A fájl-manager meg tele van hibával. Ha feltöltök, és nem frissitem, nem tölti fel a következő adagot.

40 képet kéne feltöltenem, de szerintem inkább felhagyok azzal, vagy majd 1x megnyitom újra az oldalamat, de most felhúzta ez az agyamat.

Pedig épp most vagyok pihenőn.
1world
Üzenetek: 244
Hírnév: 22

Üzenet # 13 | 08:45
Locky, Hát igen a fájl-manager sem működik mostanság. Én is feltöltök egy képet, aztán utána már frissíteni kell, hogy a következőt fel tudjam rakni.
A másik ami még idegesít, az a saját menüben a szintaxis megvilágítása funkció. Fél éve amióta megújították, nem lehet benne értelmesen kijelölni egy nyomorult sort sem, mert össze-vissza ugrál a kijelölés. Ha meg kikapcsolom, akkor meg ugye nem látom úgy át a kódot.

Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 14 | 13:52
1world, azt megoldom külső szerkesztővel, de ez a fájl manager már kezdetek óta nem javult. Közel 2 éve. Mondjuk ez még biztonsági funkcíónak se mondható. Nem mondom legyen mélység de azért az 5-öt megadhatták volna.

Most azt képzeld el ilyen a feltöltés:
3 szinten egyenként kell létrehozni a mappákat figyelni a nevekre, aztán külön külön töltsek fel 40-40 kis képet, ami úgy megy hogy 10-et felrakok másik 10 nem megy fel mert nem frissitettem. Aztán sikeresen feljut 38 és kereshetem melyik 2 hiányzik.

Aztán a végén mindig elirok valamit (mappanevet) és kereshetem mért nem megy a script. Egy 5 perces munkából csinálok egy naposat...
FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 15 | 23:15
Én nekem az nem tetszik hogy nincsen MySQL rendszere, mármint olyan amihez a honlap tulajdonos hozzáférhet.
Nagyon jól jönne egyedi modulok, és más egyéb olyan dolgok kialakításában amihez egy SQL ért.
A másik ami lehet van de én már régóta tag vagyok és még nem találtam, ez a Kredit Rendszer.
Ezt úgy képzelem el hogy a felhasználók valamilyen tevékenységért kapjanak kreditet vagy más eszköt, amit késöbb feltudnak valamire használni.
Másik véleményét szívesen várom.
Üdv, Dani
uCoz közösség » Csevegő-zóna » uCoz vitatémák » uCoz rendszer hiányosságai. (Avagy mit hiányolunk a rendszerből)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: