A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
uCoz közösség » Csevegő-zóna » uCoz vitatémák » SZÉTESIK AZ OLDAL A BÖNGÉSZŐBEN (Lehetséges problémamegoldás)
SZÉTESIK AZ OLDAL A BÖNGÉSZŐBEN
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 14:13
Kérdés:
A következő problémával állok szemben: beállítottam, hogy az oldal a főoldalt töltse be megnyitáskor. Explorer alatt ez működik is, azonban firefox-nál az Információk a honlapról menüvel nyit az oldal. Sőt explorerben eléggé szét is esik ( chat ablak háttere fehér lesz, ajánld barátodnak ablak kissé fura)

Válasz:
Célszerű a következő lépéseket elvégezni:
1. A böngészőben törölni kell a cache tartalmát. Ezt a műveletet célszerű időközönként elvégezni, nem csak ebben az esetben (az IE például a garfikát helytelenül jeleníti meg, amennyiben a cache könyvtára megtelt).
2. Ki kell kapcsolni Traffic Compressor funkciót.
3. Rövid időre kapcsolja ki a Tűzfalat, a vírusírtót, ezek blokkolhatják az információcsomagok átadását.
4. Ellenőrizze le a cookie (sütik) beállításait, engedélyezni kell a sütiket.
5. Ellenőrizze az oldalt egy másik böngészővel, elképzelhető, hogy bizonyos funkciók nincsenek aktiválva. Ellenőrizze, hogy a böngésző legújabb változatát használja-e, ha nem frissítse a legújabbra.
6. Ellenőrzés céljából csatlakozzon egy másik internetszolgáltatón keresztül az internethez.

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 2 | 08:35
Internet Explorerhez:

Vannak olyan megnevezések a CSS-ben, amit csak az Internet Explorer böngésző ismer fel.
Ennek úgy kell kezdődnie hogy:

Code
<!--[if IE]>
   <link rel="stylesheet" type="text/css" href="CSS" />
<![endif]-->


vagy

Code
<!--[if IE]>
   .xy {color:red; font-family: arial;}
<![endif]-->


Ezek a 2 kód közül, csak az internet Explorer fogja felismerni, ami a 2 között van.. Jelen esetben ez mindegyik kiadására vonatkozik.

Code
<!--[if IE 5]>
   <link rel="stylesheet" type="text/css" href="CSS" />
<![endif]-->


Ez szintén ugyanaz a módszer, viszont csak az 5-ös verziójára vonatkozik.

Code
<!--[if lt IE8]>
   <link rel="stylesheet" type="text/css" href="CSS" />
<![endif]-->


Jelen esetben a kisebb mint IE8-as böngészőkre vonatkozik. (lt=less then)

Code
<!--[if lte IE8]>
   <link rel="stylesheet" type="text/css" href="CSS" />
<![endif]-->


Kisebb vagy engyenlő az IE8-nál

Code
<!--[if gt IE6]>
   <link rel="stylesheet" type="text/css" href="CSS" />
<![endif]-->


Nagyobb mint IE6. (gt=greater then)

Code
<!--[if gte IE6]>
   <link rel="stylesheet" type="text/css" href="CSS" />
<![endif]-->


Nagyobb vagy egyenlő mint IE6.

Azért ide irtam, mert evvel meglehet előzni, az oldal szétesését IE-ben.
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 3 | 13:23
A legjobban azzal lehet megelőzni, ha nem használsz IE-t! lol
Persze ez kivitelezhetetlen. sad
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 4 | 23:03
Én erre egy új módszert hozok épp, ami enyhén drasztikus, de tán okító, hiszen nem sokan használnak nálam IE7-et vagy azelötti verziót.

Csináltam egy popup ablakot, ami elsőtétíti az oldalt, és csak akkor jön elő, ha az adott illető IE7-el vagy azelötti verzióval probál böngészni, hiszen az IE8 futtatható XP-n Win7-en meg az IE9 is. Így felhívom a figyelmüket, és tán van aki csak hozzáértetlenségből használ régit.

Az elöző IE specifikus kódok bárhol alkalmazhatóak, így nem volt nagy cucc egy ilyet csinálni.

Reklámblokkolot meg ilyen régi verzióban úgysem használnak, szóval szinte garanciális hogy a popup megjelenik.
Alex6402
Üzenetek: 11
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 17:48
Szia!

Megnéznéd nekem szakértő szemmel, hogy a nálam szétesett honlap főoldala miért lehet olyan? (az lábléc felcsúszott és az egész honlapoldal méretét kiszélesíti)
http://etelkozradio.eu

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdvözlettel:
Alex
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 6 | 18:36
Alex6402, chrome alatt csak a oldal alja van rossz helyen. wink

Mindjárt megnézem miért.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 7 | 18:36
Alex6402, mivel több helyen (nem csak a föoldalon) van elcsúszva, így nem a főoldali tartalomban van a hiba, hanem valahol a központi oldalszerkezetben.

Méghozzá nincs lezárva egy div, ezért rakta bele egy másik div-be, aminek az eredménye ez lett.
Alapon ilyen lenne:
fejléc
tartalom
lábléc

De mivel a tartalomban van egy lezáratlan div ezért ilyen:
fejléc
tartalom
- lábléc

Vagyis a lábléc a tartalmon belülre esik.

Az hogy melyik div nincs lezárva, az jókérdés, mert ez így nem látszik. Csak annyi a biztos hogy nem a fejlécben vagy a láblécben van a hiba, hanem valahol a tartalomban.
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 8 | 18:45
Alex6402,

most nem érek rá ezzel foglalkozni, mert mutattál nekem egy jó rádiót! biggrin
De különben hallgatás közben tudok gépelni:

keresd meg ezt:
Code
<div style="clear: both"></div>
<!-- </middle> -->
</div>

és az egész után tegyél be még egy div végét:
Code
<div style="clear: both"></div>
<!-- </middle> -->
</div> </div>

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Alex6402
Üzenetek: 11
Hírnév: 0

Üzenet # 9 | 22:00
Köszönöm a próbálkozást, de így sem jó, mert a lábléc egy része felcsúszik felülre! sad

Alex

Örülök,ha tetszik a rádió! wink
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 10 | 13:29
Szia Alex6402!
A helyzet az, hogy valamit hazavágtál az oldal szerkezetében, vagy kódjában. Nálam legalábbis ezt mutatja.
Azért csúszik el az alsó rész, mert a footer már nem része a containernek. Vagyis igen, de sajnos valahol egy dív nincs lezárva.
Notepad++ szépen megmutatja az egyes elemek párjait. Ha nincs párja valaminek (div, table, p, stb...), akkor kiemeli a nyitó tag-et pirossal. Viszont ha nem tud beazonosítani valamit, akkor "elveszíti a fonalat" és nem mutatja tovább a fa-szerkezetet.
....
Közben megnéztem az oldalad forráskódját egy kicsit jobb programban is és a következő a hiba:
Az oldal tetején valahol van egy iframe, ami nincs rendesen lezárva. Hiányzik a záró tag előtt a </ rész.
A < div id="container" > elemnek meg nincs lezáró tag-je.
Pótold ezeket és szerintem minden ok lesz. smile
Az üzenetet szerkesztette raziel70 - Szombat, 2012.10.20, 13:30
Alex6402
Üzenetek: 11
Hírnév: 0

Üzenet # 11 | 23:39
Kedves Raziel70!

Nagyon szépen köszönöm ezt a rendkívül hasznos választ!! Sikerült megtalálnom a bűnös Tag-et! smile

Üdvözöl:
Alex
vago
Üzenetek: 14
Hírnév: 4

Üzenet # 12 | 14:57
Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy Chrome böngészővel szépen használható az oldal,de IE és Mozilla-val.....
Megnézné valaki,mi lehet a gond?Rengeteget olvasok utána,próbáltam ellenőrízni a kódokat Notepad++al,sajnos
eredménytelenűl.
Mindenféle ismeret nélkűl vágtam bele a honlapkészítésbe,eddig ugy gondoltam:sikerrel.
Saját erőmből már nem jutok tovább,ezért kérek segítséget tőletek.

Előre is köszönöm! http://samsoniak.ucoz.hu Erről lenne szó
(nem tudok linkelni,tiltott elem az url)
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 13 | 18:16
vago, Én először ezt cserélném:
Kód
float: left;


Következő oszlop:
Kód
float: right;


Cseréld meg a 2 oszlop helyét: Értsd: először a jobb oldali oszlop, ahol a tartalom van, és aztán jöjjön a bal oldali oszlop:

Kód
<div id="maincont"> [...] <div class="sidebar">


És adj hozzá egy CSS-t:

Kód
#maincont {display:inline-block; float: left; margin-left: 200px; margin-right: 200px; }
.sidebar {width: 200px; float: left; display:inline-block; margin-left: -100%;}


Aztán nézd meg az oldalt a chorme (firefox, stb) hibakonzoljával (jobb klikk ==> elem megtekintése), és olyan alapvető hibákat, mint pl.: a block class-al rendelkező elemeknél, a text-align: left; text-align: left; text-align: left; (3x ugyan az!!!!) szedjél ki!

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
vago
Üzenetek: 14
Hírnév: 4

Üzenet # 14 | 19:14
vmarci21, Az a baj,nagyjából tudom miről beszélsz,csak hol találom? biggrin

Hozzáadva (18.02.2013, 18:14)
---------------------------------------------
vmarci21, Ilyet találtam:.

.sidebar {float: left; width: 210px; border-left: #CC9900 2px solid; padding-left:5px; box-shadow:-5px 0px 10px #CC9900;}

Ez jól van így?

vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 15 | 19:24
vago, ctrl+f ==> beírod hogy 'maincont' találathoz mész, törlöd, helyére rakod amit írtam, és ugyan ezt a sidebar-al is, és megcsinálod a HTML-be is a változtatást (elől legyen a maincont, és aztán jöjjön a HTML-be a sidebar)
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
uCoz közösség » Csevegő-zóna » uCoz vitatémák » SZÉTESIK AZ OLDAL A BÖNGÉSZŐBEN (Lehetséges problémamegoldás)
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés: