A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: KovJonas  
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Aloldal! (Aloldal létrehozás kérdése)
Aloldal!
Suhanc
Üzenetek: 51
Hírnév: 4

Üzenet # 1 | 20:34
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, amelyben az érdekelne, hogyan lehet aloldalt létrehozni?
Tehát, hogyan tudom megcsinálni, hogy adott menüpontokban adott blokkok ne látszódjanak?
Pl. Fórumon semmilyen blokk nincs. A fejetet kategóriái csak néhány menüpontnál látszik.

Szóval szeretnék én is egy ilyen "Aloldal" szerűséget a saját oldalamra, mivel kicsit kezd túl sok blokk lenni az oldalamon:)
Másrészt van néhány elütő tartalom is és ezért jobb lenne ha rendszerezni lehetne őket.

Köszönöm a segítséget

Hozzáadva (01.02.2012, 19:34)
---------------------------------------------
Valaki nem tud segíteni? cry


"Ami nem öl meg, az megerősít."
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 2 | 18:01
Suhanc, nos. A fórum külön müködik így csak a fórum sablonjaiból kell kiszedni a 2 oldalsó container kódját $GLOBAL_CLEFTER$, $GLOBAL_RIGHTER$. Azt hiszem így nevezik őket. Meg azokat a diveket is zárd be, ami közrefogja. PL.

<div width="20%">
$GLOBAL_CLEFTER$</div>

Mert ha bent hagyod a div-et, akkor a mérete még meg marad, csak a blokkok nemlesznek ott.

A másik, hogy a moduloknak külön vannak sablonjai, így ha azoknak akarsz akkor szintén ez az eljárás.
Ha viszont oldalt akarsz, abból lehet azthiszem 10 oldalt létrehozni, és méghozzá úgy, hogy alul oldallétrehozáskor bepipálod, hogy egyedi sablonnnal rendelkezik. Ekkor lesz "Az honlap oldalai" alatt egy másik sablon, onnan szedd ki szintén ezt amit a fórumnál irtam.

Ha nem elég a 10 oldal, akkor iFrame, de az bonyolultabb.
Suhanc
Üzenetek: 51
Hírnév: 4

Üzenet # 3 | 21:27
Ohh hálás köszönetem:) Majd kísérletezgetek:D
"Ami nem öl meg, az megerősít."
drhflany
Üzenetek: 110
Hírnév: 10

Üzenet # 4 | 21:59
Tudtommal a ,,$GLOBAL_RIGHTER$"-t $GLOBAL_DRIGHTER$-nek nevezi a sablonban happy
Suhanc
Üzenetek: 51
Hírnév: 4

Üzenet # 5 | 14:13
Gondjaim adódtak...ha rámegyek az egyik Aloldalon bármelyik menüpontre(oldalra) akkor a főoldal sablonját mutatja:S
"Ami nem öl meg, az megerősít."
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 6 | 14:27
Suhanc, mivel csak az aloldalnak van külön sablonja, de ha iframe-zed akkor könnyebb. Ehhez viszont google is kelleni fog.
Suhanc
Üzenetek: 51
Hírnév: 4

Üzenet # 7 | 13:10
iframe-mel nem sikerült még semmit se kezdenem...csak nagy fehérséget hoz ki de semmilyen lapot nem hoz be:S
"Ami nem öl meg, az megerősít."
uCoz közösség » Általános információk » Első lépések a uCoz rendszerben » Aloldal! (Aloldal létrehozás kérdése)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: