A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Archívum - csak olvasásra
uCoz közösség » Archívumok » Archívum » Javascript képmegjelenítő (Lightbox 2 uCoz rendszerre)
Javascript képmegjelenítő
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 1 | 19:09
Frissítés: A Lightbox már be van építve az uCozba, használata roppant egyszerű, csak ezt kell csinálnod. - vamarci21

Lightbox 2. - Javascript képmegjelenítő

A következő képmejelenítő megoldás sokak számára nem újdonság. Nagyon sok helyen lehet már találkozni ilyen, vagy ehhez hasonló megoldással. A következő leírás azt mutatja be, hogy itt a uCoz rendszerben hogyan lehet üzembe helyezni ezt a remek kis scriptet.

1.) Fájlok feltöltése:
A következő csomag tartalmát fel kell töltened a szerverre. A csomagban mintaképek vannak, saját képeidet neked kell külön feltöltened és az "index.html" fájlba bírnod!
Nagyon fontos, hogy a fájl/mappa struktúra megmaradjon, különben használhatatlan lesz az egész.
Az "index.html" a szervered törzsébe kerül. A csomagban található még egy "galeria" mappa is, amit szintén a törzsbe tölts fel. Ez a mappa tartalmazza a script összes elemét.
Erősen javasolt úgy hagyni, ahogy van!!! Kivéve persze a képeket.

A csomag LETÖLTÉSE

2.) Az "index.html"
Ezzel a fájllal szabhatod testre a galériádat, ez a fájl tartalmazza a képek linkjeit és még sok minden mást is. Lásd kép:

A képen látható képek linkjeit sajnos sajátkezűleg kell megadnod. Sok kép esetén ez időigényes lehet, de a cél érdekében... biggrin
Igyekeztem a kódot oly módon átírni, hogy a uCoz felhasználóknak ne kelljen sokat módosítani rajta. Ez természetesen attól függ leginkább, hogy hová töltöd fel. Ha külön létrehozol egy mappát, akkor az összes elérési út módosul, vagyis azt is át kell írnod.
Amiket ilyen esetben módosítanod kell az "index.html"-ben, azok piros színnel lettek jelölve a képen.



3.) Távoli kód:
A "Távoli kód" lehetőséggel tudunk külső forrásból származó html, php, vagy egyéb fájlokat az oldalunkon futtatni.
Ezt a lehetőséget a Honlap-stílus >> Külalak vezérlése (sablonok) menüpontok alatt keress a lap jobb felső sarkában egy Távoli kód importálása feliratot és kattints rá. Most kattints a szintén jobb felső sarokban található Távoli oldal importjának hozzáadása gombra. Következő lépésben meg kell adnod az előzőleg feltöltött fájlok közül az "index.html" fájlod helyét.
Alapesetben ez így fest:



Most kaptál egy kódot. $RCODE1$ Ezt a kódot kell beillesztened abba az oldalba, amelyikben a scriptet szeretnéd használni.

Megjegyzés:
Ha módosítasz valamit az "index.html" fájlon, akkor alap esetben nem fog megjlenni azonnal a változás. Biztosan láttad a távoli kód hozzáadásakor a "Cash fájl frissítésének gyakorisága" lehetőséget. Ez alapból 3 óra. Ez miatt van, hogy nem jelenik meg azonnal.
Nos ha szeretnéd a változásokat azonnal megtekinteni, a következőket kell tenned:
- lépj az Honlap-stílus >> Külalak vezérlése (sablonok)oldalra, majd kattints a Távoli kód importálása feliratra.
- a létrehozott távoli kód sorában jobb oldalon láthatsz egy kis "szerelő kulcs" ikont. Kattints rá! (de ne erre biggrin )
- a megjelenő ablakban kattints a Változtat gombra (lenti kép)
- most menj vissza az oldalra, és frissítsd azt. Most már meg kell jelennie a változásoknak.



Remélem ez a rövid leírás is elég volt ahhoz, hogy szóra tudd bírni a kódot. Sok sikert kívánok hozzá! smile
Demo megtekintése

==============
FIGYELEM! Frissítettem a leírást és a fájlokat! Olvasd el ismét a leírást, töltsd le a csomagolt fájlt, majd telepítsd a scriptet. Magyarosítva lettek a gombok és változott a fájl struktúra is! (2010.02.06.)
Csatolmányok: 8113557.png (53.5 Kb) · 8037296.png (7.8 Kb) · 2171249.png (5.0 Kb)
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 2 | 19:28
köszönöm szépen Tomy, mindazok nevében, akik ezt az alkalmazást keresték...:-)
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 3 | 19:30
Ugyan hagyd már! angel Igazán nincs mit! biggrin
Végül is ezt Te indítottad el! smile
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 4 | 20:04
végig zongoráztam a kódot, átírtam a html-t (én a front page-szerkesztőt használom...)
2 kérdésem van:
1. a képeket fel kell tölteni kicsi méretben is és eredeti méretben is? vagy csak nagyban?
2. mért lett az index.html feltöltése után az é betűk helyén kérdőjel (karakterkódolás, sejtem---)
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 5 | 20:26
1. a képeket nem muszáj kis méretben is feltölteni, de ha nagy méretű képeket használsz, akkor a miniatűrök megjelenítése lelassulhat. Ez azért van, mert a scriptnek le kell azt kicsinyítenie.
2. igen karakterkódolási hiba. Utána néztem, amit feltöltöttem az jó kódolású. A jó karakterkészlet UTF-8
Javaslom a frontpage szerkesztőd lecserélését valami másra, mert a személyes tapasztalatom az, hogy nem igazán kompatibilis a frontpage. Pontosabban elég sok gondom volt már vele. Nem úgy jelentek meg a lapok, mint az a frontpage-ben megjelent.
Ha szabad javasolnom, használj Namo Webeditor-t. Ez is grafikus szerkesztő és nagyon sok mindent tud.
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 6 | 02:51
Természetesen nem birok aludni, amíg nem sikerül valami... biggrin Mutatom, mi történt...Működik a script és szép is, csak azon az oldalon (nálam pl. a Főoldal) eltűnt az admin-bar. Mi lehet az oka?
további gondom:
lásd 2. kép
Csatolmányok: 6225132.jpg (123.7 Kb) · 3382764.jpg (40.9 Kb)
Az üzenetet szerkesztette juillet - Péntek, 2010.02.05, 11:21
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 7 | 18:59
Szia!
Ejnyebejnye! biggrin Aludni mindenkinek kell! Valamikor.... biggrin Nos...
A hibát megnéztem, nálam sem jelennek meg az adminbar faliratok. Erre megkeresem a megoldást, ha van ilyen.
A karakterkódolásra azt tudom javasolni, hogy a jelenlegi html tartalmat másold be egy új html dokumentumba, majd mentsd el azt.
Ha így sem változik meg, akkor a böngésződdel van a gond. Állítsd a karakterkódolást automatikusra. Nézd meg a demo oldalamon, ha ott is rosszul jelenik meg akkor biztosan nálad van a hiba, mert nálam nincs ilyen jellegű hiba. Én firefox 3.5 használok.
A nem megjelenő képek (2-es kép) arra csak azt tudom mondani, hogy vagy nem töltötted fel a képeket, vagy ha módosítottad a példa szerinti fájl struktúrát de nem adtad meg az új elérési útvonalakat. A navigáló képek a következők:
close.gif
closelabel.gif
loading.gif
nextlabel.gif
prevlabel.gif

================
Utána néztem az Adminbar hiba okának. Sajnos Én ezt nem tudom orvosolni. sad Amire gyanakszom, hogy az Adminbar és a képmegjelenítő is Javascripttel van megoldva. Ezért a kettő ilyen módon üti egymást. Sajnos a javascripthez semmit sem értek, így nem tudom megoldani ezt a problémát. Sajnálom... sad

================
FIGYELEM! Frissítettem a leírást és a fájlokat! Olvasd el ismét a leírást, töltsd le a csomagolt fájlt, majd telepítsd a scriptet. Magyarosítva lettek a gombok és változott a fájl struktúra is!

juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 8 | 06:39
Kedves Raziel, ezúton nyilvánosan is szeretném megköszönni azokat az erőfeszítéseket, amit ebben a dologban tettél..minden elismerésem!!!
Azért még egy kérdés, és komolyan befogom: a galeria mappában levő html-t kell megtartani, ezt írtad. De: azt a galeria-n belüli html-t felmásoláskor hagyjam a mappában, vagy tegyem a főkönyvtárba (gyökérbe) ?
Előre is köszi: M
Kiegészítés: most a mappájában hagytam, és nem hiszed el, működik, kivéve a close-gombot biggrin fool Illetve az is jó, csak nem magyar (nálam)!A következő és az előző gombok magyarok... wacko
ohh, most aztán megoldottam: kipróbáltam, milyen, ha oldalra: blokkba teszem a miniatűröket. Erre eltűnt az adminbar...és most ki se tudom törölni... angry
rendben, megoldottam, töröltem a távoli kódot...
Az üzenetet szerkesztette juillet - Vasárnap, 2010.02.07, 08:49
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 9 | 11:00
Sajnálom, hogy félre értettél ebben:
Quote
Azért még egy kérdés, és komolyan befogom: a galeria mappában levő html-t kell megtartani, ezt írtad.

Én ugyanis azt írtam Neked PM-ben, hogy
Quote
A mappán BELÜLI index NEM kell, törölheted nyugodtan!

Mellesleg a kód kiválóan működik és ebben a csomagban már tényleg azok a dolgok vannak, amik kellenek.

juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 10 | 22:15
egész nap szenvedtem a programmal, és van egy sejtésem:
amikor a gépen nézem, minden ok, a gombok is szépek és magyarok (leszámítva a különleges karaktereket, de azt majd javítom...)
amikor felmásolom az oldalra, a close gomb még mindig nem ok,
lásd http://kreativ.ucoz.hu - filigránok farsangra...

szerintem az ftp-s felmásoláskor történik valami
nincs valami más feltöltési módszer, ami nem ftp, és mappástól lehet felmásolni dolgokat?

Csatolmányok: 2445567.png (73.0 Kb)
Az üzenetet szerkesztette juillet - Vasárnap, 2010.02.07, 22:17
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 11 | 22:19
Mivel igazán nem sok feltöltendő anyagról van szó, miért nem próbálod meg az oldalad fájlkezelőjével? Létrehozod a galeria mappát, azon belül a többit, majd mindent feltöltész a megfelelő helyre. Én is így csináltam. Nem hiszem el, hogy Nekem sikerül több oldalra is feltenni, Neked meg nem! Én is azzal teszteltem, amit innen le lehet tölteni! wacko
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 12 | 19:42
köszönöm, holnap megpróbálom
vannak ilyen napok, amikor nem sikerülnek a dolgok...ezért érdemes másnap felkelni

Hozzáadva (09.02.2010, 10:02)
---------------------------------------------
Kedves Tomy!
Köszönöm, mégegyszer ezt a nagyszerű munkát!
Sikerült megvalósítani, csak --én voltam a türelmetlen! Nem látszott azonnal a hatás, ahogy írtad is. És lőn reggel, és minden szuper lett... biggrin
mostmár a sulim honlapján is alkalmazom ezt a scriptet:
http://www.darvasj.hu

Márti

Hozzáadva (09.02.2010, 19:42)
---------------------------------------------
Tudom, hogy kicsit tele volt a hócipőd, a gondjaimmal...bocsi, de még eszembe jutott valami. Szövegre is lehet tenni így képet.pl.
van egy sor a honlapomon: Étlapunk, és erre a szóra szépen felugrana a képként elmentett fájl...
ez már tényleg szuper lenne...

Csatolmányok: 9429250.png (176.6 Kb)
Az üzenetet szerkesztette juillet - Kedd, 2010.02.09, 10:34
raziel70
Üzenetek: 1083
Hírnév: 50

Üzenet # 13 | 19:48
Szerintem lehet. Csak nem a képet adod meg, hanem a szöveget. Szerintem egy próbát megér. Az ötlet jó! smile
juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 14 | 21:48
sziasztok, különösen Raziel...
Mióta rájöttem a lightbox működésére, használom is a honlapjaimban,de van, ahol újabb problémába ütköztem.
Végül is amikor megszerkesztem az index fájlt, nem távoli kód importálásával oldom meg, hanem egyszerűen csak a html-szerkesztőbe bemásolom az index.html tartalmát.
Csodásan is működik...és mégsem...megnyitja a képet, de jóval lejjebb...
nem tudom, hogy miért...
florys oldala azon is a versek-képekben
sejtem, az lehet, hogy túl "hosszú" az oldala?
Az üzenetet szerkesztette juillet - Csütörtök, 2010.02.25, 21:57
TechZero™
Üzenetek: 6
Hírnév: 0

Üzenet # 15 | 20:44
Üdv mindenkinek!
Nem találtam a saját kérdésemhez való témát, és ez volt a legközelebb álló téma a kérdésemhez, ezért ide írok..

Szeretnék létrehozni egy Javasript képcserélőt. Pontosan egy ugyan ilyet szeretnék, mint ami ezen az oldalon van: http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex14/fadeinslideshow.htm
Itt a "Demos:" címszó alatt a 2. (első sor, bal oldalt). Nos, ott alul vannak mindenféle kódok, de próbálkozásaim után rájöttem, hogy egyik se jó. Kérlek titeket, ha tudtok segítsetek, mert nagyon szeretnék egy ilyen képcserélőt.

Köszönettel Boleska Norbert

uCoz közösség » Archívumok » Archívum » Javascript képmegjelenítő (Lightbox 2 uCoz rendszerre)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: