A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: remus  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Akadálymentesítés (Csökkenő-növekvő szöveg?)
Akadálymentesítés
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 1 | 15:41
Ahhoz, hogy uCozban akadálymentes oldalt tudj készíteni, egy kis kompromisszum szükséges. Le kell mondanod a PDA-verzióról. Ugyanis ehhez a honlapnak egy "alterego"-ja szükséges, azaz egy második sablonra, ami mindegyiknek másolata, és egy kattintásra elérhető. Erre a legegyszerűbb megoldás, ha ezt használjuk.

Először is be kell kapcsolni a PDA-verziót. Ezt megteheted a Vezérlőpult » Beállítások » Általános beállítások oldalon. Amint bekapcsoltad, a Vezérlőpult » Honlap-stílus » Külalak vezérlése oldalon át lehet váltani a PDA-verzióra, ami ebben az esetben az akadálymentes oldal lesz.

Ha rákattintasz a "honlap oldalai" sablonra, akkor tudod szerkeszteni az általános oldalakat. Ez abból a szempontból fontos, hogy alapjáratban nincsenek meg a blokkok, hanem az egész oldal egyben van. Ezért az eredeti "honlap oldalai" sablont át kell másolni bele. Arra nagyon figyelj, hogy a fejléc kódja (ami a $global_aheader$) helyett az alap PDA-sablonrészlet (< head>)kell a helyére.
Itt jön a nehezebb része, ugyanis

Most menj a PDA-sablonokon belül a CSS-be. Itt mindent át kell állítani a gyengén látóknak szóló sablonszabványokra. Ha netán nem ismernéd ezeket a szabványokat, akkor röviden annyi, hogy a szövegnek fekete alapon sárga linknek és fehér szövegnek kell lennie. Másképpen nem lehet, mert ez a szabvány. Ha ezt nem tartod be, akkor fölösleges a munkád. Viszont ismerned kell a CSS sablonokat, legalább is minimálisan, Hogy tudd, hogy mi micsoda. De elég egy kis angol, és azzal már ki lehet következtetni a dolgokat. Tehát csak ennyi a lényeg, hogy a linkek fekete alapon sárgák, a normál szövegek pedig fekete alapon fehérek legyenek. Nem kell a honlapod ezen szegletének is csilivilinek lennie mert itt nem ez a cél, hanem az, hogy mindenki egyenlő feltételekkel el tudja olvasni a szöveget.

Végső lépésként ki kell tenni a szabvány ikont, amire kattintva megtekinthető az akadálymentes mód. Ez az ikon látható fentebb is, ezt kell betenned egy jól látható helyre (Főoldal teteje, fejléc fölé, legelső blokk) és be kell linkelni a képet az akadálymentes oldalra, ami oldalad_cime.valami.hu/pda


Juillet kérdezte:
Sziasztok! Néztem a keresőben, de ehhez hasonló témára nem leltem. Ezért kérdezem itt:
Bár nem kimondottan UCOZ-probléma, de előfordulhat, valaki mégis meg szeretné valósítani saját, ucoz-os honlapján.
Ez pedig a honlap akadálymentesítése, vagyis a betűméret váltása, egy kattintással.
Biztos (100%) hogy láttatok ilyen oldalakat A+ A- satöbbi...
Aki ilyesmit szeretne megvalósítani (és nem a megszokott CTRL++ billentyűkombinációt akarja használtatni olvasóival), mi a legegyszerűbb módja ennek a kódjának elhelyezésére? Vagy a honlap minden egyes oldalát el kell készíteni különböző méretű betűkkel?? (ez volt a vicc)
Van valaki, aki ismeri ezt az eljárást? Bevallom, iskolám honlapján is szeretném ezt alkalmazni, lassan úniós előírása lesz egy iskolai honlapnak, de abban a rendszerben lévő fórumosok .......na rosszat nem mondok, csak gondolok...
Köszi előre is a segítséget...

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 2 | 15:41
Itt egy, csak neked: http://www.pcworld.hu/forum/index.php?showtopic=12336
Hát ha ebből megérted amit szeretnél, akkor hands
Mindjárt letesztelem én is

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 3 | 15:41
Köszi, gyors vagy, de nekem ez kínai... biggrin még biggrin ha van ennél egyszerűbb megoldás, kíváncsian várom:)
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 4 | 15:41
juillet, most imádni fogsz engem biggrin biggrin
Megoldottam!
1. lépés: Töltsd le ezt (jobb klikk >> hivatkozás mentése más néven. fájlnév: cikk)
2. töltsd fel a saját táradra
3. a "honlap oldalai" sablonba, a
Code
<head>
rész után közvetlenül írd be ezt:
Code
<script type="text/javascript" src="/cikk.js">
</script>

4. keresd meg a sablonban: $CONTENT$
5. Közvetlenül ez elé illeszd be ezt a kódot
Code
<a href="javascript:ts('body',1)">+ Larger Font</a> | <a href="javascript:ts('body',-1)">+ Smaller Font</a>

6. mentsd le
Példa az én oldalamon!
A + Smaller Font + Larger Font helyére azt írsz amit akarsz, vagy képet is tehetsz be.
Két apró hibája van, az hogy nem lehet visszaállítani kézileg, valamint az hogy frissítésre visszaáll. (bár a második orvosolja az elsőt biggrin )

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 5 | 15:42
Megmondom őszintén, eddig is imádtalak:) Fantasztikus vagy:)

kiss flower
wow wow működik:) köszönöm köszönöm:) (most épp a suli honlapján próbáltam ki)

szerintem ezt a témakört ki lehetne emelni új topiknak, talán másnak is hasznára válna:D

Az üzenetet szerkesztette juillet - Szombat, 2010.10.30, 15:40
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 6 | 15:42
Természetesen ez is megoldható.
Nyisd meg fájl-manageren keresztül a cikk.js fájlt (csavarkulcs ikon!) és ott vannak olyanok ogy "small, large, x-large" stb. Ezt kell átírni. Most egy kis matek jön. Jelöld ki azokat amik a fenti sorban a zárójelen belül van! tehát
Quote
new Array( csak ezt! );
És oda két ' jel közé írd be az alap betűméretet. És most jön a mérleg! Egyesével kell csökkenteni és növelni a számokat sorrendben, úgy, hogy mindig ugyanannyi maradjon mindkét "oldalon". Nem érted? Nem baj, itt egy példa:
Tegyük fel hogy az alap betűméret a 12. tehát innen indulok:
Code
new Array( '12' );

Előtte és utána eggyel csökkentem vagy növelem az alapszámot:
Code
new Array( '11','12','13' );

Utána megint növelem/csökkentem
Code
new Array( '10','11','12','13','14' );

addig amíg kedvem tartja
Code
new Array( '8','9','10','11','12','13','14','15','16' );

Az oldalamon látható a friss verzió.
Itt is van valami bibi, ha először rákattintok a "larger"-ra, akkor összemegy, viszont ha megint rákattintok, akkor már növekszik. Hogy miért, nem tudom mellow

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 7 | 15:42
Még egy utolsó rinya: Nekem az iskolám honlapján pl. (nem ucoz-os) beillesztem a kódot az oldalra, de magát a tartalmat nem növeli, csak a két oldalon található blokkokat. Ezen még tovább kell agyalnom:(
Kukuccs: http://www.darvasj.hu
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 8 | 15:45
ha tudod szerkeszteni ott is a honlap sablont,
Code
<script type="text/javascript" src="/cikk.js">
</script>
Próbáld meg, hogy a BODY részbe teszed bele! Ha nem megy, akkor próbáld meg, hogy a tartalomba teszed.

A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 9 | 19:58
Szia! David! Te lecserélted azt a fájl-t, amit először tettél ide: ?
"Megoldottam!
1. lépés: Töltsd le ezt (jobb klikk >> hivatkozás mentése más néven. fájlnév: cikk)
2. töltsd fel a saját táradra "

Ugyanis nekem mostmár így a 8,9,10....stb-vel nem működik, míg előtte a small, large, x-large...stb-vel ment...
sajnos azt ami először volt, azt felülírtam, így nem megy ( sad )

Feltennéd mégegyszer az eredeti cikk.js-t? Köszi!!!

Az üzenetet szerkesztette juillet - Szombat, 2010.10.30, 19:59
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 10 | 20:28
Feltöltöttem.
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


juillet
Üzenetek: 152
Hírnév: 18

Üzenet # 11 | 20:48
Köszönöm szépen! smile
SABence14
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 12 | 15:46
Sziasztok, bocsi hogy ide írom.

Lenne egy olyan problémám hogy nem tudok kijelentkezni az oldalamról :S

Mit tegyek hogy ki tudjak ?
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 13 | 18:34
SABence14, látom be vagy indulva biggrin

Nem biztos, hogy működik... De azért próbáld meg... Egyszer nálam működött:
Az oldalad címe mögé írd be ezt:

Kód
/index/10


Vagy ha nem jó, akkor próbáld meg ezt: Adminbar --> Általános >> Kilépés.

Ha ez sem működik, akkor lépj ki itt a uID profilodból:
http://s1.uid.me
Lépj az oldaladra, majd menj a uid.me címre és lépj be megint smile

u.i: Egyik válasz sem biztos... Sajnos sad

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
SABence14
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 14 | 14:11
Köszönöm! smile
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Akadálymentesítés (Csökkenő-növekvő szöveg?)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: