A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
  • Oldal 1 / 1
  • 1
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » A honlap hírei & Blog » Hírek ikon/banner minden hírnél. (A hírek neve elé, vagy a hírek főlé való kép beillesztése)
Hírek ikon/banner minden hírnél.
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 1 | 21:34
Üdv.

Ez csak egy kisebb CSS gyakorlat. Problémákért felelösséget nem vállalok!
Mindenek elött csinálj egy biztonsági mentést. Fontos hogy ez a Blogban/GYIK-ben és még egy két helyen is megjelenik. Ha ezt elakarod kerülni, létre kell hozni egy másik CSS osztályt. Ha mondjuk ez az alap: .eTitle akkor csinálj egy .eTitle2 ot, de hogy hogyan csináljunk még egy osztályt az ebben a témában nem derül ki!
Hogy mi ez?
Evvel lehetőség van minden hozzáadott hír címe fölé, vagy éppen a címe elé beszúrni egy képet.
Ez alapon van minden sablonban, de ha nem változtatnánk a CSS-en és csak a képet szúrnánk be, a képen lenne rajta a szöveg és elég csúnyán nézhetne ki.
Itt egy példa.
Hogyan csináljunk egy ilyenből

Pl.Ilyet

Elöször is készítsük el a képet, amit be akarunk helyettesíteni. Nézzük meg a kép magasságát! Fontos! (pl. 15px)
Majd keressük meg a Hírek sablonját. /Anyagok kinézete, Típusai/

Quote
<d i/v cl ass="eTitle" style="text-align:center;"><a h ref="$ENTRY_URL $"><font col or="oran ge">$TITL E$< /a></font></div>
- Innen derül ki, hogy nekem az eTitle-t kell modosítanom! De akár átírhatóm eTitle2-re és akkor ha van css ismereted, létrehozhatod az eTitle másolatát, csak kicserélve a képet, igy más jelenhet meg akár a Blogban, akár a Hírekben.

Most megkeresem a CSS-ben az eTitle-t. És lám mit találok:

Quote
.eTitle {font-family:Verdana,Arial,Sans-Serif;font-size:12px;color:#808080; padding: 30 0 0 0px; background: url('KÉP ELÉRÉSI ÚTJA') no-repeat;}

Itt találunk 4 fontos dolgot:
Quote
30 0 0 0px
-Ezt lehet tologatni, hogy beállítsuk a képet a hírek fölé, vagyis hogy a Cím ne a képen, hanem alatta/mellete jelenjen meg. Nekem 30 pixeles a képem magassága, a többi oldal megfelelt (ezért hagytam 0-án 0-án 0-án, igy csak magasságra álítottam be 30px-t.

Remélem érthető. Bár sablonokban eltérhet, de mindent meglehet oldani biggrin

Csatolmányok: 9195214.png (12.4 Kb) · 9584863.png (27.1 Kb)
mort3s
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 2 | 15:17
Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem. Sok próbálkozás után itt próbálok szerencsét, hátha valaki tudja, hogy mi a megoldás a problémámra.

A honalapomon a híreknek csináltam informert. Ez még nem is baj, rendesen működik. Gondoltam szépen mutatna, ha lenne kép is hozzá, így első körben a $IMG_URL1..10$ kóddal próbálkoztam. Minden hírnél volt $image1$, így igencsak csodálkoztam, hogy alig egy-kettőnél jelent meg az informerben. Megpróbáltam tehát mást, aktívvá tettem az egyéb 1 mezőt, és annak a kódját - $others1$ szúrtam be. És itt is ugyanaz az erdemény, hiába módosítottam visszamenőleg a híreket...

A honalap címe: oregtorony.hu

Fizetős accom van.

Előre is köszönöm!

mort3s

Hozzáadva (06.03.2012, 14:17)
---------------------------------------------
Tárgytalan. Rájöttem, hogy ha utólagosan módosítók, akkor nem fog megjelenni semmi sem. Újra létre kell hozni az informert, és akkor menni fog.

SABence14
Üzenetek: 7
Hírnév: 0

Üzenet # 3 | 17:41
Szaisztok!

Lenne egy olyan problémám hogy az elkészitett főoldalra vieot akkarok be rakni youtube-rol,
de sehogy se megy kérlek segítsetek ha kell admin jogot is adok az oldara!

Ide:


Ha tudnátok segíteni azt meg köszöném smile
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 4 | 19:39
SABence14, Menj az oldal szergesztése gombra (nem VIZUÁLIS szerkesztőre), és illeszd be a youtube videó kódját.
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
MűOK
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 5 | 11:38
Sziasztok!

Segítsetek légyszi!

A hírek közé szeretnék betenni egy plakátot. (jpg vagy doc formátumban) Hogyan?

Nem sikerült. A "próbálkozásokat hogyan tüntessen el?
bigblog
Üzenetek: 1665
Hírnév: 47

Üzenet # 6 | 12:37
MűOK, az oldalamon van hasonló - azt hiszem - de az fórumra vonatkozik...
Lehet, hogy valamit ki tudok belőle szedni smile
+ Oldalad linkje?

Ingyenes erőforrások uCoz-os honlapodra!

uCoz csapattag, 2013. október - 2017. szeptember.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Tartalmi modulok » A honlap hírei & Blog » Hírek ikon/banner minden hírnél. (A hírek neve elé, vagy a hírek főlé való kép beillesztése)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: